Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Log PM cache (jak?)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
110 odpovědí na toto téma

#41 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 17:23

kolombo napsal/a: V pravidlech je jasně napsáno základní pravidlo geocachingu, tedy že log v papírovém logbooku zakládá právo logovat keš i na serveru.

Nechci to dal hrotit a osobne je mi to celkem jedno (mam PM) ale kdyz uz se odvolavas na pravidla, tak tamtez je taky jasne napsano, ze PM kese jsou urceny jen pro PM uzivatele.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#42 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 17:42

kapsa

Můžeš sem prosím dát odkaz nebo citaci?
  • 0

#43 oP

oP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 17:56

Milý debatující. Moje otázka zněla, jak zalogovat PM cache jako BM.. nechápu tedy debatu zde rozvedenou ... Pokud už Vás to zajímá jsem momentálně BM, souřadnice mám již z dob když jsem byl PM (a to tato keš ani PMO ještě nebyla ..)a PM teď být prostě nechci jen proto, že se mi nezdá cena rovna výkonu. Osobně po mém odlovu nikdy nedošlo k Disable kešky a u lovu se chovám nenápadně a mnohokrát raději odejdu, než bych keš prozradil. Morální újmu tím, že jsem logoval PM keš nepociťuji. Ba naopak. Na svou otázku jsem odpověď dostal. Ostatní je dle mého názoru OT! Takže prosím o LOCK, ať se tady všichni nakonec nerozhádají :)
  • 0

#44 dawwid

dawwid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 18:09

Tuhle diskuzi jsem asi svým příspěvkem rozvířil já a tímto bych se chtěl omluvit, rozhodně jsem nemyslel, že se to takhle zvrtne... Zamknout téma můžeš i sám, dole na stránce, nalevo od tlačítek "Odepsat", "Nové téma" (aspoň doufám, že to tak je ;) )
  • 0

#45 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 18:17

Zegga napsal/a:
založím keš a z nějakého důvodu se rozhodnu že bude PM..



No právě. Z nějakého důvodu. Ale kdo z těch BM má hádat jakého. Ona je myslím chyba v celém designu stránek na staně GS. Autoři by měli mít možnost sepsat nějakou zobrazitelnou poznámku do záhlaví, která by případně jejich důvody a "režim" té konkrétní keše vysvětlovala. BM totiž nemá šanci z listingu vidět nic konkrétního a neví tak vůbec na čem je - zda autorovi (jak tomu namnoze bývá) šlo jen o hrubý množstevní filtr a souřadnice třeba na požádání ochotně poskytuje, či zda autor zvolil PM variantu z příčin PM samotného a na BM míní být pes.
  • 0

#46 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 18:21

alkes napsal/a:

kapsa

Můžeš sem prosím dát odkaz nebo citaci?

V hlavicce kazde PM kese je jasne napsano :

This is a Premium Member Only cache.

Opravdu to potrebuje dalsi vysvetlovani ??
Nektere veci proste nejsou zadarmo, at uz se ti to libi nebo ne.
Ja bych byl taky rad, aby mi rano v obchode davali rohliky zadarmo a oni mi je nechteji dat. Taky me to stve ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#47 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 18:23

Dovolím si před zámkem trochu ještě píchnout do vosího hnízda...

a\ opět použiji své obligátní "hrách, hrách a zase hrách" a k tomu nějaké ty "perly". Vše jak zalogovat PM keš je popsáno na Wiki, tak proč tento příspěvek... ?
b\ PM keš je určena výhradně pro PM hráče. Proč jsou PM keše? Aby autor reguloval počet hledačů a nelezlo tam zbytečné stádo. Myslím, že je zcela jedno, zda byla keš nalezena ještě jako BM a pak se stala PM. Příslušný kačer ji má zcela jistě zalogovanou jako BM a že by k té změně došlo během pár hodin,než dojde domů zalogovat, to byh se divil... Vidím to tak, že PM keš je jen pro PM a BM na ní nemá co dělat!
c\ Jelikož jsou v našich končinách obvyklé společné lovy, kde jeden je PM a vezme další kačery na nějakou PM keš, pak je to jen a jen jeho osobní aktivita, ale BM kačer i přes to,, že má zápis v papírovém logbooku nemá nárok na log na netu. Proč by měl?
d\ bude asi vhodné inicializovat na foru GS opravu této chyby v systému, kdy může BM logovat PM keše
  • 0

#48 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 18:23

Toniczech napsal/a:No právě. Z nějakého důvodu. Ale kdo z těch BM má hádat jakého ....

Proc by to meli hadat ?? Nic jim do toho neni ....
Zda je keska BM nebo PM je jen a jen veci ownera a do jeho duvodu nikomu nic neni.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#49 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 18:35

sobikovi napsal/a:d\ bude asi vhodné inicializovat na foru GS opravu této chyby v systému, kdy může BM logovat PM keše

Jojo, a každý člen rodiny bude mít svoje PM.

Víš co, Sašo? B) Nerej do teho.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#50 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 18:45

LINK na citovanou oficialni odpoved Groundspeaku na dotaz "smeji BM logovat PMO cache?"
Podobne vzrusena diskuse jako tady, navic puvodni odpoved znela "smeji, ale owneri jim ty logy muzou mazat", pozdeji vzato zpet.

Shrnuto - BM smi zalogovat PMO cache, owner mu muze log smazat, BM muze mazani reklamovat u GS a log mu bude z uredni moci obnoven, jestli takovehle tahanice stoji zucastnenym stranam za bod / nebod.
  • 0

#51 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 19:15

kapsa napsal/a:

Toniczech napsal/a:No právě. Z nějakého důvodu. Ale kdo z těch BM má hádat jakého ....

Proc by to meli hadat ?? Nic jim do toho neni ....
Zda je keska BM nebo PM je jen a jen veci ownera a do jeho duvodu nikomu nic neni.


Napsal jsem možnost, ne povinnost. Někdy totiž autor svoje důvody dokonce vysvětluje, leč právě v onom PM listingu, takže BM prostě nemá šanci se s příslušným zdůvodněním seznámit.
  • 0

#52 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 19:22

Toniczech napsal/a: Napsal jsem možnost, ne povinnost. Někdy totiž autor svoje důvody dokonce vysvětluje, leč právě v onom PM listingu, takže BM prostě nemá šanci se s příslušným zdůvodněním seznámit.

Ano, takovou moznost casto BM nema ale to je opet jeho problem. Proste PM kes je jen pro PM a hotovo. Kdyz pekar upece rohlik, tak je taky jen jeho vec, zda ho bude prodavat nebo davat zadarmo a jake k tomu ma duvody je jeho vec. Chces? Tak zaplat. Nechces? Nashledanou. Jak proste ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#53 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 19:23

kapsa napsal/a:
V hlavicce kazde PM kese je jasne napsano :

This is a Premium Member Only cache.

Opravdu to potrebuje dalsi vysvetlovani ??
Nektere veci proste nejsou zadarmo, at uz se ti to libi nebo ne.
Ja bych byl taky rad, aby mi rano v obchode davali rohliky zadarmo a oni mi je nechteji dat. Taky me to stve ....

1) To je MMN jen vysvětlení, proč se to BM nezobrazí. Jestli je to příma v pravidlech, dej sem, prosím, citaci.

2) Ale obchodníky ty rohlíky něco stojí. GS, který dostává peníze z PM PMO cache nic nestojí. Není žádný cenový rozdím BM a PM cache.

sobikovi napsal/a:
BM kačer i přes to,, že má zápis v papírovém logbooku nemá nárok na log na netu. Proč by měl?


Proč by měl? No proto že je to tak v pravidlech.
  • 0

#54 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 19:28

Zbytečné čeření vody. Pokud chcete znát názor kačerské veřejnosti, tak udělejte anketu. Původní dotaz "jak?" by zodpovězen a pak nastala nesmyslná debata. Ach jo. To nemáte co dělat? Jděte radši na keše.
  • 0

#55 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 19:43

oP: LOCK tu jakozto zakladatel muzes dat ty ;)

kapsa napsal/a:Ja bych byl taky rad, aby mi rano v obchode davali rohliky zadarmo a oni mi je nechteji dat. Taky me to stve ....

Jenze on nechtel zadne rohliky (listing), on chtel pouze zalogovat.

Zegga, kapsa, sobikovi a dalsi stejne smyslejici: opravdu bryskni logika vsech "hajicu zajmu PMO". Kdyby nemel BM pravo logu, proc to tedy system GC umoznuje? HA! :D:D

haggaeus napsal/a:
Shrnuto - BM smi zalogovat PMO cache, owner mu muze log smazat, BM muze mazani reklamovat u GS a log mu bude z uredni moci obnoven, jestli takovehle tahanice stoji zucastnenym stranam za bod / nebod.

Super, tak to mame cerne na bilem, jsem zvedav, kolik lidi o tom jeste bude diskutovat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#56 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 19:57

Rocky : To neni zadne vysvetleni zobrazeni, to je proste konstatovani faktu, ze tohle je proste jen pro PM. Na tom neni co resit. S474N : "System" taky umoznuje vjet do zakazu vjezdu. Nekdo to proste dodrzuje a jiny ne. Je to totez. To, ze neco jde jeste neznamena, ze je to spravne nebo ze se to muze. Jinak mas pravdu, je to cerne na bilem a neni o cem diskutovat. Vetsi cast debaty je jen o tom, jak to obejit.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#57 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 20:01

kapsa napsal/a:
Rocky : To neni zadne vysvetleni zobrazeni, to je proste konstatovani faktu, ze tohle je proste jen pro PM. Na tom neni co resit.

S474N : "System" taky umoznuje vjet do zakazu vjezdu. Nekdo to proste dodrzuje a jiny ne. Je to totez. To, ze neco jde jeste neznamena, ze je to spravne nebo ze se to muze.

1) Hergot, kde ten fakt má opodstatnění? MMN nikde. Dolož prosím něčím své tvrzení.

2) Demagogie. To je uplně něco jiného.
  • 0

#58 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 20:08

rocky napsal/a:

kapsa napsal/a:
Rocky : To neni zadne vysvetleni zobrazeni, to je proste konstatovani faktu, ze tohle je proste jen pro PM. Na tom neni co resit.
S474N : "System" taky umoznuje vjet do zakazu vjezdu. Nekdo to proste dodrzuje a jiny ne. Je to totez. To, ze neco jde jeste neznamena, ze je to spravne nebo ze se to muze.

1) Hergot, kde ten fakt má opodstatnění? MMN nikde. Dolož prosím něčím své tvrzení.
2) Demagogie. To je uplně něco jiného.

Jak neco jineho, jaka demagogie ??? Je tam proste jasne napsano jen pro PM. Na tom proste neni co resit a opodstatneni te nemusi zajimat. Tak to proste je a hotovo - jen pro PM. Pokud se ti to nelibi, tak je to tvuj problem. Stejny je to s tim zakazem vjezdu, policajt s tebou taky nebude diskutovat o opodstatneni. Je tam proste zakazova znacka a hotovo. Tvuj nazor na jeji opodstatneni neni relevantni, at uz se ti to libi nebo ne.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#59 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 20:08

S474N napsal/a:

Nevím, já jsem asi tupej, ale pravidla jsou pravidla a mají se dodržovat...

Hagy to napsal jasně, ale musím přiznat, že to vyjádření je takové nějaké kostrbaté. Když se na to člověk podívá ze všech stran tak se pak otvírá otázka "K čemu jsou vlastně dobré PM keše?"

A ty názory, že když to v systému jde, tak je to OK jsou zcestné. Už se to několikrát řešilo, že je to bug.
  • 0

#60 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 20:11

A uz vas nekdy napadlo proc Groundspeak opravdu zavedl PM kese??? Urcite to neni pro to aby omezil pocet kaceru na keskach!!! PM kesky jsou tady je a proto aby meli kaceri dalsi duvod zrizovat si PM clenstvi a tim Groundspeaku zvedat trzbu :o)) To je to oc tu bezi :o))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama