Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Samonafukovací karimatka - zkušenosti, rady, doporučení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 13:53

V rámci příprav na zimní akce jsem se rozhodl koupit samonafukovací karimatku. Nemám však žádnou vlastní praktickou zkušenost a proto bych rád věděl na co se při výběru zaměřit, čeho vyvarovat atp. Přivítám i jakékoliv vaše osobní pozitivní/negativní postřehy k určité značce či typu. Díky
  • 0

#2 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 13:57

Už páté léto jsem spal na Therm a Rest BaseCamp a byl jsem spokojen. Bohužel mi chybí zimní zkušenost. Je to spíše auto-camping nafukovačka s tloušťkou pět centimetrů, která by v zimě měla obstát. Akorát se dost pronese.
  • 0

#3 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 14:24

Už několik spávám na TÉTO termomatce a jsem s ní navýsost spokojený. Nestála moc, je lehká a když jsem ji jednou někde na kopci u Jevíčka na podzim roztáhnul, usnul na ní ve spacáku pod širákem a ráno se probudil zasněžený do silného mrazu, tak mi přesto bylo zespodu hezky teplo, jako bych spal někde na posteli. Takže jednoznačně můžu doporučit.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 14:26

Koupili mi onehdá qánocům tuhle http://www.hanibal.c...412-yate-light/. Mám ji již tři sezóny a v pohodě. Údajně nejlevnější za jakou se již nemusí prodavač stydět… :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 stokurev

stokurev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 14:31

zkus si projít toto fórum http://www.outdoorfo...c.php?f=5&t=846 tady vůbec hledám když potřebuji něco zjistit v této oblasti :)
  • 0
Prostě mám rád výlety a nejsem vulgární, protože se můžeme někde potkat :)

#6 lamin

lamin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 14:45

Zalezi na tom, co si predstavujes pod pojmem "zimni akce" a kolik do toho chces (muzes) vrazit? Po laborovani s nekolika levnejsimi karimatkami jsem stejne skoncil u Prolite 4 od Thermarestu a jsem spokojen.(4 roky bez problemu) Vyzkouseno i ve vyssich horach. Firma si dost veri a davaji dozivotni zaruku (samozrejme za urcitych podminek).... Zajdi do nejake outdoorove prodejny a urcite ti tam poradi a muzes si ji vyzkouset na miste ;).
  • 0

#7 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 15:16

Jestli můžu poradit ze svojí zkušenosti s karimatkami od Husky:
Flab http://www.huskycz.c...na-109_dsp.html - znám tři lidi, kteří ji mají a všem začala tak do roka utíkat.. možná špatná série, ale osobně bych si ji nekupovala
Forte http://www.huskycz.c...da-108_dsp.html perfektní, jak postel, ale na nošení trochu velká...
Fuzzy http://www.huskycz.c...na-110_dsp.html bohužel byla ukradena dřív než byla vyzkoušena.. :(
  • 0

#8 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 15:22

No nějakou zkušenost se spaním na sněhu mám. Koupil jsem samonafukovačku o síle 2,5cm Pacific Outdoor, kterou dováží Alpisport. I když mi není zcela jasné co si výrobce představuje pod pojmem "samo" - nafukovačka. Myslím že většinu typů, které jsem viděl, budeš muset foukat, ale to je myslím obecná vlastnost, já jen abys nebyl překvapen :-) 1.Vždy se musíš rozhodnout a udělat kompromis mezi váhou a tloušťkou (izolační schopností) 2.Velký rozdíl je jestli v zimě plánuješ spát přímo na sněhu, nebo jen venku. Jestli chceš spát na sněhu tak z vlastní zkušenosti nedoporučuju tlouštku 2,5cm a pořiď min. 3,5cm spíše více, ale pak je to také o tom jak těžkou karimatku chceš sebou tahat, třeba i na vícedenní akce. Moje rozhodnutí je že jsem si koupil třísezoní karimatku kvůli váze 2,5cm ~750g (vícedenní přechody) a kybych jel znovu na sníh tak si pod ni ještě vezmu normální pěnovou karimatku, jinak budeš klepat pěknou kosu ;-)
  • 0

#9 Bahno_6

Bahno_6

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 15:27

S nafukovackou osobne zkusenosti nemam, leta jsem byl verny alumatce, ted jsem "vymekl" a poridil EVAmatku.. jen k tomu klepani kosy- zalezi jak jsi zvyklej a otuzilej a hodne zalezi na spacaku..pred lety jsem byl v zime na sumave, spali jsme v klasickym celtovym jehlanku, pod sebou na snehu igelit, alumatku jinak nic..pres noc bylo kolem -17°C a spali jsme jak miminka..takze i tech 2,5cm by klidne mohlo stacit ;-)
  • 0

#10 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 15:29

Osobne mam takoveto zviratko http://www.affekt.cz...large-1745.html. Zkusenosti jsou vynikajici, na snehu bez nejmensich problemu (odzkouseno na Rabstejnskem extremu + na trech zimnich stanovanich).
  • 0

#11 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 15:31

Po spatne zkusenosti s Yate (po roce pomerne casteho pouzivani 2x trek 14dni a dalsi obcasna prespani zacala samovolne uchazet) jsem poridil Thermarest a uz z "ohmatu" materialu je jasne ze vydzi vic. To se zatim naplnuje, muze jen doporucit NESETRIT! Jeste bych pridal spatne zkusenosti kamaradu s Jurkem a Huskym, vsichni skoncili u Thermarest k plne spokojenosti.
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#12 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 15:51

Po zkušenosti s Husky Fuzzy bych taky nedoporučoval, začala utíkat hned, jak se s ní přestalo spát ve stanu a na podlahách... Dobu jsem tahal a zničil pár klasických pěnovek a nikdy nebyl problém. Teď už taky pokukuji po Thermarestkách... Fuzzy prostě kdovíproč u ventilku utíká...
  • 0

#13 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 16:28

Tak já jsem si jako první koupil v McKINLEY, 2,5x55x183cm váha 690g tvar mumie cena cca 1200 kč,- oproti klasické karimatce opravdu komfortní ležení a také super na tom je, že obal má z vnitřní strany našit flees, takže obrátíš, nacpeš nějaké prádlo a máš super polštářek:D, jen na sníh mi to připadalo málo, tak jak druhou jsem si pořídil od stejné značky 3,5 cm ta je trošku kratší má 173cm,váha stejná Loni na hardcore jsme měli obě, já spal na 2.5 syn na 3,5 a musím říct, že ten centimetr byl znát, ale dalo se dobře vyspat i na 2,5. Takže kdyby jsi ji chtěl jenom na zimu tak doporučuji 3,5, ale já když jsem začal vozit samonafukovačku(no ono to vždy chce trošku dofouknout;))tak už jsem klasickou karimatku zavrhnul, samonafukovačka je lépe skladná a super ležení,takže ji vozím celý rok, je sice třeba trochu opatrnosti, ať ji nepropíchneš, ale jinak samé klady
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#14 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:13

Taky přidám svůj názor. S samonafukovacími karimatkami jezdím už hodně let. Po zkušenostech nedáme dopustit na Thermarest, žena ji má již 7 rokem (3,5 cm) a stále drží, já si ji půjčuji na zimní akce při spaní ve stanu či venku. Na léto si nosím 2,5 cm a to ještě tu krátkou tzv. 3/4. má na délku jen 110cm, ale váží zase jen 430 gr. Bohužel Yate jsem testoval a úspěšně reklamoval. V tomto případě se asi šetřit nevyplácí.
  • 0

#15 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:15

Mám TaR Trail lite (nebo tak jaksi), je OK, akorát bych si příště klidně připlatil za drsnější povrch. Když ležím trochu z kopce, šíleně to klouže a je to v noci dost opruz. Bacha na to!
  • 0

#16 hulihenova

hulihenova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:39

My máme doma dva kousky od Thermarest. Moje byla asi za 2000, přítelova za 3000 kč. Svojí jsem asi na třech místech propíchla, když jsme vybrali špatné místo na spaní (nejspíš jsme si nevšimli střepů). Přítelova (ta dražší) utíkala od samého začátku. Při ponoření do vany jsme zjistili, že utíká od ventilku. Koupili jsme tedy originál záplaty a od té doby jsme ani s jednou žádný problém neměli. Každopádně, po zkušenostech své známé, které se při zimním bivakování přes noc samonafukovačka vypustila, bych vsadila na jistotu a do mrazů bych jela jedině s pěnovkou.
  • 0
GARMIN GPSmap 60CSx

#17 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 20:03

Ahoj,
pokud netrváš na "samo" ale stačí ti jenom nafukovací, doporučuju Therm-A-Rest Neo Air Regular http://www.eliass.ne...neo-air-regular, odzkoušeno na Špicberkách v teplotách lehce nad nulou, totálně bez problému. Navíc obrovské plus je naprosto minimální váha a rozměry (400 gramů a sbalí se zhruba do velikosti třetinkové plechovky). Ale zase není z nejlevnějších...
  • 0

#18 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 20:44

Tož ja ti tež odpovim.
Už tři roky použivam Jurka STANDARD 35 / S35+ :Jurek samonafukovačka., a naprosta spokojenost. V letě, v zimě a hodně vydrži.

Druhou co mam na zimu je specialni pěnovka: Yate Eva. Jedinou jeji nevyhodou je, že nesmi byt dlouho na slunku - jinak se zdeformuje.


A jen tak pro info bych se chtěl zeptat: Na jakou akci se chystáš :D:D
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#19 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 21:29

HUSKY Forte ... OK už dva roky. Coleman (???) takový zelený :) taky OK, ale tenčí (pro mlaďase ;) )
  • 0

#20 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 23:01

Pouzivam uz treti rok samonafukovacku Therm-A-Rest ProLite je to trisezoni a taky ji pouzivam od jara do podzima a je to bez problemu Jako jeji vyhodu vyuzivam jeji delku 196 cm, a tak z ni behem noci neutecu. Sice je diky tem rozmerum i po slozeni trochu vetsi, ale ja davam radsi prednost pohodli. Ze zimnim pouzitim nemam zkusenost, ale od te same fy se nabizi i tlustci karimatka pro zimni pouziti. Jen ji nezapomen po navratu domu zas rozbalit a takto ji nech ulozenou, aby se ta vnitrni pena neslehla, vyrazne se tim prodlouzi zivotnost.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama