Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Log PM cache (jak?)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
110 odpovědí na toto téma

#1 oP

oP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 23:03

Ahoj, dnes jsem odlovil PM cache, kterou jsem mel v gpx jeste jako BM nebo mozna jeste kdyz jsem byl PM. Ted doma loguji a zjistuji, že je pouze pro PM. Je nějaká možnost jak ji můžu zalogovat? Díky za info.
  • 0

#2 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 únor 2011 - 23:09

http://wiki.geocaching.cz/wiki/PMO
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 23:09

oP napsal/a:
Ahoj,
dnes jsem odlovil PM cache, kterou jsem mel v gpx jeste jako BM nebo mozna jeste kdyz jsem byl PM.
Ted doma loguji a zjistuji, že je pouze pro PM. Je nějaká možnost jak ji můžu zalogovat?
Díky za info.


Zkus si přečíst tohle:
http://wiki.geocachi...bers_Only_Cache
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 23:10

Můžeš napsat autorovi ať ti pošle odkaz přímo na stránku kde se píše log nebo i požádat jakéhokoliv člověka co má PM. Druhou možností je si takový link poskládat sám pokud znáš GCkod a to z jakehokoliv linku na logovací stránku. http://www.geocachin....aspx?wp=GCXXXX - za GCXXXX doplň gckod, předpokládám, že ho máš když máš GPX s tou keší
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#5 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 23:11

oP napsal/a:
... zjistuji, že je pouze pro PM. Je nějaká možnost jak ji můžu zalogovat?
Díky za info.


http://www.geocachin...g.aspx?wp=?????

a za otazníky dosadit waypoint dané cache.
  • 0

#6 oP

oP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 23:14

diky :)
  • 0

#7 dawwid

dawwid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:31

Mimo to je ale slušnost napsat autorovi keše zda log BM na PM keši uzná ;)
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:39

Opravte mne, jestli se pletu, ale on ho přece nemůže "neuznat". Log v logbooku jednou je, a přes to nejede dostavník... "PM only" only znamená, že listing keše není přístupný BM uživatelům... víc bych v tom nehledal.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:47

Citecka napsal/a:
Opravte mne, jestli se pletu, ale on ho přece nemůže "neuznat". Log v logbooku jednou je, a přes to nejede dostavník...

"PM only" only znamená, že listing keše není přístupný BM uživatelům... víc bych v tom nehledal.


To sice ano, leč o tom není řeč. Toto se s tím nevylučuje:

"Mimo to je ale slušnost napsat autorovi keše zda log BM na PM keši uzná"
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#10 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:57

Zegga napsal/a:

Citecka napsal/a:
Opravte mne, jestli se pletu, ale on ho přece nemůže "neuznat". Log v logbooku jednou je, a přes to nejede dostavník...

"PM only" only znamená, že listing keše není přístupný BM uživatelům... víc bych v tom nehledal.


To sice ano, leč o tom není řeč. Toto se s tím nevylučuje:

"Mimo to je ale slušnost napsat autorovi keše zda log BM na PM keši uzná"

Slušnost to je ale ne povinnost a pokud ownerPM "pohrdá" kačery BM tak jde všechna slušnost stranou a loguji bez pardonu.
  • 0

#11 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:02

Zegga napsal/a:
"Mimo to je ale slušnost napsat autorovi keše zda log BM na PM keši uzná"

Kecy. Ja treba vylozene nechci, aby mi do mailu chodily jeste dalsi maily s zadostma, na ktery bych mel reagovat. (ze je to ztucnovani jednotlivejch slov debilni? :D)

Kdyz nekdo citi potrebu, at se pochlubi, jak ziskal listing/souradnice v logu, dal me to nezajima. Ale na slusny zadosti o listing / link samozrejme slusne reaguju (obcas se slusnym zpozdenim, ale zcela zdarma) B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#12 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:04

Viz.
ww.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=e8d1b199-cf12-4fc5-ab16-8964aa943b12
  • 0

#13 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:07

WAW napsal/a:
Slušnost to je ale ne povinnost a pokud ownerPM "pohrdá" kačery BM tak jde všechna slušnost stranou a loguji bez pardonu.

A jak jsi poznal, že keš je PM proto, že autor BM kačery pohrdá?
Já naprosto souhlasím se Zegga. Je slušnost se autora zeptat a je slušnost na dotaz odpovědět. Další už je věcí dohody dotyčných kačerů. Jako BM jsem několik PM keší našel a nikdy s tím autor neměl problém.
  • 0

#14 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:14

hplus napsal/a:Kdyz nekdo citi potrebu, at se pochlubi, jak ziskal listing/souradnice v logu, dal me to nezajima. Ale na slusny zadosti o listing / link samozrejme slusne reaguju (obcas se slusnym zpozdenim, ale zcela zdarma) B)


1) nezajímá Tě / obtěžuje Tě v mailu :

"máme v rodině jedno PM a odlovili jsme společně Tvou keš, děkuji tedy za uznání i měho logu"

"na společném lovu s práteli, kteří mají PM jsme odlovili i Tvou keš, prosím tedy o akceptování logu"


2) reaguješ

Jelikož budu mít cestu okolo tvém PM keše, o které mi kamarád říkal že tam je (protože jinak bych netušil nic o její existenci) chci si ji odlovi. Pošleš mi prosím listing a odkaz na logování?


Připadá to padlé na hlavu jen mě?
Nikde nevidím žádné chlubení se.
Mimochodem, bod jedna nevyžaduje žádnou reakci. Je to slušná žádost a dostačující odpovědí je akceptování logu.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:27

Myslím, Zeggo, že úplně nechápeš PODSTATU věci (taky blbý, jako ztučňování, ale snáž se to datluje :D ) --- -- je opravdu nesmysl, a může to vést až k obtěžování, ptát se na uznání logu, když to není vůbec potřeba!!! Je to kontraproduktivní. Tím ovšem neříkám, že chce-li, může nálezce napsat ownerovi, že jako BM našel tak a tak jeho PM keš, poděkovat, pochválit, pokritizovat... TAKOVÝ mejl potěší a je na místě. Anebo nepotěší, ale pořád je na místě. Ptát se na něco, co je samosebou, na místě není, je to obtěžování a podlézání. Bod 2) - dotaz na zaslání listingu - je naopak zcela korektní.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:36

Ještě to rozvedu - ten bod 1), uznání logu: vemte si hypotetickou situaci: kačer BM zaloguje PM keš a "slušně" se zeptá, zda smí (teda, zeptá se až po zalogování, taky trošku podivné...). Pokračujmež. Owner není kovaným pravidloznalcem. Normálně by vůbec nepoznal, že log není od PM, je to prostě log. PM a BM nejsou rozpoznatelní. Ale teď už ví, že je to log od BM. On ale založil PM keš, a tak si může myslet, že BM user tam nemá co dělat. No a tak, upozorněn, log smaže. Prostě je poněkud striktnější povahy. To se může stát, ne? A navíc si myslí, že je v právu. Ovšem kačer-nálezce není jen přeslušnělý, ale i umíněný. To se také může stát. A smazali mu log. Na keši, kde je zapsaný v logbooku. No to je přece útok na jeho práva, potažmo na osobní integritu! Okamžitě se jme stěžovat, ownerovi napíše dotčený mail, reviewrovi - raději všem - napíše stížnost a protože se mu to do rána rozleží v hlavě, a českým retrívrům samosebou nevěří, druhý den ještě napíše stížnost rovnou groundspeaku - z této stížnosti už není poznat, zda si stěžuje na ownera, keš anebo retrívry. Následuje thread zde na fóru, jedno kdo z dotčených stran ho založí, v tuto chvíli už vlají svaté prapory spravedlnosti ve větrech vášní na obou stranách - a kačerstvo se ochotně připojí, taknějak na obě strany rovnoměrně (jen Šejtán se opře do obou dvou ;) ) , a během deseti postů už lítají nadávky. Haj hou. A začalo to "obyčejnou slušností". Dobrou noc, kuřáátka :D B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:41

Citecka napsal/a:


Tak jinak.

Jako Ovner založím keš a z nějakého důvodu se rozhodnu že bude PM. Krom vyjímek je to důvod objektivní, třeba chci eliminovat úplné začátečníky, třeba snížit návštěvnost místa, třeba omezit pravděpodobnost poškození úkrytu. Nálezce BM toto mé omezení nerespektuje. Je tedy na něm aby slušně a stručně toto nerespektování vysvětlil, omluvil a požádal o akceptování logu. Jinak totiž PM keše ztrácejí smysl.

Pokud někoho komunikace ohledně keše obtěžuje, asi by měl zakládat pouze jednoduché tradičky pro všechny.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#18 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:42

A co mi udělá napsat autorovi mail "Ahoj, omylem/náhodou/nedopatřením jsem jako BM našel Tvou PM keš. Doufám, že Ti nebude vadit, když si ji zaloguji." Vyřízeno, hotovo.
  • 0

#19 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:46

Citecka napsal/a:
Ještě to rozvedu - ten bod 1), uznání logu:


Úmyslně jsem použila termín akceptování logu, uznání logu. To totiž logicky následuje po zalogování.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#20 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:47

Když BM najde PM keš (jakkoliv), má neporušitelné právo si jí zalogovat. Zbytečně kvůli tomu (ať již v dobré víře či z podlézavosti) psát e-maily nemá smysl. To je jako kdybych se ptal, zda-li si můžu zalogovat disablovanou keš (i když tam byla a třeba jsem o disablu ještě ani nevěděl). A smysl PM keší? To už se tu řešilo hodněkrát....podle mě to kulhá na obě nohy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama