Přejít na obsah


Fotka

Nástupce Skrýšotlače


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 Whoever_CZ

Whoever_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 13:12

Léta jsem si připravoval kešky pomocí mapy na GC.com, pak jsem je naházel do Skrýšotlače, vyexportoval si GPX do Garmina a přes MapSource poslal do GPS (60CSx), export html jsem zase poslal do telefonu. Možná trochu primitivní způsob, ale tak mi to vyhovovalo. Teď po ukončení Skrýšotlače za něj hledám náhradu a nemůžu najít nic adekvátního. Vyzkoušel jsem jak MoziGo, tak kombinaci GeoGet + GeoJarry, ale oboje je pro mě zbytečně komplikované. Nemám žádnou potřebu si vytvářet databázi keší - keše, které jsem odlovil, mě už nezajímají, statistiky mě neberou... kromě toho si chci odlov připravovat z aktuálních on-line informací a ne z nějaké databáze, kterou tak musím pořád aktualizovat. Obvykle si připravuji jen cca 5-20 keší v okolí místa, kam jedu, takže Skrýšotlač byl pro mě ideální. Vyzkoušel jsem i GC Tour, doplněk pro FireFox (GreaseMonkey), který Skrýšotlač docela slušně supluje. Škoda, že nefunguje v Opeře, kterou normálně používám, ale to by tak nevadilo - na kešky bych prostě používal FireFox. Co mi ale na GC Tour hodně vadí, je nemožnost nastavení GPX exportu tak, aby se kešky ukládaly pod názvem a ne pod GC kódem, nebo jsem alespoň v nastavení tuhle možnost nenašel. Dotaz tedy zní: znáte nějaký jednoduchý program, který umí to, co Skrýšotlač - jednoduché vyhledání keší podle jména, vzálenosti atd. + export GPX a html + možnost ukládat keše ne pod GC kódem, ale pod názvem? Nebo znáte možnost, jak donutit GC Tour, aby ukládal keše pod názvem? Prosím, nepište sem, že se mám naučit v GeoGetu nebo v MoziGo, takových rad je plné fórum. Nechci řešit makra nebo pluginy, nechci vytvářet databáze. Už takhle sedím u PC víc než bych chtěl, hledám jednoduchého pomocníka, abych mohl být díky geocachingu víc venku než před monitorem. Myslím, že s takovým přístupem tu nejsem jediný, proto zakládám nové vlákno, které by mohlo pomoci nejen mně, ale jak doufám, i ostatním cacherům s podobnými pocity. Díky Who
  • 0

#2 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 13:23

Asi tě zklamu. Sám používám geoget+skripty a pluginy. Ale není to ono. Opravdu ta komplikace tam je. Sám jsem ještě ani nepřišel na to, jak si to hezky vyfiltrovat. Někdy se to povede, ale někdy když je potřebuji nějak seřadit tak to zlobí. Budu velmi rád, když se někdo ozve a poradí nám.
  • 0

#3 Doly

Doly

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 14:10

Whoever_CZ: Přesmě moje slova. Zlatý Skrýšotlač. Nyní již od nového roku bojuji s MoZiGo a je to zbytečně komplikované. Nato abych si stáhnul aktualni kešky byl nejlepší Skrýšotlač. Doufám, že se zase objeví něco podobného.
  • 0

#4 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 14:30

Ještě je tu naděje, že se najde někdo, kdo by chtěl ve vývoji, resp. údržbě Skrýšotlače pokračovat.
Na http://www.geocachin...eme=3&theme=587 je nabídka:

mk.b (bubbles.sk) - 23.1.2011 11:07
(trochu oneskorene pisem) zdrojove kody su k dispozicii (sice nic moc), keby mal niekto zaujem pokracovat, moze ma kontaktovat


Nenašel by se tady nějaký javista?
  • 0

#5 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 14:32

Já mám přesně opačnou zkušenost. Začátky byly těžké, to ano, ale nyní nedám na geoget dopustit. Troufnu si říci, že je to jednička mezi programy, které nějakým způsobem pracují s keškami. A zase tak těžké to není, navíc lidi, kteří program vyvyjí jsou velice ochotní pomoci, stačí se jen zeptat nebo číst zde na fóru.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#6 Whoever_CZ

Whoever_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 14:50

vin-lin -> Mně nejde ani tak o to, že bych se nedokázal naučit třeba s GeoGetem. Po několika hodinách (nebo spíš dnech..:)) bych to asi zvládl. Ale jednak mi připadá zbytečné se učit s programem, který má stovky funkcí, z nichž já konkrétně využiju asi tak tři, a jednak, a to je pro mě hlavní - nemám potřebu vytvářet si svou vlastní databázi keší. Vlastně vůbec nechápu, k čemu je to dobré, když databáze všech keší je online na GC.com. Já nelovím moc často, třeba 14 dní nenajdu jedinou keš, a pak někam jedu, třeba na hory na víkend, tak chci mít třeba 15 okolních keší v GPS. V takovém případě mi připadá lepší mít nějaký jednoduchý nástroj, který mi během pár minut nasosá do GPS a do mobilu informace o těchto 15 kouscích přímo online z netu, než abych nejdřív aktualizoval databázi v GeoGetu a z ní to pak posílal do GPS. Čímž vůbec nechci útočit na GeoGet a jeho uživatele. Naopak, je mi jasné, že GeoGet je výtečný soft. Ale pro kačera, který si dělá statistiky, který má spoustu rozdělaných mysterek, který sbírá bonusové série a díky GeoGetu si má kam poznamenat bonusová čísla..... Já jsem prostě příležitostný kačer, který mysterky skoro nedělá, bonusová čísla ignoruje a nemá žádnou potřebu se vracet ke keším, které někdy odlovil. Proto mi pro mě nástroje jako GeoGet připadají prostě nevhodné... Who
  • 0

#7 MZ-CZ

MZ-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 15:05

a což takhle si přes GCTour stáhnout GPX, prohnat to Skrýšotlačem tak jak si byl zvyklý dřív ... takhle to dělá kolega a nestěžuje si .. :)
  • 0
Oregon 300 - Xperia GO (aDrake) - GeoGet | Sbírka CWG | Aktuální seznam CWG na výměnu

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 15:12

Whoever_CZ napsal/a:
Já nelovím moc často, třeba 14 dní nenajdu jedinou keš, a pak někam jedu, třeba na hory na víkend, tak chci mít třeba 15 okolních keší v GPS. V takovém případě mi připadá lepší mít nějaký jednoduchý nástroj, který mi během pár minut nasosá do GPS a do mobilu informace o těchto 15 kouscích přímo online z netu, než abych nejdřív aktualizoval databázi v GeoGetu a z ní to pak posílal do GPS.

Instalace GG a GJ přes balíček GASP je hračka a případně Satan rád poradí...

Nevím, co se ti zdá těžkého na práci s GG? Pro to co chceš udělat ti stačí možná méně kroků než v tom Skrýšotlači...

- Pustím GG a z něj přes ikonu na toolbaru GJ
- hned na první záložce GJ zadám místo, okruh, nehledat nalezené a typ keše -> stáhnout
- zobrazit seznam v GG -
- export do gpx/html

Nemusím instalovat žádné další filtry, pluginy či co. Jen základ. A vedle toho si GG hlídá poslední aktualizace, můžu to mít všechno na flashce a keše si vytáhnout kdekoliv na cestách...

Obdivuji všechny ty kutily :D Proč to dělat jednoduše, když to jde hrozně složitě a zdlouhavě :P
  • 0

#9 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 15:15

Skrysotlac jsem v zacatku taky uspesne pouzival, nicmene postupem casu jsem presel na Geoget. A troufnu si tvrdit, ze stazeni nejaky 20 kesi ( pises, ze jich vic najednou nepotrebujes) je v Geogetu s pomoci geojarryho minimalne stejne rychle a pohodlne. A ze se ti ulozi do databaze, kterou nepotrebujes? Neni nic jednodussiho nez si ji opet vymazat :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#10 Whoever_CZ

Whoever_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 15:26

sobikovi -> GeoGet mám nainstalovaný i s GeoJarrym, postup, který jsi popsal, chápu, v GG si kešky stáhnout umím, ale prostě mi to nevyhovuje. Nebudu psát proč. Tématem tohoto vlákna neměla být diskuze, jak pracovat s GeoGetem, proč je GeoGet nejlepší a proč je všechno ostatní špatné. Tomu jsem se přesně chtěl vyhnout, to si můžu přečíst ve dvaceti dalších vláknech. Tématem tohohle vlákna jsou varianty Skrýšotlače, co nejjednodušší prográmky pro Ty, kteří z různých důvodů nechtějí používat GeoGet nebo Mozigo. Who
  • 0

#11 Gecko

Gecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 18:23

Jak se da v geogetu udelat aby se prejmenoval nazev kesky (tak aby zobrazil typ, teren a obtiznost) a do poznamky se vlozil hint? To je hlavni duvod proc pouzivam Skrysotlac. Jednoduse si takto vyjedu lib. pocet kesi pro svuj 60ku.
  • 0

#12 3 plus 1

3 plus 1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 18:24

Já používám doplněk Firefoxu GPX Downloader a maximální spokojenost. Když někam jedu stáhnu si z mapy naGC.com kliknutím na ikonu GPX soubory kešek, které mě zajímají do počítače a pak to normálně přenesu do GPS. Podle mě je to co hledáš.....
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 18:35

To s tou nepotrebnosti databaze je tvuj zasadni omyl. Proc? No jen si to predstav, ze mas nejaky Skrysotlac, a stahnes si nejake kesky kolem nejakeho mesta. Nejakou dobu to trva, cim dele, tim vetsi riziko, ze te jednou Groundspeak objevi a zablokuje. ;) treba za deset minut si ale vzpomenes, ze jsi to udelal blbe, ze vlastne potrebujes oblast o kilometr vedle. A zacnes znova tahat... lhostejno, ze jsi pred chvili velkou cast kesek uz stahnu, tahas je vlastne zbytecne znova. Logicke je, ze kdyz uz si neco pracne a s rizikem stahnes, tak ze si to zapamatujes, abys to mohl v brzke dobe opakovane pouzit. A na to slouzi prave ta databaze. Nebo kdyz potrebujes spojit nekolik ruznych vyberu dohromady. postupne si postahujes co potrebujes do te spolecne databaze, kde se to spoji, a pak si vsechno dohromady vyexportujes. Inu, databaze neni tvuj nepritel, ale uzitecny pomocnik. A smazat se da kdykoliv. Podle mne, resit tuto ulohu bez databaze je velky krok zpet.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 18:39

Gecko napsal/a:
Jak se da v geogetu udelat aby se prejmenoval nazev kesky (tak aby zobrazil typ, teren a obtiznost) a do poznamky se vlozil hint?


Samozrejmne ze to jde, a mnohohem vice! Na podrobnosti se ale zeptej ve foru Geogetu, toto tema je o necem jinem.
  • 0

#15 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 18:47

Sobíku ty Desertere! :) myslím že kolegovi by se mohlo poradit zcela jednodušeji protože se začínám ztrácet v těch všech GeoGetech a co já vím ješte. Pokud mu stači max 20 keší denně do mobilu tak je tu jednoduchá a velice spolehlivá aplikace Handy Geocaching. umí vše co mladý pán požaduje. :)
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 19:10

WAW napsal/a:
Sobíku ty Desertere! :)
myslím že kolegovi by se mohlo poradit zcela jednodušeji protože se začínám ztrácet v těch všech GeoGetech a co já vím ješte.

Pokud mu stači max 20 keší denně do mobilu tak je tu jednoduchá a velice spolehlivá aplikace Handy Geocaching. umí vše co mladý pán požaduje. :)

Nechápu tu narážku na desertéra :) Jestli myslíš HG, tak ten jsem opustil asi před rokem, když jsem přešel na iPhone a později na Dakotu resp. Oregon. Ale stejně ho dál sleduji, protože to je po GG/GJ nejlepší český projekt pro geocaching.

3 plus 1 napsal/a:
Já používám doplněk Firefoxu GPX Downloader a maximální spokojenost. Když někam jedu stáhnu si z mapy naGC.com kliknutím na ikonu GPX soubory kešek, které mě zajímají do počítače a pak to normálně přenesu do GPS.
Podle mě je to co hledáš.....

To nemyslíš vážně jako náhradu za ST? Vyzkoušel jsem si stáhnout keše 5km okolo Horní Dolní přes GG a GJ, vše v navigaci za cca 5 minut. Pak to samé pomocí GPX Downloaderu a trvalo to 15 minut. O rozdílu uživatelského komfortu ani nemluvím...
  • 0

#17 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:01

Našel jsem něco, co je ještě trochu jednodušší než Skrýšotlač, akorát se to hodí tak nanejvýš na tradiční kešky. Nedávno jsem si toho tady na forech všiml. Jde o rozšíření pro Google chrome CacheList. Nevím, na jaký všechny prohlížeče to funguje, ale je to fakt hrozně jednoduchý. GeoGet mi totiž taky přijde moc složitej.

Tak v tomto vlákně už o GG nepište, je to k ničemu.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:18

Tak k nicemu to asi nebude, kdyz jej pouziva tolik lidi, ze? ;)
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:31

zir37 napsal/a:
Našel jsem něco, co je ještě trochu jednodušší než Skrýšotlač, akorát se to hodí tak nanejvýš na tradiční kešky. Jde o rozšíření pro Google chrome CacheList. Nevím, na jaký všechny prohlížeče to funguje, ale je to fakt hrozně jednoduchý.

Šmankote, ST zvládal všechny typy keší, ne jen tradičky a ještě k tomu fungoval bez omezení na prohlížeč... Jak může někdo tohle nabízet jako náhradu za ST (buď mu země lehká)...

Podle toho co tady padlo, tak CacheList náhrada není, GPX export náhrada není... Kdo další předhodí něco dalšího?

HaLuMa napsal/a:
Tak k nicemu to asi nebude, kdyz jej pouziva tolik lidi, ze? ;)

Buď v klidu. Ona to většina časem pochopí, že moc dalších alternativ není... Skrýšotlač byl taková samostatná jednoduchá záležitost na které začínala asi většina. Ale časem člověk potřebuje víc nebo prostě nic tak jednoduchého není. Je to jako s mobilem. Zkus dneska sehnat mobil bez foťáku, webu, prostě jen telefon...
  • 0

#20 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:34

Nejhorší na tom, že Whoever_CZ chtěl náhradu za Skrýšotlač a toto by mě taky zajímalo,ale stejně nikdo neporadí.
  • 0
když vidím díru, musím do ni.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama