Přejít na obsah


Fotka

COOL cache containers - DISKUZE (ano, TADY je to správné místo pro vaše komentáře)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2012 - 18:58

klukcz napsal/a:
většina jich je supr - ale jak jsem tam zahlédl krabičku s elektrikou, to se mi moc nezdá. učit lidi hrabat do takových věcí není myslím úplně dobrý nápad.

Nic než souhlas. Pokud dám nějakou krabičku někam kde je proud, pak by měla být na druhý pohled zřejmá, že je falešná...
  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2012 - 20:46

sobikovi napsal/a:

klukcz napsal/a:
většina jich je supr - ale jak jsem tam zahlédl krabičku s elektrikou, to se mi moc nezdá. učit lidi hrabat do takových věcí není myslím úplně dobrý nápad.

Nic než souhlas. Pokud dám nějakou krabičku někam kde je proud, pak by měla být na druhý pohled zřejmá, že je falešná...

Hlavně musí být zvenku, skříň důkladně zavřená, krabička musí povolit mírným tahem. Aby nikoho nenapadlo, že je to uvnitř. Ale i tak je to o hubu, protože nikdy nevíš, kdy tu skříň nějaký vandal rozbije, nebo elektrikář mamlas zapomene pořádně zavřít.
  • 0

#23 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 12:17

Dovolím si oživit jedno delší dobu spící vlákno, jelikož mi přijde trochu zbytečné zakládat nové a má otázka, řekl bych, spádá pod křídla nadpisu. Inu, teď už k oné otázce: Nemáte někdo nápad na provedení stage pro multinu? :) Jedná se o stage v přírodním prostředí, kde se sice nepohybuje mnoho lidí, nicméně mudlům tato místa nejsou neznámá. Stage by měla obsahovat pouze jednoduchou indicii, takže není třeba ukrývat mikrovku a jako vhodný materiál považuji dřevo či jiné přírodní materiály (kůra, kamínky,...). Na práci s kovem jednak nejsem správně vybaven a také myslím, že by kovové předměty mohli být nápadné. Dále se také držím se toho, že v jednoduchosti je síla (a hlavně se jednodušší věci snáze opravují při případném poškození). Ne, že bych byl bezradný, avšak můžete mi třeba vnuknout nějaký zajímavý nápad. :)

 

 

P.S. Ostatní stage i finálku mám již rozvržené a částečně i připravené. ;-)


  • 0

#24 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 12:49

Někde jsem viděl odřezek z polena ve tvaru tenké kruhové úseče (i s kůrou) přišroubovaný na pantu ze strany na pařez.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 03 srpen 2015 - 12:50

  • 1

#25 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 12:59

Nápadů může být spousta, ale člověk se musí zamyslet nad trvanlivostí materiálu, odolností proti povětrnostním změnám i manipulaci lovců. Nejčastěji se člověk skutečně potká s kovovými štítky s vyraženými čísly, já mám na multině korunkové uzávěry s vyvrtanými děrami, ale to je v dědině. Podobné "knoflíky" jsem viděl i dřevěné, mohou být přibité, přilepené či přivázané. Mohou v nich být díry, vyřezaná nebo vypálená čísla (ála CWG). Taky jsem viděl polínka s vrypy, zastrčené třeba ve skále, ale ty se mohou ztratit, když je někdo nevrátí správně. Nebo s vyvrtanou dírou pověšená třeba na stromě na provázku. Nebo jako jsou nano kešky, tj. falešné žaludy, ořechy či šišky, ve kterých je malý zalaminovaný papírek s textem.


  • 1

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 14:31

Spousta stromů má dnes evidenční čísla vyražená na plechovém štítku. Bez souvislostí s geocachingem. Pokud je lokalizace stromu jednoznačná, stačí jen použít, co už tam je. Ale nějaký další štítek s číslem na stromě nikoho nepřekvapí. Ovšem na Vysočině jsem viděl sérii, čísla vyražená na větších podložkách a přišroubovaná vrutem. Nic proti tomu, ale za těch pár let to dost důkladně zarostlo do kůry, že se to nedalo přečíst.


  • 0

#27 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 14:48

Někde jsem viděl odřezek z polena ve tvaru tenké kruhové úseče (i s kůrou) přišroubovaný na pantu ze strany na pařez.

Použití malého pantu není špatný nápad, i ten pařez by se našel.


  • 0

#28 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2015 - 15:36

Jedna krasna stage multiny je v Bratislave - zespodu na posedu je namontovana vyklapna desticka.


  • 0

#29 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2015 - 21:16

PHKRT: nebyla to náhodou jedna z mých keší?  :ph34r: I když tam to slouží trochu jinak než jako nějaký štítek.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 06 srpen 2015 - 21:17

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#30 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2015 - 21:24

PHKRT: nebyla to náhodou jedna z mých keší?  :ph34r: I když tam to slouží trochu jinak než jako nějaký štítek.

No, nebyla, mám loviště obvykle poněkud jihozápadněji a nevzpomínám, že bych kdy od tebe něco našel.


  • 0

#31 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2015 - 21:33

A já měl nevímproč pocit, že zrovna tu co myslím, jsi našel :)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama