Přejít na obsah


Fotka

Expedice USA 2011: Odlov E.T.001-E.T.1021


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 E-Ryc

E-Ryc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 12:12

Souhlas, kdyz uz tam budete, tak zvazte pridat par dnu a udelat vylet do Zionu, Grand Canyonu nebo Dead Valley (vsechno je kousek od Vegas a urcite stoji za videni)
"Par" fotek z naseho vyletu po tamnich parcich:
http://picasaweb.goo...ac/ParkyUSA2008
  • 0

#22 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 13:39

Lalo, ještě sis ty čtyři dny nerozmyslel? Všichni radí jet na delší dobu a já souhlasím. Aspoň na dva týdny.
  • 0

#23 jednou nohou v hrobe

jednou nohou v hrobe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 14:26

LALA.eu napsal/a:
Zacatkem unora navrhuji osobni setkani vsech zajemcu - myslite ze by nam to pustil reiviewer jako geoevent :-)?


Zjevně blbost ale po návratu by jste mohli udělat nějaké to setkání a se zážitky a nejlépe i fotkami se podělit... Což?
(min. jako studijní materiál to bude dobré:-)
  • 0

#24 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 15:14

E-Ryc napsal/a:
Souhlas, kdyz uz tam budete, tak zvazte pridat par dnu a udelat vylet do Zionu, Grand Canyonu nebo Dead Valley (vsechno je kousek od Vegas a urcite stoji za videni)
"Par" fotek z naseho vyletu po tamnich parcich:
http://picasaweb.goo...ac/ParkyUSA2008



jj, taky souhlas, kdyz uz tam budete, rozhodne to aspon za ty dva tydny stoji, ty narodni parky jsou fakt parada, death valley (napr. s bad water - misto s nejnizsi nadmorskou vyskou v severni americe - 85,5 m pod hladinou more viz napr. http://en.wikipedia..../Badwater_Basin) je rozhodne muj favorit :) me osobne absolutne uchvatilo
  • 0

#25 f-roman

f-roman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 18:28

LukasX napsal/a:

k-lord napsal/a:

To jsou uz "falesne" rekordy. Jedna se o tym s nekolika auty a kazde lovi jinde, ale stale za cely tym. V jednom aute se to za den neda stihnout.


A cetl si ten rozhovor, prelozil sis ho, nebo jenom "dedukujes"? Ne ze by me takovyhle "dobrodruzstvi" lakalo a ja ho obhajoval, ale dezinformace a jistota s jakou je prezentujes me docela iritujou.

Nebo spatne chapu vetu?
The four geocachers (Ventura_Kids is a team of two) spent 24 straight hours geocaching on September 27, 2010. They all piled into one vehicle to track down geocache after geocache on a power trail known as the Alien Highway.


Přeložené to máš dobře, ale je otázka, jak zvládli udělat tolik keší za 24 hodin. Vychází to trošku přes minutu na keš. Bez přestávky non stop .... nevím, nevím
Na FCPT se nejlepší časy na 100 keší pohybovali kolem tří hodin ... za světla, v noci budeš pomalejší, ... musí to být mazec, jestli to zvládli???
  • 0

#26 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 18:30

LukasX napsal/a:
A cetl si ten rozhovor, prelozil sis ho, nebo jenom "dedukujes"? Ne ze by me takovyhle "dobrodruzstvi" lakalo a ja ho obhajoval, ale dezinformace a jistota s jakou je prezentujes me docela iritujou.

Nebo spatne chapu vetu?
The four geocachers (Ventura_Kids is a team of two) spent 24 straight hours geocaching on September 27, 2010. They all piled into one vehicle to track down geocache after geocache on a power trail known as the Alien Highway.


A bavil si se s nekym, kdo je skutecne odlovil? Kdo na tom delal 24-hodinovy marathon? Ja ano, nespoleham se na neco napsaneho na netu. Tech figlu, jak si to urychlit je plno. Klasicky pripad je premistovani kesi. Vsechno tam jsou filmovky. Prvni mas pripravenou svoji a pro prijezdu k prvni kesi ji vymenis za tuto. Do te vymene daji predtisteny logbook, event. nalepku a to behem jizdy k dalsi kesi. Na druhe je zase vymeni a tak celou dobu. Usetri se tim cas pro logovani. U me je to nicmene stale falesny rekord. Doporucuji se priste vic informovat a ne vytahovat jen co najdes na netu.
  • 0

#27 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 18:37

E-Ryc napsal/a:
Souhlas, kdyz uz tam budete, tak zvazte pridat par dnu a udelat vylet do Zionu, Grand Canyonu nebo Dead Valley (vsechno je kousek od Vegas a urcite stoji za videni)
"Par" fotek z naseho vyletu po tamnich parcich:
http://picasaweb.goo...ac/ParkyUSA2008


Souhlasim, osobne jsem vsechny navstivil. Mozna misto Zionu bych doporucil Bryce Canyon, je urcite zajimavejsi na pohled. Ale dat vsechny tri bude vyzadovat aspon tyden, budete-li si je chtit vychutnat, tzn. ne styl - videl jsem, stacilo, jedem dal. ;);)

Jinak v Death Valley mam earthcache. A kdyz uz tam budete, tak doporucuji. ne kvuli bodu, ale kvuli velmi zajimavemu mistu. ;);)
  • 0

#28 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 18:55

dawwid napsal/a:
Škoda, že jsem na tohle vlákno nenarazil dřív, ale shrnu to co bych napsal dřív :)
Rozhodně bych zájem měl, i díky tomu, že přítelkyně jede od cca února do srpna do Denveru, tak bych se dostal aspoň na stejný kontinent :D ale to podstatné, stejně jsem trochu plánoval tam na nějakou dobu zaletět. Kdyby se uvolnilo místo vážného zájemce, tak mě tam připiště ;)

Pokud místo nebude, tak už teď hodně štěstí, bude to šílené :)


Denver, je na kombajnove kesovani taktez jak stvoreny. Staci kouknout na kese kolem letiste. Vsechno to jsou jednoduche filmovky. Kousek na jich vychodne od Colorado Springs je pak dalsi oblast s obrovskou hustotou kesek. Celkove se ten pocet kesi v tech dvou oblastech blizi poctu kesi v E.T. powertrailu. Mozna je tu i vice kesi.
  • 0

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 19:18

Jinak snad se GS nerozhodne powertraily zakazat, popr. archivovat. Momentalne je tento pozadavek "under review" na feedback foru.

http://feedback.geoc...lines?ref=title
  • 0

#30 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 20:25

Bryce rozhodne je lepsi nez Zion, bacha na to, ze okolo parku je vsude dost drahe ubytko. Jinak urcite nevynechat Goblins, Fire, Archies, Monument Valley. Da se to celkem rychle, blbe jsou prejezdove vzdalenosti, ale jde to rozplanovat. Nejnudnejsi mi prisel Grand Canyon. Jo a pokud si chcete vyfotit vlastni pozadi do windows tak nevynechat Antelope Canyon, fakt to tam presne tak je :)
  • 0

#31 Gecko

Gecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 20:28

Jet pouze na 4 dny me prijde celkem blaznovství. Jedte alespon na 2 tydny. Ja cestoval po zapadni USA mesic a ani to mi nestacilo. (+3 mesice jsem pracoval a cestoval v Utahu) Doporucuji hlavne parky v Utahu - Bryce Canyon, Zion, Capital Reef, Arches a Canyon lands, Natural Bridges. V Arizone hlavne Grand Canyon a Nation Monument Valley. a v Californii Yosemitte NP a Sequioa (Sekvoje) NP. Planovanim jsem pred lety stravil hodne casu, rad poradim i par mene znamych mist.
  • 0

#32 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 20:55

předpokládám, že žádnou leteckou slevu mít nebudete, tak co Vás nutí letět společně.... nechápu proč řešíte kolik dnů... každý si lette na jak dlouho chcete a domluvte si termín lovu a zbytek volný plán... :D
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#33 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 21:42

Pokud vas bude 12, tak slevu na letenku dostanete na skupinu.
  • 0

#34 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 2:37

Díky všem za cenné podněty. Když jsem toto vlákno odstartoval, tak jsem netušil, kolik lidí se ozve. V tomto okamžiku existuje téměř finální seznam účastníků zájezdu, tedy těch kteří potvrdili účast na sto procent. Všem ostatním mohu slíbit, že průběh výletu nějakým způsobem zdokumentujeme a po jeho skončení se podělíme o zážitky. Případné tipy na to, co lovit a nelovit v okolí Las Vegas prosím posílejte přes profil. Předem děkuji za to, že necháme toto vlákno spát.
  • 0

#35 E-Ryc

E-Ryc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 9:42

k-lord: Bryce jsem nepsal (resp. puvodne jsem ho tam mel a pak zase smazal), protoze uz je trochu dal, ale ano, je na divani se svymi "sloupky" lepsi nez steny v Zionu. My byli v Zionu na tom vodnim pochodaku, zajimavy zazitek. Grand Canyon ma nevyhodu v davech lidi (teda alespon nahore, smerem dolu to ubyva :) Ale rekl bych, ze za videni to taky stoji, kdyz uz tam pobliz clovek je. Sli jsme az dolu a pak nahoru a zvlast v posledni casti, rodinky s detmi, manzelky v bilych satech a lodickach na nas koukali dost pohorsene (zapraseni, zpoceni a smrdeli jsme urcite dost do dalky :)
  • 0

#36 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 9:47

Geo Gadget napsal/a:
Pokud vas bude 12, tak slevu na letenku dostanete na skupinu.


a treba takovej filemon by mohl dostat detskou letenku :)
  • 0

#37 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 2:50

E-Ryc napsal/a:
k-lord: Bryce jsem nepsal (resp. puvodne jsem ho tam mel a pak zase smazal), protoze uz je trochu dal, ale ano, je na divani se svymi "sloupky" lepsi nez steny v Zionu. My byli v Zionu na tom vodnim pochodaku, zajimavy zazitek. Grand Canyon ma nevyhodu v davech lidi (teda alespon nahore, smerem dolu to ubyva :) Ale rekl bych, ze za videni to taky stoji, kdyz uz tam pobliz clovek je. Sli jsme az dolu a pak nahoru a zvlast v posledni casti, rodinky s detmi, manzelky v bilych satech a lodickach na nas koukali dost pohorsene (zapraseni, zpoceni a smrdeli jsme urcite dost do dalky :)


No Bryce Canyon je dal o cca 1,5-2 hodiny (zalezi jestli se jede pres Zion), Jet do Bryce Canyonu pres Zion je navic zabiti dvou much jednou ranou. Zion totiz staci projet autem a vidi se podstatna cast parku. Ano vzdy je lepsi vsude stravit aspon den, aby si to clovek vychutnal, ale Zion bych asi nedal do TOP5 narodnich parku, Bryce ano. Ale je to taky otazka vkusu. ;);)
  • 0

#38 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 3:05

Jinak pro milovniky spise flory nez geologie bych doporucoval narodni parky Joshua Tree a Sequoia (ten je uz ale dale, i kdyz asi jen o pul hodiny nez je do Grand Canyonu). Navic s cestou do Grand Canyonu se da spojit navsteva Barringerova krateru, znamejsiho pod nazvem Meteor Crater (jeden z nejzachovalejsich impaktovych krateru na svete). Dale pak Sunset Crater Volcano national monument. Tady zase pro zmenu vulkanicky krater. Nebo jeste Narodni pamatnik Wupatki - ruiny predindianskych obyvatel. Jo je toho hodne, co se da videt v rozsahu 6 hodin od Las Vegas. Az ma clovek dilema co videt a co si odpustit. ;);)
  • 0

#39 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 0:19

Toz jeste byste si meli rozmyslet, zda nedat i tento cerstve publikovany powertrail ne tak daleko od Las Vegas.
Neco malo pres 800 snadnych kesek. ;);)

http://www.geocachin...4375&zm=11&mt=m

Jeste nekolik takovych powertrailu v okoli, a kdokoli se tu od nas vyda, bude mit vic kesek jak PaBa. :D:D
  • 0

#40 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 17:43

Pokud by se to někomu hodilo, tak upozorňuji na jednu zajímavou nabídku do LV: United Airlines - Letenky - USA - Las Vegas - 9 690 Kč Kdo chce vyzkoušet štěstí v některém z kasin v Las Vegas, nebo jen navštívit přilehlé národní parky, potom má možnost využít tarif amerických aerolinií United Airlines do Nevady. Zpáteční letenky s odletem z Amsterdamu do Las Vegas v Nevadě lze koupit za 399 EUR neboli 9 690 Kč. Letenky jsou dostupné pro cesty s odletem z Evropy do konce března s maximální délkou pobytu v USA tři měsíce a rezervací do konce ledna.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama