Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3830 odpovědí na toto téma

#3261 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 11:13

Editovat .gpx soubor a změnit si hromadně tagy např.

<groundspeak:type>Unknown Cache</groundspeak:type>

na méně obvyklý

<groundspeak:type>Lab Cache</groundspeak:type>.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#3262 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 13:27

Keše si nahrávám jako body přímo přes Locus jako doplněk geocaching. Mám pocit, že tam se gpx do telefonu neukládá, ale nahraje si je přímo z webu. Nebo se pletu?

Elegantnější řešení přesto není?
  • 0

#3263 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2017 - 7:15

Vznesl jsem dotaz no Locus podporu. Dle jejich vyjádření nápad dobrý, ale nepůjde jen o rychlý fix. Můžeme ale hlasovat o jeho případné dodělání. Individualizaci bodů v mapě by snad ocenilo hodně lidí. :) Klidně hlasujte.

 

http://help.locusmap...ní-bodů-na-mapě


  • 0

#3264 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2017 - 8:52

Napad dobry, ale jestli chces rozeznavat T5, nebo D5, jak tam pises, tak to lze
e7a53ed5f6fe19ed53b8524842115da5f0c25dff

Tak koukam, ze uz ti to tam nekdo take napsal.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 15 listopad 2017 - 8:54

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3265 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2017 - 9:47

Stejně jsem i odepsal. Ano, samozřejmě to nějak jde, ale všechny řešení mi přijdou krkolomné a nepřehledné. U GC Summary se zase obarví vše. Kdyby šlo individualizovat si jen složku s body a jejich zobrazení na mapě, bylo by to elegantnější. :-)


  • 2

#3266 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2017 - 0:08

Jo ta slozka by byla super.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3267 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2017 - 14:59

ano, ano - složka s kešemi a možnosti specifického nastavavení ikon - hlasuji pro :-)


  • 1

#3268 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 12:14

Mam takovou prosbu na autory tohoto programu. Vim, ze to tady sleduji...  :)

 

Bylo by mozne implementovat podporu ceskych fontu v Locusu, v casti "ANT manazer / Kes"?

 

Zjistil jsem, ze muj telefon zvlada timto zpusobem nacitat Chirp, ale nactene textove udaje v poli "Napoveda" obsahuji paznaky, pokud autor pouzil ceske fonty (asi jina kodova tabulka). Jak jsem poznal, cestina je dost casto vyuzivana a nekdy je to uz znacne slozite cele dekodovat.
Diky moc za vyslechnuti me prosby a jeste vetsi diky, pokud se tim budete zabyvat.  :)


  • 0

#3269 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2018 - 10:55

Zdravíčko, sledují :).

 

Tohle bude komplikovanější. Locus jako takový data přímo nečte. Využívá se zde knihovna pro Android of vývojářů ANT+ sepecifikace. Díky tomu, v aplikaci jen v podstatě zavolám "načti CHIRP" a vrátí se mi rovnou text s informacemi a nějaké další parametry. Po pravdě nevím jak přesně se data to CHIRPu zapisují ale spíše to zavání že a) majitel data špatně zapsal a nebo spíše B) že ta Android knihovna tohle prostě nedává. Vzhledem k tomu že už cca 3 roky nebyla aktualizovaná ( ta knihovna ), bojím se že dovolání s žádostí o opravu neuspějeme. To je větší šance apelovat na majitele ať tam nahrajte data bez diakritiky. Bohužel tedy...


  • 0

#3270 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2018 - 13:45

Locus jako takový data přímo nečte. Využívá se zde knihovna pro Android of vývojářů ANT+ sepecifikace. Díky tomu, v aplikaci jen v podstatě zavolám "načti CHIRP" a vrátí se mi rovnou text s informacemi a nějaké další parametry.

To mi je jasne, ale ziskany text prece zobrazujete ve svem okne (to okno neni z knihovny ANT+). Co tedy ziskany text prekonvertovat pred jeho zobrazenim?  :huh:

Chapu, ze je to v Locusu okrajova funkce, nicmene žádat vsechny majitele Chirp kesek o odstraneni diakritiky je nemyslitelne. Tyto kesky vznikly primarne pro Garmin pristroje, kde je diakritika nejspis standardem, a nejakych par "smartfounistu" jim nebude stat za namahu neco menit.  :)

At to dopadne jak to dopadne, stejne diky za vyslyseni (a zamysleni se nad tim).  :)


  • 0

#3271 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2018 - 15:03

Jo já myslel, že se to týká jen jedné keše a ono to zlobí všude? No teď jsem si stáhnul nějakou AntSample aplikaci která jako jediná zdá se umí do CHIRP chipu zapisovat. Nicméně při snaze zapsat jakýkoliv text s diakritikou mi to řve že nelze. Bez diakritiky lze v pohodě. Takže já ani nemám možnost tenhle problém nasimulovat. Je ještě něco jiného na Android jak CHIRP zapsat?


  • 0

#3272 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2018 - 11:07

Jo já myslel, že se to týká jen jedné keše a ono to zlobí všude? No teď jsem si stáhnul nějakou AntSample aplikaci která jako jediná zdá se umí do CHIRP chipu zapisovat. Nicméně při snaze zapsat jakýkoliv text s diakritikou mi to řve že nelze. Bez diakritiky lze v pohodě. Takže já ani nemám možnost tenhle problém nasimulovat. Je ještě něco jiného na Android jak CHIRP zapsat?

 

Navstivil jsem zatim pouze dve Chirp kesky a u obou byla diakritika pouzita. Bud jsem mel tedy smulu nebo jde o rozsireny jev. Treba to tady nekdo zkusenejsi okomentuje. Ja jsem zatim Chirp lovec zacatecnik.  :)

Zde je obrazek jak to pak cele v Locusu vypada:

Chirp v Locusu.jpg

 

Bohuzel nevim cim se da z Androidu Chirp programovat. Poradi tu prosim nekdo z vlastniku Chirp kesek?  B)


  • 0

#3273 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2018 - 15:04

Prosim, prosim, nemohl by me nekdo poslat pres PM (soukromou zpravu) soubor s nastavenim online map Google a Mapy.cz? Pokousim se o to vlastnimi silami, ale nejak mi to porad nejde vyladit. Nechce mi to zoomovat. :(  Mnohokrat predem diky za pomoc!!


  • 0

#3274 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2018 - 19:41

Nevím jestli už to někdo neřešil ale v doplňku "FieldNotes" mám nějaké logy dělám to zásadně OFFline a pak si kliknu nasdílet a přemístím FieldNotes do DropBoxu a odtud si to vemu GeoGetem - teda takto jsem to dělal na minulém telefonu :) Nový mobil vše nainstalováno a dám nasdílet a hodími to chybu Nastala chyba při zápisu do souboru jediné co mi jde hodit to do schránky... ale v jiných programech sdílení funguje i třeba v samotném Locusu

Mobil Redmi Note 4, RAM 4Gb, Uložiště 64Gb


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#3275 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2018 - 21:12

Jen dotaz. Proč tak složitě, když to lze rovnou poslat do Locusu k zalogování? Chápu, že to každý dělá jinak, ale přijde mi to překombinované.
  • 0

#3276 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2018 - 21:15

Jen dotaz. Proč tak složitě, když to lze rovnou poslat do Locusu k zalogování? Chápu, že to každý dělá jinak, ale přijde mi to překombinované.

Protože nechci logovat online z mobilu :) jsem zvyklý nahrát si nálezy do GeoGetu a logovat pěkně po jednom odtud... online prostě neloguju

Ne, že by to nešlo ale jsem zvyklý k tomu v klidu vždy něco napsat.

A ty dva kliky 1x nasdílet a 1x naimportovat do GG mě fakt nezabijou - pokud by to fungovalo
;) už to tak dělám přes 5000 keší chicht dřív z Garmina teď z Locusu...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#3277 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2018 - 21:21

Tak tě mohu uklidnit, že nejsi sám. Teď jsem to zkoušel a hodilo mi to stejnou hlášku. Blackview BV 7000.
  • 0

#3278 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2018 - 21:24

Tak tě mohu uklidnit, že nejsi sám. Teď jsem to zkoušel a hodilo mi to stejnou hlášku. Blackview BV 7000.

Super aspoň vím, že to není rukama...
Nicméně asi by se na to měl ten kdo ten plugin dělá mrknout ;) Halooo je tu :D ono se to sdílení hodí i na jiný věci a prostě teď nejde... záludné na tom bylo, že to bylo akorát když jsem přecházel z mobilu na mobil :D takže jsem nevěděl jestli jsem něco nerozbil já...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#3279 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2018 - 21:57

Teď jsem to zkoušel u přítelkyně a té to normálně hodilo nabídku, čím to chce sdílet. Tak včíl mudruj.
  • 0

#3280 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2018 - 21:59

Já to zkoušel odinstalovat včetně Locusu a zase nainstalovat a furt nic... takže taky nevím... ostatní programy co v mobilu mám nemají se sdílením problém.

Takže taky netuchám...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama