Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3836 odpovědí na toto téma

#3441 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 15:39

Dneska jsem chtěl uložit nějaké poznámky k waypointu u keše, ale při vracení do listingu a pak zpět na waypoint poznámka nikde. Nevím jestli je to problém jen u mě nebo to třeba začala dělat nová verze?
  • 0

#3442 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 11:49

Používáš "Live mapu" z geoacaching4Locus add-onu? Zkus kdyžtak bez ní jestli to bude fungovat.

 

Jinak nezkoušel jste někdo zobrazení obrázků v listingu se zapnutou tou třetí možností, tedy "Stahování obrázků", které mnohým z vás dříve zlobilo? Dělal jsem tam úpravy tak by mě zajímalo zda je to lepší. Díky


  • 0

#3443 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 12:08

Já mám nastaveno "Stahování obrázků" nastaveno už dlouho a žádné zásadní zlepšení jsem zatím neviděl. Teď 28.9 jsem vyrazil na keš, kterou jsem stáhnul přes wifi, podíval se na ní, a když jsem pak dorazil do míst, kde keš luštila a potřeboval jsem obrázek, tak v Locusu nebyl. Na místě byl mizerný signal, prakticky spíš nulový.

 

Jinak otevírání detailu keše na špatném signálu se spíše zhoršilo. Dříve to jen chvíli trvalo, teď to většinou zahlásí chybu a spadne. Nemůže to dělat ta mapa v první záložce? Nedalo by se přidat v nastavení její vypnutí?


  • 0

#3444 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 12:34

Tak k tomu waypoint u keše, živou mapu jsem měl zakázanou, ale zjistil jsem pak, že se ty poznámky k jednotlivým waypointum uloží, jen aby se zobrazily, tak se musí vyskočit z keše na mapu a zpátky načíst keš a pak už poznámky vyskočí. Jenom aby jsme si rozuměli, neměl jsem na mysli poznámku ke keši, ale poznámku pojmenovanou jako "Popis" u jednotlivých stage jedné keše, nejčastěji multina.

A k tomu stahování obrázků, mám uloženou volbu poslední, stahovat obrázky do složky a při stáhnutí keší přes g4l "nejbližší" (tam mám taky nastavené stahovat toho co nejvíce) mi při vypnutých datech obrázky nenačte. Ovšem když si jednotlivou keš rozkliknu se zapnutými daty, obrázky se samozřejmě načtou, poté z keše vyjedu, vypnu data a znovu zobrazím keš a obrázky se načtou, což je dobré ale dost kostrbaté a na dlouho, když g4l nedokáže natáhnout obrázky. Ale i toto jsem vyřešil jednoduše, když někam jedu a natáhnu si keše do nějaké složky, tak si pak složku zobrazím, označím všechny keše a dám volbu "GC Offlinizer" a ten natahá všechny obrázky do nějakém složky a pak i při slabším připojení, např. u vojenských újezdů mi Locus už nezamrzá.
GC Offlinizer je dost pomalý, ale vyřešil můj problém.
No snad to nebude moc dlouhý příspěvek, by nikdo nečetl :D
  • 0

#3445 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2018 - 15:54

@Meniona (nebo @autora ikonek, ci pro kohokoliv kdo poradi)

Prestaly mi v posledni verzi 3.34.0 fungovat vlastni ikonky kesi, ktere zobrazovali velikost, obtiznost a teren. Nekde zustaly castecne viset. Na zobrazeni techto atributu primo na mape jsem si hodne zvykl, rad bych to znovu rozchodil.

Viz. obrazek. Za pripadne rady moc diky.

 

Capture-2018-11-04-12-06-02-1.png

 

 

P.S.: kdyby sla do Locusu pridat moznost si jednotlive kesky nejak oznacit na mape, treba podbarvit, nebo oznacit nejakym barevnym rameckem, alespon 2 ruzne barvy :-)


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 04 listopad 2018 - 23:20

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3446 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2018 - 22:20

@Meniona (nebo @autora ikonek, ci pro kohokoliv kdo poradi)
Prestaly mi v posledni verzi 3.34.0 fungovat vlastni ikonky kesi, ktere zobrazovali velikost, obtiznost a teren. Nekde zustaly castecne viset. Na zobrazeni techto atributu primo na mape jsem si hodne zvykl, rad bych to znovu rozchodil.
Viz. obrazek. Za pripadne rady moc diky.

Capture-2018-11-04-12-06-02-1.png


Taky jsem to používal, ale v poslední verzi dělal vývojář nějaké věci kolem ikon, tak možná to s tím souvisí.

Prozatím jsem to vypl v konfiguračním souboru, než se to nějak vyřeší.
  • 0

#3447 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 11:51

Menion píše, že by měl dnes vydat verzi, kde to má být opravené. Viz http://forum.locusma...p?topic=6382.0 


  • 0

#3448 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 12:12

Tak super. Diky
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3449 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 12:51

To je pěkný, D/T/S přímo v ikoně keše. To se dá někde v Locusu nastavit nebo je to nějaký doplněk? Chvilku jsem neúspěšně hledal, asi nevím jak to správně nazvat.

Vypadá to velmi prakticky.


  • 0

#3450 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 12:55

používám tyto


  • 0

#3451 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 15:41

používám tyto


Vše je již v pořádku :), ikony se dají stahnou z Locus store/grafika

Tento příspěvek byl upraven od Jencek: 05 listopad 2018 - 15:42

  • 0

#3452 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2018 - 10:56

Díky, staženo z Locus store. Po aktualizaci Locusu funguje, hned je to přehlednější.


  • 0

#3453 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2019 - 12:01

V Locusu na mobilu Huawei P10 lite (Android 8) mám vektorové mapy (LoMapy) umístěné na SD kartě. Vše funkční a bez problému.

To samé chci nastavit na tabletu Huawei MediPad 3 (Android 7) a Locus mi při stahování map píše, že na kartu nelze zapisovat. Přitom oprávnění k zápisu do Úložiště mám povolené. Zajímavé je, že mapy např. Albánie, Kosova se stáhnou a dekomprimují, v seznamu map je vidím a po restartu Locusu ze seznamu zmizí.Zmizí i ze samotného adresáře na SD kartě. Při stahování Česka a Chorvatska rovnou píše, že se na kartu nedá zapisovat.

Měl někdo podobný problém a vyřešil jej ?

Díky za jakoukoliv radu.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#3454 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2019 - 12:36

Uff, tak to vůbec netuším :). Tak kdyžtak zkusit mapy zkopírovat z telefonu kde jsou stažené, na tablet a tam je přidat pak ručně přes "Externí mapy"?


  • 0

#3455 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2019 - 14:37

Zkusil jsem stažené mapy z telefonu překopírovat do tabletu na SD kartu do namapovaného adresáře, zkusil jsem je překopírovat do samostatného adresáře a potom přes přidat Externí mapy a stále je seznam map prázdný i po jeho aktualizaci.

Pomalu se smiřuji s faktem, že mám prostě smůlu a budu muset mapy nechat v interním úložišti na úkor něčeho jiného. :(


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#3456 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2019 - 14:44

Co zkusit nějakou jinou složku, kterou nastavit v Locusu jako složku s mapami. Myslím tím, jestli třeba nemáš složku "maps" do které sahá jiná appka a maže obsah...


  • 0

#3457 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2019 - 15:21

To jsem právě myslel, dát si je někam jako "sdcard/moje_mapy" a pak přes ty externí mapy tenhle adresář přidat.

Jinak Locus na 100% mapy jen tak nemaže!! Takže pokud se něco takového děje, spíše bych strčil SD kartu do počítače a udělal nějakou pořádnou kontrolu jestli ta karta je vůbec v pořádku.


  • 0

#3458 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2019 - 19:32

Měla bych dotaz ohledně funkce Nápověda u keší. Na první rozkliknutí keše je Nápověda neaktivní (šedá), až když proklikám jednotlivé záložky (listing, logy...) u keše a vrátím se zpět, Nápověda se stane aktivní. Někdy podrobné proklikávání musím opakovat několikrát, abych se k Nápovědě vůbec dostala. :-)
Dřív to fungovalo dobře až po výměně telefonu nebo nějaké aktualizaci aplikace nebo systému to přestalo fungovat.
  • 0

#3459 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2019 - 20:13

To jsem právě myslel, dát si je někam jako "sdcard/moje_mapy" a pak přes ty externí mapy tenhle adresář přidat.

Jinak Locus na 100% mapy jen tak nemaže!! Takže pokud se něco takového děje, spíše bych strčil SD kartu do počítače a udělal nějakou pořádnou kontrolu jestli ta karta je vůbec v pořádku.

 

Kartu jsem dal do PC a otestoval. Chyby nenalezeny. Adresář momentálně pojmenovaný MyLocusMap. Zkoušel jsem různé názvy. 

Když tablet nabíhá po restartu objeví se hláška o kontrole SD karty a dle toho je také OK.

Jinak SD kartu bez problému používám k ukládání map ze Sygicu, stahování hudby z Google music a pod.

 

No nic. Už jsem se s tím smířil.  :)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#3460 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2019 - 22:08

Měla bych dotaz ohledně funkce Nápověda u keší. 

Jestli mluvíš o keších zobrazených pomocí pluginu Geocaching4Locus, tak si v jeho nastavení zaškrtni volbu: Živá mapa > Stahovat nápovědu


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama