Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#3001 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2015 - 20:42

@menion a ostatni
Taky Vam nekomu dela Locus to, ze kdyz behem jeho pouzivani skocite na domaci obrazovku, nebo do jine aplikace, tak potom pri navratu nacita Locus znovu vsechny adresare zobrazenych bodu? Ikdyz celou dobu bezi. A od predposledni verze (nebo mozna updatu systemu na 5.0.1.) se mi obcas behem zaznamu trasy ten zaznam prerusi, prave kdyz vyskocim treba na smsky. A pak zjistim, ze cast trasy mam vzdusnou carou... Drive tohle vsechno bylo ok. (SG4 5.0.1)

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 19 duben 2015 - 20:43

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3002 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 6:56

Zapni si aby Locus zustaval bezet stale na pozadi, pak se ti tohle nestane. Hodne zjednodusene receno v Androidu bezi vzdy jen jedna aplikace, a to ta, kterou mas prave na obrazovce. Takze kdyz z Locusu vypadnes na home, tak Locus se zastavi a bezi home. A je jen na vuli systemu, jestli mezi tim Locus i ukonci (tj. z pameti vypadnou vsechny nactene body a tak), nebo ho necha bezet a jen zastavi (tj. v pameti zustane nacteno, jen se pozastavi spousteni kodu Locusu).

Pokud ale zapnes, ze ma Locus zustavat i v pozadi aktivni, tak se ti v notifikacni liste objevi jeho ikonka a po celou tu dobu bude bezet a mit vsechno nactene, zaznamenavat trasu atd. Je to nekde v jeho nastaveni, nevim ted z hlavy kde, ale nekde to tam najdes :)


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#3003 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 7:35

@KLIKovi,

 

žádná změna se zde nedělala (v Locusu), takže to bude něco u tebe. Neaktivoval jsi např. poslední dobou mapy na jiné místo než byly dříve (např. z SD karty na sim) nebo tak něco?

 

@DogVader: no trošku se bojím, že niximorova rada zde nepomůže. Pokud je zapnutý záznam trasy, "Locus jako služba" už nemá žádný efekt. Mno, nemáš náhodou rootlý telefon? Pak by se dal udělat log aplikací CatLog, ve kterém by mohla být nějaká užitečná informace


  • 0

#3004 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 8:59

Locus jako sluzbu jsem uz zkousel. Root jsem nedelal.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3005 KLIKovi

KLIKovi

    KLIKovi

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 18:59

Mapy jsem aktivoval z SD na SIM. Po přechodu na KitKat to na SD nenabízelo aktivaci na SD. Tušíš co s tím?


  • 0

#3006 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 19:09

@DogVader: no, to je celkem oříšek. Zkusíš mi udělat log tímto způsobem? http://docs.locusmap...reate_debug_log . Ideálně restart telefonu, nechat dvě minuty než se vše načte, spustit locus, nechat minutu běžet, skočit na home, nechat minutu běžet a pak se vrátit do Locusu. Pokud se opět bude načítat, hned do vývojářských nástrojů a udělat log. Díky moc!! Ale předem varuju, neslibuju že hned něco opravím.

 

@KLIKovi: hmm v tom případě bych se podíval jestli v adresáři SmartMaps existuje soubor "licence1.pll". Pokud ano, měla by to být ještě stará licence na SIM kartu, takže tento soubor je k ničemu. Ale i tak raději zazálohuj a smaž (nebo jen přejmenuj). Pak raději restart telefonu ať je jistota a zkus Locus i SmartMapy, mělo by to šlapat.


Tento příspěvek byl upraven od menion: 20 duben 2015 - 19:10

  • 0

#3007 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 19:59

Ja ve vyvojarskych moznostech nemam volbu: Zaznamenat zprávu o chybě. Takze muzu zkusit ten 3. postup s Android Monitorem. Ale az se dostanu k PC.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3008 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 20:10

Nemáš? Zatr, zase nějaký zmaštěný systém od Samsungu? Hmm ...

 

No pokud by se ti podařil ten monitor bylo by to ještě lepší než ta možnost co je jako první, ale je to docela komplikovaná operace, tak nevím zda se ti to podaří. Pokud se to děje stále, mohl bych tě kdyžtak pozvat v Praze na hodinu na čaj, kde bych se v počítači podíval co ti to vlastně dělá ... krajní řešení.


  • 0

#3009 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 20:54

No jsem asi slepej. 2x jsem projizdel vyvojarske moznosti polozku po polozce a nevidel jsem to. Je pravda, ze jsem to akorat balil v praci a spechal domu. Tak jsem to asi prehlednul :-) Takze pardon, mam to tam. 

Ale zkusim to i tim 3. postupem.

 

Tak nakonec jsem udelal log tou prvni variantou. Pri te treti mi to nenaslo telefon.


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 21 duben 2015 - 14:25

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3010 Karel_Iris

Karel_Iris

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 14:42

LOCUS PRO

Červené okno "Nemohu navázat spojení" na mne včera vyskakovalo min 2 min. Už ani nevím zda a jak jsem z toho vycouval, nicméně to dělalo při každém otevření keše

http://www.geocachin...zebetinsky-lom#

Nejsem si jist, jakým způsobem byla importovaná.

Dnes jsem se pokusil o nahrání videa. Z cca 20-ti pokusů to udělaly dvě kešky, vše přes Gc4L - nejbližší

https://www.dropbox....145554.mp4?dl=0

tady to udělalo jen 2x


  • 0

#3011 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 8:37

Díky, tohle pomohlo. Problém je v načítání těch malých obrázků které jsou v logách. V další verzi bude vylepšeno a notifikace pomocí červeného toastu se již objevovat nebude. Díky.


  • 1

#3012 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 9:13

@menion: Ahoj, prosím Tě, nezkoušel ses kouknut na to, co jsem psal v příspěvku z 12.3.2015 v tomto vlákně? Ono to není nic, co by nějak zásadně vadilo, jen by mě zajímalo, jestli to je něco, se se stane i ostatním, nebo je to jen u mě? Díky.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3013 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 9:24

Ahoj, no to zdvojování se může stát snad jedině pokud kombinuješ live-mapu z add-onu a body z interní databáze Locusu. Tzn. máš nějaké keše z add-on naimportované? Pokud ano, tak používej jen ty. Pokud ne a používáš jen live-mapu z add-onu, tak by se snad nic takového dít nemělo.


  • 0

#3014 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 9:47

Ahoj, import nedělám nebo o tom aspoň nevím. Mám live mapu v addonu a jinak přesně ten postup, jak jsem popsal.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3015 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 11:43

Obcas se mi to take stane. Pouzivam live mapu a dojde tomu kdyz se chci na bod nechat navadet a podobne.
  • 0

#3016 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 22:21

Ahoj,

 

Android s Locusem používám jako primární nástroj na GC a jsem maximálně spokojen. Bral bych ale jednu featuru a netuším, jestli je to v současné době možné a já o tom jen nevím nebo jestli to vůbec nejde. Dávám dotaz sem, snad je to správné vlákno.

 

Líbilo by se mi, kdybych si mohl některé keše zvýraznit. Tj. před cestou na keše kouknu, jaké keše se v okolí nacházejí, a ty, které se mi líbí nebo se mi hodí třeba do nějaké challenge/statistiky/... bych si nějak označil. Pak bych při pohledu na mapu hned viděl, které keše chci primárně ulovit a zbytek jen případně sezobnout cestou. Představoval bych si něco na způsob označení vyluštěných mysterek - přímo na ikonce vidím v pravém horním rohu červený puntík, tak vím, že tato keš je připravena k lovu. Kdyby šla podobně označit keška jako prioritní a na mapě by ikonka měla třeba zelený puntík vlevo nahoře :-), tak bych při pohledu na mapu hned viděl, kam se vydat. Samozřejmě to jde trošku pořešit předem naplánovanou trasou, ale když pak člověk v terénu změní plány (což se mi stává skoro pokaždé), tak se mu trasa rozsype.

 

Jak toto řešíte vy ? Je v Locusu nějaká možnost, jak si keše (body) zvýraznit ?

Díky.


  • 1

#3017 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 6:34

Tak přiznávám, i mě by se toto moc líbilo. A myslím, že by to přivítalo více lovců :-)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#3018 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 7:29

Ahoj.Jsem moc rád,že existuje tento vynikající program.Bez něho bych si lovení keší už nedovedl představit.Když už se zde objevily návrhy na vylepšení,také mám jeden nápad.Když lovím multinu,tak by se mi moc líbilo,pokud by šlo,aby se ostatní keše na obrazovce skryly(je to značně přehlednější).Vím,že to jde udělat v Data-BODY-otevřít složku a pomocí "oka" si tu jednu označit.Ale já bych rád,aby to šlo snadněji přímo z hlavní obrazovky.Otevřu keš,rozbalím roletku "˄" a tady je přeškrtlé "oko" skrýt.Mě by vyhovovalo zda by nešlo přidat skrýt ostatní,aby jen ta jedna zůstala viditelná.Nevím jak moc je můj požadavek náročný,ale snad nejsem sám komu by toto pomohlo.
  • 0

#3019 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 12:08

Ty pri lovu multiny nesbiras krabky ktere jsou po jeji ceste? :)


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#3020 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:12

Měl jste někdo Locus koupený přes Android Pit?
Jak jste postupovali po zrušení tohoto repozitáře?

Dosud mi nevadilo používání staré verze, ale po nějaké aktualizaci doplňku Geocaching4Locus tento nefunguje.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama