Přejít na obsah


Fotka

VarSubst - knihovna pro Geoget - náhrada vzorů v textu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 15:35

Ahoj,

posledních pár měsíců jsme s Gordem pracovali na knihovně pro GeoGet, která by se mohla stát malou revolucí exportních skriptů z GeoGetu. Nyní je snad již v takovém stavu, že bychom ji mohli začít testovat na kešerské komunitě.

Celá její dokumentace je k dispozici na webové stránce VarSubst, kde je knihovna též ke stažení.

V brzkých dnech vyjdou i aktualizace mých skriptů POI Garmin a GPX Garmin, které budou knihovnu používat. Koho problematika zajímá, nechť je napjatě sleduje.

Proč knihovna vznikla
Knihovna je odpovědí na poptávku po úžasně konfigurovatelných exportech. Každý by chtěl ve své navigaci vidět něco jiného, jinak seřazeného, jinak nadepsaného, jinak obarveného... (a to nejčastěji v závislosti na lunární fázi měsíce a velikosti bot autora keše :-) ).
Programátoři exportních skriptů však nemohou tyto požadavky vyslyšet a vyhovět každému.
Posláním knihovny je umožnit maximální možnou konfiguraci s minimálním množstvím práce na obou frontách. Každý uživatel si nakonfiguruje výstup sám. A autor exportního skriptů má (relativní) klid.

Co knihovna umí
Knihovna dokáže prohledat text, najít v něm nějaké vzory a přetransformovat je do vzorů jiných. V podstatě jde o nahrazování proměnných (Variables Substitution, VarSubst).

Vysvětlíme si to raději na příkladu.

Chtěli bychom do popisu bodu v navigaci generovat text "Bod typu Traditional Cache od autora Novoročník založen dne 1.1.2001".

Knihovně tedy předáme přibližně takto formátovaný text, říkejme mu šablona:

Bod typu <b>%TYPE%</b> od autora <b>%AUTHOR%</b> založen dne <b>%HIDDEN%</b>


Kromě textu je knihovně předán i GC kód keše, ale o to se uživatel většinou nemusí starat.

Knihovna vrátí text upravený do tvaru:

Bod typu <b>Traditional Cache</b> od autora <b>Novoročník</b> založen dne <b>1.1.2001</b>


Příklad je samozřejmě triviální, ale poskytuje snad představu o tom, jak celá věc funguje. Pro fajnšmekry přídávám i zajímavější příklad šablony.


Více informací o knihovně najdete na stránce VarSubst.
  • 0

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 15:49

...už se těším na ty vylepšené skripty
  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 15:56

nemyslis vylepsene exporty? Ale ty si budes muset vylepsit sam upravou sablony :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 16:00

Ono je to takhle z toho popisu zatim dost... abstraktni. Stay tuned, pokusim se je vydat co nejdriv.
  • 0

#5 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 17:40

Zdravím, nainstaloval jsem si do gg tuto knihovnu. Přečetl jsem si manuál. Nic méně jsem asi debil, ale nějak nechápu jak vlastně tu khnihovnu spustím, abych si mohl nadefinovat export gpx pro nové garmin..... Poradíš mi prosím? Pokud jsem úplně mimo mísu, tak se předem omlouvám.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#6 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 18:20

vin-lin: ano, jsi mimo misu. tuto knihovnu bude muset umet vyutit exportni skript, a to zatim zadny neumi. (resp umi, ale jedna se o neverejne testovaci verze)
takze jak pise medwyn: stay tuned :P
  • 0

#7 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 18:21

Nepustis. Je to knihovna, kterou musi pouzivat nejake jine skripty. Sama o sobe pouzitelna neni. A zadne takove skripty neexistuji. Zatim si muzes tak maximalne vytisknout napovedu a podtrhat si ji zvyraznovacem. A nebo, jak jsem dvakrat psal, cekat, az vyjdou nove verze skriptu. :-)
  • 0

#8 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 18:25

mikrom napsal/a:
vin-lin: ano, jsi mimo misu. tuto knihovnu bude muset umet vyutit exportni skript, a to zatim zadny neumi. (resp umi, ale jedna se o neverejne testovaci verze)
takze jak pise medwyn: stay tuned :P


medwyn_cz napsal/a:
Nepustis. Je to knihovna, kterou musi pouzivat nejake jine skripty. Sama o sobe pouzitelna neni. A zadne takove skripty neexistuji. Zatim si muzes tak maximalne vytisknout napovedu a podtrhat si ji zvyraznovacem. A nebo, jak jsem dvakrat psal, cekat, az vyjdou nove verze skriptu. :-)


Děkuji.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#9 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:06

medwyn_cz napsal/a:
Nepustis. Je to knihovna, kterou musi pouzivat nejake jine skripty ... Zatim si muzes tak maximalne vytisknout napovedu a podtrhat si ji zvyraznovacem.

Tzn. že VarSubst bude prerequisites of GPX|POI pro Oregon?
Knihovna VarSubst bude instalována automaticky spolu s těmi pluginy?

Jinak samozřejmě zůstávám naladěn a jdu hledat zvýrazňovač :D:D:D
  • 0

#10 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:08

Ano, VarSubst bude rozhodne predpokladem pro me skripty GPX/POI Garmin.
Knihovna bude instalovana automaticky (spolu s knihovnami RelToAbsPath a Category).

A jak jsem slibil, tak plnim. Zde je prvni vlastovka:

Nový POI Garmin, který využívá funkcí knihovny VarSubst
  • 0

#11 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 1:24

Druha vlastovka:

Nový GPX Garmin, který využívá funkcí knihovny VarSubst
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 10:23

Super prace, doufam, ze kdyz to pouze aktualizuji, ze mi vse bude chodit jako doposud ;-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 10:33

Tak u obou maker se v dusledku zadratovani VarSubstu hodne menily konfiguracni soubory. Nespolehal bych na to, ze bude vystup shodny, jako drive. Nicmene aktualizovat se to povede a pak to urcite i neco vyexportuje... ;)
  • 0

#14 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 11:05

Ahojky, ad1) Slo by udělat pro lamy jako já, kterí se bojí do toho stourat, aby základní nastavení u obou maker bylo trochu shodné jako drive? ad2) odinstalují se pri aktualizaci staré výstupní makra? Diky.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#15 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 11:15

1) Obe makra maji temer totozne nastaveni. Maximalne toho obsahuji ve vystupu vice, ale ne mene. Je to naprosto jednoduche a po instalaci neni treba nic nastavovat. Jen to spustit. ;)

2) Stara makra se instalaci novych nahradi. Nemusi to uplne platit u POI, ktere tusim v cervnu zmenilo nazev z poigpx na poigarmin. Pokud mas jeste starou poigpx verzi, zustane ti nainstalovana vedle noveho poigarmin.

3) Prosim, diskuzi tykajici se maker vedte v prislusnych vlaknech. Toto vlakno se tyka VarSubstu.
  • 0

#16 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 14:47

medwyn_cz napsal/a:
1) Obe makra maji temer totozne nastaveni. Maximalne toho obsahuji ve vystupu vice, ale ne mene. Je to naprosto jednoduche a po instalaci neni treba nic nastavovat. Jen to spustit. ;)

2) Stara makra se instalaci novych nahradi. Nemusi to uplne platit u POI, ktere tusim v cervnu zmenilo nazev z poigpx na poigarmin. Pokud mas jeste starou poigpx verzi, zustane ti nainstalovana vedle noveho poigarmin.

3) Prosim, diskuzi tykajici se maker vedte v prislusnych vlaknech. Toto vlakno se tyka VarSubstu.


Omlouvám se za nevhodné umístění otázek. Presto ale velké díky.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#17 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 17:40

Zdravím, mám prosbu: Jak pomocí knihovny nastavím v exportním makru "GPX pro nove Garmin", aby se mi v názvu keše nezobrazovali ty prefixy (př. US21) a aby se mi do additional infa zobrazoval hint? Ve staré verzi se to nastavovalo ve správci pluginů. Tady již asi ne. Manuál jsem čet, ale nějak se v tom nevyznám.... Předem děkuji za odpověď.... EDIT: došel jsem již na to jak oddělat ty prefixi. Nic méně se mi pořád nedaří dostat tam hint (do additional infa)......
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#18 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 17:59

vin-lin napsal/a:
Zdravím,
mám prosbu:
Jak pomocí knihovny nastavím v exportním makru "GPX pro nove Garmin", aby se mi v názvu keše nezobrazovali ty prefixy (př. US21) a aby se mi do additional infa zobrazoval hint?

Ve staré verzi se to nastavovalo ve správci pluginů. Tady již asi ne.
Manuál jsem čet, ale nějak se v tom nevyznám....

Předem děkuji za odpověď....

EDIT:
došel jsem již na to jak oddělat ty prefixi. Nic méně se mi pořád nedaří dostat tam hint (do additional infa)......


Také jsem se na to samé chtěl zeptat, ale nedaří se ty prefixi dostat pryč - můžeš poradit?
  • 0

#19 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 18:07

Otevrete si editor sablon, v tomto pripade GPX Garmin - editor sablon. V nem si otevrete sablonu point.name nebo waypoint.name, podle toho, u ceho chcete upravovat prefixy.

Tam si najdete text

%IF("%FAMILY%"="GC";"%TYPEID%%SIZEID%%DIFFID%%TERRID% ";"")%

A smazete ho. Tlacitkem obnovit se muzete presvedcit, ze je vystup spravne.

Tento prikaz rika: Pokud prefix bodu zacina na GC, tak vypiš TYPEID, SIZEID, DIFFID a TERRID, neboli presne ty 4 pismenka s typem, velikosti, obtiznosti a terenem.

Odmazanim teto casti nicmene stale v sablone zustanou takove ty hlasky jako OCFAD, owned, corredted, found, archived, disabled.

Pokud chcete mit ve vystupu JEN A POUZE jmeno kese, tak bude tvar sablony takovyto:

# Hlasky na zacatku
#
%NAME%


Na konci nezapomente zmenu ulozit ;)
Enjoy
  • 0

#20 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 18:45

medwyn_cz napsal/a:
Otevrete si editor sablon, v tomto pripade GPX Garmin - editor sablon. V nem si otevrete sablonu point.name nebo waypoint.name, podle toho, u ceho chcete upravovat prefixy.

Tam si najdete text

%IF("%FAMILY%"="GC";"%TYPEID%%SIZEID%%DIFFID%%TERRID% ";"")%

A smazete ho. Tlacitkem obnovit se muzete presvedcit, ze je vystup spravne.

Tento prikaz rika: Pokud prefix bodu zacina na GC, tak vypiš TYPEID, SIZEID, DIFFID a TERRID, neboli presne ty 4 pismenka s typem, velikosti, obtiznosti a terenem.

Odmazanim teto casti nicmene stale v sablone zustanou takove ty hlasky jako OCFAD, owned, corredted, found, archived, disabled.

Pokud chcete mit ve vystupu JEN A POUZE jmeno kese, tak bude tvar sablony takovyto:

# Hlasky na zacatku
#
%NAME%


Na konci nezapomente zmenu ulozit ;)
Enjoy


Díky....

Ještě jeden dotaz:
Jak dostanu hint do additional infa (hned na začátek - ve staré verzi tato možnost byla ve správci pluginů)?
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama