Přejít na obsah


Fotka

Orty - Spolecnici pro pruzkum


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 atomcz

atomcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 20:55

Ja a moje pritelkyne jsme dnes odlovili kesku GCWPPR - Orty (JC, mezi Borkem a Hrdejovicemi). Znam toto dilo uz od mala. Jako maly kluk mne sem vodival kamaradovo tata, ale uplne dovnitr nas nikdy nevzal. Odlovem teto kesky sme v nas tak trochu probudili zvedavost a tak hledame cloveka, nebo partu lidi, kteri by byli ochotni se spolecne do Ort vypravit. Samozrejme na nase vlastni nebezpeci.. Najde se nekdo?
  • 0

#2 Bart_ICQ

Bart_ICQ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 21:24

Parkrat jsem se tam byl podivat, uz bych tam bez mapy asi nezabloudil :ú ale mapa je stale dobra ;-) rad bych se tam zase nekdy vypravil uz jsem tam nebyl asi dva roky, pry se tam dost zmenilo, a snad se to bude i zasypavat protoze by tudy mel vest koridor na prahu :( Muzem se domluvit. Pisni na Bart_ICQ@seznam.cz ;)
  • 0

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 21:30

Bych se tam i taky mrknul, vypada to fakt hodne dobre. Podle fotek tam ale byva hodne vody a proto myslim, ze je to ted hodne predcasne a chtelo by to, az bude sucho ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 atomcz

atomcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 22:48

Je to misty az 15m pod povrchem. Obavam se, ze tam sucho nebude nikdy...
  • 0

#5 Bart_ICQ

Bart_ICQ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 23:12

Staci projit uvodni kaluz asi 20m a pak je to cele v suchu :) po povodnich je hladina celekm nizko, takze je to ted vce pristupne. Zkusim se tam nekdy podivat z kraje jestli to bude mozne, ted to bude asi horsi z duvodu tani...
  • 0

#6 redd111

redd111

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 0:51

taky bych se rád přidal
  • 0

#7 Hef

Hef

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 3:07

Z Prahy to mám sice trochu daleko, ale tedy, tohle stojí za návštěvu! Překvapilo mě, jak je to podle mapy rozsáhlé. Určitě bych se rád zůčastnil průzkumu.
  • 0

#8 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 4:17

Jako malej jsem v Ortech vyrůstal, když nebylo co, tak jsme jeli na "návštěvu". :) Je to moc hezké a snad nikdy jsme neměli problém s vodou, i když je pravda, že takhle v zimě jsem tam snad nikdy nebyl.

Teď bych se tam zas někdy podíval, ale volného času je jak šafránu, takže z toho určitě sejde.

P.S.: S takovoutou lokální žádostí doporučuji se obrátit na regionální skuzní fórum, kde najdeš pomoc možná snáze. ;-) Najdeš nás na této adrese www.geojih.cz
  • 0

#9 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 4:20

A k zásypu nevidím důvod, neboť dálnice povede o notný kus vedle. Jestli někdy vůbec povede. :)
  • 0

#10 Bart_ICQ

Bart_ICQ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 8:53

chemic77 napsal/a:
A k zásypu nevidím důvod, neboť dálnice povede o notný kus vedle. Jestli někdy vůbec povede. :)


Myslím že se nejedná o dálnici, ale byl tu projektovaný železniční koridor, údajně jsou uvnitř na stěnách už výškové kóty. Ale to ukáže nadcházející průzkum.
  • 0

#11 atomcz

atomcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 10:26

Jsem rad, ze to tu vyvolalo takovy zajem! ;) Bart_ICQ psal, ze se dnes zajde podivat na misto jak to vypada s vodou a pak se uvidi...
  • 0

#12 atomcz

atomcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 11:53

chemic77 napsal/a:
P.S.: S takovoutou lokální žádostí doporučuji se obrátit na regionální skuzní fórum, kde najdeš pomoc možná snáze. ;-) Najdeš nás na této adrese www.geojih.cz


Na geojih.cz jsem se asi pred 14 dny registroval. Do dnesniho dne mi neprisel aktivacni mail. Jestli chces, napis to tam za me ;)
  • 0

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 11:59

atomcz napsal/a: Jsem rad, ze to tu vyvolalo takovy zajem! ;) Bart_ICQ psal, ze se dnes zajde podivat na misto jak to vypada s vodou a pak se uvidi...

Dej pak prosim vedet jak to dopadlo.
Ja koukal na vsechny fotky u kesky a vypada to, ze prave v tuhle dobu, kdy taje snih, tak je tam vody fakt hodne.
Pripadne dejte prosim nekdo vedet, zda nepojedete z Prahy ci okoli, ze bych se vam nabidnul jako zavazi do auta (100kg zive vahy vyrazne zvysuje stabilitu vozu). :D
Pripadne se nabizim jako oficilani fotograf expedice. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 13:10

loni v létě bylo vody tolik, že jsme museli při brodění sundat i slipy. Jinak se tam dá vlézt jedním propadem - tím jsem vylejzali ven, tam se člověk jen ušpiní, ale nenamočí.
  • 0

#15 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 14:25

atomcz napsal/a:
Na geojih.cz jsem se asi pred 14 dny registroval. Do dnesniho dne mi neprisel aktivacni mail. Jestli chces, napis to tam za me ;)


Od nas nechodi zadny aktivacni mail. My si aktivujeme nove cleny sami a jak tak koukam, tak tvuj profil je jiz delsi dobu aktivni. Takze se tam muzes v klidu prihlasit. ;-)
  • 0

#16 Bart_ICQ

Bart_ICQ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 21:30

Tak pruzkum dopadl OK :) mezi dvermi voda nestala, moje blba hlava nechala v aute baterku tak jsem se nechtel vracet, jinak voda byla asi v dlouhodobem normalu, ackoli se do podzemi valila od vchodu do trojky. Ten je taky sesuty natolik, ze se tam uz delsi dobu asi nikdo nepodiva. Ale myslim ze s holinkama by se dalo jeste po nekolik dnu do dvojky a jednicky v pohode dostat. Pripadne to vezmem tim zavalem, ten uz jsem tam objevil kdysi asi před třemi roky :) B) Tak Zdar a klidně napište...
  • 0

#17 atomcz

atomcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 14:24

Pro jihocechy tema zalozeno i na geojih - http://www.geocachin...746#post_254746
  • 0

#18 reilk

reilk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2018 - 19:29

Zdravím,
nemáte prosím někdo aktuální informace o přístupnosti podzemí ? Mám na mysli nějaké zamřížování vchodů, ochrana kvůli hnízdění netopýru atd. Že vstup je běžně zakázán je mi jasné.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama