Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#3701 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 13:06

No jestli chcete a jestli Y&MD nebude proti, můžu vedle Sygicu (který by již identicky v apce měl být) přidat i nějaké další apky, které by tedy byli přímo dostupné ze spodního menu detailu bodu (na screenu sekce "External apps").

 

EDIT: hm, nejde mi jednoduše přiložit obrázek, neva, prostě tam kdesi dole v menu u bodu :)


Tento příspěvek byl upraven od menion: 13 leden 2021 - 13:07

  • 0

#3702 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 13:08

No jestli chcete a jestli Y&MD nebude proti, můžu vedle Sygicu (který by již identicky v apce měl být) přidat i nějaké další apky, které by tedy byli přímo dostupné ze spodního menu detailu bodu (na screenu sekce "External apps").

 

EDIT: hm, nejde mi jednoduše přiložit obrázek, neva, prostě tam kdesi dole v menu u bodu :)

 

Rozhodne bych se primlouval za Mapy.cz! Posledni dobou je docela vyuzivam......


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3703 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 13:37

Použít můžeš Menione cokoliv :)

 

 

Koukal jsem teď na svůj Play a ten můj doplněk tam nemám ani v alpha kanálu, jen jeho předchůdce, který se staral jen o Sygic. Hodím to tam večer a dám link.

Pokud by byl někdo hodně nedočkavý a chtěl to vyzkoušet, tak tady je (je podepsaný, ale je potřeba mít povolené instalace z jiných uložišť).


Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 14 leden 2021 - 8:54

  • 2

#3704 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 20:09

To menion: Mě by se tam líbila navigace  https://www.magicearth.com/developers/


  • 0
VSA

#3705 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 20:51

Zkouším tedy jen jak Locus aktuálně reaguje a 

  • mapy.cz > v "spodní menu bodu > sdílet > další mapové aplikace"
  • sygic > přímo v "spodní menu bodu > navigovat > sygic"
  • waze > přímo v "spodní menu bodu > navigovat > waze"
  • Google nav > v "spodní menu bodu > navigovat > další nav apky"
  • Here we go > v "spodní menu bodu > navigovat > další nav apky"
  • a další by měli jet též přes "sdílet > další mapové aplikace" (pokud jsou korektně napsané)

Tak mi přijde, že to docela šlape ne?


  • 0

#3706 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 8:16

Použít můžeš Menione cokoliv :)

 

 

Koukal jsem teď na svůj Play a ten můj doplněk tam nemám ani v alpha kanálu, jen jeho předchůdce, který se staral jen o Sygic. Hodím to tam večer a dám link.

Pokud by byl někdo hodně nedočkavý a chtěl to vyzkoušet, tak tady je (je podepsaný, ale je potřeba mít povolené instalace z jiných uložišť).

 

Tak jsem si doplnek nainstaloval, nastavil, ale ted nevim jak dal. Nikde v Locusu se mi neobjevila moznost pridat Mapy.cz do prave listy (jak bylo na obrazku v jednom z predchozich prispevku). Neni tady zase problem s A11, nebo je to mezi klavesnici a zidli? :-) 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3707 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 8:56

Byla chyba v načítání nastavení, dal jsem tam teď verzi 0.04, link na složku je tady.

 

V Nastavení si pak povol appky co chceš vidět v Locusu.


  • 1

#3708 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 11:40

No já to mám tak, že v autě mi trůní druhý mobil, který šťavím pouze na autonavigaci (waze). Takže to tak lehké nemám s cíli.
Řeším to tedy následovně.
Na hlavním mobilu si v aplikaci Locus zkopíruji souřadnice, vyjede zelené pop up okénko s tlačítkem sdílet, to kliknu a vyberu Google Keep a v té aplikaci dám uložit. Následně jdu na svůj druhý mobil a otevřu aplikaci Google Keep, kliknu na novou poznámku se souřadnicemi a dám zkopírovat. Následně poznámku smažu a přejdu do aplikace Waze, kde nakopíruji souřadnice. Waze naštěstí zvládá schroustat "geocaching" souřadnicový systém.
Zní to dost složitě, ale v reálu to nezabere nějak času a je to kolikrát rychlejší, než cíl hledat v mapě a taky stoprocentní.
Možná by tuto krkolomnou situaci dokázal vyřešit nějaký Locus cloud, který se prý připravuje, no uvidíme.
Nevím kolik je takových lidí jako jsem já, asi moc ne. Ale nechci si huntit baterku a Amoled display na novém mobilu. A na Felicii žádný panel android auto nemám :D.
  • 0

#3709 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 11:41

Byla chyba v načítání nastavení, dal jsem tam teď verzi 0.04, link na složku je tady.

 

V Nastavení si pak povol appky co chceš vidět v Locusu.

 

Hlasim, ze to funguje!

Sice to muze clovek udelat  "spodní menu bodu > sdílet > další mapové aplikace" jak psal menion, ale toto je o dost pohodlnejsi!!!!

 

Diky moc!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3710 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 12:47

Tak ten můj doplněk už je na Google Play

 

Nechal jsem ho zatím jako veřejnou betu. Později asi udělám samostatné vlákno pro doplňky od mě (mám ještě asi 3-4, co by se někomu mohly hodit), ať to tu neplníme mimo hlavní téma.


  • 1

#3711 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 13:33

Zkouším tedy jen jak Locus aktuálně reaguje a 

  • mapy.cz > v "spodní menu bodu > sdílet > další mapové aplikace"
  • sygic > přímo v "spodní menu bodu > navigovat > sygic"
  • waze > přímo v "spodní menu bodu > navigovat > waze"
  • Google nav > v "spodní menu bodu > navigovat > další nav apky"
  • Here we go > v "spodní menu bodu > navigovat > další nav apky"
  • a další by měli jet též přes "sdílet > další mapové aplikace" (pokud jsou korektně napsané)
Tak mi přijde, že to docela šlape ne?

Nemohlo by to fungovat jako to mají v aplikaci mapy.cz? Tj. po kliknutí na objekt a volbě sdílet se objeví spousta sdílecích možností. Tam totiž najdu i aplikaci na přenos souřadnic do mého auta.
  • 1
Vložený obrázek

#3712 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 14:00

Myslíš takhle?

 

4c7892eb-b64a-4cec-9a62-32452d2d0208_l.p

 

Edit: tohle není z verze 0.04, jen jsem to zkusil, jestli by se to zobrazilo. Přidám ve verzi 0.05


Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 14 leden 2021 - 14:37

  • 2

#3713 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 14:23

Vzhledem k tomu, že navigování na bod nepoužívám intenzivně, na designu okýnek mi moc nezáleží. Důležité je abych si mohl vybrat aplikaci volně, ne jen mapové aplikace a aby formát polohy byl aplikací auta akceptovatený (to co dávají mapy.cz je ok).
  • 0
Vložený obrázek

#3714 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2021 - 14:50

Někde jsem zahlédl info, že verze Locus Map 3.5 je prý nějaký předěl. Co se bude dít dál? Novější verzi bude třeba znovu koupit? Mám si verzi 3,5 pro jistotu zazálohovat? 


  • 0

#3715 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2021 - 16:09

https://www.locusmap...locus-map-3-50/
Možná tento starší článek zodpoví ještě lépe tvůj dotaz
https://www.locusmap...ts-talk-future/

Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 17 leden 2021 - 16:19

  • 0

#3716 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2021 - 13:31

Ahoj. Poslední verze Locusu Pro se mi spouští nějak pomalu. Dlouho to stojí při načítání tras. Mám jich uložených cca pod 500. Ale nejsou zobrazeny. Dřív to nedělalo. Telefon je ok. Mi9 android 10.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3717 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 11:39

Tak uz je to tady! 

 

Zacala fungovat verze Locusu (v 4.0) na principu predplatneho!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3718 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 18:07

Na to se taky netěším. Ale ještě ji nevidím. Naopak jsem dnes aktualizoval na 3.51.2 a po aktualizaci mi nejde spustit Locus. Při spoustění behěm načítání výletu a kešek se to na 70% tváří že to něco dělá, ale ani po 5 minutách nic. A když do toho hrabnu, tak to spadne.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3719 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 18:18

Na to se taky netěším. Ale ještě ji nevidím. 

 

No, je potreba nainstalovat verzi Locus Map Free. Ta je v obchode ve verzi 4.0 ( Ikdyz pravda je, ze ja jsem BETA tester).  Ale uz jsem si aktivoval Silver predplatne, ktere je pro majitele PRO verze na rok zadarmo. Funguji mi snad vsechny doplnky a pomalu si zvykam na trochu jine prostredi. Ale nic tragickeho.... 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3720 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 18:39

Já do toho šel po hlavě a rovnou do Hyper Gold Premium Super, nebo tak nějak. Každopádně za 650 ročně, když budou v ceně mapy, routovač, atd. mi to nepřijde zásadně moc (chápu, že je to individuální). Těším se na ten online plánovač, ale zatím jsem se k tomu nedostal.

 

Zatím nejvíc mě trápí absence tlačítka +/- pro zoom. Vím, že je to předpotopní, ale třeba dneska na kole mi tyhle dvě tlačítka dost chyběly. Rád bych si je přidal do panelu, ale tu možnost jsem nenašel, tak kdyby náhodou někdo tušil jak, tak dejte vědět.

 

Druhá věc co mi nešla, tak je import zálohy z Google Drivu. Neustále mě to cpe na Dropbox, ačkoliv ho nemám.

 

Jinak - nový je vždycky lepší, neplatí to jen u whisky.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama