Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3836 odpovědí na toto téma

#2221 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 10:08

Tím přes ucho jsem myslel, využítí speciálních ikon s geogetí databází pomocí importu:)

Rozhodně mám raději live mod jak statický import. Tedy aktualizuji vše jen nahráním nové databáze a již se nemusím starat kam jedu a zda jsem tu danou oblast aktualizoval.


  • 0

#2222 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 19:23

 

 

Takze panstvo, kdyby s tim naaahodou nekdo umel a chtelo se mu, muze smele pokracovat dale vstric svetlym zitrkum! :)

Asi to zbyde na meniona. 


  • 0

#2223 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 15:19

Asi to zbyde na meniona. 

Nechcu nic slibovat, ale můžu se na to podívat, jak mi skončí zkouškové a bude trochu prostoru.


  • 0
\m/

#2224 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 15:22

Tak dej pak vedet, jak to dopadlo :)


  • 0

#2225 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 20:58

Co na tom addonu vubec nefunguje? Já používal po celý minulý rok jen starou verzi 1.4.2.5, co neměla ještě to omezení na tři keše denně pro BM. 


  • -1

#2226 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2014 - 10:16

 

Než se někdo addonu Geogeti databaze ujme (i za tuto verzi Kuratkoo velké díky), tak je tady postup jak trochu přes ucho využívat GG databázi se spešl ikonkami.

 

Postup od Bambulini a Pat+Mat:

* databázi GG (soubor .DB3) uložit do telefonu

 

Parametry nastavení addonu Geogeti databáze:

* Databáze GeoGetu - nastavit cestu k souboru

* Přílohy - nenastaveno

* Live mapa - vypnuto (pokud necháte zaplé dojde k dublování keší a právě k nezobrazování dopolňujících informací u ikonky)

* vše ostatní - zapnuto (tedy můžete si vybrat které keše chcete zobrazovat)

* počet keší - neomezeno

* vzdálenost - 99 km

* počet logů - 99

 

Locus:

* v Locusu kliknout  do mapy a přidržet (podržím místo, až se ukáže info okno s adresou)

* na to okno kliknout

* pak kliknout na pravou spodní ikonu (myslím, že funkce) a zvolím "Načíst keše z GeoGetu

* probíhá čtení databáze

* při importu zvolit složku (nejlépe i zatrhnout "Vyprázdnit vybranou složku"), zatrhnout "Po importu ukázat na mapě"

* pak už jen tlačítko "Import" (a potvrdit ;) )

 

Snad to někomu pomůže.

 

 

Díky moc, funguje to!!!


  • 0

#2227 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 8:22

Co na tom addonu vubec nefunguje? Já používal po celý minulý rok jen starou verzi 1.4.2.5, co neměla ještě to omezení na tři keše denně pro BM. 

  

Reší se addon pro GG databázi ... ne GC4Locus, jak chápu z tvého příspěvku.


  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#2228 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 28 leden 2014 - 11:39

Ahoj, ráda bych zjistila,

 

- zda je možné v Locus Pro upravit v hlavním okně s mapou nějakým způsobem horní lištu, kromě počtu položek - mám zejména na mysli možnost vybrat si položky, které budou v horní liště nebo je možné pouze upravit pravý skrývající se panel?

- jak lze přenášet poznámky z terénu do Geogetu? - zda mohu bez starostí zkopírovat databázi .db3 z mobilu (tabletu) a zkopírovat ji do PC a Geoget vše načte bez problémů?

- při takovém zkopírování načte Geoget i offline logy z terénu? - je možné takto načíst logy do Geogetu a pak je nějak hromadně nahrát na GC.com?

- nahrazuje aplikace Geocaching4Locus funkce c.geo, které nemá Locus + addon Geoget? nebo má nějaké funce navíc?

 

Je mi jasné, že něco z toho mohu vyzkoušet naslepo, ale nerada bych něco podělala, přišla o poznámky i logy, případně něco horšího. ;)

 

 

Moc díky za ochotu a přeji všem hezký zimní, slunečný den.

 

tinklebell

 


  • 0

#2229 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 12:24

- jak lze přenášet poznámky z terénu do Geogetu? - zda mohu bez starostí zkopírovat databázi .db3 z mobilu (tabletu) a zkopírovat ji do PC a Geoget vše načte bez problémů?

Ne, protoze addon z databaze pouze CTE, nic do ni nezapisuje. At uz jde o nalezy nebo poznamky... Pokud ma zapisovat do DB, tak pouzij a:Drake. Pripadne muzes do GG importovat vytvoreny FieldNotes. Minimalne nalezy tak do nej dostanes.

 

- nahrazuje aplikace Geocaching4Locus funkce c.geo, které nemá Locus + addon Geoget? nebo má nějaké funce navíc?

 

Jaky funkce to maji bejt? Pokud ti jde o stahovani kesi, tak to samozrejme dela - kvuli tomu byl stvorenej. Ale nevim, jaky dalsi funkce bys rada. :)


  • 0

#2230 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 12:29

 

 

- zda je možné v Locus Pro upravit v hlavním okně s mapou nějakým způsobem horní lištu, kromě počtu položek - mám zejména na mysli možnost vybrat si položky, které budou v horní liště nebo je možné pouze upravit pravý skrývající se panel?

v nastaveni - mapa ovládání a panely - tlačítka v horním panelu ( počet)

dlouhý stisk na tlačítku - výběr funkce


  • 0

#2231 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 28 leden 2014 - 14:49

Moc moc díky za info,

 

- zkusím importovat fieldnotes do GG ;) 

- c:geo jsem si instalovala a zběžně shlédla, ale moc mě nazaujala, tak jsem přemýšlela, co umí navíc oproti stávající kombinaci Locus Pro - addon GG - Geocaching4Live, abych ji hlouběji zkoumala ... chtěla jsem jen ušetřit čas ;)

- moc díky za pomoc s nastavením horní lišty ... paráda.

 

Moc díky za odpovědi.


  • 0

#2232 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 14:34

Už jsem si stáhnul zdrojáky GG pluginu a mám otázky. :-)

 

Co přesně nefunguje? Z té debaty jsem pochopil, že při tom importu se ztratí nějaká informace či co?

 

Eclipse mi hážou chybu při import menion.android.locus.addon.publiclib.LocusConst; Chápu to, dotaz je, jak se toho zbavit, tedy jak něco někam naimportovat, abych to zmizelo. 

 

Díky :)


  • 0
\m/

#2233 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 14:44

Ja si myslim, ze se informace neztrati, jen se neposila hned. Podle myho odhadu se posila pro zobrazeni na Live mape jen poloha a typ kese. Ale pro potreby tech ikon by to chtelo, aby se posilalo i D/T a velikost kese. Tyhle informace se totiz poslou az v chvili, kdy si zobrazis listing kese. Chapes? :)

 

S tou chybou ti bohuzel neporadim, zkus to probrat primo s menionem :)


  • 0

#2234 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 15:10

Voldíku ten add-on je tak starý, že používá cca dva roky staré API které už ale není dostupné. Je potřeba to trošku upravit na to nové API které je veřejně dsotupné na http://code.google.c...roid-locus-map/


  • 0

#2235 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 21:18

jinak pokud by chtěl někdo experimentovat ... tak tady je další testovací verze (nebo pokud by si chtěl někdo zkusit funkce Pro verze). Ohledně geoachingu tam moc věcí není, nicméně pod verzí jsou obrázky z prvního pokusu předělávky dialogu který se zobrazuje při kliknutí na bod na mapě. Chtěl jsem začít až v únoru ale část už jsem udělal teď. Pointa je, že se spojili dvě obrazovky do jedné, ale je potřeba promyslet jak naložit se všemi funkcemi spojenými s geoachingem ... takže pokud vás něco trkne/napadne, budu rád když se podělíte ...


  • 0

#2236 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 20:51

Měl bych dotaz k ovládaní Locusu gesty (Nastavení->Zobrazit->Ovládání obrazovky - Zapnutí/vypnutí pomocí gesta) ...

v manuálu jsem se dočetl, že... 'Wave twice before it (within 1.5 sec) to turn screen On/Off', ale asi newejvuji správným stylem  :( nic se mi nezhasne. Poradil by mě zde někdo? Díky.


  • 0

#2237 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 6:15

Ani mě to zhasínání displeje gestem nefunguje, maximálně displej problikne. 


  • 0

#2238 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 09 únor 2014 - 16:32

Než to zapadne v historii vlákna, Menion se zmínil o změně obrazovky po kliknutí na bod (keš). Udělal jsem nějaký návrh, který je dán na https://getsatisfact...ty_for_waypoint pro případné udržení historie vašich nápadů.


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#2239 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 18:59

Ty jsi rychlík :) nicméně doporučuju ještě s tím chvilku počkat.

 

1. nějaký funkční prototyp už mám

2. mám též celkem povedený návrh od kolegy co mi pomahá s grafikou, je designer a taky geocacher, nebojte

3. plánoval jsem pozvat vás někam na čaj a pokecat o tom osobně. Nicméně to se teď malinko odkládá, protože

4. kolega Petr naplánoval opět testování přímo na pár lidech, jako už dříve. Takže otestu

 

Takže dejte mi ještě čas do konce února, pak vás budu informovat co a jak, a pokud se budete chtít jen tak sejít a pokecat se mnou někde v Praze, tak se určitě domluvíme


  • 0

#2240 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 16:39

Už jsem si stáhnul zdrojáky GG pluginu a mám otázky. :-)

 

Co přesně nefunguje? Z té debaty jsem pochopil, že při tom importu se ztratí nějaká informace či co?

 

Eclipse mi hážou chybu při import menion.android.locus.addon.publiclib.LocusConst; Chápu to, dotaz je, jak se toho zbavit, tedy jak něco někam naimportovat, abych to zmizelo. 

 

Díky :)

Tak jak to jde, Voldiku? :) Jsem vsichni napnuty jak ksandy :)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama