Přejít na obsah


Fotka

Málo tradičních keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
159 odpovědí na toto téma

#141 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 13:12

Arne1 napsal/a:

rasg napsal/a:

Arne1 napsal/a:

rasg napsal/a:
Optimalne bych to videl na 200 tradicek ku 1 mysterce jako to je ve vsech normalnich okolnich statech. Ale to uz je ta povaha ceska. Co nejvic vsechno ostatnim zkomplikovat. GC je o litani v prirode a ne o vysedavani u dementnich sifer u pocitace.
Tot muj nazor na ty hnusny modry otazniky.B)B)B)


2) koukni se pořádně na mapu s počítej si, kolik je mysterek ve Vídni nebo v Braislavě !


Hm, tak si mapu projed trochu dal. Svedsko, Dansko, UK.... To jsou ty normalni staty, ktery myslim.
)


Měl by sis to ujasnit. Švédsko a Dánsko rozhodně nejsou normální okolní státy, ony to hlavně vůbec nejsou okolní státy. No a po pravdě - i tam je spousta mysterek. Jen náhodně jsem si zvětšil kousek Stockholmu, a bylo tam víc modrých otazníků než těch ostatních.



No, tak se koukni treba do Malmo. To je to krasny, zeleny... Jinak kdybych psal o statech kolem nasi republiky, tak bych je oznacil jako "sousedici". No, a pak jsou jeste ty okolo...
  • 0

#142 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 14:41

rasg napsal/a:

No, tak se koukni treba do Malmo. To je to krasny, zeleny... Jinak kdybych psal o statech kolem nasi republiky, tak bych je oznacil jako "sousedici". No, a pak jsou jeste ty okolo...


To svědčí o tom, že jsou v tom městě trochu zaostalí a nevyužívají všech možností které geocaching nabízí.
  • 0

#143 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 18:44

Bylo by to s geocachingem v ČR nějak tragický, kdyby tu existovalo pouze a čistě jen 13847 tradiček? Tolik jich tu teď je. Tak snad je co lovit, i kdyby se člověk omezil jen na ně. Co třeba před pěti lety? To bylo všech keší dohromady o hódně míň. (to asi muselo bejt strašný)
  • 0

#144 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 7:08

irillee napsal/a:

PRESEKA TEAM napsal/a:

goodhoko napsal/a:
... když je keš o šifře, ať je tedy mystery ;). A co mě štve vůbec nejvíc je když u nich není ověření souřadnic. Navíc když dneska jsou na to služby, kde nehrozí zpětné vypočítaná souřadnic!


... tak ono kolikrát ani tak nejde o přání ownera, že musí mít založený otazník. Stačí třeba jen aby pro odlov kešky byl použitý azimut a už to podle pravidel nemůže být multina, ale mysterka a u takové je třeba ověřování souřadnic naprostý nesmysl.

Jinak co se ověřovadel týká tak podle nich sice souřadnice nespočítáš, ale s trochou trpělivosti k nim právě s jejich pomocí dojít můžeš aniž bys cokoli dešifroval ;)


Tohle je třeba můj případ - chtěla jsem tradičku ale ne obvyklou krabku v pařezu, tak jsme si trochu pohráli a vylezlo z toho netradiční zavírání což prý je samo o sobě rébus a tudíž to spadá do mysterek. A zase jsem ten nápad nechtěla opustit tak mám otazníčkovou bez šifry... A fakt to ani v nejmenším není proto aby si každý přečetl celý listing (zase tak převratný není)


To je divný. V Praze je tradiča, která se celý skrývá v hlavolamu.
  • 0

#145 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 10:02

To asi pak záleží kdy a kdo schvaloval, já byla požádána o celkem podrobnou fotodokumentaci a vysvětlení co a jak a pak mi přišla zpráva že se u nás tohle řadí do mysterek. je fakt že co jsem měla šanci mluvit s těmi co jí odlovili tak někdo jí považuje rozhodně za mysterku a někdo se zase ptal proč je to mysterka když je tradiční a už jsem slyšela i onen názor že je to asi proto aby mi lidi četli listing... No ale každopádně když už je to jednou mysterka tak jí ještě trochu víc zmysterkovatím - tedy žádné složité šifry a vzorce, jen jí ještě trochu zkomplikuju.
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#146 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 14:25

a jeste jsem si tak v posledni dobe uvedomil. jak jsem mluvil o tom ze nesnasim kesky ktere lidi protahnou pres cely mesto a ze tedy pokud mestem projizdim tak po takovych ani nekoukam, tak to same patri i k mysterkam. k dyz nekam jedu a koukam ze je v okoli mysterka, tak bych cekal, ze skrys bude do 500ti metru od ni. dobre do 1km jeste ano. ale co mi vadi, kdyz se s mysterkou hodinu babram a pak zjistim ze je napriklad 3km od vychozich souradnic. nebo kdyz jdu v brne na lov a lustim v terenu neco a pak me mysterka posle z vychodu brna na zapad. podle me by mysterky meli byt zakladany alespon tak, aby poloha vychozich souradnic naznacovala kde se zhruba keska skryva. v okruhu napriklad 1km.
  • 0

#147 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 15:02

Do-bby napsal/a:


Co takhle se podívat na atributy? U kvalitních mysterek kývá ikona, jak zhruba daleko musíš šlapat. Případně si vyfiltruj keše s atributem Take less than 1 hour.
  • 0

#148 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 15:04

Do-bby napsal/a:
a jeste jsem si tak v posledni dobe uvedomil. jak jsem mluvil o tom ze nesnasim kesky ktere lidi protahnou pres cely mesto a ze tedy pokud mestem projizdim tak po takovych ani nekoukam, tak to same patri i k mysterkam

Vadila by Ti i tahle? GC24G0Z Tam ta délka trasy jaksi patří k ději!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#149 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 17:56

no to jo to je v pohode. ale ja to spis myslel takhle treba priklad. jdu na lov kesek do jedny casti brna. tam lovim ale je tam stage mysterky kde mam zjistit nejake indicie a nakonec po doplneni zjistim ze je kes v uplne jine casti brna a kdyz by mi dobre navazovali spoje tak se k ni dostanu za 45 minut. ja si ji necham napozdeji ale je to dost nefer k tem co nejsou z brna a nemaj salinkartu. takze jen kvuli kesi dalsi dve jizdenky, to se na to vyprdnou. nebo jsem tu lustil jednu. vychozi souradnice v jedne ulici. vylustili jste ji a hodilo vas to asi 5km jinam s tim ze ani na kole se nedalo jet primo ale s dost velkymi oklickami. proste jsem to myslel tak ze by to melo byt alespon trosku priblizne k ulozeni cachi. nebo cache s vychozimi souradnicemi uprostred brna s nejakou sifrou, nakonec se po vylusteni doberete k tomu ze kes je v lese za mestem. stejne tak v chomutove jsem byl na dvou. lusteni doma. a kes 10km od vychozich souradnic. prijde mi to proste nesmyslne
  • 0

#150 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 18:06

Do-bby napsal/a:

...nebo cache s vychozimi souradnicemi uprostred brna s nejakou sifrou, nakonec se po vylusteni doberete k tomu ze kes je v lese za mestem.

stejne tak v chomutove jsem byl na dvou. lusteni doma. a kes 10km od vychozich souradnic. prijde mi to proste nesmyslne


Jo tak to je a jiný už to sotva kdy bude. Vnitřní města už jsou dnes prakticky obsazená jinýma pixslama a pokud owner chce nalákat na svůj ? dostatek lovců tak toho nejpravděpodobněji docílí tím, že ho loupne někam na náměstí nebo před nádraží apod. Když ho dá do lesa 10km za městem tak mu to (skoro) nikdo luštit nebude. Takže asi tak. Jen by možná bylo fér dát do listingu hlášku o tom, že je finálka poněkud dál, jenže ona někdy je i taková informace o tom, že keš je cca 5 km daleko (ve spojitosti s místní znalostí a hintem k tomu) nezměrně láká některé BF lovce ;)

Sečteno a podtrženo - není to dnes jednoduchý ani v Čechách ani na Moravě a myslím si, že Slezsko na tom bude stejně :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#151 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 18:14

no ja vim ze jo no.. a tim se prave dostavame zpet k tematu ze je tu malo tradicek a misto toho plno tohodle. a to me jeste dostalo povidani od znameho, ze pomaha kamaradovi v budovani multiny, ktera lidi protahne pres cele brno od severu k jihu a z vychodu na zapad.... nebo kes ktera zacina pod brnem na dalnici a ma 100km :) na slezku jsem jeste lovit nebyl, ale mozna pristi leto ti to reknu :D
  • 0

#152 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 18:19

Do-bby napsal/a:
...a to me jeste dostalo povidani od znameho, ze pomaha kamaradovi v budovani multiny, ktera lidi protahne pres cele brno od severu k jihu a z vychodu na zapad.... nebo kes ktera zacina pod brnem na dalnici a ma 100km :):D


Njn, žijeme v době Extrémů - co není někde na stromě nebo v pořádným díře, případně to není nějak jinak nápadné nebo výjimečné tak o tom se většinou mlčí ;)

Nebo si snad myslíš, že když uděláš pár pěkných, ale ničím nevyčnívajících krabek, že si o nich bude někdo na eventu nebo na fóru "povídat" ? Zase máš velkou pravděpodobnost, že v takovém případně se ti na ně také nepohrnou kačerský zájezdy ze všech koutů republiky a budeš mít relativní klid s údržbou :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#153 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 20:06

ja vim no :) ale treba jestli budes mit cestu do brna, odlov si WC-kes je to tradicka a nejdriv jsem si myslel ze to bude buh vi co a na jakym miste. ale nakonec to byla nejkrasnejsi keska jakou jsem zatim videl :) doporucuju vsem odlovit :) nevim jestli je jeste mozne nalezs hezci
  • 0

#154 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 20:38

Do-bby napsal/a:
ja vim no :)

ale treba jestli budes mit cestu do brna, odlov si WC-kes

je to tradicka a nejdriv jsem si myslel ze to bude buh vi co a na jakym miste. ale nakonec to byla nejkrasnejsi keska jakou jsem zatim videl :) doporucuju vsem odlovit :)

nevim jestli je jeste mozne nalezs hezci


To byl smělý výpad kačera berx.cz z Tišnova do Brna. Jeho skrýše v domácím prostředí také bývají vymakané.
  • 0

#155 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 21:26

Prostě ve velkých městech se občas vyskytnou krabky, které jsou víceméně jen pro místní, nebo dlouhodobě přebývající. V Brně je jich docela dost. Ne, že bych s tím úplně souhlasila, ale je to tak. No ale stokilometrová multina na dálnici je nějaký problém? To v Krkonoších je padesátikilometrová, a není tam k ní ani ta dálnice :D (mám obě, obě se mi líbily, ačkoli je samozřejmě každá úplně jiná)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#156 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 11:44

GC30F26... aneb reakce na GC2RHER. Vtipné? :)))
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#157 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 12:23

honny napsal/a:
GC30F26... aneb reakce na GC2RHER.

Vtipné? :)))





No spíš smutné. Tohle fakt nemusím, zakládat krabky natruc jiným... Listing akorát otráví, jestli je to aspoň na hezkém místě se taky jeden nedoví. Děkuju, ale ne. Včera jsem si dala 11 krabiček a jedna hezčí jak druhá provedením i místy, jsem ráda že takové ještě jsou a doufám, že ještě pořád převažují nad těmi "paskvily" o ničem
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#158 jira_k

jira_k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 15:35

Tak jsem se vrátil z Tater, jel jsem i přes Polsko. Musím říci, že u nás není málo jakýchkoli kešek - stačí si vybrat a o tom to je.
  • 0

#159 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2011 - 16:42

jezis.. uz dalsi..... lusteni bylo sice behem chvilky (v brne na lesne - tachografova), lusteni jak ma byt, nic extratezkeho, jen zapnout zakladni znalosti a vyresit stitek... ale finalni souradnice opet a doslova na druhe strane brna..... pritom uvodky jsou v lesne skoro u lesa.... alespon ze tou sifrou me potesil, ale umisteni.... zatim holt do supliku a az bude cesta na jih brna tak odlovim no...
  • 0

#160 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2011 - 17:15

... pokud tam nebude zamudleno.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama