Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#3401 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 13:59

Problém jsem částečně vyřešil aktualizací softwaru telefonu. Z roku 2014 (Android 4.4.x) jsem provedl 2 aktualizace na verzi z roku 2016. Locus už jede bez problému (loguje i keše). Tímto úkonem jsem ubral volné místo na vnitřním disku telefonu. Protože BROUTER mi nechce uložit data na SD kartu, je Brouter pomyslnou obětí aktualizace softwaru.

 

Hledám cestu i z této šlamastyky, našel jsem odkaz (http://brouter.de/br...ival_readme.txt) ale nerozumím co přesně s tím mám provádět. Nevím ve kterém souboru co přepsat atd, případně netuším, zda ve správci souborů kýžený soubor vůbec zobrazím.

 

Je mezi uživateli nědo, kdo se v tom návodu vyzná více než já?


Tento příspěvek byl upraven od Dzafa_CZ: 04 červenec 2018 - 14:46

  • 0

#3402 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 14:47

Brouter je pomyslnou obětí aktualizace softwaru. Hledám cestu i z této šlamastyky, našel jsem odkaz (http://brouter.de/br...ival_readme.txt) ale nerozumím co přesně s tím mám provádět. Nevím ve kterém souboru co přepsat atd, případně netuším, zda ve správci souborů kýžený soubor vůbec zobrazím.

 

Instalace brouteru na kartu:

 

nejlépe - nainstaluj i ES file explorer - bude jednodušší provádět ten další postup

 

pokračuj v ES file explorer

 

- přejdi na externí kartu, založ zde adresář brouter_segments4

- nakopíruj cestu k tomuto adresáři (dlouhý stisk na adresáři -> další -> vlastnosti -> kopírovat celou cestu

- přejdi do interní paměti telefonu, adresář brouter/segments4

- kliknutím otevři soubor storageconfig.txt v ES Note editor, vpravo nahoře otevři pro úpravy

- najdi řádek secondary_segment_dir=../segments3, umaž ../segments3 a místo toho vlož tu zkopírovanou cestu

- ulož

- soubory .rd5 z tohoto adresáře můžeš všechny přesunout do toho nově vytvořeného na kartě

 

Poznámka: můžeš tam i část nechat, pak to funguje tak, že co najde v interní paměti, použije odsud, a až zbytek bere z karty.


  • 1

#3403 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 21:57

Instalace brouteru na kartu:

 

nejlépe - nainstaluj i ES file explorer - bude jednodušší provádět ten další postup

 

pokračuj v ES file explorer

 

- přejdi na externí kartu, založ zde adresář brouter_segments4

- nakopíruj cestu k tomuto adresáři (dlouhý stisk na adresáři -> další -> vlastnosti -> kopírovat celou cestu

- přejdi do interní paměti telefonu, adresář brouter/segments4

- kliknutím otevři soubor storageconfig.txt v ES Note editor, vpravo nahoře otevři pro úpravy

- najdi řádek secondary_segment_dir=../segments3, umaž ../segments3 a místo toho vlož tu zkopírovanou cestu

- ulož

- soubory .rd5 z tohoto adresáře můžeš všechny přesunout do toho nově vytvořeného na kartě

 

Poznámka: můžeš tam i část nechat, pak to funguje tak, že co najde v interní paměti, použije odsud, a až zbytek bere z karty.

 

Díky, tušil jsem že půjde o nějaký způsob jak obejít standartní práci aplikace. Jen na mě byl ten návod příliš ajťácký. Zkusil jsem a pracuje. postup si raději uložím pro případ nějaké aktualizace map apod. 


  • 0

#3404 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 20:54

Poslední dobou pozoruju jednu celkem otravující chybu. Když se pohybuju v oblasti, kde není moc kvalitní signál a otevřu keš, načte se bez problému první záložka, ale když chci otevřít listing, tak Android většinou vyhodí chybu, že aplikace neodpovídá. Keš je samozřejmě stažená do telefonu, nikoliv z živé mapy. Přijde mi to, jakoby Locus tahal něco z html designu, jestli fonty, obrazky nebo tak něco. Má někdo obdobný problém?


  • 0

#3405 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 22:29

Problémy jsem nepozoroval. Ale ani jsem nebyl moc v pustině. Dá se nastavit načítání obrázků.
Nastavení -Geocaching - Automaticky načíst obrázky
  • 0

#3406 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2018 - 8:28

... otevřu keš, načte se bez problému první záložka, ale když chci otevřít listing, tak Android většinou vyhodí chybu, že aplikace neodpovídá.

To se mi teď stalo párkrát taky (samozřejmě v té nejnevhodnější chvíli, když jsem byl bez dat). Měl jsem podezření na odcházející SD kartu. Jenže tato data (listing keše) se asi neukládejí na SD kartu. Otázka na Locusáky: Je to tak?

Pomohlo mi znovu stáhnout keše do jiné "složky" a dát přepsat původní keš. Ale to jde samozřejmě až když je člověk na datovém signálu, což může být problém.

Mám Xiaomi Redmi Note 5A Prime - android 7.1.2 (s nadstavbou MIUI 9.5.9.0) a z SD karty čtu jen adresář s vektorovými mapami, srt daty a backup adresář. Ostatní, kvůli omezením androidu, musím mít v paměti mobilu.


  • 0
-- Mitah Team --

#3407 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 17:30

Lze z Locusu uložit upravené souřadnice na server?

 

Našel jsem tento požadavek na foru Locusu, kdy před čtyřmi lety menion vysvětloval, že to nejde kvůli tomu, že to API neumí. Teď když koukám do dokumentace k API, tak je tam funkce SaveUserWaypoint s parametrem IsCorrectedCoordinate, z čehož usuzuju, že už to API umí. Tak mě zajímá, jestli to Locus umí, případně jestli by to nebylo možné přidat? Hodilo by se to kdyžtak i jako hromadná operace pro více vybraných keší najednou.


  • 0

#3408 chromos

chromos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2018 - 21:20

Lze z Locusu uložit upravené souřadnice na server?

 

Našel jsem tento požadavek na foru Locusu, kdy před čtyřmi lety menion vysvětloval, že to nejde kvůli tomu, že to API neumí. Teď když koukám do dokumentace k API, tak je tam funkce SaveUserWaypoint s parametrem IsCorrectedCoordinate, z čehož usuzuju, že už to API umí. Tak mě zajímá, jestli to Locus umí, případně jestli by to nebylo možné přidat? Hodilo by se to kdyžtak i jako hromadná operace pro více vybraných keší najednou.

To by bylo báječné, kdyby se někomu povedlo nastínit feature request menionovi z Locusu tak, aby na něj reagoval. Já jsem se o to pokusil letos v únoru (bez úspěchu).


  • 0

Nexus 6, Locus Map Pro.


#3409 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 7:31

Připiš do toho vlákna dotaz. Tím se dostane nahoru v aktuálních vláknech. Menion tam občas reaguje většinou během několika dní.
  • 0

#3410 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 8:20

Posledních cca 10 týdnů se mi živá mapa z Geocaching4Locus po delší nečinnosti (den?) nerozjede. Musím jít v G4L do nastavení, odhlásit se z účtu, znova se přihlásit a pak ještě vypnout a zapnout Locus. Čekal jsem, že se to v nějakém blízkém upgrade opraví, ale stále nic, tak bych se chtěl zeptat zda má někdo problém jako já.


  • 0
Vložený obrázek

#3411 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 9:34

@Y&MD, @chromos ... no topic jsem zahlédl ale takovéhle dlouhé psaní odkládám automaticky na později a ... občas jak je vidět i na neurčito.

Nápad předpokládám že odpovídá tomotu: http://help.locusmap...hingcom-profile , takže zatím můžu doporučit hlasovat.

 

Grounspeak vytvořil kompletně nové API na které je třeba přejít do 05/2019 , takže se tomu bude muset dost věnovat a snad tedy dojde i na nějakou rozumnou funkci pro tohle téma.

 

@mysakf

sám live mapu nepoužívám, nicméně žadný takový report jsem nedostal. Nerozjede znamená, že ikona v systémové liště o stahování keší bliká nebo vůbec? Je tma nějaký indikátor že by se něco mělo dít? Např alespoň provoz na internetu viditelný v blikající ikoně "data" v systémové liště?


  • 0

#3412 chromos

chromos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 12:40

@Menion: moc díky za reakci. Zahlasoval jsem na uvedeném odkazu, ale když jsem si prolistoval všechny 'Ideas', vidím, že máš těch feature requestů až nad hlavu. :-)

-----------

Zatím je tato fíčura se svými 22 hlasy na 36. místě, ale kdyby zahlasovalo dalších 24 lidí, vyšvihne se na místo sedmé (i když to nevypadá, že počet hlasů je primárním či jediným důležitým parametrem pro implementaci). :-).


  • 0

Nexus 6, Locus Map Pro.


#3413 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 15:39

 

@mysakf

sám live mapu nepoužívám, nicméně žadný takový report jsem nedostal. Nerozjede znamená, že ikona v systémové liště o stahování keší bliká nebo vůbec? Je tma nějaký indikátor že by se něco mělo dít? Např alespoň provoz na internetu viditelný v blikající ikoně "data" v systémové liště?

Ikona od G4L v takovém případě v horní liště vesele poblikává jako že se stahuje, ale to je vše. Už mám natrénováno odhlásit-přihlásit-restart, ale je to trochu pruda, takže kdyby se to časem podařilo vyřešit, byl bych rád. Díky. 


  • 0
Vložený obrázek

#3414 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 19:41

@chromos

bohužel, aktuálně je tam něco přes 1000 nápadů čekajících k realizaci ... peklo. Letos do toho samé GDPR (ocharana osobních údajů), teď tyhle nesmysly ( http://www.locusmap....xternal-issues/ ) a přijde mi, že jsem letos ještě nic neudělal protože pořád řeším nějaký "kraviny".

 

Nicméně Geocaching & plánovač tras & nový Store & live tracking jsou naše hlavní témata na letošní rok, takže kolem GC určitě pár novinek ještě bude.

 

@mysakf

dneska jsem akorát řešil jeden problém, kdy se po restartu občas nespustila GPS v Locusu. A myslím, že by to mohl být společný problém s tímto ... uvidíme tedy v další verzi.


  • 0

#3415 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 22:01

To se mi teď stalo párkrát taky (samozřejmě v té nejnevhodnější chvíli, když jsem byl bez dat). Měl jsem podezření na odcházející SD kartu. Jenže tato data (listing keše) se asi neukládejí na SD kartu. Otázka na Locusáky: Je to tak?
Pomohlo mi znovu stáhnout keše do jiné "složky" a dát přepsat původní keš. Ale to jde samozřejmě až když je člověk na datovém signálu, což může být problém.
Mám Xiaomi Redmi Note 5A Prime - android 7.1.2 (s nadstavbou MIUI 9.5.9.0) a z SD karty čtu jen adresář s vektorovými mapami, srt daty a backup adresář. Ostatní, kvůli omezením androidu, musím mít v paměti mobilu.


Úplně stejný problém, byl jsem u vojenského újezdu, signál vypadnul a pak jsem si chtěl načíst dříve uloženou multinu, ale při snaze se dostat k listingu mi Locus začal padat, keš se nepodařila načíst. Je dost možné, že to dělaly obrázky, které jsem neměl uložené, pak jsem si v nastavení povolil trvalé ukládání obrázků. Bohužel jsem se od té doby (3-4 týdny) nedostal do oblasti bez signálu, takže nemůžu říct, jestli toto pomohlo. Nasimulování ručním vypnutím dat není ono. Jinak používám Xiaomi Redmi 3S s Androidem 6 a nadstavbou MIUI9.
  • 0

#3416 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 9:41

Úplně stejný problém, byl jsem u vojenského újezdu, signál vypadnul a pak jsem si chtěl načíst dříve uloženou multinu, ale při snaze se dostat k listingu mi Locus začal padat, keš se nepodařila načíst. Je dost možné, že to dělaly obrázky, které jsem neměl uložené, pak jsem si v nastavení povolil trvalé ukládání obrázků. Bohužel jsem se od té doby (3-4 týdny) nedostal do oblasti bez signálu, takže nemůžu říct, jestli toto pomohlo. Nasimulování ručním vypnutím dat není ono. Jinak používám Xiaomi Redmi 3S s Androidem 6 a nadstavbou MIUI9.

Dalším pozorováním v trerénu jsem zjistil, že:

  1. Určitě to souvisí s tím, že v daném okamžiku není (nebo je velmi mizerný) signál, resp. data.
  2. S vypínáním dat na telefonu se mi to nepodařilo nasimulovat, stává se mi to jen v terénu.
  3. Pokud se objeví okénko typu "Locus nereaguje, chcete Odstřelit/Počkat/Bonzovat" a dá se počkat, tak se Locus po chvíli vzpamatuje. Ale je to pruda a potřebuješ spoooustu času ;)

  • 0
-- Mitah Team --

#3417 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2018 - 8:51

 

@mysakf

dneska jsem akorát řešil jeden problém, kdy se po restartu občas nespustila GPS v Locusu. A myslím, že by to mohl být společný problém s tímto ... uvidíme tedy v další verzi.

 

Doplním, že se mi to děje jak na telefonu (Sony Xperia XZ2 Compact s Android 8.0) tak i na starším tabletu (Xperia Z2 s Android 6.0), G4L mám verzi 2.2.6. Důležité aby živá mapa nerozběhla je nechat Locus nějakou dobu v řádu dní odležet. Nestačí se odhlásit a přihlásit v G4L, je potřeba i Locus vypnout a zapnout.


  • 0
Vložený obrázek

#3418 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2018 - 10:01

K problému zasekávání Locusu na špatném datovém připojení:

 

Dalším pozorováním v trerénu jsem zjistil, že:

  1. Určitě to souvisí s tím, že v daném okamžiku není (nebo je velmi mizerný) signál, resp. data.
  2. S vypínáním dat na telefonu se mi to nepodařilo nasimulovat, stává se mi to jen v terénu.
  3. Pokud se objeví okénko typu "Locus nereaguje, chcete Odstřelit/Počkat/Bonzovat" a dá se počkat, tak se Locus po chvíli vzpamatuje. Ale je to pruda a potřebuješ spoooustu času ;)

 

A aby to nezapadlo ;) a protože jsem zjistil další podrobnosti, tak rozšířím seznam o další tři body:

  1.  Pokud mi uprostřed lesa svítí na liště pouze E (tedy edge), je pravděpodobnost tohoto chování (velmi zhruba) poloviční.
  2.  Podařilo se mi to nasimulovat i na mizerné wifině, tam se to chová stejně jako při mizerných datech.
  3.  Nejlepší "workaround" je vypnout data, což se ale občas nehodí z jiných důvodů

  • 0
-- Mitah Team --

#3419 nosac

nosac

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2018 - 15:38

Mohu potvrdit podobné chování. Když jsem na mapě otevíral podrobnosti keše a byl slabý signál 4G nebo pomalé data EDGE. Načítává...načítáva a aplikace nereaguje na volbu zpět. 

 

 

K problému zasekávání Locusu na špatném datovém připojení:

A aby to nezapadlo ;) a protože jsem zjistil další podrobnosti, tak rozšířím seznam o další tři body:

  1.  Pokud mi uprostřed lesa svítí na liště pouze E (tedy edge), je pravděpodobnost tohoto chování (velmi zhruba) poloviční.
  2.  Podařilo se mi to nasimulovat i na mizerné wifině, tam se to chová stejně jako při mizerných datech.
  3.  Nejlepší "workaround" je vypnout data, což se ale občas nehodí z jiných důvodů

 


  • 0

#3420 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2018 - 17:33

Byl jsem na Malé Fatře a tam je signál většinou edge (O2), a aplikace po kliknutí na keš vždy vytuhla, pomohlo ruční vypnutí dát, ale toto řešení není úplně ono. Ten problém tam stále je a bylo by dobré se na to podívat.
  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

2 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    DAplusRA, ds1_2006

Reklama