Přejít na obsah


Fotka

Dokážete si odepřít 1 GC/TB?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 pavelm2408

pavelm2408

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 13:55

Přátelé, říkal jsem si, že zůstanu na tomto fóru v ústraní – ale nějak mi to po přečtení článku pana Šejnohy nedá… http://www.blisty.cz...4/art56057.html http://www.blisty.cz...4/art56073.html Napadlo mne, co kdybychom té smutné a něšťastné paní a jejím třem malým klukům trochu pomohli udělat o něco radostnější Vánoce. Ano vím – takových nešťastníků a takových proseb je všude spousta – a ona i sama přiznává, že si může za situaci sama – já si myslím, že spíš osud a blbá shoda náhod. Ale, jak praví pan Šejnoha, sám na obecním úřadě prověřil, že zde se nejedná o podvod - a skoro už jde i o život. Můžete-li si třeba pro jednou odepřít koupi jednoho GC nebo TB, myslím, že při počtu členů naší komunity se dá docela významně pomoct v nouzi. Paní Martinu neznám, pana Šejnohu jakbysmet – a skryté osobní zájmy v dané záležitosti nemám též (snad krom toho, že bych rád si dokázal, že nejsme jsoucí jen si hrát). Hezké Vánoce všem – a nekamenujte, pokud si myslíte, že je to ode mne blbý nápad, co se sem vůbec nehodí. Ne každý je dnes natolik šťastný, že může „hledat krabičky“.
  • 0

#2 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 14:52

No, doufam, že to nejni nějaká habadůra. Těch pár pěněz už mě ted nevytrhne.
  • 0

#3 migin

migin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 15:31

Taky jsem na ten článek dnes narazil. Nezáviděhodný osud. :|
  • 0
Garmin 62s, HTC Touch HD + Powermonkey Explorer + tužka ;)

#4 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 15:40

Pár nepřesností po zběžném přečtení prvního odkazu. 1) Sebemenší obecní úřad má sociálně-zdravotní komisi, ta pro pověřený Městský úřad se sociálním odborem zajišťuje místní šetření v rodině v případě sociální případů. Zároveň je možno přímo z rozpočtu obce poskytnou pěněžitou podporu/dar nebo příspěvek na konkrétní nutnou úhradu. Takže tvrzení úřadu kde p. Šejnoha informace ověřoval že nemohou nic dělat je nepravdivé. 2) V prvním mailu popisujícím svou situaci popisuje Martina, že má 3 děti, později píše o 4 dětech. Zvláštní. Celá komunikace mi hodně zní jako "dopisy Kláře". Čím to že se objevuje zrovna před Vánoci, kdy lidé nabývají dojmu že si musíme pomáhat? Příliš to zavání hraním na city. Odpustím si TB, ale pro jiný účel. Každý si sám zváží kam namířit svou pozornost a podporu. Možná někomu tohle jako odpustek stačí.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#5 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 15:56

Není to jinde než na blistech? :|
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#6 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 16:03

No, me je trochu divne, ze kvuli tomu autor zaklada novy ucet, precijen clovek s jednim prispevkem v tomto pripade moc duvery nebudi, ale rad bych se mylil......
  • 0

#7 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 16:11

2 Zegga: kašlu na odpustky. V každym případě ty prachy někomu udělaj radost, buď potřebnýmu (doteď netušim proč se tomu tak říká) nebo hajzlíkovi.
  • 0

#8 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 16:13

Sovic13 napsal/a:
No, me je trochu divne, ze kvuli tomu autor zaklada novy ucet, precijen clovek s jednim prispevkem v tomto pripade moc duvery nebudi, ale rad bych se mylil......


Účet na gc.com existuje a určitě ne falešný. Takže je možnost gc-identitu autora vlákna ověřit přes profil.
  • 0

#9 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 16:13

Nedá mi to a budu reagovat. Geototžnost autora příspěvku jsem ověřoval hned jako první. Nick na gc.com existuje již delší dobu a kačer je aktivní. To že nemá historii na GC.cz bych mu nekladl k tíži. K celé problematice mám bohužel obdobný názor jako Zegga. Bohužel svět kolem nás je plný nemakačenků, kteří se značí parazitovat na dobrosrdečnosti druhých a jsou schopni vymyslet scénáře, za které by se ani Spielberg nemusel stydět. Celé mi to tak nějak "smrdí". Bohužel smutné osudy lidí, kteří opravdu potřebují pomoci dost často zapadnou právě kvůli množícím se podvodům. Příspěvky ANO, ale prověřeným organizacím, kde vím, že nepůjde 85% mého daru na provoz nadace. Takovýto druh pomoci, o který žádá autor příspěvku je mi proti srsti. Domnívám se, že existují organizace, které by dotyčné mohli v těžké situaci (je-li v ní opravdu) pomoci. Místo prodeje na aukru bych asi hledal pomoc právě u těchto organizací.
  • 0

#10 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 16:16

zavani to klasickym hoaxem... :( bohuzel... :(
  • 0

#11 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 16:26

Také se mi to zdá dost pochybné, raději dávám ruce pryč... Kdyby měla matka samoživitelka takovéhle problémy, už by jí dávno z úřední moci "sebrali" děti...
  • 0

#12 migin

migin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 20:47

Tady máte info o tom jak to dopadlo. Vy nevěřící Jidášové :D Happyend, jak z amerických filmů. Neni to podezřelé...?! :o :D
http://www.blisty.cz/2010/12/15/art56105.html

  • 0
Garmin 62s, HTC Touch HD + Powermonkey Explorer + tužka ;)

#13 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 21:00

Hmmm, já jsem taky nedostal výplatu za poslední 3 měsíce a nebečím tu :D ( jinak si nedělám srandu, ale myslím to vážně ) - nedaruje mi někdo kapra? :)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#14 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 21:08

Nedávno jsem poslal peníze na účet "pro vodou postiženého kamaráda" z modelářské komunity. Prý je to tajné, aby se o tom nedozvěděl. Nevím kolik nás bylo co něco poslali. Dodnes se neví, kde peníze jsou ...
Když na to přijde, nepatřím k těm "za vodou" a proto Vojtovi UŽ NIKDY GC/TB z podstromečku neutrhnu. Bohužel pro ty potřebné.
EDIT:

Gorole napsal/a:
- nedaruje mi někdo kapra? :)

Rozdělím se s Tebou, u nás ho jím jenom já a celýho nedám :D
  • 0

#15 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 21:28

migin napsal/a:
Tady máte info o tom jak to dopadlo. Vy nevěřící Jidášové :D Happyend, jak z amerických filmů. Neni to podezřelé...?! :o :D

http://www.blisty.cz/2010/12/15/art56105.html


Ještě jí v nějaké reality show najdou tátu pro její 3-4 děti a ona mu z radosti a vděčnosti povije další...../blicí smajlik/
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2010 - 9:55

Zeggo, kdo ti co udělal? B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2010 - 10:58

migin napsal/a:
Tady máte info o tom jak to dopadlo. Vy nevěřící Jidášové :D Happyend, jak z amerických filmů. Neni to podezřelé...?! :o :D

http://www.blisty.cz/2010/12/15/art56105.html

Nevěřící nejsou Jidášové, ale Tomášové. Ale tento překlep se v dnešním sekularizovaném Česku stává často. Za celkový průběh nastíněný v Blistech jsem ale velice rád, připisuji jim velmi malé bezvýznamné plus (jinak je nemohu ani vystát) a celý příběh u mne aspiruje na tradiční adventní příběh požadovaný redaktory všech novin. Téměř betlémský… :D Je dobré, když konkrétní lidé pomohou konkrétnímu člověku, než prosté odeslání peněz kamsi. Mám s podobným sbíráním peněz již dvě zkušenosti a vždycky pozitivní.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama