Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#3341 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 10:57

Také mi to funguje na všech zařízeních správně.
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#3342 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 16:17

Tak mi po dalsi aktualizaci zmizela ta prava vyjizdeci lista s predvolenyma funkcema. A v te horni mi taky neco zmizelo. Nikdy za 6 let se, mic nic takoveho s Locusem nestalo.
LG G6 ansroid 7
  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3343 marbes

marbes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 21:52


K tomu přenášení listingu do Řešitele keší:

záleží na tom, jak ty keše do Locusu importuješ. Před více než dvěma lety toto přenesení listingu nefungovalo pro keše, které byly importovány do Locusu pomocí pluginu addon GeoGet Database. Ten bug byl ale tenkrát opraven.

Třeba je to něco podobného.

Mně to přenášení listingu do Řešitele u keší importovaných pluginy addon GeoGet Database i Geocaching4Locus nyní funguje.


Tak po důkladnějším pošťourání se v aplikaci už se listing do řešitele přenesl, tak snad už to bude v pohodě.

Co jsem ale zatím nikde v manuálu ani v nastavení nenašla, jak se při navádění zbavit pro mě záhadné červené čáry, není to ta naváděcí (u mě nastavená modrozelená) ke keši, ale je ve směru "jízdy" šipky. Pokusím se vložit pro názornost screenshot.
  • 0

#3344 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 22:00

Nastavení>Mapy>Mapové objekty>Čára pohybu ?


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 20 březen 2018 - 22:00

  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#3345 marbes

marbes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 22:23

Nastavení>Mapy>Mapové objekty>Čára pohybu ?

Moooc díky! Než jsem přišla na to, jak vložit obrázek, tak jsi mi poradil... jupííí, bylo to ono ;-)

 

Ráda bych řekla, že už nebudu otravovat, ale obávám se, že na nějakou záludnost ještě přijdu ;-)


  • 0

#3346 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2018 - 9:46

Tak jsem pořídil novej přístroj a nějak nemůžu dostat do kontextu keše políčko "Nápověda" (viz obr.)

Na starým tele. jsem ho měl.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20180403-090451.png

  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3347 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2018 - 9:54

To není telefonem, ale novou verzí. Mělo by se to v další verzi opravit.
  • 0

#3348 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2018 - 10:03

Není to ani telefonem, ani verzí Locusu ale nastavením.

Nastavení -> mapy -> body a trasy -> obsah vyskakovacího okna bodu 

Lze si vybrat dle libosti.


  • 0

#3349 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2018 - 10:05

Tak jsem pořídil novej přístroj a nějak nemůžu dostat do kontextu keše políčko "Nápověda" (viz obr.)

Na starým tele. jsem ho měl.

A tady to máš zapnuté ?

Nastavení -> Mapy -> Body a trasy -> Obsah vyskakovacího okna bodu a tam v části Geocaching


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 03 duben 2018 - 10:05

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#3350 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2018 - 10:08

Není to ani telefonem, ani verzí Locusu ale nastavením.

Nastavení -> mapy -> body a trasy -> obsah vyskakovacího okna bodu 

Lze si vybrat dle libosti.

Těsně :-) BTŠ


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#3351 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2018 - 10:18

Ok. Sypu si popel na hlavu. Nicméně jsem celou dobu měl zapnutou nápovědu a používal ji a po posledním updatu mi zmizela. Omlouvám se za špatnou informaci.
  • 0

#3352 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2018 - 10:23

Díky všem za rady. Už je to nastavené k obrazu mému.


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3353 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2018 - 8:15

Od posledního updatu pozoruju jednu chybu - občas po startu aplikace se nezobrazuje šipka směru jízdy, resp. bod vlastní polohy. Po restartu Locusu vše funguje. Stává se to ještě někomu?


  • 0

#3354 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2018 - 6:37

Když dám navigovat na kešku (bod), tak se někdy šipka točí jak holub na báni a neukazuje kterým směrem se mám dát. Zkoušel jsem kalibraci kompasu, ale to nepomohlo. Ani restart. Další den třeba 10 minut naviguje správně a poté už si dělá co chce. Dříve tohle nedělalo.

Mobil Huawei P10 lite.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#3355 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2018 - 11:57

On tam bude nějaký zádrhel v kompasu. Mám nastaveno "orientace podle GPS" a stejně se kompas točí podle magnetického kompasu.

Ve starší verzi locusu bylo v menu na stránce kompasu zaškrtávací políčko "magnetický kompas on/off", což fungovalo jak má.

Malá modrá šipka v naváděcím pruhu nad mapou funguje správně, netočí se při otočení telefonu.


  • 0

#3356 Wulfgar

Wulfgar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 8:44

Ahoj mam jeden hloupej dotaz. pred rokem jsem zacal lovit kesky a jelikoz byla akce na PM za polovic tak sem ho bez vahani koupil a rozhodl jsem se lovit s Locusem. po roce mam nalezeno 306 kesi a o vikendu me skoncilo PM. jelikoz nemam tolik nalezu a z toho sou asi jen tri premiove a letos slevova akce neni tak sem si rekl ze to zkusim bez PM. Locus me ted ale nacita pouze tradicni kese. jde nejak nastavit i ty dalsi nebo musim mit aktivni PM? jedine mysterky a multiny se me ukazuji co jsem si dopredu stahl do mobilu.


  • 0

#3357 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 9:11

Ahoj mam jeden hloupej dotaz. pred rokem jsem zacal lovit kesky a jelikoz byla akce na PM za polovic tak sem ho bez vahani koupil a rozhodl jsem se lovit s Locusem. po roce mam nalezeno 306 kesi a o vikendu me skoncilo PM. jelikoz nemam tolik nalezu a z toho sou asi jen tri premiove a letos slevova akce neni tak sem si rekl ze to zkusim bez PM. Locus me ted ale nacita pouze tradicni kese. jde nejak nastavit i ty dalsi nebo musim mit aktivni PM? jedine mysterky a multiny se me ukazuji co jsem si dopredu stahl do mobilu.

Pokud chces stahovat i jine nez tradicni kese skrz locus / potazmo Geocaching API tak se premiovemu clenstvi nevyhnes. Pokud chces ostatni kese bez placeni, muzes je stahovat z webu a pak je do telefonu nahrat.


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#3358 Wulfgar

Wulfgar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 9:25

Dekuji za rychlou odpoved. tak si odpoledne zkusim sednout k pc a najit si nekde navod pro blbce jak si tam ty kesky nahravat. a kdyz to na me bude slozite tak si na muzu koupit PM na 3 mesice na moji hlavni keskovaci sezonu a tesne pred koncem postahovat body z okoli kde bych si snad zajel na vylet protoze ty me v mobilu pak zustanou. zustali dokonce i ty premiove.
  • 0

#3359 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 09 duben 2018 - 9:53

Ahoj mam jeden hloupej dotaz. pred rokem jsem zacal lovit kesky a jelikoz byla akce na PM za polovic tak sem ho bez vahani koupil a rozhodl jsem se lovit s Locusem. po roce mam nalezeno 306 kesi a o vikendu me skoncilo PM. jelikoz nemam tolik nalezu a z toho sou asi jen tri premiove a letos slevova akce neni tak sem si rekl ze to zkusim bez PM. Locus me ted ale nacita pouze tradicni kese. jde nejak nastavit i ty dalsi nebo musim mit aktivni PM? jedine mysterky a multiny se me ukazuji co jsem si dopredu stahl do mobilu.

 

Myslím si, že všetky aplikácie pre Android, okrem jednej, využívajú pri komunikácii s databázou keší rovnaké GC Live API rozhranie (rozhraní pro programování aplikací) http://wiki.geocachi...iki/GC_Live_API. A to je pre neprémiového kešera prakticky nepoužiteľné.


  • 0

#3360 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 9:59

Koukni sem, kde jsou popsané známé možnosti: http://docs.locusmap...ocaching:import

 

Pokud vás ještě něco použitelného napadne co tam není, rádi doplníme.


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama