Přejít na obsah


Fotka

Málo tradičních keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
159 odpovědí na toto téma

#41 slovan

slovan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 23:43

No páni, ani jsem nečekal takovou odezvu :) Po přečtení příspěvků mám dojem, že komplikované mysterky moc lidí nemusí.Multinky (pokud mají hlavu-patu) si sem tam dopřeje téměř každý...no, ale tradičky v oblíbenosti vítezí. Jak jem zjistil, problém v mysterkách vězí ve většině případů u autora keše a jeho přehnané snaze ji za každou cenu zkomplikovat. Dobře vymyšlených mysterek bude asi málo (viz. reakce pisatelů) Třeba dělat mysterku v přírodě u studánek a pomníků je hodně zvláštní...až na hlavu postavené. Když jsem v prvním příspěvku zmínil Brno, tak u něj zůstanu. Každý kdo si prohlédne mapu (stačí jen historické centrum) zjistí, že je přemysterizováno. Možná je to ke škodě... Někdo psal (omlouvám se, nebudu zjišťovat kdo) že mít tradičku ve městě na fregventovaném místě, tak by se musel každý týden měnit logbook. Já si myslím, že pokud někdo na takovém místě tradičku udělá, musí s tím počítat a prostě ví co dělá :-) A aspoň se na to zajímavé místo vypraví víc kačeru, než kdyby tam byla komplikovaná mysterka. Takže prosím...národ miluje tradičky, tak je více zakládej te:) Díky všem za zajímavé čtení a názory. ;)
  • 0

#42 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 0:13

slovan napsal/a:
No páni, ani jsem nečekal takovou odezvu :)
...
Takže prosím...národ miluje tradičky, tak je více zakládej te:)

:o a k tomuto velmi odvážnému tvrzení jsi došel na základě čeho? :o
Já tam žádné jednoznačné důkazy nevidím. Na tohle téma se nikdy nenašla a nikdy nenajde jasná jednoduchá pravdivá odpověď...
  • 0

#43 slovan

slovan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 0:21

dr.vota napsal/a:

slovan napsal/a:
No páni, ani jsem nečekal takovou odezvu :)
...
Takže prosím...národ miluje tradičky, tak je více zakládej te:)

:o a k tomuto velmi odvážnému tvrzení jsi došel na základě čeho? :o
Já tam žádné jednoznačné důkazy nevidím. Na tohle téma se nikdy nenašla a nikdy nenajde jasná jednoduchá pravdivá odpověď...


Tak nevidíš, no...stím ti nepomůžu B)
  • 0

#44 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 0:58

slovan napsal/a:

dr.vota napsal/a:

slovan napsal/a:
No páni, ani jsem nečekal takovou odezvu :)
...
Takže prosím...národ miluje tradičky, tak je více zakládej te:)

:o a k tomuto velmi odvážnému tvrzení jsi došel na základě čeho? :o
Já tam žádné jednoznačné důkazy nevidím. Na tohle téma se nikdy nenašla a nikdy nenajde jasná jednoduchá pravdivá odpověď...


Tak nevidíš, no...stím ti nepomůžu B)

No naopak mně se zdá, že TY nevidíš, nebo spíš účelově nechceš vidět jiné názory, které se neshodují s tím tvým (jediným správným :D )
Já tu vidím dobrou polovinu lidí, kteří jdou rádi na multiny i na mysterky. V obou kategoriích se dají najít kraviny, pochopitelně. To ale nesouvisí s typem keše, blbá může být klidně i tradička. Klidně si to přepočítej. A příště se neukvapuj se závěry.
Aaaaale co...stejně jsem to napsal hned na začátku, že z toho nebude nic jiného než FLAME, že...:D
A taky jsem napsal hned, že "mě to baví" luštit mysterky.
  • 0

#45 slovan

slovan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 9:50

dr.vota: když jsi to věděl už od začátku, tak jsi se toho nemusel účastnit a mít své "správné" a jako jedině pravdivé postřehy jinde...;)
  • 0

#46 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 10:09

V brněnském centru není přemysterizováno. Jen tam mají výchozí souřadnice všechny mysterky z širokého okolí :) Tolik tradiček by se tam samozřejmě v životě nevešlo. Jinak ještě k těm mysterkám - zvláštní kategorie, která mě občas přivádí k nepříčetnosti, jsou tzv. "mysterky plzeňského typu" :) Nejsou tam všechny takové, ale je to tam hodně oblíbený způsob zadání, či spíše nezadání. Listing pojednává o nějaké tématice a sami si v něm musíte najít, co se po vás vlastně chce k získání souřadnic, můžou být ukryté kdekoliv. Někdy je to otravné, když člověk nemá ten správný nápad hned a nemá se od čeho odrazit, ale jedno se jim musí nechat: Jejich listingy se čtou. Pečlivě. Několikrát ;)
  • 0

#47 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 10:16

Málo tradiček? A jak jsi na to přišel, slovane? Když si otevřu profil kohokoli, drtivě vedou tradičky, následovány mysterkama a v těsném závěsu jsou multiny. (u někoho obráceně) Nechce se mi věřit, že bychom si to skóre jezdili vylepšovat do Německa nebo Anglie. A ne všechny mysterky se luští u PC. A vyluštěná mysterka se potom stává "tradičkou".
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#48 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 10:28

slovane, slovane, porad tady kolovratkujes :) tak par cisel, misto tveho postrehu :) celkem CR 21 000 kesi MY 5 500 z toho jen Praha a Brno maji dohromady cca 1100 a odhadem tak dalsich 700 jsou spise "multiny" jen ne uplne klasicke (jako spocti sprusle u zebriku) TR 12 000 MU 3 500
  • 0

#49 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 10:36

slovan napsal/a:
No páni, ani jsem nečekal takovou odezvu :)

Po přečtení příspěvků mám dojem, že ... Třeba dělat mysterku v přírodě u studánek a pomníků je hodně zvláštní...až na hlavu postavené ...

Také mám z tvých závěrů dojem ... nechtěj ho znát ... :o
  • 0

#50 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 11:14

slovan napsal/a:
...zavedou hned na zajímavé a pěkné místo za ukrytou kešku?


Kolik takových míst ve městech je?
Na těch hezkých jsou tradičky, ty zbylé jsou školní okapovky a mysterky.
Možná se uplatňuje úměra, že čím šerednější město, tím větší koncentrace mysterek :D

Ale teď potěším Slovana (a nejen jeho) - do nového roku jsem si dal předsevzetí, že už nikdy nespáchám žádnou mysterku.
Mám jich plný zuby :)

Když někam přijedu, udělá mi mnohem větší radost, pokud je hned u nádraží nějaká tradiční návštěvní kniha (za vzor městského ideální městské keše považuji navzdory nanicovatému formátu GCZHYE) nebo průvodce po pamětihodnostech v podobě multiny
Luštění pobaví jen sporadicky, pokud je to šifra, která má jeden osvědčený systém, jehož prokouknutí vede k výsledku (GC1PF5G nebo GC2EAE1, a netrvá tak déle než jedno večerní rozjímání.
U jiných mysterek mě pobaví leda BF nebo napájení odlovivších kamarádů nějakým kvalitním sérem pravdy :D
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#51 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 11:23

slovan napsal/a:
dr.vota:
když jsi to věděl už od začátku, tak jsi se toho nemusel účastnit a mít své "správné" a jako jedině pravdivé postřehy jinde...;)

Hej slovane...:D a ty už máš odlovené všechny české tradičky a nemáš už co lovit nebo jak? :DB)
A škoda, že nemáš propojený svůj profil tady s profilem na GC.com, abychom se podívali, na základě jaké zkušenosti tak soudíš :)
Tenhle nick slovan tam asi nebude tvůj, nebo ano?
  • 0

#52 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 11:57

Chryseis napsal/a:zvláštní kategorie, která mě občas přivádí k nepříčetnosti, jsou tzv. "mysterky plzeňského typu" :) Nejsou tam všechny takové, ale je to tam hodně oblíbený způsob zadání, či spíše nezadání. Listing pojednává o nějaké tématice a sami si v něm musíte najít, co se po vás vlastně chce k získání souřadnic, můžou být ukryté kdekoliv.

U těchhle keší mám chuť... no. Být agresivní. Hodně.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#53 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 13:13

slovane, ty tuhle diskuzi moderuješ? kdo tě jmenoval? A kde ses to moderování učil - od Drtinový? Jen doufám, že se nám tu nevyhnojil (podel vzoru žížaly po dešti) další okřikovač... B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#54 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 17:00

U těchhle keší mám chuť... no. Být agresivní. Hodně.


Proč? Nutí tě je někdo luštit?
  • 0

#55 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 17:58

stanny_Tigo napsal/a:

U těchhle keší mám chuť... no. Být agresivní. Hodně.


Proč? Nutí tě je někdo luštit?

Ne, ale minimálně přečíst. Ono je to jedno, stejně to pak odlovím, ale je to nahovno.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#56 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 18:19

Ne, ale minimálně přečíst. Ono je to jedno, stejně to pak odlovím, ale je to nahovno.


Aha a kdo tě je prosím pěkně nutí číst?
  • 0

#57 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 18:24

:@ No, Slovan to fakt asi moc nevystihl. :D Loví se všechno, ti méně zkušení nebo línější možná jen tradičky, ale zbytek všechno co přijde do cesty - takže v tom poměru založených. :) Proti jiným typům než TRD nic nemám, dokonce mám MST raději než dlouhé MLT, ale to je jedno. ;) A je fakt, že sem udělal TRD ve městě a logbook abych měnil nejméně co 14 dní. :| A co máš proti MST u studánky v lese, zrovna jednu mám a docela se líbí (i když ona teda silně připomíná MLT). :o Ono vůbec jde o to, co komu udělá radost a kdo si co užije. TRD ve městě mě udělá třeba radost malou. MLT v lese mi může udělat radost pětkrát větší, ale zase bych místo toho mohl mít 5 menších radostí z městských TRD.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#58 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 19:29

Slovane, Slovane, pokud máš pocit, že je málo tradiček, můžeš začít zakládat. Ono to vždycky není tak jednoduché. Jinak já myslím, že tradiček je dost a dost. Takže i když tě jiné typy neberou, budeš mít do konce života co dělat, abys odlovil jen všechny tradičky u nás. :D
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#59 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 19:31

dr.vota napsal/a:
Tenhle nick slovan tam asi nebude tvůj, nebo ano?


Urcite ne, to by si jinak nestezoval na premysterkovana mesta. V USA by to byla opravdu zvlastnost. :D:D
  • 0

#60 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 21:36

Smogeo napsal/a:
Na tom něco bude. Na tradičku potřebuješ mít zajímavý místo, znát jeho historii a musíš v tom daným místě či omezeným okruhu najít skrýš....


To neni vubec pravda. Nasel jsem uz radu velmi dobrych kesi, ktere nebyly na zajimavem miste, ale byly zajimave provedene - napr. super maskovani apod.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama