Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3830 odpovědí na toto téma

#3021 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 18:05

Uplne jednoduse. Koupil jsem ho znovu na Google Play. Plus jsem dostal nejake Locus coiny jako kompenzaci. A taky asi i castecne z duvodu krachu AP byl pak Locus nejaky cas ve 45% sleve, myslim. Ale i kdyby nebyl, tak bych ho koupil znovu. To je apka, ktera si to zaslouzi. A bohuzel licence nejdou mezi obchody prevadet. Celkove to bylo šmé od AP.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 23 duben 2015 - 18:05

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3022 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 18:27

Ahoj,

 

Android s Locusem používám jako primární nástroj na GC a jsem maximálně spokojen. Bral bych ale jednu featuru a netuším, jestli je to v současné době možné a já o tom jen nevím nebo jestli to vůbec nejde. Dávám dotaz sem, snad je to správné vlákno.

 

Líbilo by se mi, kdybych si mohl některé keše zvýraznit. Tj. před cestou na keše kouknu, jaké keše se v okolí nacházejí, a ty, které se mi líbí nebo se mi hodí třeba do nějaké challenge/statistiky/... bych si nějak označil. Pak bych při pohledu na mapu hned viděl, které keše chci primárně ulovit a zbytek jen případně sezobnout cestou. Představoval bych si něco na způsob označení vyluštěných mysterek - přímo na ikonce vidím v pravém horním rohu červený puntík, tak vím, že tato keš je připravena k lovu. Kdyby šla podobně označit keška jako prioritní a na mapě by ikonka měla třeba zelený puntík vlevo nahoře :-), tak bych při pohledu na mapu hned viděl, kam se vydat. Samozřejmě to jde trošku pořešit předem naplánovanou trasou, ale když pak člověk v terénu změní plány (což se mi stává skoro pokaždé), tak se mu trasa rozsype.

 

Jak toto řešíte vy ? Je v Locusu nějaká možnost, jak si keše (body) zvýraznit ?

Díky.

Jo to by se mi taky libilo - pripadne moznost dat Skopine Bodu (kesi) vlastni ikonu. Napr. skopina pro GeoPuzzle by mela nejakou moji, abych v mape hned vedel proc je tam mam


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#3023 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 21:41

Uplne jednoduse. Koupil jsem ho znovu na Google Play. Plus jsem dostal nejake Locus coiny jako kompenzaci. A taky asi i castecne z duvodu krachu AP byl pak Locus nejaky cas ve 45% sleve, myslim. Ale i kdyby nebyl, tak bych ho koupil znovu. To je apka, ktera si to zaslouzi. A bohuzel licence nejdou mezi obchody prevadet. Celkove to bylo šmé od AP.

Tak to mi přijde dost smutné, platit za jednu věc dvakrát. Nehledě na to, že nechci dávat Gůglu číslo své platební karty.


  • 0

#3024 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 22:05

Tak to mi přijde dost smutné, platit za jednu věc dvakrát. Nehledě na to, že nechci dávat Gůglu číslo své platební karty.

Smutné je, žes zaplatil někomu, kdo skončil. Veselé je, že pro tyto smutné lidi dal autor Locusu slevu a bonus na mapy.
Jinak, pokud nechceš G. dávat číslo karty, můžeš platit i skrze telefonního operátora, pokud máš tarif u O2 či TM.
https://support.goog...r/2651410?hl=cs
  • 1

#3025 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2015 - 0:15

Co to? Já myslel, že jsem zaplatil autorovi aplikace.

Dát znovu dvě stovky mne nevytrhne, jde mi spíše o princip.

Ale děkuji za informaci o dalších možnostech platby.


  • 0

#3026 hex6

hex6

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2015 - 21:36

Zdravim. Mel bych dotaz ohledne PMO (premium members only) kesi - v mape je jejich ikona doplnena malou cervenou korunkou v levem hodnim rohu. V seznamu bodu ale toto oznaceni chybi a ani v detailu bodu se nedovim, zda je kes PMO ci nikoli. Nebo se pletu? Pouze v nastaveni filtru locusu lze PMO vybirat. 

Ale napr. cervena hvezdicka pro body s finalkou se v seznamu zobrazuje. Dik za odpoved


  • 0

#3027 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 12:25

@Hamaci: pro nás z toho ve výsledku je mnohem více práce než užitku. AP si nechával stejně jako Google Play 30%, takže spíše tak to myslel @nalano

 

@hex6: jo, tohle je dobrá poznámka, bohužel alespoň co se týče ikonek v seznam bodů, velmi těžko řešitelná. Koukám že ikonka je vitět ještě na náhledové mapě přímo v detailu bodu ale to pořád nic moc. Zkusím se nad tím zamyslet ...


  • 0

#3028 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 8:30

Ahoj.
Kdyz obrazovce s mapou zmacknu HW tlacitko menu (u sgs4 uplne vlevo), tak mi drive vyjelo hlavni menu. Ted nic. Lze to leda druhou variantou - kliknout v locusu na to tlacitko vlevo mahore (ty tri carky nad sebou). Drive fungovalo i to HW.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3029 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 10:56

@Hamaci: pro nás z toho ve výsledku je mnohem více práce než užitku. AP si nechával stejně jako Google Play 30%, takže spíše tak to myslel @nalano

A závěr pro mne?
Znovu zakoupit za plnou cenu aplikaci na Google Play?


  • 0

#3030 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2015 - 18:45

Ahoj.
Kdyz obrazovce s mapou zmacknu HW tlacitko menu (u sgs4 uplne vlevo), tak mi drive vyjelo hlavni menu. Ted nic. Lze to leda druhou variantou - kliknout v locusu na to tlacitko vlevo mahore (ty tri carky nad sebou). Drive fungovalo i to HW.

U mě na Huawei G300 je to stejně, tlačítko menu dole pod viditelným displejem fungovalo, ale už nejde :(, byl jsem na to zvyklej, teď jsem si to musel nastavit na google styl, prstem přejet z levé strany displeje :((


  • 0

#3031 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 20:16

Dnes jsem aktualizoval na posledni verzi. A z rychleho nastaveni mi zmizela polozka mapove tema (pro vector. mapy) a ani tam nejde vratit. Ted musim pokazde lezt az do nastaveni. :(
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3032 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 20:19

Položka přesunuta jako nová možnost přímo do Funkčního (horní/pravý) panelu


  • 0

#3033 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 20:37

Po aktualizaci přetrvává jeden problém: přidám ke kešce waypoint, změním jeho ikonu např. na fyzickou stage - ale na mapě zůstává označena jako "referenční bod"; teprv po editaci je možné změnit trvale její ikonu.

 

A co se týká funkčnosti, tak mi hodně chybí, aby se po ťuknutí na waypoint zobrazil jeho popis (a ideálně i souřadnice, to bývalé okno bylo super); zpravidla jde o otázku u virtuální stage, případně co zajímavého na tom místě je. Zvláště u keší s více waypointy to dost usnadňuje a urychluje "práci".


Tento příspěvek byl upraven od Joe Tramp: 02 červen 2015 - 20:39

  • 0

#3034 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2015 - 14:30

Po aktualizaci přetrvává jeden problém: přidám ke kešce waypoint, změním jeho ikonu např. na fyzickou stage - ale na mapě zůstává označena jako "referenční bod"; teprv po editaci je možné změnit trvale její ikonu.

 

A co se týká funkčnosti, tak mi hodně chybí, aby se po ťuknutí na waypoint zobrazil jeho popis (a ideálně i souřadnice, to bývalé okno bylo super); zpravidla jde o otázku u virtuální stage, případně co zajímavého na tom místě je. Zvláště u keší s více waypointy to dost usnadňuje a urychluje "práci".

 

ad 2 - nekde v nastaveni jde vypnout, aby vyskakovalo to male proklikavaci okynko a primo se zobrazovaly detaily. Nevim ted presne kde, ale je to tam myslim zvlast pro kese a zvlast pro waypointy dokonce.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#3035 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2015 - 22:36

Jednak to pak vypíná vyskakovací okno i u vlastních keší, jednak současné "detaily" jsou přes celou obrazovku a nevidím mapu, resp. mohu ji vidět na další ťuknutí, ale tam zase nejsou ostatní waypointy... Prostě u waypointů mi bývalé (před verzí 1.20) vyskakovací okno přišlo šikovnější...


  • 0

#3036 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 10:30

Ahoj,

z ničeho nic mi začal Locus přis spuštění házet následující:

qiD5EAT.png
Ani aktualizace na nejnovější verzi nepomohla. Restart nepomáhá a rozumně starou zálohu nemám.

Co s tím?

Díky!


  • 0

#3037 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 10:36

Zdravím Jančo,

 

dle dokumentace databáze, se jedná o

(266) SQLITE_IOERR_READ

The SQLITE_IOERR_READ error code is an extended error code for SQLITE_IOERR indicating an I/O error in the VFS layer while trying to read from a file on disk. This error might result from a hardware malfunction or because a filesystem came unmounted while the file was open.

 

Takže doporučuju vyndat kartu a v PC ji zkontrolovat, případně nějakým programem přímo v telefonu (existuje vůbec nějaký takový?)


  • 0

#3038 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 17:35

Jako vidíš to na chybu karty? Protože než kuchnu telefon z obalu (jde to docela blbě ;))


  • 0

#3039 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 17:38

Podle zmiňované chyby a dokumentace k té chybě ano. Vypadá to na chybu karty ...

 

Hledám hledám a jediné co jsem našel přímo do telefonu je zde https://play.google....t.AParted&hl=en , nicméně appka je rok stará a hodnocení taky nic extra. Nicméně pokud by fungovala a opravdu by kartu dokázala opravit, pak by jsi si ušetřila vyndavání z obalu :). Nemá někdo zkušenost s opravdu SD karty na telefonu?


Tento příspěvek byl upraven od menion: 22 červen 2015 - 17:39

  • 0

#3040 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 18:08

neni jen poskozeny soubor s databazi?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama