Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3836 odpovědí na toto téma

#3541 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2019 - 18:11

Aktualizace dle Tveho popisu zmeni jen nadmorskou vysku, nikoliv posledni logy. Obrazky proste nejsou :(

 

To je divný. Zkusil bych odhlasit Locus i Geocaching4Locus od GC a pak se znovu přihlásit. Mě to těď bez problémů stáhlo logy, i včetně fotek.

 

Co se týká fotek, tak hoď sem nějakou keš, na které nemáš obrázky. Jde o to, že třeba u téhle https://coord.info/GC81A5Y mi to obrázky zobrazí i zobrazí záložku Obrázky, u téhle https://coord.info/GC3QDWW mi to zobrazí fotky, ale záložka Obrázky tam není, protože obrázky jsou externě, mimo servery GC.


  • 0

#3542 Vacerman

Vacerman

    Vacerman

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2019 - 18:57

Máš pravděpodobně nastaveno otevírat odkazy coord.info/... rovnou v Locusu, proto se to otevírá jakoby dokola.

 

Nevím jaký máš Android, ale v 8 je to Nastavení -> Aplikace a oznámení -> Výchozí aplikace (skoro dole) -> Otevírání odkazů (úplně dole) -> Geocaching4Locus (nebo jiná appka která to otevírá) -> Vymazat výchozí nastavení.

Ahoj, díky za rychlou radu! Prvizorně pomohla, některé nevyjadněné věci mi však zůstávají.

Mám Samsung A3 (2016) a Android 7.0. Přes Nastavení > Výchozí Aplikace > Nastavit jako výchozí jsem u Geocachingu4Locus nastavil u "Přejít na podporované URL" "Vždy se dotázat" (psalo mi to, že žádná výchozí není nastavena, takže nešlo kliknout na "Vymazat výchozí nastavení". Po kliknutí na "Otevřít v prohlížeči" nebo na "Webová stránka" mi to nyní nabízí trošku jinak vypadající okno (ve výběru je nyní G4L, dále a:drake, c:geo, geocaching (apka od GS) a Firefox;  s možnostmi Jen jednou/vždy). Opera, kterou běžně používám (Firefox jsem teď nainstaloval jen provizorně, když jsem s tím začal laborovat), se mi bohužel nenabízí...

 

EDIT 20:01 Tak jsem ještě vrátil Operu zpátky jako výchozí prohlížeč a Locus mi ji teď nabízí namísto toho Firefoxu, ale stejně si myslím, že se to dříve chovalo trošku jinak... (a nabízelo mi to všechny dostupné webové prohlížeče apod.)


Tento příspěvek byl upraven od Vacerman: 28 květen 2019 - 19:05

  • 0

#3543 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2019 - 19:02

Prosím o radu/pomoc. Nevím, jestli to souvisí s problémem, který se objevila před několika týdny s prohlížečem Opera, ale od jedné z posledních aktualizací Locusu se mi po kliknutí na kód keše v Základním infu a následujícím kliknutí na "Otevřít v prohlížeči" nenabídne ke stažení volba prohlížeče, ale keška se začne importovat do Locusu. (Totéž při kliknutí na Hlavní menu > Různé > Webová stránka). Souvisí to s tou Operou, anebo jsem musel nedávno něco špatně odkliknout (stáhnout do Locusu, pamatovat volbu)? Pokud je závada na mé straně, jak tam prosím dostanu zpátky ten webový prohlížeč?

 

Nebo máš neaktualizovanou Operu, v jedné starší verzi (1-2 měsíce zpět) byla chyba v opeře a locus vypnul zobrazování v opeře, protože nefungovalo předávání parametrů.


  • 0

#3544 Karel_Iris

Karel_Iris

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2019 - 9:42

ano, samovolne pada a nema obrazky a aktualizace kesi

Jaka byla moje radost, kdyz jsem zjistil, ze se dnes aktualizoval. Bylo to vsak predcasne, protoze od te chvile vydrzi bezet asi 3 sec.


  • 0

#3545 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2019 - 10:05

Zkusil bych si zazalohovat nastaveni a pak bych dal resetovat nastaveni.
  • 0

#3546 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2019 - 20:09

@menion, mám (asi) dva bugy.

 

1. mapy na SD kartě

Obnovoval jsem telefon a znovu nastavoval vše od začátku. Zkusil jsem si nastavit v Locusu, aby vektorové mapy byly na SD kartě, ve složce Android/data/menion.android.locus.pro/mapsVector. Mapy se začaly z obchodu v pohodě stahovat, přímo do té složky, ale pak najednou chyba "zip file is empty...". Soubor .zip měl normálně plnou velikost.

 

[BlackBerry KeyOne, Android 8.1, Locus Pro poslední]

 

2. html v listingu

Nevím jestli se to chovalo takhle i dříve, ale myslím že ne - např. u téhle keše se text slije do jednoho celku. Normálně je oddělený tagy br, ale v Locusu ty tagy zmizí. Nevím jeslti to je novou API nebo Geocaching4Locus, ale listing v Locusu už tyhle tagy neobsahuje, je tam jen ve zdrojáku odřádkování.


  • 0

#3547 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 9:44

Zdravíčko,

1. tenhle error jsem už někde viděl ale nikdy se mi ho nepovedlo nasimulovat. Stažení do default úložiště nebo do vlastního adresáře někde přímo na kartě (tak to mám například já v /storage/xxxx-xxxx/locusSD/mapsVector) funguje?

 

2. zkouším a zdá se že to funguje, listing je korektně oddělený jak má. Dělá ti to i když si stáhneš GPX přímo z webu gc.com a naimportuješ?


  • 0

#3548 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 12:23

Ahoj.
K ty 2 hlásím, že se mě to slévá také. Kešku jsem importoval jako gpx z listingu na gc.com
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3549 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 12:26

Locus prý bude na předplatné, víte někdo jak přesně to bude a co uživatelé, kteří jej již koupili? Stávající aplikaci rád používám, ale cpát do ní pravidelně peníze moc chuť nemám....
  • 0

#3550 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 13:05

Locus prý bude na předplatné, víte někdo jak přesně to bude a co uživatelé, kteří jej již koupili? Stávající aplikaci rád používám, ale cpát do ní pravidelně peníze moc chuť nemám....

 

Na https://www.locusmap.eu/cz/tag/subscription/ pisou, ze to bude cena jednoho piva mesicne. Pro me asi ok.....


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3551 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 14:07

Ach jo. Locus Pro užívám spoustu let a rad si znovu zaplatím nakej novej Locus 4.0, ale pronajímat si ho? To se mi nechce. Navíc ty funkce co jsou teď v Locus storu ani nevyužiji. Z těch Pro funkci využívám asi jen něco v nastaveni a hlavně že je to bez reklam. Mapy mám odjinud. A Locus nijak zvlášť nepotřebuju synchronizovat mezi zarizenima. Jenže reklamy mě se***, takže stejně budu muset :( Jako chápu že z finančního hlediska je tohle pro vývojáře o dost lepsi, když mají tolik Pro uživatelů. Jedno pivo měsíčně bude asi 500kc ročně, tj. 2,5 x Locus Pro při současné cene. No uvidíme, třeba jen moc maluju čerty na zeď. A kdyžtak konečně zkusím a:drake :-D Ale s těžkým srdcem.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 21 červen 2019 - 14:17

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3552 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 15:47

Ano maluješ. Taky tam píšeme

Nebojte se, Locus Map Pro na Google Play zůstane. Bude se ovšem jmenovat Locus Map Classic a bude umět vše, co umí dosavadní Locus Map Pro. Budeme jej aktualizovat a udržovat, aby se vypořádal s nástrahami dalších verzí Androida.

Což je věřím více než velkorysé ;). A nevím kam chodíš na pivo ale ročně bychom rádi cenu drželi tak na polovině.

 

@von Bronin ... to je fakt, taky mě už moc nebaví na tom pracovat po těch deseti letech každoměsíčního aktualizování.

 

---

 

A na chybku kolem listingu tedy ještě kouknu, díky.


Tento příspěvek byl upraven od menion: 21 červen 2019 - 15:48

  • 2

#3553 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 21:06

@menion ... Chválím Locus kudy chodím, abys věděl. Nebuď zbytečně vztahovačnej Jen jsem se zeptal. Fakt je, že si rád program koupím, jednorázově. Pravidelně si kupuju i vaše mapy, přestože se dají najít zdarma. Spousta lidí, možná většina, očekává aplikace k androidu zadarmo, včetně map viz. různé diskuse na FB a úspěch c:geo, já to takhle postavené nemám a podporuji vás, aby bylo jasno. Co máš/nemáš chuť dělat po 10 letech je na tobě, to posuď sám, kvůli mě jsi jistě program neudržoval Pokud to ekonomicky nedává smysl, chápu, i když by mě Locus hodně chyběl. Přeji mnoho úspěchů....
  • 0

#3554 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 22:00

@menion
Jj, já také Locus chválím kde můžu, i tady na fóru by se toho určitě hodne naslo. Jinak beru pražské ceny - 40kc pivko. Locus Classic bude, aktualizace teda také, ale dále jsem podle textu pochopil, že to už bude spis taková vedlejší kolej, která časem asi skončí. Ale jak říkáš, asi maluju moc černe. Uvidíme co vymyslíš.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 21 červen 2019 - 22:01

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3555 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 23:34

Pokud to ekonomicky nedává smysl, chápu, i když by mě Locus hodně chyběl. Přeji mnoho úspěchů....

Psal jsem to už k project-gc, napíšu to i sem. Nemám problém přispět na vývoj aplikace, která mi k něčemu je, zasláním peněz via bankovní účet. Ale bohužel patřím do generace, která nemá v oblibě pay pal a podobné vymyšlenosti. Takže dokud to nepůjde přímo, tak moje peníze autoři neuvidí...


  • 1

#3556 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2019 - 5:16

Na PayPal účet můžeš zaplatit platební kartou, vůbec si na to nemusíš nic zvláštního zakládat. Platební kartu ti k tomu bankovnímu účtu určitě dali.
  • 1

#3557 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2019 - 7:52

Myslím že to zde zatím není třeba řešit. Předně proto, že ještě nemáme jasno jak přesně to nastavit a za druhé proto že jak jsem psal, aktuální uživatelé Pro verze o nic nepřijdou a jak se DogVadere obáváš, tak velmi rád bych aby tomu tak nebylo. Tedy ano, aktuální Pro bude na druhé koleji, tzn. nové zásadní věci se do ní dělat nebudou, nicméně jelikož obě verze budou sdílet stejný aplikační kód, updaty stávajících věcí budou i v aktuální Pro, tedy pojede to dále prostě tak, aby apka fungovala bez problému a to i na nových Androidech. Přijde mi to jako více než fér.

 

A jinak za chválu samozřejmě díky (@von Bronin, @DogVader), vztahovačný nejsem a @phrkt to vůbec nevadí, nečekáme nával platících uživatelů. Pointa je najít řešení, které pokryje vyšší nárůst nákladů než příjmů, ale určitě nebude žádný tlak na přechod na periodické placení.

Snad takto stačí. A termín byl pro nás cca září/říjen ale spíše se to ještě posune.

 

---

 

A teď k problémům. Tu zmíněnou keš jsem stáhl a naimportoval a výsledek je takto (viz. obrázek). To je předpokládám dobře a vy to vidíte jinak že? Zajímavý. A když keš smažete a naimportujete znovu, stejný výsledek?

 


  • 2

#3558 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2019 - 14:14

Tak já jsem zjistil, že nejnovější verze mi do tabletu nejde nainstalovat, píše mi to "aplikace s vaším zařízením už není kompatibilní" - mám verzi androidu 4.4.2 a žádná novější aktualizace pro něj není. Takže musím zůstat u verze 3.37.2, která poslední mi tady ještě funguje.
  • 0

#3559 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2019 - 21:05

@menion omluv delší reakční dobu, tady jsou další informace.

 

K problému #2 - slitý listing:

Aktuálně, když naimportuju tu keš, tak už je to ok. Už tam jsou všechny tagy. Předtím jsem to stahoval taky přes API, přes Geocaching4Locus. Když se podívám do GPXka co mi přišlo do mailu hned po publikaci (z gcm.cz, který to stahuje rovnou z webu gc), tak tam ty tagy nejsou. V aktuálním GPXku z webu ty tagy jsou.

Z toho vyvozuju, že autorka udělala někdy po publikaci úpravy (napsal jsem ji email, ale zatím mi to nepotvrdila). Tím bych to uzavřel.

 

Edit: autorka mi teď odpověděla, na keš od publikace nesáhla. Teď už se to přesouvá do GS záhady, a asi bych to připsal na konto nějakému experimentu, protože to bylo v pondělí a oni v pondělí/úterý udělali změny co se týká uživatelské práce s listingy. Tak jestli tam něco nevytunili...

 

 

K #1 - mapy na SD kartě.

Zkusil jsem Výchozí složku (v interní paměti), tam to funguje bez problémů. Pak jsem zkusil vlastní složku na SD kartě, ale tam se to chovalo tak jak jsem popisoval v předchozím příspěvku, viz obrázek.

 

3437652e-8f42-453e-9299-b5a64b981d69_l.j

 

Pustil jsem Android Studio a tohle je v Logcatu, třeba ti to pomůže:

2019-06-23 21:36:53.395 28645-31863/? E/dB: execute()
    java.util.zip.ZipException: zip file is empty
        at java.util.zip.ZipFile.open(Native Method)
        at java.util.zip.ZipFile.<init>(ZipFile.java:235)
        at java.util.zip.ZipFile.<init>(ZipFile.java:149)
        at java.util.zip.ZipFile.<init>(ZipFile.java:120)
        at o.Bw.ˏ(:265)
        at o.Bw.ˏ(:164)
        at o.dB.ॱ(:445)
        at o.dB.ˊ(:158)
        at o.dP.ᐝॱ(:218)
        at o.dr.ॱ(:190)
        at o.dr.ˏ(Unknown Source:0)
        at o.ds.run(Unknown Source:4)
        at java.lang.Thread.run(Thread.java:764)

Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 23 červen 2019 - 22:25

  • 0

#3560 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2019 - 21:30

Já mám problém při online kešování s waypointy - když je dám zobrazit, okamžitě z mapy zase mizí... Před předposlední aktualizací to bylo v pořádku, na mapě zůstaly, v nastavení jsem nic neměnila...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama