Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3836 odpovědí na toto téma

#3561 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2019 - 7:58

To mě taky trápí, hlavně při domácí přípravě na tabletu. V terénu mám většinou Oregona a tam waypointy jsou všechny zapnuté. Zas je v tom zmatek, že se jednoduše nepozná který waypoint patří ke které keši. U Locusu jsou perfektní ty tenké čáry od waypointů ke keši. Jen kdyby vydržely zapnuté! Osobně bych preferoval možnost zapnout si zobrazování všech waypointů u všech keší bez toho abych musel u té konkrétní keše viditenost povolit.
  • 0
Vložený obrázek

#3562 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2019 - 8:23

Četl jsem o problémech některých výše. Problematice samozřejmě vůbec nerozumím jako autor. Ale po zkušenostech nemám nikdy Locus ani mapy na SD kartě. Podle mě je to jen zdroj problémů, které s Locusem nikdy nemám....
  • 1

#3563 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2019 - 8:40

Četl jsem o problémech některých výše. Problematice samozřejmě vůbec nerozumím jako autor. Ale po zkušenostech nemám nikdy Locus ani mapy na SD kartě. Podle mě je to jen zdroj problémů, které s Locusem nikdy nemám....

Teda nevím...

Ale od samého počátku co používám Locus mám veškeré mapy, zálohy atd. pouze na SD (ext. kartě) a nikdy jsem problémy co popisujete neměl. 

Nyní Samsung J5 (2017) Android 8.1.0 OREO


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 25 červen 2019 - 8:40

  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3564 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2019 - 22:07

A já jedu stále na levném zkušebním sedmipalcovém tabletu Lenovo s Androidem pětkou! Mapy mám od začátku na kartě a nemám problém.

Zobrazovat rovnou všechny WP všech keší by se mi moc nelíbilo, mapa by byla nepřehledná - současný stav se mi líbí a naprosto mi vyhovuje. Díky
  • 0

#3565 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2019 - 22:23

Nebyla by od věci možnost volby waypointy rozsvítit|zhasnout. Ale řešení mám i bez toho - kouknout na mapu, kterou standardně poskytuje c:geo, na té waypointy jsou.


  • 0

#3566 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2019 - 22:30

Na PayPal účet můžeš zaplatit platební kartou, vůbec si na to nemusíš nic zvláštního zakládat. Platební kartu ti k tomu bankovnímu účtu určitě dali.

Samozřejmě. Ale nějak se mi příčí posílat peníze po nějakém Francescovi nebojaksejmenuje a kdovíkdežije a cojevůbeczač, ktarého neznám a v životě jsem ho neviděl, když bych je mohl autorům Locusu (nebo jiného software) předat rovnou...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 25 červen 2019 - 22:32

  • 0

#3567 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2019 - 4:46

Locus jsem měl na honoru taky na SD kartě a bez problému. Nyní na nové honor 10 už je jen v místním úložišti.

 

Každopádně Locus je nejlepší program co znám, jen to měsíční placení mi taky nevyhovuje. 


  • 0

#3568 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2019 - 15:23

Dneska jsem po aktualizaci zjistil, že mi nejdou zalogovat trackovatelné předměty. Při pokusu o jejich načtení aplikace spadne. Mám android 8. Máte někdo stejný problém, popřípadě řešení?
  • 0

#3569 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2019 - 16:08

Dneska jsem po aktualizaci zjistil, že mi nejdou zalogovat trackovatelné předměty. Při pokusu o jejich načtení aplikace spadne. Mám android 8. Máte někdo stejný problém, popřípadě řešení?

Co myslíš tím zalogovat? TB, který máš v držení vložíš do keše? Tj. Při volbě načíst Načíst v sekci předměty. Nebo když vyzvedáváš nový z keše a zadáš kód?
Edit: Načítání předmětů při logování keše mi padá též. Napsal jsem to na fórum Locusu.

Tento příspěvek byl upraven od nalano: 26 červen 2019 - 16:38

  • 0

#3570 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2019 - 17:53

Co myslíš tím zalogovat? TB, který máš v držení vložíš do keše? Tj. Při volbě načíst Načíst v sekci předměty. Nebo když vyzvedáváš nový z keše a zadáš kód?
Edit: Načítání předmětů při logování keše mi padá též. Napsal jsem to na fórum Locusu.


Obojí, při vyzvedávání jednoho TB z keše, i když chci při nálezu kešky protáhnout TB.
  • 0

#3571 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2019 - 22:54

Pád při načítání předmětů bude opraven v příští verzi možná už zítra. (Volná citace šikovného a rychlého Meniona z fóra Locusu)
  • 0

#3572 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2019 - 22:30

Pád při načítání předmětů bude opraven v příští verzi možná už zítra. (Volná citace šikovného a rychlého Meniona z fóra Locusu)

V dnešní verzi Locusu už mi načítání předmětů při logování nepadá.
  • 0

#3573 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2019 - 5:00

Zato mně waypointy mizí pořád... ;(!
  • 0

#3574 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2019 - 14:38

Mám dotaz ohledně Shocart map na více zařízeních. Mám dva telefony, z toho jeden bych chtěla používat pouze jako navigaci. Zakoupila jsem si přes Locus obchod jednu z Shocart cyklo map. Tu jsem potom nahrála do mapového adresáře ve druhém zařízení, kde se mi na displeji při načtení mapy zobrazí pouze Přístup zamítnut. 

Už jsem to zkoušela kdysi dávno a raději mapu koupila dvakrát, pro obě zařízení, ale pro víc map se mi to takto dělat nechce. Gmailový účet mám na obou zařízení stejný.

Ještě mi to na jednom zařízení v Obchodu s mapami hlásí při pokusu o přihlášení (do obchodu): "Tuto emailovou adresu jste již registrovali pomocí Google. Pro přihlášení klepněte na tlačítko Google".  Netuším ale, které tlačítko myslí.  :mellow:


Tento příspěvek byl upraven od Bubo_CZ: 04 červenec 2019 - 14:38

  • 0

#3575 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2019 - 18:59

Problémy takového technického rázu máš lepší k nám na help desk protože ne vždy změnu na geocahcing.cz zachytím.

 

Nicméně tady: důležitý není email v teleofnu ale email kterým jsi přihlášená v Locus Store. To co ti Locus hlásí "Pro přihlášení klepněte na tlačítko Google"" > když vlezeš do Locus Store a vpravo nahoře klikneš na přihlášení, tak by jsi měla vidět obrazovku kde je Google, Facebook, Email. Jelikož už jsi se jinde přihlásila přes Google, je třeba využít tuhle cestu i teď. Funguje?


  • 0

#3576 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2019 - 22:43

Jo tak už vím, v čem byl problém. V profilu Locus obchodu mi to nabízelo pouze přihlášení přes email, nic víc. Tak jsem zkusila aktualizovat Google Play a pro jistotu ještě nainstalovat přímo Gmail appku. Pak se to všechno propojilo a už to vidím. Skvělé, děkuji moc. Příště na help desk. :-)
  • 0

#3577 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2019 - 8:56

Zato mně waypointy mizí pořád... ;(!

Ano, taky se mi děje... Dam u keše zobarzit wpt... pohnu mapou a jsou fuč.


  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#3578 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2019 - 15:40

Ahoj.
Když dam na keši na úvodní záložce zobrazit v prohlížeči, tak se mi misto toho načítá znovu v Locusu a ne ve webovém prohlížeči.
Před tím to fungovalo.
Kde to prosim nastavim?
Diky.

Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 12 červenec 2019 - 15:41

  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3579 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2019 - 20:52

Už se to tu řešilo pár měsíců zpátky, tady je možný postup


  • 0

#3580 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 15:13

Už se to tu řešilo pár měsíců zpátky, tady je možný postup

 

Díky,  pomohlo.


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama