Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#3621 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 10:29

Proc myslis, ze je to v Pascalu? :o


  • 0

#3622 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 10:32

Pascal by byl celkem vtipnej :) ...

Tady je seznam add-onů o kterých vím a případně i odkazy na zdrojáky: https://github.com/a.../locus-api/wiki

 

Nevím přesně který řešíte ale GSAK i GeoGet add-on mají zdroják veřejný.

Nicméně jedna věc je úprava apky, druhá pak její publikování na Google Play. Pod originální účet to bez součinosti s autorem nelze.


  • 0

#3623 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 11:30

Pokud by se jednalo jen o přidání typu keše, tak bych to asi mohl udělat. Sice bych radši dodělal ty tři doplňky do Locusu co mám rozdělané, ale zkusím se na to podívat. Pochopitelně bych to pak musel publikovat pod svým účtem. Zamyslím se nad tím a kdyžtak napíšu autorovi, jaký by na to měl názor. Nic neslibuju.


  • 1

#3624 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 11:34

"Tří doplňky"? Oki :).

 

Jen pro info, možná víš ... majitel účtu pod kterým se obsah (aplikace) publikuje může dát plný přístup k jedné aplikaci komukoliv. Zároveň lze zapnout tzv. "App Signing" a ten nový tvůrce může pak aplikaci i bezpečně podepisovat nově vygenerovaným klíčem. Pokud tedy majitel je ochoten, lze to nastavit tak že lze pokračovat ve stávající aplikaci.


  • 0

#3625 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 11:47

V geogetím datovém adresáři ve složce Script. Tam jsou všechny. Ale chápu, že bez základní znalosti Pascalu se do toho pouštět nechceš. Na druhou stranu, když si příslušný skript zazálohuješ, nic nezkazíš a můžeš se vrátit, nebo si ho stáhnout znovu. Nebo se může najít někdo jiný, kdo to používá a bude vědět, jak na to.


  • 0

#3626 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 11:57

Mpiku, bavíme se o pluginech Locusu!
  • 0

#3627 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 12:05

Pokud by se jednalo jen o přidání typu keše, tak bych to asi mohl udělat. Sice bych radši dodělal ty tři doplňky do Locusu co mám rozdělané, ale zkusím se na to podívat. Pochopitelně bych to pak musel publikovat pod svým účtem. Zamyslím se nad tím a kdyžtak napíšu autorovi, jaký by na to měl názor. Nic neslibuju.


Co jsem se kouknout, tak stačí v jedné funkci, co převádí název kese na výčtový typ, doplnit chybějící druhý keší.

Mimochodem, nemá v sobe náhodou Locus nějaký svoje SQLite s rtree podporou? Pak by to SQL používané v pluginu mohlo být o dost rychlejší.
  • 0

#3628 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 13:22

"Tří doplňky"? Oki :).

Neboj, nic velkýho to není, jen takový drobnosti pro snadnější život ;)

 

Ohledně toho podepisování - osobně bych se raději klonil k variantě vlastního doplňku. Večer se podívám do toho zdrojáku a jestli nenajdu nějaké záludnosti, tak si to raději přepíšu po vlastním, protože vím o dalších nedostatcích tohohle doplňku a křísit něco, co má chyby apod. není podle mě ideální. Před časem už mě o to žádal mlatxx, který zde popisoval chyby, které mu to dělá, teď je prý navíc problém s Android 10.

 

 

 

Mimochodem, nemá v sobe náhodou Locus nějaký svoje SQLite s rtree podporou? Pak by to SQL používané v pluginu mohlo být o dost rychlejší.

To je na mě moc odborný dotaz, dělám v .netu a mssql, a jako hobby teď Android, takže do SQLite a natož v Locusu moc nevidím, ale prozkoumám to.

 

Byl bys ochoten mi udělat testovací db s třeba 100 kešemi všech možných typů? Díky


  • 1

#3629 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 14:43

No i kdyby Locus uměl něco jako r-tree, k čemu to?

 

GeoGet má svojí databázi a pokud ta DB má R-tree index, nativní SQLite s ní neumí, takže je třeba nějaký modul jako Spatialite či podobně.

 

Žádný z add-onu přímo do Locusí databáze nešahá a pokud by někdo měl takové nutkání, vážně před tím varuju (DB se průběžně mění).


  • 0

#3630 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 15:21

Mám na mysli modul Rtree, co je součástí SQLite distribuce. Třeba pro Windows je to přímo uvnitř standardního sqite3.dll. systémová SQLite v Androidu to z nepochopitelného důvodu nemá, ale aplikace nemusí používat tu systémovou verzi, můžou si s sebou nést vlastní. Dotaz směřoval k tomu, jestli tam náhodou takto upravená knihovna už není, že by ji addon mohl použít.

Ono by to nahledavani keší podle BBox zrychlilo minimálně o jeden řád...
  • 0

#3631 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 21:44

Chápu (a díky za info, o nativní implementaci r-tree jsem nevěděl), nicméně i tak by to na Androidu nejspíše nefungovalo. Pokud by Locus měl vlastní sqlite knihovnu (ano, má pro jisté účely), tak externí aplikace stejně nemůže využívat nativní knihovny jiné aplikace.


  • 0

#3632 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2020 - 8:28

Vcera jsem naimportoval prvni Community Celebration Event a vsimnul si, ze se mi do Locusu naimportil s ikonou tradicky.

Co bude pls potreba ke zmene ikony? Nutne zmenit v Locusu nebo nejakem pluginu?

V GeoGetu je ikona v poradku.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3633 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2020 - 9:26

Vcera jsem naimportoval prvni Community Celebration Event a vsimnul si, ze se mi do Locusu naimportil s ikonou tradicky.
Co bude pls potreba ke zmene ikony? Nutne zmenit v Locusu nebo nejakem pluginu?
V GeoGetu je ikona v poradku.....


Me se to naimportolo s ikonou složky, do které jsem to iportoval.
  • 0

#3634 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2020 - 9:58

Import přes GC4Locus a Live Map naimportuje s původní ikonou. (ikona složky na to nemá vliv).

Import přes doplněk Geoget databáze pro Locus naimportuje jako tradicku, protože doplněk tento typ nezná.
  • 1

#3635 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2020 - 10:59

To je tentýž problém jako s labkami. Plugin tento typ nezná.
  • 1

#3636 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2020 - 17:21

To je tentýž problém jako s labkami. Plugin tento typ nezná.

 

Jojo, je to problem pluginu. Uz mam hezkou, korektni ikonu za pomoci GC4Locus:-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3637 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2020 - 20:54

Hezky! Jsi šikula ;-)
  • 0

#3638 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2020 - 13:50

Nemáte někdo nějaký kód Community Celebration Eventu?
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3639 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2020 - 13:53

http://coord.info/GC8HMX9


  • 0

#3640 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2020 - 14:27

Díky.
Když jsem tam koukal naposledy,ještě tam nebyla. Ale mohlo mě to napadnout :-)
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama