Přejít na obsah


Fotka

Hledají se betatesteři!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
316 odpovědí na toto téma

#241 nichair.nipoisson

nichair.nipoisson

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 22:23

Rád bych okr. Klatovy. Krom Wherigo a T5.


Tento příspěvek byl upraven od nichair.nipoisson: 04 únor 2014 - 22:27

  • 0

#242 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 22:39

Rád bych okr. Klatovy. Krom Wherigo a T5.

Rád bys co? Našel betatestera? Dělal betatestera? Odkaz na profil nemáš vyplněný, gc.com nick "nichair.nipoisson" nezná a tady máš první příspěvek. Kdo jsi?


  • 1

#243 nichair.nipoisson

nichair.nipoisson

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 23:05

Název příspěvku je poněkud zavádějící.... Takže bych chtěl dělat betatestera. Pokud jsem dobře sledoval, tak na okr. Klatovy žádný není. Odkaz na nick právě doplňuji. Při registraci tady se mi povedl překlep, takže stejný nick jako na gc.com jsem už nemohl použít. 


Tento příspěvek byl upraven od nichair.nipoisson: 04 únor 2014 - 23:06

  • 0

#244 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 23:26

Název příspěvku je poněkud zavádějící.... Takže bych chtěl dělat betatestera. Pokud jsem dobře sledoval, tak na okr. Klatovy žádný není. Odkaz na nick právě doplňuji. Při registraci tady se mi povedl překlep, takže stejný nick jako na gc.com jsem už nemohl použít. 

Tak vítej. V březnu by měl být v čajovně další event, přijď se kouknout. Oficiální betatester tady zaregistrovaný není. Ale my se mezi sebou většinou známe a když je třeba tak si zbetatestujeme. A odkaz na nick si taky doplním, i když mám shodný na obou serverech :).


  • 0

#245 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 23:45

Název příspěvku je poněkud zavádějící.... Takže bych chtěl dělat betatestera. Pokud jsem dobře sledoval, tak na okr. Klatovy žádný není. Odkaz na nick právě doplňuji. Při registraci tady se mi povedl překlep, takže stejný nick jako na gc.com jsem už nemohl použít. 

Jako nic ve zlém, ale pouhý měsíc po registraci a 42 nálezech si teda docela troufáš. Jednak by to chtělo mít aspoň řádově víc nálezů, ale taky hlavně nějaké vlastní keše založené, abys věděl, co to obnáší, než budeš někomu radit, jak zakládat.


  • 4

#246 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 23:57

Název příspěvku je poněkud zavádějící.... Takže bych chtěl dělat betatestera. Pokud jsem dobře sledoval, tak na okr. Klatovy žádný není. Odkaz na nick právě doplňuji. Při registraci tady se mi povedl překlep, takže stejný nick jako na gc.com jsem už nemohl použít. 

 

Nick tady i na gc.com se dá změnit, je to popsané na wiki - http://wiki.geocachi...iki/Změna_nicku


  • 0

#247 nichair.nipoisson

nichair.nipoisson

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 17:59

Tak vítej. V březnu by měl být v čajovně další event, přijď se kouknout. Oficiální betatester tady zaregistrovaný není. Ale my se mezi sebou většinou známe a když je třeba tak si zbetatestujeme. A odkaz na nick si taky doplním, i když mám shodný na obou serverech :).

Díky za pozvání, dostavím se :)


Nick tady i na gc.com se dá změnit, je to popsané na wiki - http://wiki.geocachi...iki/Změna_nicku

Díky za radu, ale bohužel se mi to nepovedlo, pořád to hlásí, že nick je obsazený, i když je volný. 


  • 0

#248 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 20:38

Hele, ale vážně, jak chceš radit se zakládáním keší ostatním, když nemáš založenou žádnou svoji? :o :o

Můžeš mě to, prosím, vysvětlit?


  • 0

#249 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 20:55

A já si myslim, že to vůbec nevadí, že chce betatestovat. Rozhodně je to milionkrát lepší, než když někdo s pár nálezy začne sypat kešky z rukávu. A navíc u něj nehrozí provozní slepota ;) . Jen tak mimochodem, ambiciozni nováčci ve velkých firmách začínají právě v auditu B)

Takže milý nový kolego, nedej se odradit :)


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 05 únor 2014 - 20:55

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#250 nichair.nipoisson

nichair.nipoisson

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 21:07

Hele, ale vážně, jak chceš radit se zakládáním keší ostatním, když nemáš založenou žádnou svoji? :o :o

Můžeš mě to, prosím, vysvětlit?

 Takže pokud založím pár stovek keší v krabicích od zmrzliny u každého patníku v kraji, tak to bude OK?  ;)


  • -1

#251 nichair.nipoisson

nichair.nipoisson

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 21:10

A já si myslim, že to vůbec nevadí, že chce betatestovat. Rozhodně je to milionkrát lepší, než když někdo s pár nálezy začne sypat kešky z rukávu. A navíc u něj nehrozí provozní slepota ;) . Jen tak mimochodem, ambiciozni nováčci ve velkých firmách začínají právě v auditu B)

Takže milý nový kolego, nedej se odradit :)

Dík. Nabídl jsem se, neboť hledání pokladů byla má profese a okres znám více než dobře :-)


  • 0

#252 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 17:06

 Takže pokud založím pár stovek keší v krabicích od zmrzliny u každého patníku v kraji, tak to bude OK?  ;)

Sorry, ale neodpověděl jsi mě na otázku (odpovídat otázkou je trochu divné, ne?). Jak chceš radit v něčem, co neděláš?

Jak třeba poradíš začínajícím ownerum, jaká má být D/T jejich keše, když jsi nenašel dost keší. Jak jim poradíš, když se dostanou se svojí keší do kolize a ty nemáš v okolí toho dost odloveno, aby jsi věděl, kde by mohlo být nejbližší volné místo. Jak jim poradíš, jak komunikovat s revírníkem, když jsi s ním sám ještě nejspíš nekomunikoval. A v neposlední řadě, jak k tobě může mít nějaký začínající kačer důvěru, když mu radíš v tom, co jsi sám ještě nedělal. A znáš vůbec pravidla pro zakládání keší?

Jako to, že znáš svůj okres využiješ při zakládání keší, ale při betatestování to není zase tak zásadní věc.


  • 11

#253 nichair.nipoisson

nichair.nipoisson

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 9:12

Sorry, ale neodpověděl jsi mě na otázku (odpovídat otázkou je trochu divné, ne?). Jak chceš radit v něčem, co neděláš?

Jak třeba poradíš začínajícím ownerum, jaká má být D/T jejich keše, když jsi nenašel dost keší. Jak jim poradíš, když se dostanou se svojí keší do kolize a ty nemáš v okolí toho dost odloveno, aby jsi věděl, kde by mohlo být nejbližší volné místo. Jak jim poradíš, jak komunikovat s revírníkem, když jsi s ním sám ještě nejspíš nekomunikoval. A v neposlední řadě, jak k tobě může mít nějaký začínající kačer důvěru, když mu radíš v tom, co jsi sám ještě nedělal. A znáš vůbec pravidla pro zakládání keší?

Jako to, že znáš svůj okres využiješ při zakládání keší, ale při betatestování to není zase tak zásadní věc.

Na podobné výlevy se snad ani nemusí odpovídat, ale že jsi to ty, tak prosím.

Odpovídat otázkou samozřejmě jde, pokud to kontext umožňuje. 

A dále, cituji tě: "Jak jim poradíš, když se dostanou se svojí keší do kolize a ty nemáš v okolí toho dost odloveno, aby jsi věděl, kde by mohlo být nejbližší volné místo." sice nejsem takový odborník jako ty, ale zakládání keší podle toho, kde je nejbližší volné místo je pro mne novinkou. Doposud jsem žil v tom, že logicky platí to, co je na Geowiki, čl. Založení cache: "Když se chystáš založit geocache, přemýšlej o důvodech, pro které přivádíš lidi na ono místo. Pokud je jediným důvodem samotná geocache, pak raději najdi lepší místo."  

Ostatní tvé otázky jsou spíše z kategorie výlevů a odpověď tě stejně nezajímá.

 

V GC jsem našel příjemnou zábavu a chtěl jsem udělat něco pro "věc".  Na druhou stranu si však nehodlám dobrovolně kazit náladu bezduchým poměřováním ega, či čehokoliv jiného.


Tento příspěvek byl upraven od nichair.nipoisson: 07 únor 2014 - 9:15

  • -4

#254 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 9:39

Nic ve zlým, ale LudaL má pravdu. Pokud netušíš, co jsou kolize (kešky musí být od sebe 161 metrů), tak se opravdu do betatestů nepouštěj. Betatester by kromě nadšení pro věc měl znát alespoň základní pravidla, vědět jaké kešky se kačerstvu líbí a tak podobně, aby mohl ownerovi, kterému betatestuje poradit. Ber to jen jako dobře míněnou radu, nic víc, nikdo ti betatestování nezakazuje.


  • 6
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#255 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 10:03

Na podobné výlevy se snad ani nemusí odpovídat, ale že jsi to ty, tak prosím.

Odpovídat otázkou samozřejmě jde, pokud to kontext umožňuje. 

A dále, cituji tě: "Jak jim poradíš, když se dostanou se svojí keší do kolize a ty nemáš v okolí toho dost odloveno, aby jsi věděl, kde by mohlo být nejbližší volné místo." sice nejsem takový odborník jako ty, ale zakládání keší podle toho, kde je nejbližší volné místo je pro mne novinkou. Doposud jsem žil v tom, že logicky platí to, co je na Geowiki, čl. Založení cache: "Když se chystáš založit geocache, přemýšlej o důvodech, pro které přivádíš lidi na ono místo. Pokud je jediným důvodem samotná geocache, pak raději najdi lepší místo."  

Ostatní tvé otázky jsou spíše z kategorie výlevů a odpověď tě stejně nezajímá.

 

V GC jsem našel příjemnou zábavu a chtěl jsem udělat něco pro "věc".  Na druhou stranu si však nehodlám dobrovolně kazit náladu bezduchým poměřováním ega, či čehokoliv jiného.

Můj osobní názor je, aby jsi ještě s betatestováním nějakou dobu počkal. Měsíc keškování není zas taková doba. Postupem času si zažiješ pravidla (včetně uložení), rozlišovat D/T, ... Já bych si po takovéto době nedokázal představit někomu radit, jestli kešku má v pořádku. Nedá mi to rejpnout, dokážeš si třeba představit, že by jsi třeba betatestoval T4,5-T5 keš?


  • 0

#256 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 10:03

A dále, cituji tě: "Jak jim poradíš, když se dostanou se svojí keší do kolize a ty nemáš v okolí toho dost odloveno, aby jsi věděl, kde by mohlo být nejbližší volné místo." sice nejsem takový odborník jako ty, ale zakládání keší podle toho, kde je nejbližší volné místo je pro mne novinkou. Doposud jsem žil v tom, že logicky platí to, co je na Geowiki, čl. Založení cache: "Když se chystáš založit geocache, přemýšlej o důvodech, pro které přivádíš lidi na ono místo. Pokud je jediným důvodem samotná geocache, pak raději najdi lepší místo."  

 

Nejde přeci o zakládání keše na nejbližším volném místě. Pokud nemá zakládající owner odlovené keše v okolí, těžko může vědět, že na jeho krásném místě s vyhlídkou kam umístil svojí kešku, nekončí zároveň nějaká vzdálená multikeš a nebo třeba mysterka. No a vzhledem k tomu, že betatester na tom bude s nálezy obdobně, bude celý betatest na dvě věci...

 

Už jen z toho jak jsi reagoval je mi jasné, že vlastně vůbec netušíš co vše by měl betatester prověřovat. K čemu to tedy pak bude dobré?


  • 3

#257 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 10:07

Podívej, to je to, proč by betatester měl trochu geokešing už znát, aby věděl, že existují jisté limity (0,1 míle = cca 160 metrů od nejbližší fyzické zastávky (stage) jiné kešky.

Proto ti každý doporučí, abys pokud neznáš základy neradil ostatním. A to platí v jakémkoliv oboru lidské činnosti.


  • 2

#258 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 10:10

zakládání keší podle toho, kde je nejbližší volné místo je pro mne novinkou

Kloegové měli na mysli toto: Jak sis jistě přečetl na wiki, fyzická schránka keše nesmí být v kolizi s jinou fyzickou schránkou keše. T.j. musí bt od sebe minimálně 161m. To na mapě samozřejmě neuvidíš, protože se nejedná jen o tradičky, jejichž souřadnice jsou známy, ale taky třeba o mysterky, jejichž otazníček je o 2 km dál, multiny, které můžou mít škatuli i desítky kilometrů od místa, kde je vidíš na mapě a všechny fyzické stage mysterek a multin. Pokud sám nemáš okolí jakž takž zmapované, tak tohle nemůžeš vědět. Já sama kešuju cca 3 roky, mám přes 1600 nálezů a pořád ještě zjišťuju, že do 5 km od baráku mám spoustu špeků, o kterých nevím.
Pokud by tě nováček požádal dejme tomu o betatest keše, kterou chce umístit u kostela v sousední vesnici, měl bys být schopen mu říct: ale pozor, z přední strany kostela budeš v kolizi s mysterkou, věnovanou radnici, je to 130m, radím ti dát keš ze zadní strany, tam to bude OK. Ušetříš mu tak třeba spoustu práce s výrobou nějaké vymazlené schránky, když by mu pak revírník napsal: "je mi líto, ale tohle ti neschválím, je to v kolizi". Protože revírník člověku sice odpoví na dotaz, jestli je místo volné (jestli není v kolizi), ale už mu nedá doporučení na jiné volné místo, protože tím by prozrazoval příliš moc o umístění ostatních schránek, což samozřejmě nesmí.

Další věc jsou pravidla: člověk je čte a myslí si, že rozumí, navíc má zkušenost, jak vypadají keše v jeho okolí, ale teprve až si založí pár vlastních keší a vyzkouší si komunikaci s revírníkem, tak zjistí, co všechno může být problémem. Ona se ta pravidla totiž průběžně mění a keše, které nacházíš, je ještě nemusí spňovat, protože se mnohdy vztahují jen na zakládání nových, nikoli zpětně na staré keše.

Je hezké, že chceš něco udělat pro věc, ale doporučovala napřed odlovit tak 100 keší, pak začít se zakládáním vlastních, a až budeš mít tak 1000 nálezů různých možných D/T kombinací, různých druhů keší v různém prostředí atd. tak začít přemýšlet o betatestování. Napřed jen kamarádům a známým, a teprve pak, až i s tím betatestováním budeš mít určitou zkušenost, tak se teprv nabízet i ostatním, které neznáš.
  • 9

#259 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 10:16

Nerad se do toho vkládám, ale asi je to na místě. Lidi, kteří tady v okolí Klatov zakládají keše mají obvykle za sebou stovky i tisíce odlovů. Jsi si jistý, že jim se svými zkušenostmi můžeš  radit ?

 

Já například jsem momentálně kousek za šestistovkou a pořád se považuju za nováčka, protože to nedělám ani rok a pořád mě u keší dokáže leccos překvapit.


  • 4

#260 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 12:31

No já jsem původně doufal, že mě odpovíš něco ve smyslu " jo ten účet mám jen měsíc, ale předtím jsem dva roky lovil společně s tím a tím kačerem". Mít nadšení a udělat něco pro věc je jedna věc, ale zrovna betatestování je hodně o zkušenostech a tam nadšení použiješ jen k tomu, aby jsi něco začal dělat, ikdyž se ti nechce. Takže bych ti opravdu doporučil, aby jsi ty zkušenosti nejdřív získal, jak hledáním, tak zakládáním keší (a opravdu to nemusí být keše u patníku). Takhle by jsi mohl dopadnout jako ten brouček ze Sekorových pohádek...


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama