Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3830 odpovědí na toto téma

#3681 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2020 - 15:58

Něco podobného jsem řeši nedávno a ukázalo se, že uživatel měl vypnutý "Pravý azimut" v nastavení > senzory. Zkontroluj prosím jestli to není problém i u tebe, díky.

 

Ano, mel sem vypnuty "Pravy azimut". Ani nevim jak. Ted vse pocita, tak jak ma!

Diky moc!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3682 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2020 - 18:17

Už jsem to tady kdysi psal, ale možná to zapadlo...

 

@menion

Líbila by se mi vlastnost, kdybych mohl keš (když ji mám načtenou) jednoduše aktualizovat "potáhnutím" dolů, tak jako je to standart u webových stránek nebo mailu. Případně v nastavení upřesnit, co přesně se má potáhnutím udělat - Aktualizovat keš nebo Stáhnout logy.

 

Díky


  • 0

#3683 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2020 - 8:23

Rozumím. To by rozhodně nebylo špatné, jen je to trošku hůře proveditelné. Dost funkcionality jde z Geocaching4Locus add-onu což blokuje nějakou přímější integraci do aplikace, jako například zmíněné "swipe-to-refresh". Takže tady bohužel.


  • 0

#3684 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 21:12

Ahoj, konec roku, čas na různé statistiky, výsledky apod.. Mám nějaké záznamy tras, některé jako chůzi, některé jako kolo.. Když chci zjistit kolik jsem letos ujel potažmo ušel nikde nemůžu najít filtr, který by mi to umožnil.. Samozřejmě to můžu udělat ručně, nemám jich tam stovky, ale.. Jsem jen slepý nebo to opravdu nejde? Díky
  • 0

#3685 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 21:31

Kde to nejde?
Co používáš za software či službu?

Strava, končící Endomondo, Garmin Connect... Tam všude to jde zjistit.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 29 prosinec 2020 - 21:31

  • 0

#3686 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 21:46

Tazatel myslí v Locusu, tam filtrovat uložené trasy podle režimu (Chůze, Běh atd.) nejde, ale bylo by to užitečné, viď menione :-)


  • 0

#3687 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 21:49

Óóó a jak ... naštěstí si řadím právě podle aktivity trasy do složek, to jediné způsobuje, že tak banální věc ještě není ... příští rok, určitě!  ;)


  • 0

#3688 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 21:59

To bude prima. Ty složky mě nenapadly, mám vše v jedné, ale počkám si na filtr.

 

Když už jsi na přijmu, zkusím touto cestou upozornit na chybu (29.11 jsem psal mail, možná se ztratil) - výběr složky přes ActionFiles.actionPickDir() neumožní výběr složky, ale chce vybrat konkrétní soubor a ten pak vrací jako součást cesty. Předtím to fungovalo v pohodě.


  • 0

#3689 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 22:02

Díky za projeveny zájem i za odpovědi.. Složky zní jako brilantní řešení.. :-)
  • 0

#3690 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 22:30

Tazatel myslí v Locusu, tam filtrovat uložené trasy podle režimu (Chůze, Běh atd.) nejde, ale bylo by to užitečné, viď menione :-)

Ježiš, pardon, já se nějak vypnul - je to jasné z vlákna.
Omluva všem.


  • 1

#3691 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2021 - 21:01

To bude prima. Ty složky mě nenapadly, mám vše v jedné, ale počkám si na filtr.

 

Když už jsi na přijmu, zkusím touto cestou upozornit na chybu (29.11 jsem psal mail, možná se ztratil) - výběr složky přes ActionFiles.actionPickDir() neumožní výběr složky, ale chce vybrat konkrétní soubor a ten pak vrací jako součást cesty. Předtím to fungovalo v pohodě.

 

Hmm asi ztratil, to si neuvědomuju. Nicméne zkouším to a nedaří se bohužel nasimulovat. Děje se ti to s polední 3.49.1 verzí?


  • 0

#3692 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 22:01

Omlouvám se, chyba je na mé straně. Zůstal tam kus kódu, když to minule nefungovalo a obcházeli jsme to přes Total Commander. Už jsem nahrál do Play novou verzi, která chybu opraví.


  • 0

#3693 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 10:32

Chtěl bych se zeptat, jestli v Locusu nějak jde:

 

1) Zdržuje mě, když u keší načtených přes G4L zapínám zobrazování waypointů individuálně pro každý wp. Neexistuje nějaké globální nastavení Locusu, tak aby se všechny wp rovnou zobrazovaly?

2) Zjistil jsem, že aplikace mapy.cz má šikovnou funkci, totiž když kliknu na jakýkoliv objekt (třeba parkoviště), vyvolá se menu, kde je mj. volba Sdílet, kterou přenesu cíl do aplikace od auta. V autonavigaci se mi potom cíl z mapy.cz rovnou objeví. V Locusu se mi tohle nepovedlo. Menu sdílet je krkolomněji vyvolatelné, není to na jeden klik jako v mapy.cz, je tam 6 variant sdílení, ale ani jedna z nich neposkytne aplikaci od auta to, co by potřebovala. Zajímá mě jestli je možné nějak Locus přesvědčit, aby poskytoval stejný formát při sdílení jako mapy.cz.

 

Pokud výše uvedené aktuálně nejde, kam bych to měl napsat jako feature request?

 

Dneska jsem v nové verzi 3.50 vyzkoušel, že obě výše zmíněné nepříjemné vlastnosti Locusu stále přetrvávají. Je šance to nějak posunout?


  • 0
Vložený obrázek

#3694 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 10:54

K bodu 2 bych mohl nabídnout můj doplněk. Jezdím přes Sygic ("proč" není tématem) a potřeboval jsem interakci, abych mohl jen kliknout a otevřel se mi rovnou návrh trasy v Sygicu směřující na střed obrazovky. Kamarádi pak požadovali stejnou funkčnost i pro mapy.cz a další jiné mapové appky.

 

Pokud by to řešilo tvůj problém, mohl bych to na Play zveřejnit.

 

1c43431e-08e5-42bf-b442-d95b8b573ad8_l.p


  • 1

#3695 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 12:15

K bodu 2 bych mohl nabídnout můj doplněk. Jezdím přes Sygic ("proč" není tématem) a potřeboval jsem interakci, abych mohl jen kliknout a otevřel se mi rovnou návrh trasy v Sygicu směřující na střed obrazovky. Kamarádi pak požadovali stejnou funkčnost i pro mapy.cz a další jiné mapové appky.

 

Pokud by to řešilo tvůj problém, mohl bych to na Play zveřejnit.

 

 

 

Tak pro Mapy.cz bych docela privital. Opravdu je to docela opruz se proklikat Locusem! Predem diiiiiiiiky!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3696 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 12:25

No některé navigace jsou v apce připravené natvrdo (např. Sygic a další). Pokud máte ozkoušené volání do dané navigace, není to takový problém přidat přímo do apky.

Případně lze využít "Quick bookmarks" které tohle v podstatě též umožňují (hmm trošku hloupý název, už toho umí trošku více).


  • 0

#3697 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 12:26

Já bych to bral na Waze
  • 0

#3698 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 12:32

Pokud máš "Waze" nainstalovaný, v popup menu "Navigace" u bodu by měl být. Není tam?


  • 0

#3699 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 12:57

Pokud by to nabízel samozřejmě přímo Locus, bylo by to skvělé, protože třeba do panelu jde vložit odkaz na Mapy.cz, ale dojde jen ke spuštění.

 

V tom mém doplňku se posílá rovnou i střed obrazovky, takže je pak možné rovnou navigovat apod.

 

Mapy.cz

            Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_VIEW,
                    Uri.parse("geo:" + mapCenter.getLatitude() + "," + mapCenter.getLongitude()));
            intent.setPackage("cz.seznam.mapy");
            intent.addFlags(Intent.FLAG_ACTIVITY_NEW_TASK);
            startActivity(intent);

Sygic (plná)

            Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_VIEW,
                    Uri.parse("com.sygic.aura://coordinate|" + mapCenter.getLongitude() + "|" + mapCenter.getLatitude() + "|drive"));
            intent.setPackage("com.sygic.aura");
            intent.addFlags(Intent.FLAG_ACTIVITY_NEW_TASK);
            startActivity(intent);

Sygic (Voucher Edition)

            Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_VIEW,
                    Uri.parse("com.sygic.aura://coordinate|" + mapCenter.getLongitude() + "|" + mapCenter.getLatitude() + "|drive"));
            intent.setPackage("com.sygic.aura_voucher");
            intent.addFlags(Intent.FLAG_ACTIVITY_NEW_TASK);
            startActivity(intent);

Orux Maps

            Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_VIEW,
                    Uri.parse("geo:" + mapCenter.getLatitude() + "," + mapCenter.getLongitude()));
            intent.setPackage("com.orux.oruxmaps");
            intent.addFlags(Intent.FLAG_ACTIVITY_NEW_TASK);
            startActivity(intent);

Google Maps

            Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_VIEW,
                    Uri.parse("geo:" + mapCenter.getLatitude() + "," + mapCenter.getLongitude()+"?q="+mapCenter.getLatitude() + "," + mapCenter.getLongitude()));
            intent.setPackage("com.google.android.apps.maps");
            intent.addFlags(Intent.FLAG_ACTIVITY_NEW_TASK);
            startActivity(intent);

WindyMaps

            Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_VIEW,
                    Uri.parse("geo:" + mapCenter.getLatitude() + "," + mapCenter.getLongitude()));
            intent.setPackage("cz.seznam.windymaps");
            intent.addFlags(Intent.FLAG_ACTIVITY_NEW_TASK);
            startActivity(intent);

Volba

            Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_VIEW,
                    Uri.parse("geo:" + mapCenter.getLatitude() + "," + mapCenter.getLongitude()));
            startActivity(Intent.createChooser(intent, "Vyberte aplikaci"));

  • 0

#3700 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 13:04

Sel by dat odkaz na stazeni doplnku???


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama