Přejít na obsah


Fotka

Podmiňování fotky v logu archivací


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
145 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2292 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 7:13

Tak si postupně procházím přes zimu mysterky co bych mohl luštit, až jsem došel k GC1C1EQ a listing mě velmi udivil. Konkrétně:

Vzhledem ke zmene pravidel mením podmínku na dobrovolnou. Zároven však upozornuji ctené kacerstvo, že až napocítám tri logy bez fotky, keš okamžite zaarchivuji.

Zajímal by mě váš názor na tyto dvě věty.
  • 0

#2 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 7:28

jé to je pěkná mysterka :) škoda že tak daleko... No - kdyby to owner napsal slušněji a bez výhružného tónu, tak by to asi bylo lepší, ale plně ho chápu - lidi jsou .............. a pokud nebude vyžadovat fotky, tak si to spousta chytráků logne natošup aniž by věděli kde ta stezka vůbec je když si můžou "kupovat" souřadnice, tak proč by si bez námahy nelogli tohle, že? :) přeji krásný povánoční den, tady je zima a psa by nevyhnal - už aby bylo jaro
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#3 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2292 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 7:36

Nestraš se zimou, já teda na teploměr ještě nekoukal, ale dneska chci jít na tuhle mysterku :) EDIT: Tak jsem vyšel ven a koukám, co to napadlo? Dnešek asi věnuju dalším mysterkám :-D
  • 0

#4 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 7:44

Některé keše s podmínkou pro zalogování byly pěkné a škoda, že zanikly, protože podle autora asi bez plnění podmínky ztratily smysl (V Jbc Blonďatá učitelská). Tady je to podobné, autor chce aby si logující projel trať, kterou vlastnoručně vyrobil a předělávat na keš bez podmínky to asi nechce. Asi je na kačerech jestli takovou keš chtějí, stačí tři logy bez fotky a je po ní. My máme rozdělanou kešku, kde chceme, aby tam kačeři donesli něco do krmítka, ale jako podmínka pro lod to bohužel už nejde:)
  • 0

#5 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2292 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 8:02

Pupkovi: Do krmítka klidně něco přinesu, k tomu i přístup mám :D
  • 0

#6 MorceZaVolantem

MorceZaVolantem

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 8:08

Myslím, že Blonďatá učitelská byla archivovaná proto, že byla spláchnuta sněhem do přehrady, ne že by kačeři neplnili podmínky.

Pupkovi napsal/a:
Některé keše s podmínkou pro zalogování byly pěkné a škoda, že zanikly, protože podle autora asi bez plnění podmínky ztratily smysl (V Jbc Blonďatá učitelská). Tady je to podobné, autor chce aby si logující projel trať, kterou vlastnoručně vyrobil a předělávat na keš bez podmínky to asi nechce. Asi je na kačerech jestli takovou keš chtějí, stačí tři logy bez fotky a je po ní.
My máme rozdělanou kešku, kde chceme, aby tam kačeři donesli něco do krmítka, ale jako podmínka pro lod to bohužel už nejde:)


  • 0

#7 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 8:27

Pupkovi napsal/a:
chceme, aby tam kačeři donesli něco do krmítka ...


A co by to melobyt ? Modry Portugal, Andre nebo Rulandske sede ? Ci neco vyzivnejsiho ? V St se vracime z Moravy, tak abych vedel...B):D
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#8 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 8:31

Podle mne měla jít do archivu a nahradit ji novou s dobrovolnou podmínkou... takto je to na nic... ale to už se tu probíralo mockrát... každopádně pokud bych o ni při cestě zakopnul, tak si ji vesele zaloguji a místo kola vyfotím nohu v pohorkách... vstupovat tam jako pěšák nebudu abych mi neskončil nějaký biker na zádech B) Nemyslím si, že by ale právě tento autor nepochopil, že na kole nejezdí všichni, pokud mu na keši nebudou přiskakovat řádově desítky logů stylu TFTC, TNLN... Vypadá to na pěknou kešku v lese nedaleko přehrady...
  • 0

#9 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1310 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 8:39

Dřív bylo možné zakládat keše vyžadující jako podmínku k logu nějaké foto. Po změně pravidel už není možné podmiňovat log nějakou další podmínkou. Owneři těchto keší je buď rovnou zrušili nebo podmínku fotky udělali dobrovolnou. Takže ty věty jsou naprosto ok.
  • 0

#10 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 9:29

LudaL napsal/a:
Dřív bylo možné zakládat keše vyžadující jako podmínku k logu nějaké foto. Po změně pravidel už není možné podmiňovat log nějakou další podmínkou. Owneři těchto keší je buď rovnou zrušili nebo podmínku fotky udělali dobrovolnou.
Takže ty věty jsou naprosto ok.

Toto nelze nazvat dobrovolnou podmínkou, takové jednání se nazývá vydírání (v tomto případě pod pohrůžkou kolektivního odsouzení za "zavinění" archivace).
Je na tobě, jak k podmínce přistoupíš, a já bych určitě nebyl ten, kdo by tě za nesplnění odsuzoval. Je to pouze samolibost autora, že lidi nutí plnit svá přání tímto způsobem, a je na tobě, zda na jeho hru přistoupíš. Záleží pouze na tom, co je v geokešingu pro tebe "zábava" a jak chceš tyto hru hrát. Pohled Groundspeaku je jasný (dal to jasně najevo zrušení podmínkových keší) a nikdo ti nemůže mít za zlé, že to vidíš taky tak.
  • 0

#11 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 9:46

MedoMys napsal/a:
Toto nelze nazvat dobrovolnou podmínkou, takové jednání se nazývá vydírání (v tomto případě pod pohrůžkou kolektivního odsouzení za "zavinění" archivace).
Je na tobě, jak k podmínce přistoupíš, a já bych určitě nebyl ten, kdo by tě za nesplnění odsuzoval. Je to pouze samolibost autora, že lidi nutí plnit svá přání tímto způsobem, a je na tobě, zda na jeho hru přistoupíš. Záleží pouze na tom, co je v geokešingu pro tebe "zábava" a jak chceš tyto hru hrát. Pohled Groundspeaku je jasný (dal to jasně najevo zrušení podmínkových keší) a nikdo ti nemůže mít za zlé, že to vidíš taky tak.


No, nevím jak Tě tímto sdělením může někdo vydírat.
Já to vidím spíš tak, že tím autor vyjadřuje svou frustraci nad tím, že založil kešku podle pravidel a najednou mu změna "ex machina" ruší jeho krásné kruhy.
Mohl ji rovnou zrušit a měl klid B).

Pěkné svátky fšem - běžte raději kešovat.
  • 0

#12 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1310 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 10:08

Medomyši nevím co míníš vydíráním, já to tak necítím a se mnou i spousta dalších kačerů - viz logy. A určitě tvrdit o někom, koho neznáš, že je samolibý je hodně velká drzost. Owner má možnost archivovat kešku, která neplní účel pro, který byla založena a určitě to nelze považovat za "vydírání". Prostě zkouší jestli podmínka je nastavena dostatečně rozumně, aby ji drtivá většina kačerů bez problémů akceptovala i když je dobrovolná. Pokud to pro tuto většinu nebude zkousnutelné tak ji hold zruší.
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 10:56

RaRoch napsal/a:

Mohl ji rovnou zrušit a měl klid B).


ja myslim, ze kolombo a nalezci kese klid maji. neklid ma klasicky forum :)
  • 0

#14 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 11:09

LudaL napsal/a:
Medomyši nevím co míníš vydíráním, já to tak necítím a se mnou i spousta dalších kačerů - viz logy. A určitě tvrdit o někom, koho neznáš, že je samolibý je hodně velká drzost. Owner má možnost archivovat kešku, která neplní účel pro, který byla založena a určitě to nelze považovat za "vydírání". Prostě zkouší jestli podmínka je nastavena dostatečně rozumně, aby ji drtivá většina kačerů bez problémů akceptovala i když je dobrovolná. Pokud to pro tuto většinu nebude zkousnutelné tak ji hold zruší.

Víš co, mně to je úplně fuk. Někomu se stýská po starých časech, ale to není téma tohoto dotazu. Jen jsem podal tazateli co nejvíc objektivní vysvětlení, a to obecně, ne k této konkrétní keši. Nazývejme věci pravými jmény, i když jsou pohnutky k nim sebelíp myšleny.
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 15:14

Tiskar94 napsal/a:
Vzhledem ke zmene pravidel mením podmínku na dobrovolnou. Zároven však upozornuji ctené kacerstvo, že až napocítám tri logy bez fotky, keš okamžite zaarchivuji.

Zajímal by mě váš názor na tyto dvě věty.

Co si o tom myslim? Ze se chova jako male ublizene ditko na piskovisti.

Mit ji pobliz, tak vemu dalsi dva lidi a schvalne mu to tam zalogujem bez fotky :D:D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 15:43

Mam ji v to-do, mám v plánu si to na kole projet... A svůj názor na tohle sem si vytvořil už když to v listingu upravil. :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#17 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 15:48

S474N napsal/a:
Co si o tom myslim? Ze se chova jako male ublizene ditko na piskovisti.


Mit ji pobliz, tak vemu dalsi dva lidi a schvalne mu to tam zalogujem bez fotky :D:D:D


První část: Ano, rozmazlené dítě...

Druhá část: A hele, další rozmazlenej nevychovanej smrad...
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 15:55

Zegga napsal/a:
další rozmazlenej nevychovanej smrad...


Tesi me, S474N! :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 16:00

Zegga napsal/a:

S474N napsal/a:
Co si o tom myslim? Ze se chova jako male ublizene ditko na piskovisti.


Mit ji pobliz, tak vemu dalsi dva lidi a schvalne mu to tam zalogujem bez fotky :D:D:D


První část: Ano, rozmazlené dítě...

Druhá část: A hele, další rozmazlenej nevychovanej smrad...


jednoduché a výstižné
Gratuluju
  • 0

#20 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2010 - 16:02

Dain a Olik napsal/a:

RaRoch napsal/a:

Mohl ji rovnou zrušit a měl klid B).


ja myslim, ze kolombo a nalezci kese klid maji. neklid ma klasicky forum :)


:D přesně :D
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama