Přejít na obsah


Fotka

Hledají se betatesteři!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
316 odpovědí na toto téma

#21 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 1:35

To je opravdu tak těžké založit kešku? Svéprávnosti zdar! edit: Aha, jazyková správnost listingů bývá tristní, tak jsem ochoten na požádání alespoň opravit hrubky.
  • 0

#22 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 6:31

Toniczech napsal/a:
Dovolil bych si výhradu k aktuálnímu znění článku, kde se píše něco o hledání tradičky bez listingu. Podle mého je listing integrální součást keše a terénní test pouhých holých souřadnic nutně znamená vytržení z kontextu. Ideálem se spíš jeví, pokud autor nějak dodá k ozkoušení celé povídání, obrázky, případně screenshot rozdělaného díla, pak se nechají odchytat překlepy, opravit faktické omyly, cizí jazyk či já nevím co ještě.


Tak jsem to trochu upravil, další lidi zařadil. Jak říkám, průběžně kontrolujte, zda jsem vás tam napsal správně, a jestli jste mi třeba nezapomněli nahlásit takový dvě slova, jako "ne Wherigo" :D

Já jsem tím na sebe trochu upozornil, tak jdu studovat pravidla fóra a pak konečně na ty mysterky co se včera schválily, už jsem o tom měl i sen :D
  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 7:49

Vidím jeden vážný problém, ale ten takto těžko vyřešíme. Začátečníci si mnohdy připadají být tak jisti sami sebou, že se neobtěžují číst Wiki a mnohdy tak nemají tušení například o zcela jasné věci, že před odesláním listingu musí mít na místě krabku. Nebo jiný zase tvrdí, že kategorie obtížnosti si stanovuje sám, když je tam hint tak je to přece "1" :-(
  • 0

#24 borekj

borekj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 8:29

Tiskar94 napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Dovolil bych si výhradu k aktuálnímu znění článku, kde se píše něco o hledání tradičky bez listingu. Podle mého je listing integrální součást keše a terénní test pouhých holých souřadnic nutně znamená vytržení z kontextu. Ideálem se spíš jeví, pokud autor nějak dodá k ozkoušení celé povídání, obrázky, případně screenshot rozdělaného díla, pak se nechají odchytat překlepy, opravit faktické omyly, cizí jazyk či já nevím co ještě.


Tak jsem to trochu upravil, další lidi zařadil. Jak říkám, průběžně kontrolujte, zda jsem vás tam napsal správně, a jestli jste mi třeba nezapomněli nahlásit takový dvě slova, jako "ne Wherigo" :D

Já jsem tím na sebe trochu upozornil, tak jdu studovat pravidla fóra a pak konečně na ty mysterky co se včera schválily, už jsem o tom měl i sen :D


Tak to jsem říct zapomněl, protože Visty wherigo moc nepodporují :( .Tak prosím o dopsání, moc díky. BorekJ.
  • 0

Grr, Grr... Co zase je???
Nová keš...
Cože? Kdy, kde?


#25 rum.burak

rum.burak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 8:37

Tak já se také hlásím k betatesterům - nick rum.burak a jsem schopný testovat Brno a přilehlé okolí, občas i okres Jihlava. Bohužel bez Wherigo, na to zatím nemám vhodný přístroj. Bohužel je smutný fakt, že nováčci, kteří potřebují betatest nejvíce, se o tomto seznamu možná vůbec nedozví... ale naštěstí je odkaz ze stránky pro nováčky pro založení keše.
  • 0

#26 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 8:49

No nevím, mně to připadá jako marná snaha. Začátečníci nevědí nic o těchto stránkách, nečtou Geowiki, takže příště zase bude publikovat keš nějaký další ňouma a dopadne to znovu takhle. Máte snad jasnovidecké schopnosti a víte, který další začátečník bude příště publikovat svou keš? Chcete nahrazovat to co má dělat reviewer? Pokud keš nebyla na svém místě, má kolizi s jinými dvěma, nevychází vzorečky, tak je to podle mě odfláknutá práce. Asi má prostě před Vánoci jiné starosti. :) Ze zkušenosti vím (a vy určitě také), že ke schválení keše musíte potvrdit, že keš je na svém místě a posíláte nejen vzorečky, ale i finálové umístění, takže to reviewer může přepočítat a pokud má umístění finálky kolizi, nemůže být podle pravidel cache povolena. FTFkaři jsou jako průkopníci, prostě občas narazí na nezdary. Asi jste si zvykli, že si jezdíte pro FTF a máte rychlý bod, tak máte aspoň občas "zpestření." :P
  • 0

#27 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 9:14

Mno. Že sem začátečníci nechodí a asi si to nepřečtou, je pravda. Nicméně nemohli by třeba revieweři, když vidí, že jim přišel listing od evidentního začátečníka (a mnohdy je poznat, že to dělal někdo, kdo moc neví, co dělá), dát autorovi odkaz a DOPORUČIT využití betatestu? Jak vidno, i tady se někteří podivují nad tím, co je tak těžkého na založení keše. Pokud mám v listingu jakoukoliv práci s čísly, vždycky to nechávám zkontrolovat druhou osobou, protože ve vzorečku se člověk snadno přehlídne a sám si toho nevšimne, když zná správný výsledek, to jste schopni uvažovat, že 1 + 1 = 4, když to tak má vyjít. Poslední příspěvek tak asi zcela nechápu. Reviewer snad dělá něco trošku jiného, ne?
  • 0

#28 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 9:53

Ahoj.

Jsem svolný k oslovení k betatestování v regionu České Budějovice a okolí řekněme 30km, bez wherigo.
Nick na GC je stejný jako zde - zemekoulani http://www.geocachin...72-c8787a371f46


  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#29 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 9:54

Or_Mi napsal/a:
Ze zkušenosti vím (a vy určitě také), že ke schválení keše musíte potvrdit, že keš je na svém místě...

To vis prave spatne, protoze to tam je zaskrtnuty defaultne.

FTFkaři jsou jako průkopníci, prostě občas narazí na nezdary. Asi jste si zvykli, že si jezdíte pro FTF a máte rychlý bod, tak máte aspoň občas "zpestření." :P

Debile. :P
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#30 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 9:55

Ahojky, Velice rad pomuzu, jako rodily žižkovák bych idelane testoval na Praze 3.. dííky ... wigo neni problem, problem je akorat s 5* mysterkama a le i ty se sem tam daji ;-)
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#31 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 10:08

Or_Mi napsal/a:
No nevím, mně to připadá jako marná snaha. Začátečníci nevědí nic o těchto stránkách, nečtou Geowiki, takže příště zase bude publikovat keš nějaký další ňouma a dopadne to znovu takhle. Máte snad jasnovidecké schopnosti a víte, který další začátečník bude příště publikovat svou keš? Chcete nahrazovat to co má dělat reviewer? Pokud keš nebyla na svém místě, má kolizi s jinými dvěma, nevychází vzorečky, tak je to podle mě odfláknutá práce. Asi má prostě před Vánoci jiné starosti. :) Ze zkušenosti vím (a vy určitě také), že ke schválení keše musíte potvrdit, že keš je na svém místě a posíláte nejen vzorečky, ale i finálové umístění, takže to reviewer může přepočítat a pokud má umístění finálky kolizi, nemůže být podle pravidel cache povolena.
FTFkaři jsou jako průkopníci, prostě občas narazí na nezdary. Asi jste si zvykli, že si jezdíte pro FTF a máte rychlý bod, tak máte aspoň občas "zpestření." :P


1) začátečník velice často zadá .cz a tím objeví právě tyto stránky, myslím že mnoho těch kdo se ke hře dostanou sami a ne přes osobní kontakty s jinými kačery vleze první právě sem

2) reviwer posuzuje pouze soulad s pravidly a kolizi, nikoli funkčnost listingu, žádný z reviewerů neposuzuje ani netestuje vyluštitelnost, správnost vzorců a pod., pokud má z nějakého důvodu pochybnost o postupu, dotáže se ownera, komunikuje se však zpravidla v obecné rovině

3) při přípravě listingu je naopak třeba odškrtnout aby nebyl odeslán k publikaci předčasně a opět zaškrtnout po kompletní realizaci a umístění

4) "Asi jste si zvykli, že si jezdíte pro FTF a máte rychlý bod, tak máte aspoň občas "zpestření." - hlavně že přesně víš o čem to je...teoreticky, co takhle žvanit o něčem co znáš?

No nic, betatest u multi a mysterky by měl být povinný, i mistr se uklepne. Rozhodně to není práce za reviewera.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#32 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 10:15

Tak mysterku už mám, nakonec TTF, tak jedeme dál:

Or_Mi napsal/a:
No nevím, mně to připadá jako marná snaha. Začátečníci nevědí nic o těchto stránkách, nečtou Geowiki, takže příště zase bude publikovat keš nějaký další ňouma a dopadne to znovu takhle.

Ten poslední "ňouma" právě wiki četl a i se na fóru dost zapojoval.

marekd: Upravil jsem ti tam nick na soukromou zprávu přes gc.cz , na kontaktování přes gc.com přeci slouží ten odkaz gc.com ;)

Ostatní jste dopsaní.
  • 0

#33 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 10:40

Na druhou stranu to muze mit klidne reviewer v tom automatickym podpisu, co mu to haze v listingu, cimz se zvysi sance, ze si to dotycny opravdu precetl.
  • 1
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#34 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 10:47

Chryseis napsal/a:

Poslední příspěvek tak asi zcela nechápu. Reviewer snad dělá něco trošku jiného, ne?


Když jsem publikoval své keše, tak jsem musel podle GeoWiki vyplnit body a potvrdit, že keš je skutečně na svém místě a poslat veškeré info o výpočtech, aby má keš byla schválená. Měl jsem za to, že je to tak u všech keší, takže teoreticky nemůže k výše uvedenému případu dojít. B) Ale možná, že reviewer pro Prahu a okolí je o něco pečlivější. ;)
  • 0

#35 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 10:48

hplus napsal/a:

Or_Mi napsal/a:
Ze zkušenosti vím (a vy určitě také), že ke schválení keše musíte potvrdit, že keš je na svém místě...

To vis prave spatne, protoze to tam je zaskrtnuty defaultne.

FTFkaři jsou jako průkopníci, prostě občas narazí na nezdary. Asi jste si zvykli, že si jezdíte pro FTF a máte rychlý bod, tak máte aspoň občas "zpestření." :P

Debile. :P


Musíš to opravdu hnát do vulgárností??! Zamysli se nad sebou prosím!
  • 0

#36 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 10:54

Or_Mi napsal/a:

Když jsem publikoval své keše, tak jsem musel podle GeoWiki vyplnit body a potvrdit, že keš je skutečně na svém místě a poslat veškeré info o výpočtech, aby má keš byla schválená. Měl jsem za to, že je to tak u všech keší, takže teoreticky nemůže k výše uvedenému případu dojít. B)


Reviewer si může vyžádat ujištění, že je keš na svém místě, což v praxi může klidně znamenat "to víš, že je tam (za hodinu ji tam odnesu)". Při betatestu by prostě na svém místě být musela. Představa, že u všech multin a mysterek odeslaných k publikaci bude chudák reviewer přepočítávat vzorečky a kontrolovat, jestli někde není chyba ve znaménku, je poněkud naivní. To je věc autora, aby si chybným zadáním neuřízl ostudu.
  • 0

#37 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 11:06

@wiki Praha 3 - quox (gc.com) Grrrrr... QuoX - velke Q a velke X ... :-D opravis mi to prosim :-D neumim to xD dekuji ...
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#38 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 13:07

quox napsal/a:
@wiki Praha 3 - quox (gc.com)

Grrrrr... QuoX - velke Q a velke X ... :-D opravis mi to prosim :-D neumim to xD dekuji ...

A proč to tady na gc.cz máš malé, když ti to vadí ? :D
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#39 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 13:14

lukasekprochazka napsal/a:

quox napsal/a:
@wiki Praha 3 - quox (gc.com)

Grrrrr... QuoX - velke Q a velke X ... :-D opravis mi to prosim :-D neumim to xD dekuji ...

A proč to tady na gc.cz máš malé, když ti to vadí ? :D

to bych taky rad vedel :-D

// EDIT - zmeneno :-D
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#40 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 13:23

Or_Mi napsal/a:
Musíš to opravdu hnát do vulgárností??! Zamysli se nad sebou prosím!

Pokud budes diskutovat jako debil (a neni to u Tebe poprve), tak nemam duvod se nad cimkoliv zamyslet. A jestli je pro Tebe slovo debil vulgarni, tak musis mit desne komplikovanej zivot.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka