Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#3361 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 16:08

Včera a dnes mi nefunguje výpočet navigační trasy za pomoci MapQuest. Píše to 'MapQuest direction not found'. Je na tom zde někdo taky tak?

Např. alternativa - GraphhHopper mi funguje.


Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 16 květen 2018 - 16:09

  • 0

#3362 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 18:00

Ano, chová se mi to stejně. U MapQuest se to stává celkem pravidelně a po čase se služba zase rozjede. Dlouho mi MapQuest vyhovoval, ale zdá se mi, že stále tvrdošíjně naviguje podle několik let starých dat a nezná nově otevřené silnice. U on-line zdroje bych očekával větší pružnost. GraphhHoper mi moc nesedí, ani s Yours moc dobré zkušenosti nemám.


  • 0

#3363 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2018 - 6:15

Poradí mi někdo jak ze Správce logů vymazat ty zalogované cache, aby byl zase prázdný? Vím že jsem to kdysi našel někde docela nelogicky mimo ten správce logů, ale teď to nemůžu znova najít kde to bylo. :-(


  • 0

#3364 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2018 - 6:27

Nastaveni, geocaching, terenni poznamky, odstranit field notes
  • 1

#3365 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2018 - 6:29

Nastaveni, geocaching, terenni poznamky, odstranit field notes

Díky.. :-)


  • 0

#3366 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2018 - 6:35

Nastaveni, geocaching, terenni poznamky, odstranit field notes

Nebo použít Field Notes for Locus a tam si jen vybereš co smazat.
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3367 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2018 - 6:53

Ještě jeden dotaz.
Ve starém Locusu jsem měl nastavené aby se  "nový rychlý bod" vytvořil do mého adresáře s nejakým názvem ale hlavně podle pozice GPS.

Nyní vidím jen výběr buď do uložiště (můj adresář) ale to ukládá aktuální střed mapy, nebo záznam trasy (ukládá aktuální polohu) ale zase "někam" do tras či kam..
Neustále se po vytvoření nového bodu musím přepínat do jeho editace a tam změnit jeho souřadnice dle GPS.
Lze nastavit aby se nový bod ukládal jak dříve do mého adresáře a dle GPS?


  • 0

#3368 Rychtar84

Rychtar84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5

Publikováno 20 červen 2018 - 8:47

prosím o pomoc: mám add-on Geacaching 4 Locus a najednou se mi nejde přihlásit k účtu.

Prostě mě to jen pošle do prohlížeče, kde už přihlášený jsem.

na druhém mobilu mi vše funguje

díky


  • 0

#3369 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 8:53

prosím o pomoc: mám add-on Geacaching 4 Locus a najednou se mi nejde přihlásit k účtu.

 

Mám stejný problém, někdy před 14 dny mi to nahlásilo uvolnění tokenu nebo něco takového, odhlásilo mě to, ale přihlásit se už nejde.


  • 0

#3370 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 9:22

Mám stejný problém, někdy před 14 dny mi to nahlásilo uvolnění tokenu nebo něco takového, odhlásilo mě to, ale přihlásit se už nejde.

 

 ja take :(


  • 0

#3371 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 10:49

Mně to normálně funguje. Na tabletu jsem měl propadlý token, tak jsem se teď znovu přihlásil a live mapa mi opět jede. Android 7.1.1


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#3372 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 11:47

Mám také problém. Při pokusech o stahování keší pomocí Geacaching 4 Locus se píše:" Síť není k disposici. Zkontrolujte připojení." Síť pochopitelně k disposici je.

 

Nedaří se ani přihlášení k účtu Geocaching Live přímo v Locusu - Geocaching nástroje.


  • 0

#3373 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 12:39

Normalne funguju!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3374 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 12:53

Mám také problém. Při pokusech o stahování keší pomocí Geacaching 4 Locus se píše:" Síť není k disposici. Zkontrolujte připojení." Síť pochopitelně k disposici je.

 

Nedaří se ani přihlášení k účtu Geocaching Live přímo v Locusu - Geocaching nástroje.

Tak tedy upřesním sám sebe. Nefunguje mi v Locusu žádná služba založená na GC Live API. Aplikace mám aktuální, Android prastarý (4.4.2)


  • 0

#3375 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 15:07

Hmm nemám hlášený žádný problém s přihlašováním. Divné je, že ani přímo v Locusu ani v G4L to nejede. To vypadá buď na chybu na straně Groudspeaku a nebo možná spíše nějakou špatnou keš v prohlížeči. Zkoušeli jste vymazat keš u vašeho prohlížeče v telefonu (nastavení telefonu > aplikace > prohlížeč > data > vymazat cache).


  • 0

#3376 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 18:23

Mám stejný problém jako vytrvalec. Nejde se přihlásit na geocaching 4locus ani odeslat log s tím, že vyskočí prihlašovací okno.
  • 0

#3377 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 18:30

Mám.také starší android 4.4.? Je možné že je to 4.4.2, sto pro jistý si nejsem. V diskriminaci starých androidů nechci ani uvěřit.
  • 0

#3378 Rychtar84

Rychtar84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5

Publikováno 20 červen 2018 - 18:46

dřív mi vyskakovalo přihlašovací okno přímo v G4L, nyní mě to posílá do Prohlížeče, kde ovšem zalogovaný jsem. (vymazání cache Prohlížeče nefunguje)

Verzí Androidu to není, na jednom mám Android 4.1, v druhém mám Android 7

 

EDIT: zkusil jsem nastavit jako výchozí prohlížeč Firefox. Dostal jsem se na logovací stránku GC, ale tam to hodilo chybu.

Zkusil jsem nainstalovat Locus i G4L na jiném mobilu a tam kupodivu vše šlape...


Tento příspěvek byl upraven od Rychtar84: 20 červen 2018 - 18:54

  • 0

#3379 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 19:29

Instalace do druhého mobilu můj problém v případě, že mám pouze jeden, nevyřeší. Jak to hodilo chyby odesílali jsem přes email chybové hlášení.

Už jednou se mi stalo, že po aktualizaci přestala funkce potlačení zámku obrazovky fungovat. Teď pro změnu tohleto. Netvrdím že aktualizace není krokem vpřed. Začínám mít pocit, že zhruba týden nebude práce s Locusem zábavná.
  • 0

#3380 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 20:25

Pánoví a nefunguje vám přihlášení jen v G4L add-onu a nebo i přímo v Locus Map aplikaci (např. při kliknutí na menu > více > Geocaching nástroje > Stáhnout PQ )?

 

Tohle je trošku více na kolegu @Arcao co dělá G4L add-on, jen nevím zda tento topic sleduje. Jak koukám tak na místě kde se mu hlásí chyby ( https://github.com/a...ng4Locus/issues ), podobný problém zatím neexistuje.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama