Přejít na obsah


Fotka

Málo tradičních keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
159 odpovědí na toto téma

#61 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 23:21

Smogeo napsal/a:
Teď nevím, jestli obhajuješ mysterky, nebo mi potvrzuješ že vyrobit tradičku dá víc práce, než zastrčit někam tu zmíněnou tubu :)


ne, to byla reakce na tradicky ze vzdy potrebuji zajimave misto. ;);)
  • 0

#62 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 10:34

slovan napsal/a:
Takže prosím...národ miluje tradičky, tak je více zakládejte:)


Národ miluje tradičky? Chceš důkaz, že to není pravda?
Koukni na mapu, a jestli tam budou samé tradičky, tak máš pravdu.
Ale protože je v české republice všehochuť TR, MU a MY, tak to o něčem vypovídá.
Je sice pravda, že někdo raději sedí hodinu u počítače a někdo jiný zase hodinu visí na skále, ale já osobně snad neznám nikoho, kdo by si rád neodlovil lehkou mysterku, anebo krátkou multinkou.

A abych tu jen neteoretizoval, tak dám za sebe příklad (a máš tam i Brno i když myslím, že tam si ještě žijete dobře).
Když jsem plánoval lov v Brně, tak jsem nejdřív kouknul na TR, ale cestu jsem plánoval podle MY a třeba luštění GC1J7A4 Labyrint a GC1J7AD Hudebni matrjoska jsem si dost užil a to u té první jmenované jsem strávil celý den (a u té druhé jsem nakonec skončil s h****m v ruce :@ ), ale bavil jsem se.

A navíc si myslím, že bys potřeboval mnohem víc, než jedno vlákno na fóru, abys změnil myšlení kačerské komunity.
  • 0

#63 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 11:30

http://www.geocachin...lls_archive.php

cca šestá anketa od shora, Jaké cache máte nejraději?

(jinak mi není jasné, co autor čekal, že se v tomto vláknu dozví jiného, než že někdo má rád ty a jiný zase ony a někdo zas obě stejně ;) )

  • 0

#64 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 12:17

Mau Loftin napsal/a:
http://www.geocachin...lls_archive.php

cca šestá anketa od shora, Jaké cache máte nejraději?


Podle respondentů oné ankety jsou mysterky ze základních typů keší nejméně oblíbené - a to docela výrazně :)

Podobně (byť pořadí mezi modráky a žluťáky je opačné) dopadla i anketa na geojihu (tradičky 46, multi 7, mystery 13) - tady chyběla v možnostech alibistická odpověď "všechny mám nejradši".

Tradičky prostě jsou jasná volba:)

I když je pravda, že některé otazníčky pobaví (mně teď pobavila GC2H59X).
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#65 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 13:25

PaWcz napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
http://www.geocachin...lls_archive.php

cca šestá anketa od shora, Jaké cache máte nejraději?


Podle respondentů oné ankety jsou mysterky ze základních typů keší nejméně oblíbené - a to docela výrazně :)
...[/cache]).

to je taky odvážné tvrzení, protože tam vidím

všechny jsou fajn

42% [304 Hlasů]

a to jasně vede a v nich jsou mysterky taky zahrnuty - kdyby byly tak nenáviděné, nebylo by tolik odpovědí "všechny jsou fajn"
Takže záleží na tom, jak se postaví otázky v průzkumu. Podle toho budu mít odpovědi :) Krásně je to předvedeno v jedné epizodě Jistě pane ministře (premiére). :D
  • 0

#66 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 13:58

@dr.vota To je zajímavý, jak se biješ za mysterky a přitom je sám moc nevyhledáváš. Ty máš 16% nálezů na mysterkách (ČR má 26%), tradiček 70% (ČR má 57%), z toho je evidentní, že sám raději lovíš tradičky. Já osobně már raději tradičky, i když nejlepší keše co jsme zatím našli byly většinou multiny. Náš poměr je 13% mystery a 77% tradičky - a to je ještě hodně ovlivněný lovem neoblíbených mysterek v Plzni. Komu by se taky pořád chtělo jezdit desítky kilometrů za nejbližší tradičkou, tak se občas donutím něco vyluštit.
  • 0
MaFa

#67 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 15:34

Přijde mi to, že kačeři rádi loví tradičky, ale zakládají mysterky, aby ukázali novou šifru :-)
  • 0

#68 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 15:38

MaFa napsal/a:
@dr.vota To je zajímavý, jak se biješ za mysterky a přitom je sám moc nevyhledáváš. Ty máš 16% nálezů na mysterkách (ČR má 26%), tradiček 70% (ČR má 57%), z toho je evidentní, že sám raději lovíš tradičky.
...

:o Z toho je evidentní jen to, že tradičky lovím častěji, ne že je lovím raději.
Krásný případ interpretace statistiky, aneb vyčtu z toho to, co já chci, aby vyšlo :D
A že mám uloveno víc tradiček může být dáno objektivními důvody, třeba že v oblasti, kde zrovna jsem, prostě jsou jen tradičky, nebo je mysterka v maďarštině, rumunštině, nebo jiném podobném světovém jazyce. Ačkoliv...mám odlovené i nějaké rumunské mysterky, když už se to nakouslo.
To už můžeš ze statistiky vyvozovat podobně třeba to, že nejnebezpečnější místo pro život je nemocnice, protože TAM umírá nejvíc lidí...
  • 0

#69 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 16:00

Vzdycky jsem si s chuti daval kazdou novou mysterku, ktera vysla. Protoze prevazovaly ty dobre. Ne vsechny jsem stihl odlovit. Aktualne z tech vylustenych ceka na odlov jeste 991. :) Bohuzel obzvlaste ve zminovanem Brne a okoli vychazi v posledni dobe premira mysterek, kde autora napadla nejaka silenost, kterou chce trumfnout dalsi silenosti v okoli nebo chce mit za kazdou cenu kes a pekna mista pro tradiny dosla. Korunu tomu dal autor, ktery mi na rovninu rekl, ze z toho udelal prakticky neresitelnou petkovou mysterku jen proto, aby mu na kes nelozili lidi. Pokud je mi znamo a take na zaklade logu kes vylustili zatim dva a dalsich deset se svezlo tichou postou. Pritom jde o hezke misto u reky vybizejici k prochazkam a tradina by navstevikum udelala radost. Dusledkem toho vseho je, ze kdyz tu vyjde novy otaznik, tak si spousta lidi rekne: Ach ne, uz zase! A pokud to neni opravdu kvalitni vyjimka z pravidla, nikdo velkym nadsenim pri logovani neoplyva. Presto porad doufam, ze ta masovost zase opadne a vrati se to do normalu.
  • 0

#70 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 16:02

Smrk napsal/a:
Přijde mi to, že kačeři rádi loví tradičky, ale zakládají mysterky, aby ukázali novou šifru :-)


Na tom něco je :). My taky raději lovíme tradičky a multinky, ale ze 7 založených kousků máme 4 mysterky. Když ono je tak zábavné něco vymýšlet ;)

Ale i řada mysterek se nám líbí. Jen to chce mít dobrý nápad a tak nějak hezky dát dohromady šifru, téma keše i místo uložení, aby to mělo souvislosti a logiku. Čistě účelové šifry ve stylu "aby to nebylo tak jednoduché" opravdu nemusíme.
  • 0

#71 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 17:15

Hele, a co mysterka, u které defakto stačí jen kouknout do listingu? Jakože takový mi nevadí. Názor davu? // samozřejmě s nějakým poučným listingem, jehož přečtení ale není klíčem k řešení.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#72 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 7:27

honny napsal/a:
Hele, a co mysterka, u které defakto stačí jen kouknout do listingu? ...
s nějakým poučným listingem, jehož přečtení ale není klíčem k řešení.

To je ale trochu protimluv, ne?

troyX3 napsal/a:
Dej mi seznam takových mysterek...nejlépe Brno a okolí :D:D

A vyluštěné už bys je nechtěl? TO je přeci součástí řešení, poznat, co k tomu potřebuješ nebo nepotřebuješ...;)
  • 0

#73 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 7:50

dr.vota napsal/a:
A vyluštěné už bys je nechtěl?

Jo. BERU. Klidne posli vylustene mysterky z celych Pardubic. :D:D:D
Jak pojedu okolo, tak si je pak odlovim... :D V Praze se tomu pry rika "modre tradicky". A jak v Pardubicich?
  • 0

#74 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 8:43

dr.vota napsal/a:
To je ale trochu protimluv, ne?

Zkus to rozvést, asi nechápu. :)

@ troyX3 - nevím o nich, přemýšlel sem,že něco takového založím.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#75 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:00

Tak jako když má člověk luštit dvě hodiny aby se podíval do nějakýho pěknýho místa, například poměrně exponovanýho proč ne že jo?? ale aby se člověk jak blbec mořil s pětkovou mysterkou pro jednu debilní filmovku v zábradlí to se mi opravdu nelíbí. A co se týče přemysterkování z prahou mám stejný problém. Proti multinám nic nemám, pokud to teda neni 13 stejdží přez celou prahu a za odměnu na nás čeká ooooo krásná filmovka. Když se to autorovy líbí prosím....ale podle mě je to zcestné a nefér vůči ostatním. Když mysterku tak pěknou s pěknym finále.....tak...
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#76 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:02

troyX3 napsal/a:
...
Nikde jsem nepsal, že je chci vyluštěné, jen seznam lehkých mysterek ;)
Brnáci se vyžívají v přehnaně zapeklitých mysterkách. Potřeboval bych kryptografa na jejich luštění :D

u každé keše jsou různé atributy, jeden z nich je Difficulty, čím méně hvězdiček (1-5), tím má být lehčí... :D
  • 0

#77 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:05

dr.vota napsal/a:

troyX3 napsal/a:
...
Nikde jsem nepsal, že je chci vyluštěné, jen seznam lehkých mysterek ;)
Brnáci se vyžívají v přehnaně zapeklitých mysterkách. Potřeboval bych kryptografa na jejich luštění :D

u každé keše jsou různé atributy, jeden z nich je Difficulty, čím méně hvězdiček (1-5), tím má být lehčí... :D

Pfff hlasuji pro zrušení všech mysterek...je to diskriminace nás hloupých co pomalu neumí číst a jediné čemu rozumí je směr šipky....:D
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#78 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:09

Ondrus napsal/a:
...
Pfff hlasuji pro zrušení všech mysterek...je to diskriminace nás hloupých co pomalu neumí číst a jediné čemu rozumí je směr šipky....:D

Nikdo tě nenutí je luštit ani lovit, ani multiny ani mysterky, tak je prostě ignoruj. A nebo nelov radši nic a máš pokoj.
  • 0

#79 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:14

dr.vota napsal/a:

Ondrus napsal/a:
...
Pfff hlasuji pro zrušení všech mysterek...je to diskriminace nás hloupých co pomalu neumí číst a jediné čemu rozumí je směr šipky....:D

Nikdo tě nenutí je luštit ani lovit, ani multiny ani mysterky, tak je prostě ignoruj. A nebo nelov radši nic a máš pokoj.

Né sranda...já proti mysterkám zas tak nic moc nemám.....jen mi příde škoda že praha je plná samých 5/1 mysterek a podobně.....přecejenom když se člověk pachtí a sbírá indicie a pak to nakonec zbrocen potem dá dohromady tak nechce najít filmovku kam se nevejde ani GC...;) ;)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#80 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 13:50

On přesun k mysterkám může mít taky hlavně ve městě ten důvod, aby zamezil škodičům s GPS v ruce. Opsat souřadnice umí, ale většině z nich se asi nebude chtít luštit šifry...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama