Přejít na obsah


Fotka

Zamrzlé brýle.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 11:25

Mám na Vás obrýlené jeden zimní dotaz na řešení problému, který mne občas trápí.

Jako nemnohý obyvatel této planety používam brýle a když se teplota začne snižovat pod bod mrazu a ja se přitom pohybuji, tak se mi začnou zamlžovat brýle. Přecijen se při tom pohybu trochu zahřívám a potím a z pod kabátu mi uniká teplý vlhký vzduch, který posléze kondenzuje právě na chladnějších brýlých. Pokud teplota klesne pod cca -8°C tak mi ještě navíc začne to zamlžení zamzat. Děje se tak na vnitřní straně skel a děje se tak při určitých teplotních a vlhkostních podmínek (takže ne vždy).

Pak někdy chodím jako v mlze, ač je jasno a jen já mám zamlžene brýle. To co jsem na místě viděl, se pak dozvídám až večer, když si prohlížím fotky. Naposled se mi to stalo při cestě z Kralup do Prahy cache GC25TK9. Občas zastavím a otřu ty skla do sucha, ale za chvili jsou zas zamlžené.

Takže, pokud máte podobný problém, řešíte to? A pokud ano, tak jak?

Jde mi tu jen o pohyb v zimní krajině a ne o problémy při nasedání do auta, tam stačí pustit ofukování a zamlžení za pár sekund zmizí. Žel jako pěšák to ofukování nemám.

Jako řešení je nevylézat v zimě ven, nehýbat se, nebo nenosit brýle, žel ani jedna tato varianta neřeší můj problém.

P.S. na té fotce nemám zamrzlé brýle.

Přiložené miniatury

  • pc040080-1.jpg

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 11:29

kontaktni cocky :)
  • 0

#3 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 11:33

Měla jsem čisticí sprej na brýle, který mlžení téměř zrušil. Vyjma přechodu z venku do teplé místnosti a i v tom případě podstatně zkrátil. Žel si nepamatuji jeho název. Pro běžný pohyb se totiý obejdu bez brýlí a tedy jsem jej nesháněla. - ten první jsem dostala jako dar od optiky při výměně skel. Edit: našla jsem to : opticlean winter extreme - funguje uspokojivě. při běžném pohbu velmi dobře. Při větší výkonech a tedy pořádném vydechování s malým zpožděním. Ještě jsem našla prostředek Antofig - ale s tím nemám zkušenost.
  • 0

#4 martinek-2695

martinek-2695

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 11:44

Tohle jsem resil pred radou let tez a vyresil jsem to jak pise Dain, pokud nemas vylozene nejakou specialni vadu oci, tak kontaktni cocky jsou nejlepsi reseni..
  • 0

#5 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 11:47

Dain a Olik napsal/a:
kontaktni cocky :)


Jo taky řešeni, ale zatim tímto směrem nechci jít. Přecijen ty brýle někdy používám jako dobré chraniče před vletnutím něčeho do oka.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 11:48

Vsara napsal/a:
... opticlean winter extreme - funguje uspokojivě. při běžném pohbu velmi dobře. ....


Dik, poohlédnu se po tom.

EDIT: Uz jsem objednal v e-shopu za 199,-
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#7 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 12:29

EDIT: OT, sebekriticky mažu...
  • 0

#8 JohoCZ

JohoCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 12:32

Za dobu co nosím brýle, asi 25 leta skoro vždy sklo, jsem vypozoroval toto: 1. Kapuce dokonale přivádí vlhkost na brýle zpod bundy 2. Velikost skel a vzdálenost od obličeje malá skla a dále od obličeje zamrzají na vnitřní straně méně, domnívám se že to lepším prouděním vzduchu. Jinak za bolševika se prodávala vodička jménem Prozor, byla ale jen na skleněné čočky. Myslím že něco podobného prodávají dodnes. Pro domácí pokusy bych začal s glycerinem, v plynových maskách bývalo proti mlžení glycerinové mýdlo.
  • 0

#9 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 12:35

Taky jsem tohle řešil - hlavně při nošení kukly šel vydechnutý vzduch kolem nosu vzhůru a mlžil mi brýle. Kontaktní čočky to vyřešily. Jiné řešení je vždycky jen částečné. A hlavně mi takhle brýle alespoň nepřekážejí, nechytá se na nich sníh apod. A na ochranu očí můžu nosit zimní "expediční" brýle (je to sice větší investice kolem 2000,- ale vyplatí se). Různé typy skel (nedioptrické), různé barvy, pohodlí a teplo pro oči a další část obličeje. Ve spojení s kuklou z Moiry je to pohodlí k nezaplacení.
  • 0

#10 Stormerians

Stormerians

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 12:35

opticlean winter extreme - funguje uspokojivě.



Díky za tip, taky vyzkouším. Dokud je člověk lehce v pohybu, takže nezafuní, tak to jde, ale při větší námaze, nebo naopak zastavení po námaze jsem taky slepý B)


EDIT:
Už jsem objednal. Cena 199,- poštovné a balné zdarma
  • 0

#11 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:21

Já mám menší brýle a v nich plastové čočky. Zatím to bylo vždy OK. Se skly a větším rozměrem byl vždy problém.
  • 1

#12 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 15:24

Jako letitý brýlař (mám je od sedmé třídy) s Tebou soucítím. Obtěžuje mne to celou zimu a vrcholem bývá vstup z mrazu do hospody, kam, jako muž, musím vejít první z rodiny. Takže vejdu, pozdravím a oslepnu! Dcerka mi taky doporučuje čočky, ale já si neumím představit tu manipulaci s nimi, na oči jsem hrozný cimprlich. (A taky - když jsem viděl slečnu, jak hledala vypadlou čočku v písku a popelu u ohniště pod převisem… :D)
  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#13 lucik7

lucik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 15:36

Jak psal Dain, já jsem to vyřešila kontaktníma čočkama, které jsou pro mě mnohem pohodlnější :-)
  • 0

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 15:40

Trhac napsal/a:
Dcerka mi taky doporučuje čočky, ale já si neumím představit tu manipulaci s nimi, na oči jsem hrozný cimprlich.


za sebe muzu rict, ze jsem si rikal to same. na oci jsem docela citlivy, pri sebemensim studenem vetriku mi slzi, takze kazde rano po vstupu do metra si utiram krokodyli slzy , prach se jim taky nelibi ... a cocky v pohode. cocka sla nbedobrovolne ven jen jednou (napolo) - pri fotbale mi ve vyskoku souper loktem prejel pres oko.
  • 0

#15 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 15:55

No je fakt, ze ta kontaktni cocka se zevnitr neopoti :). Ale ja bych precijen radsi zustal u bryli. Ten tip na plastove a mensi bryle taky neni k zahozeni. Nosim kulicha pekne narazenyho a tak ty sve velke bryle zezhora docela utesnim a pak nemuze vzduch obtekat bryle. Jinak brylim davam prednost prave kvuli geocachingu, kdy po ctyrech prolezam trnkovym krovim, to se pak nemusim bat kazde vetvicky, co mne slehne.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#16 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 16:00

Dain a Olik napsal/a:
... kazde rano po vstupu do metra si utiram krokodyli slzy....


Trochu OT: :D:D:D Omlouvam se za METRO B :D:D:D , ja si to tam taky protrpel, kdyz jsem to pak nekolikrat prepocitaval, abych zjistil, kolil tech schodu tam vlastne je :D:D:D a dodnes to nevim jelikoz to rozumne spocitat nelze.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 16:10

no ta ceskomoravska byl tenkrat pro me fakt ocistec :) bez tech pozdejsich intervalu stacilo mrknout, slzy vsechno rozmazaly a jel jsem nanovo :D
  • 0

#18 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 16:12

Kontatni cocky jsou opravdu dobre reseni a na ochranu oci si pak nasadis slunecni ci lyzarske nebo strelecke bryle, dle okolnosti.

http://www.biofinity.cz/biofinity.html
Udajne muzou byt 1mesic nasazene dnem i noci. Ja je mam tak tyden a pak jsem dva dny bez. V optice ti prodaji testovaci sadu tedy jeden par a pak uvidis, ze uvidis :) Chvilku trva, nez se clovek nauci sahat si do oka. Kdyz si po mesici nasadis bryle, budes trpet, ze ti neco zuzuje zorne pole.

  • 0
VSA

#19 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 16:23

no mě brýle štvaly děsně, čočky mi v očích vadili a tak jsem to minulý týden vyřešila po deseti letech trošku drsněji...laserovou operací:D A teda nemůžu si stěžovat, dopadla dobře a život bez brýlí je nesrovnatelnej:)
  • 0

#20 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 17:36

na zamrzlé brýle funguje jen kladivo. velké. zamířit na střed ledu a praštit. výsledky jsou okamžité ;) teď už vážně ;) kdysi (tak 15 let zpátky) jsem měl jakousi nechutně drahou vodičku ve spreji od fy Amway. ta fungovala vcelku dobře. ale kde a za kolik a jestli vůbec je k sehnání netuším... nezkoušeli jste někdo tekuté stěrače? ty jak se jimi postříká přední sklo v autě? :D
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama