Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3830 odpovědí na toto téma

#3241 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2017 - 14:37

Dotaz 1: Existuje nejaka funkce, ktera by docasne skryla vsechny objekty (kese, waypointy, atd.) a zobrazila jen mapu?
Vim, ze tam je "Skryt docasne polozky na mape" coz ale odstrani kese nactene pres zivou mapu a pak je to musi znova nacitat. Obcas se potrebuju podivat kudy vede cesta a nekdy je to zasekane body, stagemi atd.
 
Dotaz 2: Daji se nejak skryt waypointy, parkingy a dalsi pomocne body u kesi, aby byly videt jen kese?

 Ad. 1 -  podržet prst na panelotlačítku body a vybrat skrýt vše, v pravem horním rohu se objeví červeně přeškrtnutá ikona bodu i trasy, nyní jde vidět jen mapa, z5 dáti do stavu s kešemi i trasami - klik na přeškrknuté ikony  :D
 
Ad. 2 nastavení/geocaching/automatické načítání waypointů - vyber si co potřebuješ  :)  :)  :)  :D

 

DOle i graficky :)

 

 

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2017-08-10-15-51-51.jpeg

Tento příspěvek byl upraven od Jencek: 10 srpen 2017 - 14:59

  • 1

#3242 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2017 - 8:14

 Ad. 1 -  podržet prst na panelotlačítku body a vybrat skrýt vše, v pravem horním rohu se objeví červeně přeškrtnutá ikona bodu i trasy, nyní jde vidět jen mapa, z5 dáti do stavu s kešemi i trasami - klik na přeškrknuté ikony  :D
 
Ad. 2 nastavení/geocaching/automatické načítání waypointů - vyber si co potřebuješ  :)  :)  :)  :D

 

Ad 1 - Skvele! Je to sice kostrbaty, lepsi by bylo primo tlacitko nez jedno drzet a pak jeste jeden klik, ale funguje to. Kazdopadne jsem netusil, ze se jeste nekdy skryvaji funkce i pod podrzenim tlacitka.

 

Ad 2 - Tohle neni uplne ono, protoze kdyz mam body v db nebo i jen pres zivou mapu tak tohle nastaveni je neskryje, jen u novych bodu. Lepsi by bylo, kdyby to slo taky skryt jednim tlacitkem, klidne i podrzenim nejakeho :-)

 

Dekuju za pomoc.

 

Mozna az menion zavede "pay for feature" tak se ze me stane velky sponzor :-)


Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 11 srpen 2017 - 8:15

  • 0

#3243 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2017 - 16:06

Ad 2 - Tohle neni uplne ono, protoze kdyz mam body v db nebo i jen pres zivou mapu tak tohle nastaveni je neskryje, jen u novych bodu. Lepsi by bylo, kdyby to slo taky skryt jednim tlacitkem, klidne i podrzenim nejakeho :-)

 

Teď jsem to kontroloval a testoval na geoget.db3 (Locus + doplnek Geoget databáze por Locus + živé načítání keší)

Po odstranění nastavení pro zobrazování wpt parking se automaticky nenačítal. Znovu jsem to zapl a zase se načítal. 

Tak nevím kde jinde bude chybka  :( , u mě to funguje.

 

Potom je ještě možnost změny načítání wpt keší až od nastaveného zoomu.

Upravuje se to v souboru config.cfg v adresáři Locusu.

Otevřít a najít řádek kde se píše:

map_items_gc_waypoints_hide till_zoom=

 

default je =12, já mám 14

můžes si nastavit ať se ti ti waypointy zobrazuji třeba až od zoom 15, tím pádem se ti načtou wpt keše až při detailnějším přiblížení.   ;)  ;)  ;)  ;)


  • 0

#3244 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2017 - 17:26

Ahoj,

přidám své poslední zkušenosti s aplikací - Locus používám dost dlouho, ale poslední dobou jsem aktivně moc nelovila, takže nebylo ani co napsat:

 

1) Když dám navádět ke kešce, ukáže se v proužku nahoru D/T, směr+vzdálenost a poslední logy. Musím říct, že dost mi tu chybí velikost krabičky. V "..."  možnost zobrazit nápovědu - super, ale uvítala bych zde i "zalogovat".

 

2) Z nějakého záhadného důvodu občas zmizí pravý navigační panel - po opakovaném spušnění OK.

 

3) Při delším spuštění (třeba přes noc, Locus mám jako službu) se v mapě (OSM) zaktivují vše možné body(na které lze aktivovat) jako jsou památky, bankomaty apod., ve městě se s tím nedá žít, ale po opakovaném spuštění OK.

 

4) Přímo v mapě, kterou jsem stáhla v Locusu se zobrazují památky taky, tady to asi považuju za vlastnost, byť ve městě pak velmi otravnou. Když přepnu na jinou mapu (stažená OSM), tak památky tam zůstávají. Zapnu a vypnu znovu na "své" OSM mapě a památky jsou opět neaktivní. 


  • 0

#3245 Karel_Iris

Karel_Iris

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2017 - 15:34

Ahoj. Locus prestal fungovat. Nevim, zda je to posledni aktualizaci nebo nahranim gpx s lab. Co mam delat den pred giga?

Edit: tablet a foun, do kterych jsem dal jsem dal gpx olomouckeho kraje vcetne labek z noveho Geogetu - > appka pada. Jiny foun bez Olmiku funguje. 


Tento příspěvek byl upraven od Karel_Iris: 31 srpen 2017 - 15:58

  • 0

#3246 Popokatepetl07

Popokatepetl07

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2017 - 16:00

Ahoj, u mě Locus funguje, ale z nějakého důvodu bez mé spolupráce se mi zobrazují odlovené i archivované keše jako neodlovené. Doufal jsem, že dnešní aktualizace to bude řešit, ale dělá to to samé. 


  • 0

#3247 Karel_Iris

Karel_Iris

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2017 - 16:39

Ahoj, u mě Locus funguje, ale z nějakého důvodu bez mé spolupráce se mi zobrazují odlovené i archivované keše jako neodlovené. Doufal jsem, že dnešní aktualizace to bude řešit, ale dělá to to samé. 

zkusil jsem nasilim dnesni verzi, po otevreni slozek s keskama to hned spadne


  • 0

#3248 Karel_Iris

Karel_Iris

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2017 - 16:57

zkusil jsem nasilim dnesni verzi, po otevreni slozek s keskama to hned spadne

na jiny doposud "nezavirovany" foun labkama jsem nahral ze stejne GG databaze seznam bez labek a testuju a nepada to.


  • 0

#3249 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2017 - 17:01

Pánové nemůžu dělat technickou podporu všude v případě takových krizových situací :).

 

- @Karel_Iris, jestli padá jen u konkrétního GPX, není nic snazšího než mi ho poslat na locus.map@asamm.com

 

- @Popokatepetl07, o žádném problému se zobrazováním keší nevím. Jsou keše v Locusu v seznamu označené jako nalezené ( smilík )? Pokud ne, měli by být?


  • 0

#3250 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2017 - 7:47

Ahoj menione. Nesla by prosimte pridat moznost zap/vyp hw kompasu do prave,nebo horni listy. Vylozene jenom vyp a zap na jeden klik. Na vyletech mam vzdy hw kompas vypnuty, aby se mi to tak nekroutilo, nebyla mapa tak ziva. Mam zapnuty otaceni podle smeru. A obcas u krabicky ten kompas potrebuju zapnout. Kdyby to bylo na jeden klik, bylo by to super. Jinak nova verze Locusu Pro, dnes updatovana, mi beha v pohode. Zkusil jsem jsem i gpx.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3251 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2017 - 8:16

Ahoj,

a neřešilo by to zapnutí té "auto změny" s nastavení rychlosti na nějakých 5 km/h? Pak by se při jízdě používala orientace podle GPS a při chůzi pak dle kompasu? Navíc tedy kompas jako takový v posledních pár verzích používá vždy jen sensor, tzn. rotuje podle telefonu bez ohledu na nastavení. Už tam mám i jednu stížnost na tohle chování ale jinak mi to přijde logické. Uvidíme.

A nová verze šlape, tak fajn. Zatím vím jen o chybě se špatně barevnými texty na pár obrazovkách ale po funkční stránce by to mělo být ok!

 

Doufám, že se někdo zastavíte za mnou na přednášku v Plumově zítra dopo a budete mě při mé premiéře zachraňovat ;).


  • 0

#3252 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2017 - 15:18

Ja ho mam prave vypnuty i pri chuzi. To rychle zapinani by se mi libilo :) Treba nekdy do budoucna.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3253 Rychtar84

Rychtar84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5

Publikováno 04 říjen 2017 - 7:13

ahoj

prosím o radu... snažím se importovat GPX do Locusu, postupuju roky standardně, tedy: Menu > Import dat , ale v sekci Místní Soubor jsem vyskákal až nahoru do kořenového adresáře, a nelze s tím dál hnout = nelze změnit adresář. Mám tam zobrazené jen lomítko a víc nic..

 

 

Přiložené miniatury

  • IMG_20171004_081158.png

  • 0

#3254 Adiee

Adiee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2017 - 8:31

Zkusil jsem to u sebe, normálně funguje. Budeš mít asi něco jinak v tvém Androidu, v které složce máš ten gpx? Je na SD kartě? Zkus "moje soubory", nebo tak něco.


  • 0

#3255 Rychtar84

Rychtar84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5

Publikováno 04 říjen 2017 - 10:07

nejde o to, kdo ho mám - prostě nejde vůbec kliknout na to lomítko, abych nějak změnil / brouzdal ve stromu složek


  • 0

#3256 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2017 - 11:09

nejde o to, kdo ho mám - prostě nejde vůbec kliknout na to lomítko, abych nějak změnil / brouzdal ve stromu složek

bohužel o to jde, asi nemáš práva na procházení stromem v tom místě, prostě zkus zadat rovnou CELOU cestu k souboru


  • 1

#3257 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2017 - 13:15

Zkus prosím v tom prohlížeči souborů nahoře kliknout na tři tečky (menu) a vybrat něco jako "Storages", možná "úložiště", nevím jak je to teď přesně přeloženo. Mělo by to pomoci.


  • 0

#3258 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2017 - 18:37

To jsem nedávno taky řešil. Musíš vyprovokovat dialog na typ umístění - interní nebo karta. A tam se pak zvolí procházením ten adresář. Zkus ty 3tečky.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#3259 Rychtar84

Rychtar84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5

Publikováno 14 říjen 2017 - 11:46

ze zajímavosti jsem si Locus aktualizoval na nejnovější verzi a hned při prvním spuštění mi to ukázalo problém s importem - vizte screenshot. Takže to bude asi samotným Androidem.

ve správci povolení mám Locus zaškrtnutý pro přístup k úložišti.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2017-10-14-12-36-05-214_menion.android.locus.png

  • 0

#3260 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 18:42

Ahoj, mám dotaz ohledně Locusu.

 

Na GC.com mám automaticky generované PQ. Ty si přes doplněk Geocaching importuji do Locusu jako body. Chci se ale zeptat, zda jdou tyto body na mapě nějak jednotně odlišit.

Abych byl konkrétní, mám generované T5 keše, na mapě se mi zobrazují, ale samozřejmě s ikonou tradička / mysterka / multina atd. Je tedy možné nějak jednotně mít tyto body pod jednou ikonkou? Děkuji.

 

P.S. Pokud se už podobný dotaz opakoval, předem se omlouvám. :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama