Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3836 odpovědí na toto téma

#3801 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2022 - 21:34

Nejsem si jistý jestli dobře chápu dotaz, ale filtrování používám tak, že ve složce s body si naklikám viditelnost bodů na mapě, resp. klikem na ikonu složky měním viditelnost všech bodů složky na mapě.

 

Resp. ještě filtruji tak, že si vycentruji mapu na požadovanou pozici  a pak ve složce s body volím ve spodní liště viditelnost bodů ... prvních X bodů apod


Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 10 srpen 2022 - 21:39

  • 1

#3802 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2022 - 12:21

mě jde o viditelnost bodu přímo v dané složce, abych viděl jen ty viditelné a né všechny


  • 0

#3803 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2022 - 14:03

mě jde o viditelnost bodu přímo v dané složce, abych viděl jen ty viditelné a né všechny

 

To lze nastavit pomocí filtru u každé složky (4. ikonka zleva). Případně to obejít tím, že si body rozdělím do více složek a ty co nepotřebuju vidět, tak je mít prostě ve složkách, které budou na mapě celé vypnuté.

 

 

 

locus.jpg


  • 0

#3804 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2022 - 14:54

No do toho filtru jsem koukal, ale tam jsou jen geocachingové vlastnosti bodů, ale nikde jsem tam nenašel volbu jen viditelné


  • 0

#3805 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2022 - 11:38

Nevím co v té složce vlastně máš a základě čeho jsou ma mapě viditelné jen určité keše. Pokud na základě filtru, pak by to mělo stejným způsobem jít filtrovat i v té složce. Ale filtrovat podle viditelnosti na mapě podle mě nejde. Pokud bych to potřeboval, asi bych ty keše rozdělil do 2 složek a ty nepotřebné na mapě vypnul.
  • 0

#3806 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2022 - 17:11

Měl bych prosbu, jestli mi někdo dokáže poradit, jak vypnout názvy keší na mapě. Když si trochu odzoomuji, tak mám mapu plnou popisků a nedá se v ní vůbec orientovvat. U a:Drake jsem byl zvyklý, že na mapě mám tlačítko, kterým si ty popisky mohu zobrazit nebo skrýt. Na nic podobného jsem u Locusu zatím nenarazil a to bloudím v nastavení už nějakou tu chvíli.


  • 0

#3807 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2022 - 17:22

Měl bych prosbu, jestli mi někdo dokáže poradit, jak vypnout názvy keší na mapě. Když si trochu odzoomuji, tak mám mapu plnou popisků a nedá se v ní vůbec orientovvat. U a:Drake jsem byl zvyklý, že na mapě mám tlačítko, kterým si ty popisky mohu zobrazit nebo skrýt. Na nic podobného jsem u Locusu zatím nenarazil a to bloudím v nastavení už nějakou tu chvíli.

Nastavení - Body a trasy - Popisek bodu - Zobrazit na mapě, vybrat v rozbalovacím menu "Při najetí kurzoru"


  • 0

#3808 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2022 - 17:59

No to jsem zkoušel, dokonce jsem zkusil i volbu "Nikdy" a přesto byly zobrazeny u všech keší


  • 0

#3809 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2022 - 9:09

Zdravím, tohle ještě může mít dva důvody

1. v té sekci je podobné nastavení i pro trasy, tak jestli ...

2. a  nebo spíše ... složka ve které máš body má též svoje nastavení popisků, kde lze potlačit zmíněné globální nastavení.


  • 0

#3810 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2022 - 10:04

Díky za radu, nejspíš to bylo tím nastavením složky.


  • 0

#3811 Vacerman

Vacerman

    Vacerman

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2022 - 16:41

Telefon Samsung Galaxy A52s 5G se mi aktualizoval na Android 13, při kteréžto příležitosti jsem zjistil, že Total Commander pro Android už nedosáhne do složek, kde jsou uloženy mapy Locusu a kde je uložena databáze Geogetu pro addon GeoGet4Locus. Provizorně mi zatím pro nakopírování nových map a přepsání databáze z Geogetu pomohl tento postup: https://www.droidwin...-files-in-them/ , tak to se dávám, třeba to někomu také přijde vhod. Pokud máte někdo něco lepšího (bez nutnosti rootu telefonu a jiných obdobných násilnějších akcí), dejte prosím vědět.


  • 1

#3812 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2023 - 12:52

Ahoj.

Pořídil jsem nový telefon s A12. Po pár perných pokusech se mi vše pdařilo zprovoznit (Locus, WhereYouGo -> to dalo trochu víc práce, atd).

 

Ale nějak se mi nedaří zprovoznit otvírání WhereYouGo a následné stažení v něm cardrige z odkazu v listingu tak jak to šlo dřív.  Vždy se otevře Chrome a v něm stránka wherigo.com  a to je krajně nepříjemné.

 

Nebyla by prosím nějaká rada nebo postup?

 

Díky.


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3813 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2023 - 21:47

Ahoj.

Pořídil jsem nový telefon s A12. Po pár perných pokusech se mi vše pdařilo zprovoznit (Locus, WhereYouGo -> to dalo trochu víc práce, atd).

 

Ale nějak se mi nedaří zprovoznit otvírání WhereYouGo a následné stažení v něm cardrige z odkazu v listingu tak jak to šlo dřív.  Vždy se otevře Chrome a v něm stránka wherigo.com  a to je krajně nepříjemné.

 

Nebyla by prosím nějaká rada nebo postup?

 

Díky.

Teď to řešila manželka.

Někde v nastavení aplikace se muselo povolit, že je to defaultní aplikace (nebo se jí to prostě povoluje, teď si to nepatuji přesně) pro otevírání webu wherigo.com.

Je to defaultně zakázané.


  • 0

#3814 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2023 - 22:35

Teď to řešila manželka.

Někde v nastavení aplikace se muselo povolit, že je to defaultní aplikace (nebo se jí to prostě povoluje, teď si to nepatuji přesně) pro otevírání webu wherigo.com.

Je to defaultně zakázané.

 

Díky, tak nezbejvá než hledat.  Nešlo by sem hodit nějakej screen jak jsi postupoval ?


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 09 leden 2023 - 22:57

  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3815 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2023 - 9:04

Pojmenování nabídek se bude dle výrobce drobně lišit, u mě (Samsung s Android 12):

- Nastavení

- Aplikace

- WhereYouGo

- Nastavit jako výchozí

- Podporované webové stránky

- aktivovat volbu u wherigo.com a www.wherigo.com


  • 2

#3816 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2023 - 14:24

Pojmenování nabídek se bude dle výrobce drobně lišit, u mě (Samsung s Android 12):

- Nastavení

- Aplikace

- WhereYouGo

- Nastavit jako výchozí

- Podporované webové stránky

- aktivovat volbu u wherigo.com a www.wherigo.com

Mám také Samsung s Android 12, tohle pomohlo, ale zaseknu se o kousek dále..  už se mi správně otevře WhereYouGo (požívám starší verzi, kde funguje Locus mapa na Android 12 - tj. verzi 0.9.3) a následné stažení v něm cardrige z odkazu v listingu. Takže už se mi otevře správná nabídka t.j. Stáhnout Cartridge ve WhereYouGo, vyberu Stánout, objeví se připojování, přihlašování, stahování.. a skončí to hláškou Stahování: Chyba .. :(

P.S. Přihlašovací údaje mám v nastavení WYG samozřejmě vyplněny. Složku s Wherigo mám tedy jinde než default, ale spustit ručně stažená cartridge z ní jde bez problému.. může být problém v tom?


Tento příspěvek byl upraven od posmera: 19 leden 2023 - 14:25

  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#3817 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2023 - 17:02

Mám to stejně.
Realme 8 + A12 + WYG 0.9.3
Stahuju cartridge browserem a pak ji kopíruji do složky s wigama.

Příčinu vidím v příliš staré verzi, neb v roce 2020 v novější verzi tohle opravovali:
- Fixed broken download of cartridges from wherigo.com by switching to https

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 19 leden 2023 - 17:05

  • 0

#3818 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 22:08

Pojmenování nabídek se bude dle výrobce drobně lišit, u mě (Samsung s Android 12):

- Nastavení

- Aplikace

- WhereYouGo

- Nastavit jako výchozí

- Podporované webové stránky

- aktivovat volbu u wherigo.com a www.wherigo.com

Mam Xiaomi s A 12 a jedu takhle:

- Nastavení

- Aplikace

- WhereYouGo

- Nastavit jako výchozí - to tam nemám

- mám jen toto:  

        Vymazat výchozí

     Žádná výchozí nastavení       >     

 

Viz screen:

Screenshot_2023-01-20-21-58-27-323_com.miui.securitycenter.jpg

 

Tak nevím co dál. asi budu muset přes prohlížeč.

A na starým Samsungu to tak pěkně fungovalo :angry:

 

 


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3819 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2023 - 11:34

Nevím přesně od kdy, ale automaticky po spuštění Locus (mám ver, 3.66.2 pro) se mi zobrazí u všech keší waipointy ačkoliv v Nastavení - Geocaching - Automaticky načítat waipointy - (zde nemám nic zaškrtnuto). Dříve jsem si je dle potřeby u konkretní kešky zapnul ručně. Pro informaci PQ si vytvářím v Geogetu.

Díky za každou radu


  • 0

#3820 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2023 - 8:21

Přešel jsem konečně na placenou/subscription verzi...ale stále mě trápí jedna věc, kvůli které zůstávám v rámci GC věren aDrake: editace logu. Proč je tato zdánlivě jednoduchá věc v Locusu nemožná (suplovatelná snad jen novými a novými logy ke stejné keši) - v terénu obvykle jen rychle zaloguju, ale když je klid, tak jsem si do logu doplnil i poznámky a souřadnice finálek, abych tyto informace přes export dostal jednodušeji do počítače. V aD funkční věc, v Locusu jsem na to ještě nepřišel ani s doplňkem FieldNotes...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama