Přejít na obsah


Fotka

Málo tradičních keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
159 odpovědí na toto téma

#81 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 14:02

ajne napsal/a:
On přesun k mysterkám může mít taky hlavně ve městě ten důvod, aby zamezil škodičům s GPS v ruce. Opsat souřadnice umí, ale většině z nich se asi nebude chtít luštit šifry...

Tak tohle jistě nebude ten důvod. Nicméně co se týče tradiček, doporučuji Maďarsko, tam je to přímo ráj :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#82 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 14:05

zlicinaci: A proč by to neměl být taky důvod? Já bych třeba o tom z tohodle důvodu uvažoval, kdyby byly s keší problémy...
  • 0

#83 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 14:09

wabicek napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Tak tohle jistě nebude ten důvod. Nicméně co se týče tradiček, doporučuji Maďarsko, tam je to přímo ráj :-)


doufam ze mi to vyjde, madarskem jsem zatim pouze projizdel

Já taky doufám, bohužel jsem tam byl naposledy v době, kdy zrovna napouštěli Balaton a to kešky ještě nebyly :-))
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#84 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 14:25

zlicinaci napsal/a:
Tak tohle jistě nebude ten důvod. Nicméně co se týče tradiček, doporučuji Maďarsko, tam je to přímo ráj :-)


Je jich tam docela dost, to je pravda. I když je to relativní vzhledem k počtu který publikovali na GC.COm a ne jen na tom svém privátním. Najdou se tam i nějaké mysterky a docela dost multin, a hlavně je tam v provozu docela dost virtuálek.

Někdy se kačer "pobaví" když několik hodin hledá přístupovou cestu, pak hodinu obrací každý pařez a po návratu domů když vzteklý píše DNF tak čtením předešlých logů zjistí, že milý autor-expert o 200 metrů posunul krabku a nezměnil souřadnice listingu! To už je pomalu víc než mysterka :-)
  • 0

#85 Dzonny

Dzonny

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 14:26

Já mám rád všechny cahce.....kromě těch který nemužu ulovit:D, no ty mě zpravidla dost deptaj:D, ale i ty se časem poddaj B)
  • 0

#86 roztocka

roztocka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 15:51

Musim rict,ze mi mysterky nevadily,dokud jsem se jednou nerozhodl pro zalozeni kese v Praze.Puvodni misto na tradicku neni volne,jelikoz tam ma finalku/filmovka na strome/mysterka,ktera ma svou ikonu o 50.km dal... Od te doby jsem vyzkousel nekolikery souradnice a vzdy mi od reviwera prijde ta sama odpoved-trefil ses jen napr 80.metru od finalky mystery kese XY.Je mi zkratka lito toho listingu,se kterym jsem si tolik vyhral,ze to porad zkousim:D
  • 0

#87 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 16:20

Proti mysterkám nic moc nemám, ale některé jsou prostě hrozné, jak už bylo řečeno typu co si autor myslel apod. Mám raději multiny, i když v zimních večerech se nějaké ty mysterky hodí ;) tradiček mi nějak málo nepřijde, jen nejsou v blízkém okolí, ale je jich pořád dost.:) Nejvíce se mi líbila mysterka v Chrudimi Případ s fotografem, je to tvořené spíše jako multina je tam 16 fotek a podle nich se doberete souřadnic, škoda že takových není víc.
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#88 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 17:09

Já nerad mysterky, kde sedím dvě hodiny před počítačem a láduj písmena do googlu.
  • 0

#89 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 17:57

Smrk napsal/a:
Já nerad mysterky, kde sedím dvě hodiny před počítačem a láduj písmena do googlu.


No ale aspon takove vetsinou vylustis, co teprve mysterky, u kterych sedis hodiny a nic. ;);)
  • 0

#90 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 18:10

handa napsal/a:
Proti mysterkám nic moc nemám, ale některé jsou prostě hrozné, jak už bylo řečeno typu co si autor myslel apod. Mám raději multiny, i když v zimních večerech se nějaké ty mysterky hodí ;) tradiček mi nějak málo nepřijde, jen nejsou v blízkém okolí, ale je jich pořád dost.:) Nejvíce se mi líbila mysterka v Chrudimi Případ s fotografem, je to tvořené spíše jako multina je tam 16 fotek a podle nich se doberete souřadnic, škoda že takových není víc.

Chrudim je Mecca všech mysterek a typově podobných jako je připad s fotografem je tu jako hub po dešti,ba co hůř! některé jsou ještě mnohem lepši. spousta jich jsou vlastně multiny nebo se luští v terenu(viz. Vyhled od kostela svateho Marka,Blizka setkáni Mudliho druhu aj.) vypečena je i mysterka(multina) Po stopách indiana Jonese,nebo Chrudubice. mužu pokračovat do nekonečna ale z 90% procent to jsou zábavné keše bez složitého googleni. Jako typ pro všechny uvedu ownera Saturnin(kdysi T.M.S.Family) a jeho keše. mají vtip,je to zažitek a až na nutné vyjímky jeho multimysterky mají dokonale dílensky provedenou finálku kterou má problém nalézt i zkušený kačer. spousta jich vypádá velmi složitě ale jsou ve zkutečnosi velmi povedené a jednoduché a k vyluštění většinyz nich stačí obecné znalosti.

Jaro se blíží takže neváhejte a přijeďte z celé republiky!!! :)
  • 0

#91 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 18:14

PS: Perla mezi všemi mysterkami je Multina Lucien Khun od ownera Saturnin
  • 0

#92 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 23:45

troyX3 napsal/a:

dr.vota napsal/a:

troyX3 napsal/a:
...
Nikde jsem nepsal, že je chci vyluštěné, jen seznam lehkých mysterek ;)
Brnáci se vyžívají v přehnaně zapeklitých mysterkách. Potřeboval bych kryptografa na jejich luštění :D

u každé keše jsou různé atributy, jeden z nich je Difficulty, čím méně hvězdiček (1-5), tím má být lehčí... :D


Tio, ještě že jsi mi to napsal :D:D

tak jako nechápu, proč by někdo extra pro tebe měl ztrácet čas vyráběním nějakého seznamu lehkých mysterek, když si je můžeš sám najít podle D, že?
  • 0

#93 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 8:30

Mne mysterky celkem baví, ale nemám rád ty, které zaberou hodně času při luštění. Většinou to ani není složité, jen tam člověk ty složitosti hledá. Když ale není uvedeno, jakým způsobem řešit, tak je to někdy na dost dlouhé lokte. To mně moc nebaví a nerad s tím otravuji ownera, když prosím o malou nápovědu...to už mám radši googlovací, tam není většinou problém se k výsledku dostat. Ale vadí mi bez oveření finálních souadnic. Když člověk neví, zda postupoval dobře a ještě není možnost ověření (zase kromě otravování ownera, který nemusí vždy odpovídat), tak to není nejpříjemnější odlov...
  • 0

#94 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 8:40

Tak obvykle se owner o radu nežádá, neboť obvykle owner nic neřekne :) Pak zbývá jen BF metoda. Ale tak je to na kačerech, mno. Někdo zakládá kešky pro kačery, někdo zakládá kešky jen pro sebe a bod do "hidden". . .
  • 0

#95 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 9:42

To bych si dovolil nesouhlasit, když si někdo neví rady s mojí mysterkou a požádá o pomoc, nemám s tím problém a poradím. Tedy poté, co padlo FTF ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#96 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 10:01

Ludek: Casto o radu nezadam, takze nemuzi generalizovat, ale jsoy taci, kteri nepomuzou. Treba petkova kes s jedinym nalezem, kde ani po pul roce autor neporadi a evince neda. Takze chudaci misti litaji porad marne do terenu a prespolni na lusteni kaslou.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#97 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 10:45

LudekV napsal/a:
To bych si dovolil nesouhlasit, když si někdo neví rady s mojí mysterkou a požádá o pomoc, nemám s tím problém a poradím. Tedy poté, co padlo FTF ;)

Taky to tam přímo nabízím
  • 0

#98 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 11:08

dr.vota napsal/a:
tak jako nechápu, proč by někdo extra pro tebe měl ztrácet čas vyráběním nějakého seznamu lehkých mysterek, když si je můžeš sám najít podle D, že?


Nojo, ale "D" nevyjadřuje subjektivní složitost. Když tady Betax s přítelkyní udělali mysterku na téma biochemie, tak jsem na to zíral jak puk a nebýt toho že se něco dalo vygooglit a na něco tam dal lehčí verze, tak jsem měl smůlu. Naproti tomu počítačnické jsou pro mne lepší kafe.
  • 0

#99 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 11:15

Arne1 napsal/a: Nojo, ale "D" nevyjadřuje subjektivní složitost. Když tady Betax s přítelkyní udělali mysterku na téma biochemie, tak jsem na to zíral jak puk a nebýt toho že se něco dalo vygooglit a na něco tam dal lehčí verze, tak jsem měl smůlu. Naproti tomu počítačnické jsou pro mne lepší kafe.

Problem je v tom, ze takovy seznam by byl uplne k nicemu, protoze pro kazdeho je ta "subjektivni slozitost" jina. Nekomu jdou pocitacove, jinemu matematicke a jinemu treba zase lingvisticke .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#100 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 12:21

kapsa napsal/a:

Arne1 napsal/a: Nojo, ale "D" nevyjadřuje subjektivní složitost. Když tady Betax s přítelkyní udělali mysterku na téma biochemie, tak jsem na to zíral jak puk a nebýt toho že se něco dalo vygooglit a na něco tam dal lehčí verze, tak jsem měl smůlu. Naproti tomu počítačnické jsou pro mne lepší kafe.

Problem je v tom, ze takovy seznam by byl uplne k nicemu, protoze pro kazdeho je ta "subjektivni slozitost" jina. Nekomu jdou pocitacove, jinemu matematicke a jinemu treba zase lingvisticke .... ;)

přesně :) proto jsem to označil za zbytečnou ztrátu času
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama