Přejít na obsah


Fotka

Nástupce Skrýšotlače


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:35

karelbela napsal/a:
Nejhorší na tom, že Whoever_CZ chtěl náhradu za Skrýšotlač a toto by mě taky zajímalo,ale stejně nikdo neporadí.

Neporadí. Nic takového není...
  • 0

#22 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:36

Tak to řekni rovnou a nevnucuj gg
  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#23 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:37

karelbela napsal/a:
Nejhorší na tom, že Whoever_CZ chtěl náhradu za Skrýšotlač a toto by mě taky zajímalo,ale stejně nikdo neporadí.


Myslim, ze takovej program neni.
Jak tu zaznelo, nahradou je - ale databazove GG+GJ, GSAK, Mozigo ... ale to Whoever_CZ nechce... toz tak.
Nehlede na to, ze mi prislo z diskuze ke skrysotlaci, ze s jeho vystupy byly problemy ... ale to je uz OT.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:49

Ted ti to tu Sobik vysvetlil... Bud je nahrada moc jednoducha, ze Skrysotlac nedokaze nahradit, nebo je ta nahrada svym vyvojem mnohem dal, a zase se vam zda moc slozita. Tezko budes hledat program, ktery je svym stupnem vyvoje presne na stejne urovni jako Skrysotlac! Pochop, ze kazdy poradny program probiha vyvojem a pribyvaji mu funkce. I ten pro nekoho slozity Geoget zacinal jako primitivni udelatko, ktere obsahovalo jen tri tlacitka. Pouzivani bylo trivialne jednoduche! Jenze kazdy programator, ktery to s vyvojem mysli vazne, bude mit porad dalsi a dalsi napady na vylepseni... a program je zakonite slozitejsi a slozitejsi. I uzivatel probiha vyvojem. Na zacatku mu staci primitivni udelatko, vse ostatni mu pripada zbytecne slozite. Jenze casem zjisti, ze mu to nestaci. Ze chce dalsi vec. Sezene si dalsi udelatko... a nakonec zjisti, ze tu hromadku jednoucelovych udelatek zahodi a poridi si jeden program, ktery to vsechno zvladne sam, integrovane.
  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:51

Gecko napsal/a:
Jak se da v geogetu udelat aby se prejmenoval nazev kesky (tak aby zobrazil typ, teren a obtiznost) a do poznamky se vlozil hint? To je hlavni duvod proc pouzivam Skrysotlac. Jednoduse si takto vyjedu lib. pocet kesi pro svuj 60ku.

To snad dělá automaticky exportní filtr. Já to v PDA mám přesně takto.
  • 0

#26 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 20:56

HaLuMa napsal/a:
To s tou nepotrebnosti databaze je tvuj zasadni omyl. Proc?
No jen si to predstav, ze mas nejaky Skrysotlac, a stahnes si nejake kesky kolem nejakeho mesta. Nejakou dobu to trva, cim dele, tim vetsi riziko, ze te jednou Groundspeak objevi a zablokuje. ;)
treba za deset minut si ale vzpomenes, ze jsi to udelal blbe, ze vlastne potrebujes oblast o kilometr vedle. A zacnes znova tahat... lhostejno, ze jsi pred chvili velkou cast kesek uz stahnu, tahas je vlastne zbytecne znova....

Stejně tu databázi musíš nějak aktualizovat a to, co popisuješ, se mi mimochodem za léta používání skrýšotlače nikdy nestalo (používal jsem ho podobným stylem jako whoever - 5-20 velice zřídka maximálně 50 keší najednou tak jednou do měsíce, žádné velké stahování). Koneckonců, kdo by to pak taky měl tisknout.:)
Taky jsem měl skrýšotlač rád, mnohem raději než geoget, který teď používám (nejen proto, že skrýšotlač už nefunguje, ale taky kvůli exportním makrům), takže úplně chápu, že se někdo shání po náhradě.
Bohužel ale taky o žádné nevím.:(
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 21:07

Ale jdi ty. Tobe se nikdy nestalo, ze by ti skrysotlac spadnul, nebo se zblbnul v prubehu stahovani, nebo vygeneroval uplne blbosti a musel jsi to tahat znova? Zvlastni, v dobach, kdy jsem take Skrysotlac pouzival, se to stavalo bezne! Nejak porad nechapu, cemu databaze vadi. Vsechna data, ktera jakymkoliv zpusobem stahnes, musis aktualizovat. I ta data stazena skrysotlacem. To, ze si nejaka data navic zapamatujes v databazi, preci nemuze byt na skodu. Krom toho, az zase nekdy gc.com nepobezi, tak ti to pak vubec nevadi. Dobre si pamatuji tu hromadu nestastniku, kteri na foru po ostatnich zebrali data. To jim najednou byla neci databaze dobra! :D Ona ta databaze ma radu vyhod, nejen to, co jsem tu napsal.
  • 0

#28 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 21:07

HaLuMa napsal/a:
Tak k nicemu to asi nebude, kdyz jej pouziva tolik lidi, ze? ;)

To psaní o geogetu v tomto vlákně je k ničemu:D:D, tak už toho nechte.;)
  • 0

#29 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 21:09

Já tu touhu taky chápu. Kouknu, co se dá dělat...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 21:26

karelbela napsal/a:
Tak to řekni rovnou a nevnucuj gg

Ach jo, člověk se snaží poradit a misto toho... "perly, perly a zase perly.." Náhrada srovnatelná se ST prostě neexistuje a místo něj můžeš použít jednoduché až prosté skripty do různých prohlížečů a budeš se trápit nebo na druhé straně máš sice obsáhlejší balíky, ale nahradí ti ST a přidají něco na víc, když budeš chtít. A jaké jsou to balíky? GeoGet, GSAK a MoZiGo. A proč tady podporuji GG? Protože je česky, je uživatelsky příjemný, má dobrou podporu a je pro BM i PM kačery. A co ty dva ostatní? GSAK je v angl a je ideální pro PM s PQ (ti asi ST nepoužívají) a MoZiGo toho umí hrozně moc, ale je to zmatek nad zmatek (omlouvám se Klamo). Takže když bych já uvažoval o náhradě za ST, pak by to bylo v pořadí:
GG
MoZiGo
GSAK
přestat kešovat

Jo a proč to tak píšu? Protože jsem všechno z toho vyzkoušel včetně toho ST...
  • 0

#31 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 21:39

Ono těch databázových programů, vč. i čistě webových, je víc, ale jo, tyhle jsou nejčastější. Sám sem vyzkoušel oba dva hlavní (GSAK a Geoget; promin Klamo), a vyhovuje mi tento styl. Ale na druhou stranu chápu, že existuje množina lidí (a není jich málo, právě!), kteří tohle z mnoha různých důvodů nechtějí.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#32 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:02

sobikovi napsal/a:

karelbela napsal/a:
Tak to řekni rovnou a nevnucuj gg

Ach jo, člověk se snaží poradit a misto toho... "perly, perly a zase perly.." Náhrada srovnatelná se ST prostě neexistuje a místo něj můžeš použít jednoduché až prosté skripty do různých prohlížečů a budeš se trápit nebo na druhé straně máš sice obsáhlejší balíky, ale nahradí ti ST a přidají něco na víc, když budeš chtít. A jaké jsou to balíky? GeoGet, GSAK a MoZiGo. A proč tady podporuji GG? Protože je česky, je uživatelsky příjemný, má dobrou podporu a je pro BM i PM kačery. A co ty dva ostatní? GSAK je v angl a je ideální pro PM s PQ (ti asi ST nepoužívají) a MoZiGo toho umí hrozně moc, ale je to zmatek nad zmatek (omlouvám se Klamo). Takže když bych já uvažoval o náhradě za ST, pak by to bylo v pořadí:
GG
MoZiGo
GSAK
přestat kešovat

Jo a proč to tak píšu? Protože jsem všechno z toho vyzkoušel včetně
toho ST...


Naprosto mimo mísu otázka byla položena naprosto jasně i s vymezením co nechcu (nechce). a zase to skončilo uplně někde jinde. Ty perlo.........
  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:08

Jiste ze takovi existuji. Nikdo nerika ze ne! Existuji napriklad uzivatele, kterym bohate staci tlacitko 'send to gps' na strance s listingem. Ze? Je to o tom vyvoji uzivatele, jak jsem tu uz psal. Kazdy ma tu hranici jinde, kdy si rekne: "tak dost, tohle prece jde delat pohodlneji!" Nekteri si to reknou brzo, nekteri pozdeji, nekteri k te hranici ani nedospeji. Potreby kazdych jsou individualni. Jen to nemejte za zle tem, kteri si temito vyvojovymi stadii prosli, ze v dobre vire nabizi rovnou tu vyssi uroven. B)
  • 0

#34 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:08

Skrýšotlač R.I.P :( :( :( :@ Suverénně jeden z nejintuitivnějších prográmků pro GC. Velmi jednoduchý a přehledný.
  • 0

#35 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:14

Sorry ale Geoget ač určitě komplexní program nedokáže Skrýšotlač ani v nejmenším nahradit, což se ani primárně nesnaží. <p> Šlo o to že BM spustil Skrýšotlač ve webovém okně a do minuty, dvou měl v GPS souřadnice, waypointy a listingy libovolných keší po ČR a mohl vyrazit. Ač seznámen s funkcí geoget+geojarry jsem dal vždy přednost ST.
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:15

karelbela napsal/a:

Je směšné, jak se někteří drží zuby nehty myšlenky... Už tady několikrát padlo, že náhrada rovná ST neexistuje a stejně furt melou dokola to svoje. Odpověď, že náhrada neexistuje je taky odpověď, ale asi ji tu někteří nechtějí slyšet...
Nejsem sám, kdo rovnou nabídl funkční alternativu, ale to je asi jedno. Takže pánové, howgh - tohle jsou už fakt perly a hrách (je to mystery 1/1).
  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:19

Trauma_Zero napsal/a:
Sorry ale Geoget ač určitě komplexní program nedokáže Skrýšotlač ani v nejmenším nahradit, což se ani primárně nesnaží.


Jen vyjadruji nesouhlas. Klidne si s tebou o tom popovidam, ale tohle vlakno o tom fakt neni.
  • 0

#38 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:23

Skrýšotlač byl holt něco podobného jako je GS Builder pro vytváření statistiky do profilu. Úžasně jednoduchý nástroj. Laik ho pochopil za 10 minut, průměrně technicky zdatný člověk ihned. žádné složité studování dokumentace co s čím a jak. Pár jasně daných položek v roletovém menu, bác bác tady máš výsledek. V sobíkově výčtu bych "ikonkové peklo" zvané mozigo zařadil za gsak...
  • 0

#39 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:27

[quote]sobikovi napsal/a:
No směšné? na začátku této v podstatě už nesmyslné stránky si neřekl, že nic jiného není ale začal si řešit gg, když už ani nevíš co píšeš, tak běž radši přebírat ten hrách.
  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:36

Prosím všechny ty dotazující se na náhradu ST, aby sem pak napsali, na co vlastně přešli... jestli jim to odvaha a hrdost dovolí :D Myslím, že všichni co se snažíme poradit v 90% víme B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama