Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Co je komerční obah cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 jardakiss

jardakiss

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 22:26

Ahoj, hledal jsem v historii diskusí, ale nedopátral jsem se konkrétní odpovědí a proto jsem si dovolil založit téma nové. Před nějakým časem jsem četl článek o tom, že byly rušeny cache pro komerční obsah, protože do nich zakladatel vložil startovací sim karty mobilního operátora. Já nyní řeším u zrodu cache podobnou otázku - chtěl bych u tématické schránky se vztahem ke sportovnímu týmu vložit pro první nálezce nějaké volné vstupenky - čistě jako bonus pro ně. Je podle vás toto v rozporu s pravidly, nebo přinejmenším problémem? V pravidlech jsem četl, že by neměl listing jevit známky propagace služeb nebo akcí, ale nejsem si jist jak je to s obsahem cache. Obzvláště když to není ani zamýšleno jako promoce akcí, ale jako bonus pro nálezce (a snad ne náhodného). Díky moc za vaše názory.
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 22:34

Pokud ti schválí tu kešku, nic neřeš, dej tam volňásky, to snad každý jen ocení, ne?
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 22:35

Já v tom problém nevidím. Znám keš divadla, kde se jednou týdně objeví volné vstupenky. Taky jsem si je vzal a do divadla šel.
  • 0

#4 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 22:35

Já už navštívila kešku, kde se občas vkládají vstupenky na divadelní představení a ta keška stále funguje, tak myslím, že by tohle problém být nemusel. Ale snad někdo bude vědět víc.;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#5 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 22:39

Myslím, že to problém není. V listingu nesmí být určité odkazy a keš nesmí nikoho nutit koupit si třeba něco v hospodě nebo v určeném obchodě. Ale v tomto bych problém neviděl, a navíc to ani reviewer nemusí vědět.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 23:42

Obecně lze asi říct, že komerční keš je keš, kterou lze považovat jako propagaci nějakému komerčnímu subjektu nebo kde je nutno pro odlov (zalogování) koupit nějaký výrobek atd. Je to hrozně noc na posouzení schvalovačů, kde je ta hranice. Jsou keše, kde je nutné jít do divadla, na rozhlednu atp. a jsou schválené a na druhou stranu keš věnovaná útulku neziskovky budí emoce... ... keší věnovaných sportovním klubům, sportům, sportovním centrům je řada. Nebál bych se keš dát schválit a obsah keše neřešil. Prostě tam ty volňásky dal a hotovo.
  • 0

#7 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 8:41

Já byl reviewrem poučen, že komerční keší je i cache, která má v listingu odkaz na nějakou firmu nebo o ní nějakou zmínku. Zajímavé, že to porušuje každý druhý event tím, že napíše název restaurace kde se koná :D
  • 0

#8 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 9:03

Nebudu zakládat nové téma a zeptám se rovnou tady. Co když udělám listing k mystery keši, kde bude popis tabulkového procesoru Excel (komerční software) a na konci bude pro kačery několik otázek. Žádné odkazy na obchody, Microsoft atp. pouze popis softwaru...Schválí reviewer takovou keš?
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#9 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 9:06

mike007 napsal/a:
Nebudu zakládat nové téma a zeptám se rovnou tady. Co když udělám listing k mystery keši, kde bude popis tabulkového procesoru Excel (komerční software) a na konci bude pro kačery několik otázek. Žádné odkazy na obchody, Microsoft atp. pouze popis softwaru...Schválí reviewer takovou keš?


Zkusit můžeš všechno ;) Bude záležet jen a jen na revívrovi.
  • 0

#10 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 9:25

Zkusit to mohu, ale nerad bych nad tím trávil hromadu času, a pak by mi reviewer napsal, že tohle ne-e... :)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#11 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 9:45

mike007 napsal/a:
Nebudu zakládat nové téma a zeptám se rovnou tady. Co když udělám listing k mystery keši, kde bude popis tabulkového procesoru Excel (komerční software) a na konci bude pro kačery několik otázek. Žádné odkazy na obchody, Microsoft atp. pouze popis softwaru...Schválí reviewer takovou keš?



Udelej to o OpenOffice, ten je zadarmo a ten tabulkovy procesor tam je +- stejny. Minimalne na urovni otazek ktere bych jeste byl ochoten resit kdyz by neslo o FTF ;)

Navic jeste mozna upozornis nektery lidi ze neni nezbytny krast vsechen soft ktery videli ve skole ci v praci.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#12 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 9:49

OpenOffice respektive Calc bych v listingu uvedl jako bezplatnou náhradu za Excel, ale mysterka by byla o Excelu.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#13 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 9:59

mike007 napsal/a:
Zkusit to mohu, ale nerad bych nad tím trávil hromadu času, a pak by mi reviewer napsal, že tohle ne-e... :)

Pak nemaj bejt Pardubice zaplevelený hnusnejma modrejma otazníkama :)
udělej radši něco užitečnyho,třeba komerční tradičku u Mekdonalda ;)
  • 0

#14 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 10:06

My pardubáci máme rádi luštění. Ti, co nemají rádi luštění, protože na to nemají dost mozkových buněk, mají hold smůlu ;) Ta moje mysterka by ale měla být jednoduchá. Kdo někdy v životě otevřel Excel, měl by ji bez problémů vyluštit. Případně pomůže Google a Microsoft nápověda ;) Ale ještě to promyslím. Je pravda, že Pardubice jsou otazníkama dost poseté. Zelená krabka by přišla víc než vhod. Uvidím ...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#15 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 10:15

Já bych to udělal multiplatformní. Verzi s OO.org Calc. Kdyžuž. :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#16 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 10:16

mike007 napsal/a:
My pardubáci máme rádi luštění...


Hele a co kdyz by ta tabulka byla plna finalek tech ostatnich otazniku? To bych ti asi i ten Excel odpusil a dokonce bych ti i slibil ze kvuli tomu zapnu vmware ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#17 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 10:17

nechci se hádat ale pardubáci nemaji rádi luštení a sezení u počítače. radši jdou do přirody. pokud jsi uchýl na excel tak si pro to najdi uplatnění jinde a ne v geocachingu. v podstatě takový listing bude reklama na komerční softwear a jako takovy nebude určitě schválen. co kdyby si udělal konečně něco užitečnýho??
  • 0

#18 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 10:20

semik75 napsal/a:

mike007 napsal/a:
My pardubáci máme rádi luštění...


Ted sem se koukl na tvy statistiky. Mas podezrely mnozstvi tradicek a jen nejapnych 15 otazniku. To nesvedci o tom ze by jsi lustil nejak extra rad ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#19 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 10:24

Ješte k náznaku urážky o mozkových buňkách: to neni o inteligenci ale o tom že lidi ktery žijou ve městě radši pujdou ven když je hezky a nebudou tupě zírat do monitoru ;) Ti pardubáci kteří maji rádi mysterky se dají spočitat na prstech jedné ruky a vetšinou sezení u počítače mají jako zaměstnaní.
  • 0

#20 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 10:30

semik75 napsal/a:

semik75 napsal/a:

mike007 napsal/a:
My pardubáci máme rádi luštění...


Ted sem se koukl na tvy statistiky. Mas podezrely mnozstvi tradicek a jen nejapnych 15 otazniku. To nesvedci o tom ze by jsi lustil nejak extra rad ;)

Tak a máme Tě!! :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama