Přejít na obsah


Fotka

potřebuji lepší GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 12:48

Jakožto majitel Geka101 a 20 odlovených keší, uvažoval jsem o přechodu na nějaký lepší stroj. Byl jsem si včera u Moutfielda prohlédnout Vistu a musím říct, že mé pocity jsou smíšené... Nechci aby to vypadalo jako že haním něco, co si nemůžu dovolit (cena není problém), ale přišlo mi, že displej (byt výrazně jemnější než Geko) je na slunci mnohem hůře čitelný (nepomohlo ani nastavení kontrastu), navíc některé texty jsou opravdu miniaturní, a co se map týče (tedy hlavní výhoda?), zdálo se mi, že vykreslování trvá hroooozně dloooouho.

A tak si říkám, že když mě Geko101 zatím vždy navedlo bez problémů, zda je vůbec třeba jít do něčeho vyššího. Jediné, co bych možná ocenil je vyšší výdrž baterek (22 hod/AA u etrexů oproti 9 hod/AAA u geka) a snad WAAS, i když zatím jsem s Gekem101, dokonce bez WAAS, nikdy problém neměl.

A tak mi z toho vychází za $99 i s poštovným nový klasický žluťásek etrex, což je vlastně funkčně Geko 201 (tedy o stupínek výš než 101 s WAAS a nejakými obrazovkami navíc).
Co o tom soudíte?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 13:15

Ja myslim, ze nepotrebujes. Clovek malokdy potrebuje, vetsinou chce. Kdyz uz, tak bych povysil do tech nej trid. Ale zabavy pri hledani uzijes stejne, s tvou mozna i vic :)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 14:06

Zahoď i tu 101.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 15:08

A tak mi z toho vychází za $99 i s poštovným nový klasický žluťásek etrex, což je vlastně funkčně Geko 201 (tedy o stupínek výš než 101 s WAAS a nejakými obrazovkami navíc).
Co o tom soudíte?

Pokud nechceš moc platit, tak radši než tohle bych na inzerát od někoho koupil toho legenda z MF, rozdíl ceny není takový a ty mapy se někdy fakt hodí, až je budeš mít, dáš mi za pravdu. Jinak bych šel leda do vyších modelů, jde ale hlavně o to, zda se to využije. Upgradovat z nemapového na nemapový model je si myslím zbytečné.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 13:27

Jakožto majitel Geka101

Geko 101 nejde připojit k počítači? V tom případě kup určitě něco lepšího.
V mém případě bylo připojení k počítači _jediným_ důvodem k upgrade ze starého Magellanu 2000 - možnost nahrávat a číst waypointy je k nezaplacení.
A doporučuju koupit něco mapového, i kdyby to byl eTrex od bédi trávníčka (bycikl ke GPS zdarma!) - taky jsem na to předtím nevěřil, ale je to návykové. Mapa se opravdu hodí - i kdyby jen např. k tomu, že jedeš v noci vlakem a nevíš, kdy přesně dojedeš na cílovou zastrávku... tak se prostě podíváš, kde jsi...
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 14:41

Zahoď i tu 101.

PROČ ?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 14:50

zlutasek eTrex Ti mozem odporucit, mam ho uz dva roky a nedam nanho dopustit :) niekedy chyta signal lepsie ako 5 krat drahsie pristroje :) mapu tam sice nemas, ale spravny zalesak si vystaci s papierovou a odhadom terenu :)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 15:08

PROČ ?


Protože nikdo z nás (ani ti co o sobě říkají, že jsou závislí) NEPOTŘEBUJE geocaching, potřebujeme jídlo, světlo, vodu, spánek, pohyb atd. Předpokládám, že na toto se autor vlákna ptal :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 15:56

PROČ ?

Jde to i bez GPS.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 17:53

1. Vista NEMA 22 hodin, to ma len zltak, ostatne maju ovela menej - aspon myslim, je tu vela majitelov, niekto ma snad doplni
2. Zltak NEMA WAAS. aj ked si myslim, ze WAAS na geocaching nepotrebujes
3. ja by som si na Tvojom mieste nechal Geko alebo rozmyslal nad upgradom, v tom pripade ale na najnovsi pristroj so SiRF III, takto budes za tyzden rozmyslat, ze existuje zasa nieco ovela lepsie co nemas a co Ti chyba.

Cache on!

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 20:52

2. Zltak NEMA WAAS. aj ked si myslim, ze WAAS na geocaching nepotrebujes

Cache on!

To je prave to, co nevim... Prvni zlutasky waas urcite nemely, ale ted je waas uvaden i na garmin.com a i v manualech. Predpokladam, ze je to SW zalezitost na stejnem HW (podle geko 101 a 201 - ty jsou HW stejne, ale 101 podporu nema a 201 ma), takze pravdepodobne s novym FW pro zlutaska umoznili waas i v tomhle zakladnim modelu.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 22:32

3. ja by som si na Tvojom mieste nechal Geko alebo rozmyslal nad upgradom, v tom pripade ale na najnovsi pristroj so SiRF III, takto budes za tyzden rozmyslat, ze existuje zasa nieco ovela lepsie co nemas a co Ti chyba.

Vzhledem k tomu, co se píše o 60CSx přístrojích (nestabilita, nepodpora WAAS, problémy s vypínáním, "cestování") atd., tak bych TEĎ CSx verzi nekupoval. Počkal bych na opravenou verzi.


  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 23:20

1 ja by som si na Tvojom mieste nechal Geko alebo

Cache on!

Me Drevokocur pred casem poradil a mam ho,tedy 101,dodnes a jsem spokojeny. vse ostatni jen orazka penez a jak tady nekdo psal otazka chteni nove veci.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 20:55

Nevím, jestli nemám zastaralé informace. Ale referenční družice pro WAAS kdysi z našeho území vůbec nebyla vidět. Takže pro místní použití tato technologie neměla smysl. Už se to změnilo?

Edit: Stačilo hledat: http://www.garmin.co...tGPS/waas.html. A vidím: "Currently, WAAS satellite coverage is only available in North America."

  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 22:50

Vzhledem k tomu, co se píše o 60CSx přístrojích (nestabilita, nepodpora WAAS, problémy s vypínáním, "cestování") atd., tak bych TEĎ CSx verzi nekupoval. Počkal bych na opravenou verzi.


???
Žádná z uvedených negativních vlastností se u mé 60CSx nekoná. je stabilní, WAAS/EGNOS funguje tak 2x líp, jak na predchozi 60CS, nevypina se, necestuje.... nevidím důvod, proč se vyhýbat koupi CSxka. Je to povedeny stroj. Jen ta slabá akustická signalizace pri navigaci mi nevyhovuje... (na motorce)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 23:50

Vzhledem k tomu, co se píše o 60CSx přístrojích (nestabilita, nepodpora WAAS, problémy s vypínáním, "cestování") atd., tak bych TEĎ CSx verzi nekupoval. Počkal bych na opravenou verzi.

to je blbost, ten chipset stojí za cokoliv, i kdyby ten přístroj prodávali s tím, že tě musí prodavač kopnout do koulí, tak to stojí za to.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 9:11

Vzhledem k tomu, co se píše o 60CSx přístrojích (nestabilita, nepodpora WAAS, problémy s vypínáním, "cestování") atd., tak bych TEĎ CSx verzi nekupoval. Počkal bych na opravenou verzi.


S posledním fw žádná nestabilita není, vše funguje jak má kromě vypínání a to jenom když je zapnutý waas a ten u CSx zapínat není třeba, protože gps má přesnost bez waas běžně 3m , v tramvaji v ulicích města tak 4-10 m. Tahle gps se hardwarově nijak měnit nebude, teď už jsem o to naprosto přesvědčen, chyby jsou v sw garminu a ty hlavní jsou odstraněny.
Od včerejška už vím na stoprocent, že 2 chybějící věci, záznam tlaku ve vypnutém stavu a budík, nikdy implementovány nebudou, protože obě funkce potřebují hodiny a ty jsou v sirfu a ten je vypnut, proto hodiny nejdou. Přesvědčil mne o tom průběh aktualizace sirfu.
Byl jsem kdysi velmi skeptický t tomuto modelu, ale teď bych jej nevyměnil za nic jiného. Jak tady někdo psal předtím, i kdybych musel od prodavače snést to kopnutí :-)
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 21:19

Nevím, jestli nemám zastaralé informace. Ale referenční družice pro WAAS kdysi z našeho území vůbec nebyla vidět. Takže pro místní použití tato technologie neměla smysl. Už se to změnilo?



Edit: Stačilo hledat: http://www.garmin.co...tGPS/waas.html. A vidím: "Currently, WAAS satellite coverage is only available in North America."


V Ëvropě musíš hledat EGNOS. Momentálně je to družice číslo 33 a je hodně vysoko nad obzorem tak 45 st. směrem na jihozápad.
Jinak obecně je waas/egnos pro lidské použití tak na dvě věci...
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 13:21

???
Žádná z uvedených negativních vlastností se u mé 60CSx nekoná. je stabilní, WAAS/EGNOS funguje tak 2x líp, jak na predchozi 60CS, nevypina se, necestuje.... nevidím důvod, proč se vyhýbat koupi CSxka. Je to povedeny stroj. Jen ta slabá akustická signalizace pri navigaci mi nevyhovuje... (na motorce)

Když tak sleduju vlákno http://www.geocachin...o.aspx?id=10658, tak vidím, že ty problémy tam různí lidé hlásí a Garmin postupně pracuje - každou chvíli je nová betaverze firmare, která něco řeší a něco naopak kazí.
Počkal bych na finální verzi, nechci být betatester.
BTW o GpsMap60CSx taky uvažuju - tj. neprudím z pozice člověka, který haní konkureční produkt, ale z pozice potenciálního zákazníka, který počká, až bude většina reakcí uživatelů jen kladná. Až bude finální firmware, asi si ho koupím - zejména kvůli dostupnosti kvalitních map, lepší citlivost není až tak důležitá (teda pro mne - proti Magellanu SporTrak Color to totiž není až takový rozdíl jako proti starším Garminům).
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 12:26

S posledním fw žádná nestabilita není, vše funguje jak má kromě vypínání a to jenom když je zapnutý waas a ten u CSx zapínat není třeba, protože gps má přesnost bez waas běžně 3m , v tramvaji v ulicích města tak 4-10 m. Tahle gps se hardwarově nijak měnit nebude, teď už jsem o to naprosto přesvědčen, chyby jsou v sw garminu a ty hlavní jsou odstraněny.
Od včerejška už vím na stoprocent, že 2 chybějící věci, záznam tlaku ve vypnutém stavu a budík, nikdy implementovány nebudou, protože obě funkce potřebují hodiny a ty jsou v sirfu a ten je vypnut, proto hodiny nejdou. Přesvědčil mne o tom průběh aktualizace sirfu.

snad jen jedna věc by tam mohla z té 2.62 být - ten záznam tracku ještě na flashku byla dokonalá funkce - to se tam vešly tracky za měsíce v "plný hodnotě" tj. datum, čas, výška, vše... !!!!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama