Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#3381 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 20:31

Hmm nemám hlášený žádný problém s přihlašováním. Divné je, že ani přímo v Locusu ani v G4L to nejede. To vypadá buď na chybu na straně Groudspeaku a nebo možná spíše nějakou špatnou keš v prohlížeči. Zkoušeli jste vymazat keš u vašeho prohlížeče v telefonu (nastavení telefonu > aplikace > prohlížeč > data > vymazat cache).

 

Moje problémy se spoluprací Locus a Geocaching Live stále přetrvávají. S Geocaching Live nespolupracuje Locus, Geocaching4Locus, ani Field Notes. Ještě včera večer vše fungovalo, dnes ráno nic. Během té doby jsem nic nového neinstaloval ani neaktualizoval. Geocaching API mi funguje například v GSAKu. Navrhovaný postup s vymazáním cache jsem zkusil, problém neřeší. Vadí mi to - nemohu si odeslat Fieldnotes s nálezy, nemohu si přes Geocaching nástroje načíst Pocket Query, nemohu stahovat keše přes Geocaching4Locus, ... Tento stav mne netěší. Pokusím se přiložit nějaké screenshoty.


  • 0

#3382 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 20:37

V add-on i v samotném Locusu.
  • 0

#3383 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 20:44

Tak ty screenshoty (nemožnost přihlášení k Geocaching Live):

 

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2018-06-20-19-57-53.jpg
  • Screenshot_2018-06-20-21-14-14.jpg
  • Screenshot_2018-06-20-21-14-41.jpg

  • 0

#3384 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 20:58

Ah díky za info.

Akorát jsem od někoho (možná někdo z vás) dostal na náš help desk zprávu s logem z aplikace (po kliknutí na obálku v tom červeném erroru) a v ní je:

 

oauth.signpost.exception.OAuthCommunicationException: Communication with the service provider failed: No peer certificate

 

To značí nejspíše problém v certifikátu. Zajímavé je, že certifikát na gc.com se zdá být starý od března. 

U mě navíc zkoušeno na třech zařízeních a na všech v pohodě. Zatr ...

 

@Arcao nějaký nápad?


  • 0

#3385 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 21:17

Ah díky za info.

Akorát jsem od někoho (možná někdo z vás) dostal na náš help desk zprávu s logem z aplikace (po kliknutí na obálku v tom červeném erroru) a v ní je:

 

oauth.signpost.exception.OAuthCommunicationException: Communication with the service provider failed: No peer certificate

 

To značí nejspíše problém v certifikátu. Zajímavé je, že certifikát na gc.com se zdá být starý od března. 

U mě navíc zkoušeno na třech zařízeních a na všech v pohodě. Zatr ...

 

@Arcao nějaký nápad?

 

Menione děkuji, že se problémem zabýváš. Děkuji také za tvoji aplikaci - moc mi pomáhá. Ale zpět k problému.

 

Už jsem to nevydržel a zvolit následující, poněkud drakonický postup:

 

1) kompletní záloha na Disk

2) odinstalace aplikace Locus Map Pro

3) opětovná instalace Locus Map Pro

4) obnovení ze zálohy

 

Problém (u mne) vyřešen. Aplikace mne při pokusu odeslat FieldNotes vyzvala k přihlášení na Geocaching Live a to se tentokrát zdařilo.

 

Nebohý Dzafa_CZ, který má stejný problém, to může zkusit stejně. Možná by pomohlo i jen zastavení aplikace ve správci aplikací a poté její opětovné spuštění. Asi by se mělo postupovat nejprve méně problémovým postupem.

 

P.S. tu zprávu na helpdesk (skrze obálku na červeném erroru) jsem posílal já.


  • 0

#3386 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 21:32

Osobně bych to tipoval na ten certifikát co zmiňuje menion. Před časem jsem používal Blackberry Q10 a na něm Locus a CacheSense. Jednou po update zabezpěčení systému se nedalo v žádné aplikaci přes API přihlásit (Locus, adrake, Geocaching app, CacheSense), fungovalo jen c:geo. Řešením byl nový telefon.


  • 0

#3387 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 22:17

@menion - poslal som spravu...


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#3388 český čumák

český čumák

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 1:32

Já si myslím, že   to co nabízite je jedna možnost a nikdo neví jaká


  • 0

#3389 český čumák

český čumák

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 1:35

O.K.


  • 0

#3390 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2018 - 9:07

A je to tu zase. Nemohu se přihlásit na Geocaching Live API. Večer vše fungovalo, ráno už ne. Průběh a chybová hlášení stejné, jako jsem před časem popisoval. Jsem na cestě na dovolenou a absence Live API mi dělá problémy.
  • 1

#3391 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2018 - 10:28

No mi taky. Stejný problém jako posledně. Preventivně jsem přeinstaloval Locus a obnovil body a nastavení ze zálohy z dnešního rána.

Ach jo, že by opět hokusy pokusy s GC live?
  • 0

#3392 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2018 - 11:01

Mně tentokrát přeinstalace nepomohla. Už jsem z toho frustrovaný.
  • 0

#3393 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2018 - 13:15

Mně odhlášení a přihlášení ke GC Live funguje nyní normálně v Locusu i v Geocaching4Locus.
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#3394 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2018 - 15:13

Mně tentokrát přeinstalace nepomohla. Už jsem z toho frustrovaný.

 

Nebyl to minule nejaky problem se starsim Androidem???


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3395 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 7:04

Podle vedlejsiho vlakna bych soudil, ze je to zalezitost inovace na strane GS.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3396 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 7:15

Zdravím pánové,

bohužel je to tak, Android 4.x dostává nafrak. Zkoušíme s Arcaem něco vymyslet, nicméně obávejte se nejhoršího, což vypadá odříznutí přístupu k Geocaching Live API pro Androidy starší než 4.4 ( 4.4 by snad měla fungovat po updatu i nadále).


  • 0

#3397 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 9:50

Zdravím pánové,

bohužel je to tak, Android 4.x dostává nafrak. Zkoušíme s Arcaem něco vymyslet, nicméně obávejte se nejhoršího, což vypadá odříznutí přístupu k Geocaching Live API pro Androidy starší než 4.4 ( 4.4 by snad měla fungovat po updatu i nadále).

Ahoj, mám Samsung S4 mini s pro něj posledním možným androidem 4.4.2 a momentálně mi v Locusu GC live nejede, což je dost zásadní problém :-(  Co se mám pokusit updatovat jak píšeš výše aby to zas jelo? 

Díky za odpověď.


  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#3398 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 10:16

Akorát jsem publikoval verzi zde: http://help.locusmap...r#comment-59815

 

Ti co mají Android 4.4.x mohou zkusit. Ti se staršími Androidy ... omluva, bohužel.


  • 0

#3399 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 17:57

Akorát jsem publikoval verzi zde: http://help.locusmap...r#comment-59815

 

Ti co mají Android 4.4.x mohou zkusit. Ti se staršími Androidy ... omluva, bohužel.

Tak po instalaci právě nově vydané verze Geocaching4Locus už zase funguje živá mapa a funkce svázané s Geocaching4Locus i na androidu 4.4.2, dobrá práce Arcao!

Co stále nefunguje jsou funkce Geocaching Live API asi vázané přímo na Locus Pro jako logování keší apod.

Nešlo by místo té testovací vydat novou verzi Locus Pro, která obsahuje podobnou opravu přístupu k Geocaching Live API pro starší Androidy (4.4.x) jako Geocaching4Locus?

Předem díky!


  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#3400 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 20:26

Bohužel nešlo. Kromě jiných důvodů i proto, že zítra jedu na 14 dní pryč. I kdyby jen na logování, doporučuju stáhnout a používat zmíněnou Beta verzi. Můžete mít Locus Map Free i Pro vedle sebe aniž by to něčemu vadilo. Případně dočasně exportovat logy offline a nahrát na gc.com ručně. Omlouvám se, ale ta verze je moc rozhašená na to, abych jí vydal takhle ve spěchu ven.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama