Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3836 odpovědí na toto téma

#3581 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2019 - 9:05

Ahoj, mela bych dotazy na Ikony kesi

 

- jde zmenit ikona smajliku ulovene kese ?

treba aby to byla ikona kese pul napul se smejlikem, aby clovek nemusel rozklikavat co to bylo za typ kese

neni nejaka sada theme jako u vlastni bodu ?

 

- jde si nejak individualne upravit skupiny kesi aby se to projevilo na ikone ?

treba aby na nich byl cerveny/modry/zluty puntik nekde na okraji, aby se dalo rozlisit jen kouknutim na mape, ze tadle patri do teto skupiny a tadle do jine, podle vlastniho zadani, snad je srozumitelne jak to myslim

 

a jeste vlastne jeden dotaz k ikone, kdyz mi nekdo do lokusu posle vlastni gpx se svymi jiz ulovenymi kesemi = osmajlikovane a ja je ulovene nemam, aktualizuji je, ale stejne se stale ukazuji jako smajlik, jde to nejak odsmajlikovat jinak nez nahranim kese z GC ?


  • 0

#3582 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 9:29

Ahoj,

 

chci se zeptat. Používám Locus s kešemi zobrazenými přes doplněk z databáze Geogetu. Dříve stačilo na nějakou takovou keš nebo jiný bod dát středový kříž a ono to ukázalo vzdálenost z aktuální polohy. Teď už to nějakou dobu nedělá. Pokud se keš dostane pod středový kříž, ikona se zvětší, ale vzdálenost se neukáže. Jde to někde zapnout? Díky.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3583 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 16:48

Teď jsem vyzkoušel a vzdálenost mi to ukazuje. Pokud ovšem vypnu GPS tak vzdálenost neukazuje. Logicky :-) Nemáš tedy vypnutou GPS ?


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#3584 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 17:42

Ne, GPS je zapnutá. Když na keš ťuknu, objeví se malý detail (obtížnost, terén...) a tam dole vzdálenost je. Dřív se ale ukazovala přímo i bez klikání, jakmile se keš dostala pod středový kříž. Teď je vidět, že aplikace o keši ví (ikona se zvětší), ale tu vzdálenost tam nemám.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3585 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 19:26

Vyzkoušel jsem a vzdálenost po najetí křížku mi to ukazuje.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#3586 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 20:25

Hm, tak že by to způsobila nějaká aktualizace telefonu? Xiaomi celkově se zdá být aktivnější v boji vůči aplikacím - asi v honbě za co nejnižší úsporou baterie, tak jestli to není něco takového. V každém případě díky za info a uvidím, co bude dál.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3587 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 21:01

Hm, tak že by to způsobila nějaká aktualizace telefonu? Xiaomi celkově se zdá být aktivnější v boji vůči aplikacím - asi v honbě za co nejnižší úsporou baterie, tak jestli to není něco takového. V každém případě díky za info a uvidím, co bude dál.

 

To určitě ne, ale na 95% půjde jen o nějaké z mnoha nastavení, jimiž je Locus až přesycen a vyznat se v nich je po pravdě šílené.


  • 0

#3588 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 21:21

@LBD945 - Napadá mě jedno: Nastavení - Různé - Propojit s doplňky


  • 0

#3589 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 21:36

Menu -> nastavení -> body a trasy -> obsah popisku bodu

 

popisky na mapě -> při najetí kurzoru

 

Pokud se nic nezobrazuje máš nastaveno "nikdy"


  • 1

#3590 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 21:45

Menu -> nastavení -> body a trasy -> obsah popisku bodu

popisky na mapě -> při najetí kurzoru

Pokud se nic nezobrazuje máš nastaveno "nikdy"


To asi bude ono.
Já dotaz blbě pochopil, že se mu zobrazuje vše jako dřív, ale vzdálenost ne. Musím se naučit lépe vnímat psaný text.
Milan má pravdu a bod. :-)
  • 0

#3591 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 22:19

Neaktualizovalo se ti u Xiaomi MIUI z 10 na 11?
Na mém Redmi přestaly chodit smsky, týden se bádalo a ve finále stačilo použít jinou apku a po opětovném přechodu na původní najednou chodila i ta. U žádného jiného telefonu jsem nezažila, že by se do provozu k zákazníkovi dostávalo něco tak neodladěného. Xiaomi v ČB je v klidu, jeden expert konstatuje, že je normální, že každému nechodí pár dní něco jiného a druhý vnucuje tovární nastavení - přeloženo naše firma něco zprasila, ale čas to milý zákazníku bude stát tebe, zatímco my budeme vysmátí.
Takže bych věřila, že s aktualizací Xiaomi tvůj problém souviset může - je pravda, že HW je možná dobrý, ale SW?
Doporučuji fórum MIUI CZ a SK, na které mě upozornili kačeři v depresivním vlákně - tam si počteš. Firma dělá mrtvého brouka, ale různé problémy trvají pěkně dlouho.
  • 0

#3592 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 23:35

@LBD9445 hlavně prosím aktulizuj na poslední verzi 3.42 ;)

 

@zvedavkanocni to zní jako doporučení ze strany prodejce. Osobně můžu potvrdit že Xiomi patří z hlediska supportu na straně Locusu Map obecně k nejproblematičtějším telefonům, hned spolu s Huawei ...


  • 0

#3593 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 7:31

Díky všem za tipy. Postupně:

 

@menion - poslední verzi mám, ale dělá to posledních několik verzí. Synovi to vzdálenost přestalo ukazovat později než mně - aktualizaci aplikace mu to nabídlo později a po ní mu to už taky nejde. Kolegové programátoři androidisti taky mají zkušenost, že xiaomi a huawei jsou pro ně nejproblémovější. Aplikace, která jinak všude normálně funguje, musí řešit nějaké speciality, které nastávají jen na těchto dvou značkách.

 

@milancer - celé nastavení jsem poctivě už několikrát proklikal, ale nic vhodného jsem neobjevil. Zmíněné nastavení popisku bodu je v Pro verzi, já mám free. Nemá tam ale třeba ve free verzi být v databázi nějaký default, který nejde ve free editovat, a ten že třeba nedopatřením při aktualizaci aplikace zmizel?

 

@zvedavkanocni - MIUI je 10.4.4. Je pravda, že v telefonu se každou chvíli něco aktualizuje - Android, MIUI, systémové aplikace... ale vnímám to jako plus oproti předchozím Samsngům, na které nikdo z tohoto hlediska nesáhl...

 

Ještě jednou díky.


Tento příspěvek byl upraven od LBD945: 09 prosinec 2019 - 7:38

  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3594 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 7:42

@dejwy: Já si moc nepamatuju, co to ukazovalo dřív. Teď po najetí kříže na keš se neobjeví žádná informace, jen se ikona zvětší. Je pravda, že dřív se možná ukazoval i název bodu, ale krk za to nedám.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3595 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 7:47

Tohle nemůže být problém závislý na telefonu, takže Xiaomi je tady určitě z obliga.

Pokud se tedy neobjeví popup tak to opravdu musí být nastavením které zmiňoval @milancer. Že se změní samo? Možné je vše, ale ne moc pravděpodobné. Nedělal jsi například nějakou obnovu nastavení z něčí Pro verze?

 

Ŕešení by zde mohlo být udělat reset nastavení (tedy jen pře-install z Google Play), což obnoví ten default.


  • 0

#3596 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 7:57

Nedělal jsem žádnou obnovu ani jinou nestandardnost. Jen běžné aktualizace toho, co mi telefon sám nabídne.

 

Dal jsem teď v menu Nastavení - Různé - Reset nastavení. Po restartu aplikace jsem jen zaškrtl Propoji s doplňky. Výsledek - v mé věci žádná změna, stále se nic neukazuje. Nebo je to málo a mám aplikaci celou odinstalovat?


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3597 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 8:02

Tak pak ještě poslední věc co mě napadá. Tohle nastavení (viditelnost těch popup oken), lze nastavit na individuální šložku. Takže vlez do správce bodů a u složky ve které máš kešky co zlobí, dej nastavení (tří tečkové menu) a tam se podívej co je nastavené pro tyhle popupy.


  • 0

#3598 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 8:28

Ale ty keše nejsou v žádné složce - neimportuji je. Jsou to keše živé mapy momentálě podané doplňkem. A je jedno, zda z geogetu nebo geocaching for lucus. Ve správci bodů nemám žádný svůj bod.

 

Ale pozor - teď jsem zkusil přidat vlastní bod a u něj to funguje dobře. Jen u těch keší zobrazených přímo z doplňku ne.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3599 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 8:32

...a ještě jedna informace: když u té složky, kam jsem přidal ručně nový bod, dám popisky na mapě "Hlavní nastavení", popis se neukazuje. Když na složce nastavím "Při najetí kurzoru", funguje to. Takže opravdu asi v hlavním nastavení není něco OK, ale nevím, se to mohlo stát a proč se to neopravilo tím restartem nastavení...


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3600 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 9:31

Schválně jsem zkusila,jedu zatím také na free verzi, i když teď po vyzkoušení telefonu si konečně asi koupím plnou. Vzdálenosti se mi zobrazují, údaj mám nad čarou a pod ní i stupně - bude to někde v nastavení, jak psal Milan. Možností bylo víc, já si dala tohle. Občas si s nastavením pohraju, je tolik možností, že po čase zapomenu, co kde je a tak šátrám.
Závěr: Po aktualizaci MIUI u mě tahle funkce beze změny, ale pamatuji, že jsem musela znovu skamarádit BRouter....takže s aktualizacemi budu opatrnější, budu je do mobilu pouštět až s nějakým zpožděním jako nalano.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama