Přejít na obsah


Fotka

Nejmene zakesovane mesto


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
107 odpovědí na toto téma

#101 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2016 - 16:05

Já znovuotevření vlákna vítám. Včera bylo výročí havárie, všude o Černobylu mluvili a já jsem si začal pohrávat s myšlenkou, že bych snad... Někdy... I když je to kus cesty po ukrajinských silnicích.

Ale kdyby se našel někdo, kdo v Pripjati byl - třeba pro tu earthku - a podělil se tady o zážitky, to by určitě bylo fajn.


  • 2

#102 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2016 - 18:14

Stejně tak jsem raději, když stará keš najde adoptivního otce (nebo matku  :) ), než když tam vznikne nová na totéž téma. Babičky krabičky s šestipísmenným kódem mě nějak víc těší. S kratším jsem ještě nelovil…


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#103 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2016 - 21:39

GC1C82J, ale archivovaná v době, kdy já jsem hledat začínal.

Už je jich tam několik, ale této je škoda. Zkuste se projít po Zlivi a kousat přitom mrkev. Nebo se tam jen o mrkvi zmínit. Ale už to není tak žhavý, někteří Zliváci už jsou na mrkev hrdí.


  • 0

#104 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2016 - 21:44

2) Keší je vždy nejvíce publikováno tam, odkud jste před hodinou odjeli.

Ne. Keše se zásadně publikují těsně poté, co si stáhnu nějaké okolí do navigace. A archivují se těsně potom, co si ji stáhnu. Byl jsem v městečku u Liberce, kam se asi už nedostanu, hledal jsem jednu, o které jsem věděl, že tam asi nebude, a pod nosem jsem měl novinku, o které jsem se dověděl až doma. A na Šumavě jsem hledal jednu, kterou owner ten den archivoval a ODNESL. Skoro jsme se tam museli potkat.


  • 0

#105 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2016 - 21:50

Když už bylo - probůh! - oživeno 6 let staré vlákno, přidám nedávný mírně OT zážitek:

 

Nuoro, správní středisko na Sardinii, turistické centrum navštěvovaného regionu, téměř 40 000 obyvatel: máme čas mezi 10 - 15h, zevlujeme a napadá mě, že snad i nějakou tu keš bychom mohli hledat, když fakt nemáme co dělat (jsem zde se svým geoguru pumpirem, který se ale umí ovládat a za svých téměř 9 let geokariéry má asi stovku keší). Zapnu c:geo, nejbližší keš 3km, v kopcích mimo město. Pro zvídavé: nešli jsme tam.

 

Přejezd do Alghero, přes 40 000 obyvatel, poblíž jedno ze tří mezinárodních sardinských letišť (snad jich není víc, nevím), takže celkem turisticky navštěvované: zevlujeme celé dopoledne a napadá mě, že snad i nějakou tu keš bychom mohli hledat, když fakt nemáme co dělat. Zapnu c:geo, nejbližší keš 140m. Chvíli ukecávám svého guru (jsem přece jen postiženější než on), že bychom si mohli udělat tuhle zacházku, když nevíme, co s příštími asi třemi hodinami do přesunu na letiště. Tuto keš jsme tedy odlovili. nejbližší další však 9km..

 

To je přece paráda, jestli mi teda jako rozumíte ;-)


  • 8

#106 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2016 - 12:12

Když čtu to, co tu píše Zmijovkář, tak mám skoro slzu v oku.

Občas si říkám, jestli to nebylo lepší, když kolem bylo pár desítek keší a při výletu byla keš prostě zpestřením. Bohužel se nedovedu ovládat jako Tvůj guru.


  • 1

#107 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2016 - 12:45

Nevím jak kdo, ale já dost často jdu na výlet, kde najdu jednu nebo dvě škatule. Nebo taky nic. Prostě chodím i tam, kde už mám vyloveno, nebo kde nic není.

Ale když někde o něčem vím a není to daleko, dost mě štve, když tam nemůžu.

Jako třeba teď, když nás nejdřív rozestavěný most a pak déšť vyhnal od jedné pěkné série u Nežárky s tím, že jsem se nedostal ani ke spočítané finálce multiny. Tam to ale bylo hezké i bez krabic.

A ovládat se? To není ovládání. To je lenivost. Nebo jinak nastavené preference, tj. že ho keškování vůbec nechytlo nebo zase hned pustilo.


  • 2

#108 Muzzles

Muzzles

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2016 - 12:03

Já znovuotevření vlákna vítám. Včera bylo výročí havárie, všude o Černobylu mluvili a já jsem si začal pohrávat s myšlenkou, že bych snad... Někdy... I když je to kus cesty po ukrajinských silnicích.

Ale kdyby se našel někdo, kdo v Pripjati byl - třeba pro tu earthku - a podělil se tady o zážitky, to by určitě bylo fajn.

Byli jsme tam teď v sobotu. Návštěva není problém, ale je možná legálně jen s agenturou (například a doporučuji Chernobylwel.com). Jedná se o jedno nebo dvoudenní výlety z Kyjeva, kam můžete dojet několika způsoby. Letos asi nejlepší příležitost k návštěvě, až dokončí nový sarkofág, zbytky reaktoru se schovají a neuvidíte z nich nic.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama