Přejít na obsah


Fotka

Zamrzlé brýle.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 19:39

Johule napsal/a:
no mě brýle štvaly děsně, čočky mi v očích vadili a tak jsem to minulý týden vyřešila po deseti letech trošku drsněji...laserovou operací:D A teda nemůžu si stěžovat, dopadla dobře a život bez brýlí je nesrovnatelnej:)


Kolik stojí taková operace?
  • 0

#22 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 19:42

jde o to jak kde...já byla na Gemini u Stodůlky (prvního kdo to u nás začal dělat) na operaci femtosekundovým laserem...a každý oko stálo 20 000 :| jediná výhoda byla, že za ISIC byla 5000 sleva...
  • 0

#23 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 19:45

Johule napsal/a:
jde o to jak kde...já byla na Gemini u Stodůlky (prvního kdo to u nás začal dělat) na operaci femtosekundovým laserem...a každý oko stálo 20 000 :| jediná výhoda byla, že za ISIC byla 5000 sleva...


Dnes bylo v TV že je nějaká nová technologie laseru. Tak to bude asi vůbec mastny :-( ..
  • 0

#24 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 22:19

Dneska jsem viděl billboard kliniky v Počernicích, jedno oko za cenu okolo 13000,- Což už je docela slušné. A počítám, že do 3-4 let půjdou ceny pod 10000,- Taky už o tom uvažuju, zatím jen vzdáleně...
  • 0

#25 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 23:53

vsa napsal/a:
Kontatni cocky jsou opravdu dobre reseni a na ochranu oci si pak nasadis slunecni ci lyzarske nebo strelecke bryle, dle okolnosti.

http://www.biofinity.cz/biofinity.html
Udajne muzou byt 1mesic nasazene dnem i noci. Ja je mam tak tyden a pak jsem dva dny bez. V optice ti prodaji testovaci sadu tedy jeden par a pak uvidis, ze uvidis :) Chvilku trva, nez se clovek nauci sahat si do oka. Kdyz si po mesici nasadis bryle, budes trpet, ze ti neco zuzuje zorne pole.


biofinity opravdu ano jedny z nejlepsich a hlavne ty nezdravejsi u nas ale v poctive optice vam testovaci neprodaji, nesmi se, testovací pár není určen k prodeji, pouze k zácviku, ten se platí, pak následuje kontrola a pak teprve doporučení, zda jsou pro tvoje oči vhodné nebo nee.

Jinak laser jen po dukladne konzultaci s ocnim lekarem a pokud nevzrustaji dioptrie!!!!!! Laser odstrani momentalni vadu ale nezastavi rust !!!!!! Je dulezite se ptat hlavne na tohleto, laser jde jde jen jednou v zivote!!!! A uspesnost neni taky uzasna cca 70% zalezi na dioptriich, klinice a hlavne kazde oko je jine a po operaci reaguje jinak !!!!! Tohle uz ale ocari neradi priznavaji preci jen jde o penize!!!!
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#26 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 23:53

Bruca napsal/a:
kdysi (tak 15 let zpátky) jsem měl jakousi nechutně drahou vodičku ve spreji od fy Amway. ta fungovala vcelku dobře. ale kde a za kolik a jestli vůbec je k sehnání netuším...


Tak ta nechutně drahá vodička od Amway už v nabídce není. Taky jsem ji používal, ale úplně nejlepší zkušenosti jsem měl s také výše vzpomínaným glycerinovým mýdlem dodávaným k plynovým maskám.
Po přechodu na brýle menšího průměru s plastovými skly už to ale neřeším. Ty se mlží jen při tom vlezu do hospody, nebo po náhlém zastavení po namáhavějším pohybu a s tím se dá žít.
  • 0

#27 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 0:24

vsa napsal/a:
Kontatni cocky jsou opravdu dobre reseni a na ochranu oci si pak nasadis slunecni ci lyzarske nebo strelecke bryle, dle okolnosti.

http://www.biofinity.cz/biofinity.html
Udajne muzou byt 1mesic nasazene dnem i noci. Ja je mam tak tyden a pak jsem dva dny bez. V optice ti prodaji testovaci sadu tedy jeden par a pak uvidis, ze uvidis :) Chvilku trva, nez se clovek nauci sahat si do oka. Kdyz si po mesici nasadis bryle, budes trpet, ze ti neco zuzuje zorne pole.


Pokud je to podobné jako Bausch and Lomb: Purevision, tak asi čtvrtý den je člověk rád že jdou čočky ven. To ovšem nic nemění na faktu že se jedná o nejlepší možný typ kontaktních čoček - tedy ty na "nepřetržité" měsíční nošení s maximální propustností pro kyslík.

Nedovedu si představit že bych se vracel zpátky k brýlím. Aktivně sportuji a mimo jiné jsem se s čočkami i potápěl a pravidelně plavu. Bez problémů.
  • 0
Vložený obrázek

#28 PlachtaS Team

PlachtaS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 8:08

Nooo, moje osvědčená metoda proti zamlžování brejlí je odvozena od zkušenosti z doby, kdy nás imerialisti trvale ohrožovali. Hooodně let tomu zpět, když jsem byl vojákem základní služby, taxme fasovali k protiplynovým maskám tzv. "glycerinové mejdlíčko". Násilím naneseš na skla z obou stran tenkou vrstvu a pak relativně dlouho je leštíš. Zhruba na 6 - 8 hodin to fungovalo znamenitě. (Ta mejdlíčka jsem si tehdá "nakrad" a mám jedno ještě dnes - a stále ho používám.) Nic jiného jsem nikdy nepoznal a nepotřeboval...
  • 0
Bješ, bješ, bješ - najdeš další keš!"

#29 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 9:16

Ahoj, proběhl jsem toto forum jen zběžně. Tak můj názor tu nejspíš už padl... Nosíval jsem brýle do cca 25 let. A řešil pořád také to samé. Tenkrát byl nějaký sprej od Amway, nebo jak "se ten obchodní tryk jmenoval", byl skvělý (asi na tu dobu) zkoušel jsem čočky atd. Ale nakonec jsem se dopracoval k laserové operaci. A cca 10 let mám svatý pokoj... Takže mé zkušenosti jsou staré, ale čekal bych , že dnes budou ty sprejíky i skla vychytaný přeci jen za ty roky lépe. Ale ten laser můžu doporučit!! I když přítelkyně na ní byla před cca 2 lety a v šeru má problémy s viděním stále. I po "opravě" operace v rámci "záruky":-)) Takže je to asi individuální. Ale mlžení brýlí určitě vyřeší:-))) Takže asi tak:-)
  • 0

#30 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2018 - 19:50

Otvírám toto téma po mnoha letech neb jsem nečekaně přišel na řešení tohoto problému.

 

V sobotu jsem byl na výletu při cca -9°C, měl jsem brýle, na hlavě čepici a kapucu od kabátu a k mému překvapení jsem po chvili zjistil, že se mi brýlě nezamlžují, natož aby zamrzali. A přitom řešení je velmi jednoduché, žel jen pro tu ošklivější polovinu lidstva. Stačí na to plnovous, který přesně utěsní spáru v kabátu v oblasti krku, kudy normálně uniká vlhký a teplý vzduch který nemá nic jiného na starost než že opotí brýle. A je to, brýle zůstavají suché a nezamrzlé.

 

K tomuto náhodnému vyřešení problému přitom dopomohly houby dostoucí v říjnu v trochu víc než nadbytečnám počtu. Tehdá jsem ráno vstal, oblikl se, sedl do auta, zajel k lesu, tam jsem asi 2 hodiny chodil mezi autem a lesem a vysypaval přeplněné košiky, pak jsem dojel domu, očistil a rozkrájel houby, naskládal do sušičky a nejednou bylo odpoledne. Další den zas a zas a ... a na holení nějak nezbyl čas a tak jsem za 3 týdny slušně zarostl. No nějak jsem se rozhodl, že těm fousům nechám volnost a teď v zimě jsem konečně pochopl k čemu to bylo dobré :D.  

 

Takže pokud někdo máte podobný problém, tak si na přelomu října a listopadu založte plnovous a pečlivě ho hýčkejte, někdy na přelomu března a dubna ho pak můžete shodit.         


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 25 únor 2018 - 19:52

  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 8:11

Nevím. Brýle se mi mlží a plnovous mám už od vojny. Tam jsem se musel holit tak často, že když jsem nemusel, neholil jsem se. Ovšem nevím, jak by se mi mlžily bez plnovousu.

Ale pravda, nevíc se mi mlží když vlezu někam do obchodu, na plovárně mívám problém trefit ke vstupnímu turniketu. Naštěstí mám dioptrií málo a stačí brýle sundat.


  • 1

#32 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 12:03

Plnovous proč ne, určitě může přispět k ucpání výstupu teplého vzduchu s vlhkostí směrem nahoru, ale já to třeba řeším šálou. Když je kosa, tak nechci, aby teplo utíkalo. :) Ale co jsem to chtěl - řekl bych, že řádově větší obsah páry je ve vzduchu vydechovaném z plic a to bych normálně tipoval na zdroj námrazy na brýlích. Typicky to vidím na keškách za chladných nocí s čelovkou, když je bezvětří - často skrz tu osvětlenou páru není pořádně vidět a někdy zkouším experimenty s vyfukováním do strany. Asi to znáte. ;)

 

Nicméně pokud je vítr a vydechovaný vzduch je okamžitě unášen pryč, tak k tomu nedojde. A tyto podmínky jsou teď už několik dní, já proto o víkendu nevystrčil nos z baráku. Nebude to, Šolime, spíš tím?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#33 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 13:37

No řekl bych že to určite bude tim, že jsem vystrčil nos z baráku :P .

 

Mně šála nějak moc nepomohla, neb tu spáru mezi krkem a bundou není schopna dlouhodobě utěsnit a kupodivu ani ten vyfukovaný vzduch z pusy nějak nevadí, neb ten vyfukuji před sebe a na brýle se už nedostane. Já měl problém s kapucou, když jí nasadím tak eliminuji proudění vzduchu před obličejem a otevřu jen jeden otvor z pod bundy a to mezi bradou (krkem) a bundou. A tudy mne právě plíživě uniká teplý a vlhký vzduch z pod bundy okolo brady a dál až k brýlím, kde nemá nic jiného na starosti než že opotí brýle, které následně zamrznou. Ten plnovous dělá cca 1 palec silnou a pružnou vrstvu právě v té kritické oblasti pod bradou, sice nezábrání na 100% průniku toho vlhkého vzduchu, ale podstatně ho eliminuje a částečně i zkondenzuje a tak na brýle už nic nezbývá. Sice jsem to teď zkoušel jen v malém mrazu -10°C, ale k plné spokojenosti. Pro plné vyzkoušení bych potřeboval tak -18°C, ale to se zas mné dostupné vzdálenosti nebude vyskytovat.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#34 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 14:54

Mozna by to vyresil ohrivacek na bryle :)
  • 0

#35 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 15:10

Je skutečně možné, že to zamlžování brýlí způsobuješ vzduchem zpoza bundy, nechci se hádat. Ideální by bylo umístit tě do laboratoře a zkoumat vlhkost, kterou emituješ do vzduchu různými způsoby :) a sledovat, čím se brýle zamlžují víc. Chtělo by to nějaký průmyslový mrazák...

 

 

No ale to moje zamyšlení byla spíš na to, jestli ABSENCE zamlžování v sobotu nebyla způsobena větrem...  (píšu si poznámku k vědeckému experimentu, do mrazáku bude potřeba vzít i větrák kvůli simulaci větru B) )


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#36 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2018 - 19:41

No v sobotu nebyl ani vítr ani "větry". Alespon nic čeho bych si všiml.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2018 - 6:38

Vážně ještě nikdo neprodává brýle s elektrickým ohřevem? Nebo s větráčkem, ideálně na solární pohon, jako byly ty vietnamské kšiltovky ? Ta by možná taky pomohla, ale nechat si v mrazu foukat na obličej...


  • 0

#38 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2018 - 7:48

Mozna by pomohly cocky :) tedy do urcitych dioptrii.
  • 0

#39 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2018 - 10:05

1.)Zkus hledat technologii Optifog.
2.)Táta na venkovní aktivity používá sportovní brýle od Adidasu, do kterých se zevnitř nacvakne dioptrické "sklíčko". Už pár let si nestěžuje na mlžení v zimě.
3.Díky asi vrozeným dispozicím jsem si prošla brýle-čočky-laser (včetně oprav). A brýle ani čočky po těch letech nechci ani vidět.
Ano i já v šeru a tmě špatně vidím, což vnímám především u řízení. Často se to stává po laserových operacích a nedá se s tím prakticky nic dělat...neřídit ve tmě.
  • 0

#40 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2018 - 10:19

Jé, tak to je dobře vědět, v tom případě o operaci přestávám uvažovat...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama