Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#3601 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 9:35

@zvedavkanocni - nejde o navigaci - není tam žádná čára. Mám prostě jen zobrazenou mapu, v ní keše živé mapy, žádné navádění, kompas, nic takového. Když mapu posunu tak, aby ikona keše byla pod středovým křížem, má vyskočit popup - co to je za bod a vzdálenost k němu. A to se nestane.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3602 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 10:02

Zkusil jsem ještě "live" režim. Mnou popisované nastavení funguje stejně jak u bodů ve složce, tak v live režimu.


  • 0

#3603 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 10:11

Zvědavka má na mysli Spojnici s GPS. Ta se nastaví v nastavení - Mapy -Pomocná grafika. Ta ukazuje taky vzdálenost středu mapy od GPS pozice.
Mám Pro verzi a ukazuje mi i vzdálenost u bodů po najetí kurzorem. Ale jen při zapnuté GPS v Locusu.
  • 0

#3604 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 10:32

Spojnici s GPS jsem si teď zkusil zapnout. Ta funguje dobře - a děkuju za tip, asi to nechám zapnuté trvale.

 

@Milancer: Já si myslím, že to je opravdu tím tvým nastavením - všechno tomu nasvědčuje. Jenže ve free verzi to nemůžu změnit. Nějakým záhadným způsobem se tam zřejmě dostalo, že popup nemá vyskakovat nikdy, tak nevyskakuje. Ale já s tím nic neudělám. Říkám si, jestli třeba nemůže být ve zdrojáku "překlep" - že by se do tohoto údaje omylem zapisovala hodnota jiného nastavení (???). Mně už se párkrát stalo, že jsem odněkud překopíroval kus podobného zdrojáku a pak někde zapomněl správně opravit. I třeba v nějaké starší aktualizaci, jakože teď už to je OK, ale chybná hodnota už zůstala.. Ale to jen tak spekuluji.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3605 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 10:52

Chyba ve zdrojáku aktuálně není, kontroloval jsem to. 
Nicméně za ty roky čas od času někdo psal, že se mu nastavení změnilo aniž by na to šahal, což ty jsi tady nemohl.

Takže mám pro tebe dvě řešení :).

  1. buď si kup Pro verzi 
  2. nebo udělej v menu > více > správce zálohování zálohu nastavení a pošli mi jí na locus.map@asamm.com . Nastavení ti opravím a pošlu zpět.

  • 1

#3606 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 11:47

Nedalo mi to a zkusil jsem Locus z mobilu odinstalovat. Pak jsem ho připojil kabelem a zjistil jsem, že tam ve složce Locus toho stejně dost zbylo, tak jsem to všechno smazal s výjimkou geogetí databáze a vektorové mapy. Pak jsem Locus znovu stáhl z Google play, zapnul jen propojení s doplňky, dal si načíst keše z databáze Geogetu - a nic, žádná změna.

 

Já se ale nakonec rozhodl pro řešení 3 - budu používat spojnici s GPS. To se mi líbí a dokážu tak změřit nejen vzdálenost ke keši, ale i k libovolnému bodu na mapě, což mi někdy chybělo. Zálohu udělám a pošlu, uvidíme, co se v Nastavení najde.

 

V každém případě moc děkuji za ochotu...


  • 1

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#3607 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 18:56

Požádal jsem o přidání ikony (a vůbec i typu) pro Lab cache do Locusu

https://forum.locusm...hp?topic=6822.0


  • 0

#3608 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 20:58

Mě se labky v Locusu zobrazuji i s ikonou. A mám je i ve filtrech. Takže myslím, že je Locus plně obsahuje.

Screenshot-2019-12-26-20-55-17-156-menio

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 26 prosinec 2019 - 20:59

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3609 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 21:35

Můj omyl.
Problém je v pluginu pro Geoget databázi pro Locus. Ten nezná typ Lab cache, nikoliv Locus sám.

Pardon. Beru zpět.
  • 0

#3610 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 22:42

Máme tu menší problém s Locusem. Podotýkám, že já osobně jsem jen prostředník a absolutně se mi nechce si Locus instalovat a bádat v tom - používám jiný software.

Zkusili jsme do Locusu nahrát mapy verze V4 (tj. z Openandromaps) - a nefungovalo to, v daném okamžiku nebyl čas to blíže zkoumat. Než se udělá další pokus, chtěl bych vědět od někoho komu to funguje, za jakých okolností mu to jede.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3611 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 8:39

K mapám je třeba si doinstalovat i jejich téma https://www.openandr...tain-hike-theme


  • 0
VSA

#3612 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 9:04

Mapy z Openandroidmaps nepoužívám, ale teď jsem je vyzkoušel. Stáhnul jsem mapu do příslušné složky Locusu, nainstaloval mapové téma a normálně to funguje.

Okolnosti: 270m.n.m., 24°C, interiér :-)

Pokud mohu nějak pomoci, rád se o to pokusím, ale moc netuším s čím.


  • 2

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#3613 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 12:29

Co jsem se díval, tak témata z androidmaps vypadají hezky, ale nezobrazují turistické trasy, takže pro mě nepoužitelné.


  • 0

#3614 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 14:50

Locus sam take obsahuje temata, osobne pouzivam to turisticke ktere tam je s moznosti vyp/zap tur. a cyklo trasy.

Mapy doporucuji: https://osm.paws.cz/ Jsou na turistiku.


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 27 prosinec 2019 - 14:51

  • 2
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3615 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 23:33

Ahoj, prosím trošku nakopnout. Mám Locus Pro verzi, někde jsem odklikl, že pro keše použít importovat do locusu, jenže pokud se chci podívat na listing importované kešky a jdu přes hlavní menu - webová stránka nedojde k otevření listingu na webu, ale opět k importu. Pokud byste mi někdo dokázal poradit, jak toto opravit, budu velice vděčný - mockrát děkuji. Telefon Samsung Galaxy S7 edge - verze Androidu 8.0.0


  • 0

#3616 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 23:41

Nastavení-aplikace-tam si najdi ten svůj prohlížeč a dole dej vymazat výchozí nastavení.
  • 0

#3617 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2020 - 9:03

Locus sam take obsahuje temata, osobne pouzivam to turisticke ktere tam je s moznosti vyp/zap tur. a cyklo trasy.

Mapy doporucuji: https://osm.paws.cz/ Jsou na turistiku.

 

Ja take pouzivam toto interni tema. Pripomina mi tema z Mapy.cz. Tema z paws mi hlavne ve mestech prijde dost neprehledne.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3618 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 9:37

Můj omyl.
Problém je v pluginu pro Geoget databázi pro Locus. Ten nezná typ Lab cache, nikoliv Locus sám.

Pardon. Beru zpět.

 

Napsal jsem vývojáři pluginu (Radim Vaculík), odepsal, že se vývoji tohoto pluginu už nevěnuje, takže bohužel. Změna nikdy nebude.


  • 0

#3619 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 10:08

A nemůžeš zkusit si to do toho pluginu přidat sám? Předpokládám, že je to zdroják v Pascalu, což není takový problém rozluštit. Já to nepoužívám, ani nevím o co jde.


  • 0

#3620 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 10:23

A nemůžeš zkusit si to do toho pluginu přidat sám? Předpokládám, že je to zdroják v Pascalu, což není takový problém rozluštit. Já to nepoužívám, ani nevím o co jde.

 

Nejsem programátor, stejně jako nejsem opravář auta.
teoreticky ano, ale netuším, kde je plugin vůbec nainstalován, natož, zda je tam zdroják.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama