Přejít na obsah


Fotka

Nástupce Skrýšotlače


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 22:50

Skrýšotlač používám jako spousta jiných pro generování GPX souborů pro GPSku a mobil, pro HTML s listingy a logy a jako zdroj dat pro databázi. Rozšíření pro prohlížeče (zkoušel jsem CacheList a GPX Downloader) mohou posloužit jako nouzovka, ale náhrada nejsou. Tak trochu chápu autory, že se jim nechce neustále upravovat program po neustálých vpodstatě nic nepřinášejících změnách na gc.com. Nicméně i po avizovaném ukončení vývoje vyšla nová verze 20110209-1927 a program funguje. Sice ne tak komfortně jako kdysi - nepozná už nalezené keše, nedá se filtrovat podle obtížnosti, terénu a velikosti - ale jinak probíhá načtení keší a exporty normálně. Tak jen doufám, že ho autoři budou alespoň v takovémto stavu udržovat při životě. Mi by to stačilo. A klidně bych na to i přispěl.
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 23:07

K tem dvoutisicovkam... A ty se divis? W2000 nejsou od 13. července 2010 Microsoftem podporovany. Takze se neni cemu divit, ze i vyvojarum se nechce oficialne mrtvy operacni system podporovat. Ale tohle do teto diskuze nepatri. Pokud touzis nainstalovat GG a nejde ti to, tak to napis do Geogetiho fora. ;)
  • 0

#43 Irandael

Irandael

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 11:09

Skrýšotlač se pokouším nahradit GC tourem více méně úspěšně, dělá mi krátké listigy tak jak chci, ale není možný uložení do jednoho GPX což mě štve a tak se pořád vracím skrýšotlači. :) Mám Vistu HCX a jsem PM
  • 0

#44 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 16:52

GC tour toho umí hodně, používal bych ho kdyby fungoval v Chromu. Skrýšotlač elegantně nahradí MoZiGo TEČKA
  • 0

#45 Whoever_CZ

Whoever_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 13:22

Haluma -> píšeš, že můj zásadní omyl je v nepotřebnosti databáze. Žádný z uvedených důvodů pro mě osobně ale neplatí. Spojit několik různých výběrů dohromady jsem nikdy nepotřeboval. To, co jednou stáhnu a použiju, už příště nemám žádný důvod použít - pojedu třeba do Harrachova, stáhnu si 10 keší kolem. Buď je odlovím a pak už tyhle data nepotřebuju, nebo je neodlovím a do Harrachova pojedu třeba za půl roku. To už mi tyhle data ale taky budou na nic, protože nebudou aktuální. Nevidím problém si to za půl roku stáhnout znovu. Tady by mi přeci GeoGet nepomohl, musel bych stejně před novým výletem databázi aktualizovat. A že bych se netrefil nebo postahoval špatné kešky? Nevím, to se mi asi nikdy nestalo, ale pokud by se stalo, musím holt tu pětiminutovou operaci zopakovat. Ale pokud s GeoGetem stáhnu kešky do GPS a listingy do mobilu a pak zjistím, že je to špatně, musím to tak jako tak udělat znovu. Jestli těch 10 keší tahám Skrýšotlačem z webu nebo GeoGetem z disku, to už není moc velký rozdíl - největší otrava je stejně připojování GPS a mobilu kabelem atd.. Souhlasím s Alkesem - za léta používání se mi nikdy nestalo, že by Skrýšotlač někdy něco "zblbnul", nebo že by vygeneroval blbosti. Pokud člověk vyhradil více paměti Javě, odpadl i problém se zasekáváním. Určitě to nebyl vhodný nástroj na stahování stovek keší, ale s 10-20 kousky jsem nikdy neměl problém. Jinak rozumím té potřebě vývoje programu a chápu, že někteří uživatelé chtějí časem víc a víc. Ale vy se Sobíkem zkuste taky pochopit, že nejsme všichni stejní. Někdo geocachingem žije, loví ve dne v noci, někdo se vyžívá ve statistikách. Někdo udělá jednu kešku za půl roku a pak ji stejně zapomene zalogovat, a je mu to jedno, hlavně že navštívil to dané místo. No a já a očividně spousta dalších lidí nemá potřebu se v tomhle směru vyvíjet někam dál. Já chci co nejjednodušeji a v co nejkratším čase stráveném u kompu stáhnout občas do GPS a mobilu 10 keší a jít ven, na výlet. Nemám žádnou touhu prozkoumávat desítky tlačítek na lištách. My přeci vůbec nemáme za zlé, jak Haluma píše, uživatelům, kteří si prošli nějakým vývojem, že používají GeoGet. Já jsem rád, že GeoGet existuje, že někdo z nás dokázal naprogramovat tak komplexní a pro spoustu lidí užitečný program, obdivuju to, musí to být spousta práce a co z toho, když je to zadarmo. Ale když si čtu příspěvky v tomhle vlákně, hlavně ty Sobíkovy, mám pocit z těch všech hlášek o perlách sviním, že vy máte za zlé nám, že GeoGet používat nechceme. Na začátku tohohle vlákna jsem schválně napsal, aby se sem nepsalo o tom, proč bych se měl učit s GeoGetem, proč je GeoGet lepší atd. A už tenkrát jsem tušil, že se to nepovede. Není to zvláštní...? Původní význam tohohle vlákna byl, že jsem chtěl zjistit, jestli neexistuje jednoduchá náhrada za Skrýšotlač. Já se na fórech nepohybuju a bylo docela dobře možné, že jsem nějaký program přehlédl. Pokud je odpověď taková, že nic takového neexistuje, pak byl účel vlákna splněn, já jsem dostal svojí odpověď a všem děkuju za názory. Zbývá už jen vymyslet, co dál.. :-) A neboj se, Sobíku, až to vymyslím, rád to sem napíšu - a je klidně možné, že to nakonec bude GeoGet. Pro mě to není otázka odvahy nebo hrdosti, já jenom hledám program na stahování kešek.. :-) Díky Who
  • 0

#46 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 13:42

No vidis, a ja se ve svem prispevku snazil naznacit jak nejlepe nahradit st. Ten postup co jsem popsal neni o studovani vsech moznosti gg a nevyzaduje zadne dalsi pluginy atp. Je zvlastni, ze se pak hned pres sz ozvalo nekolik kaceru abych jim to jeste popsal jednou a dneska uz to vyuzivaji.
  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 13:48

Asi necemu nerozumim, ale na 10-20 kesi nepotrebujes vubec Skrysotlac, na takovehle mnozstvi kesi ti bohate staci samotny gc.com web. Ja ti rozhodne nic nevnucoval, a nerikej ze jo. Ja se jen podivil, proc se stavis odmitave vuci databazovemu reseni. (lhostejno na programu!) To co jsem o vyhodach databazi napsal, je jen zlomek vyhod, ktery se mi zdal v kontextu jako zajimavy. Kdybych mel rict vsechny vyhody, tak tu jeste ted pisu. ;)
  • 0

#48 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 13:55

A co takhle si koupit PM ? Naklikáš si kešky do bookmarku a pošleš si PQ, nasypeš přes Mapsource do 60-tky. Na listingy do telefonu si pořídíš SmartGPX.
  • 0

#49 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 15:11

sobikovi napsal/a:
No vidis, a ja se ve svem prispevku snazil naznacit jak nejlepe nahradit st. Ten postup co jsem popsal neni o studovani vsech moznosti gg a nevyzaduje zadne dalsi pluginy atp ...


Víš Sobíku, jde o to, že už na začátku vlákna autor uvedl, že o GeoGetu tady slyšet nechce. Mě jsi shazoval, že jsem zde zmínil slabší prográmek, který ST plně nenahradí, ale na rozdíl od tebe jsem aspoň pochopil, o co tady jde, a splnil jsem jakási pravidla tohoto vlákna.
  • 0

#50 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 15:14

bodlak napsal/a:
A co takhle si koupit PM ? Naklikáš si kešky do bookmarku a pošleš si PQ, nasypeš přes Mapsource do 60-tky. Na listingy do telefonu si pořídíš SmartGPX.


No jde spíše o to, že skrýšotlač mi upravil keše tak, aby se to na C60 dalo číst a kompletní PQ jsem pak nahrál do mobilu pro strýčka příhodu.
Nicméně kolega mne učí nyní export v GG a jde to, trochu ztuha (není chyba GG, ale mezi židlí a klávesnicí) , ale jde to.
  • 0

#51 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 15:58

Novaci_KH napsal/a:
Nicméně kolega mne učí nyní export v GG a jde to, trochu ztuha (není chyba GG, ale mezi židlí a klávesnicí) , ale jde to.

To se poddá. GG je fakt moc dobrý program. Exporty má flexibilní a tak si z něj vytáhneš co budeš chtít.
  • 0

#52 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 8:09

Souhlasim s Bodlakem, koupil jsem si PM a jde to parádně. Navíc jako bonus třeba v KV, nebo v Praze Bohnicích mohu lovit dvojnásobek keší co BM...:D
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#53 nolada

nolada

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 9:12

Gecko napsal/a:
Jak se da v geogetu udelat aby se prejmenoval nazev kesky (tak aby zobrazil typ, teren a obtiznost) a do poznamky se vlozil hint? To je hlavni duvod proc pouzivam Skrysotlac. Jednoduse si takto vyjedu lib. pocet kesi pro svuj 60ku.


Nejsem programátor, ale upravil jsem si exportní script gpxsimple, takže dostanu ve výpisu název cache, hint, typ cache a obtížnost. Neumím bohužel zkrátit zobrazovaný název tak, jak to umí Skrýšotlač. Ale přeci jen mi to pomáhá - tisknu si totiž vždy přehlednou mapu z Mapsource v měřítku 1km a slovní název cache je mi milejší, než jen její kód.

Upravený script si můžete táhnout odtud:
http://chodsko.hyper...e.vista.gge.pas
  • 0

#54 Bour

Bour

    BOUR

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 10:01

GG používám skoro rok. Není složitý díky balíčku GASP a podrobnému návodu od S474N to musí zvládnout každý /když jsem to zvládl já/ Od té doby co přestal dobře fungovat skrýšotlač, na který jsem byl zvyklí , pročítám různé diskuze na fóru. Moc názorů, ale málo konkrétních návodů. /Moje rodina mě říká, že se z toho jednou zblázním/ Tak jsem, mimo diskuzi, zkusil napsat e-mail Sobíkovi a s jeho pomocí to šlo velice jednoduše, krok za krokem, zprovoznit. Děkuji těm, kteří si najdou čas a nám, kteří si neví rady vytvoří takové podrobné návody, bez kterých by jsme se nehli z místa. Dnes už nepláču po skrýšotlači a všem doporučuju zkuste GG a zbytečně se nebraňte jeho používání. Skrýšotlač je mrtví, ať žije GeoGet -------------------------------------------------------------------------------------------------- Dnes se objevilo nové vlákno , které postup popisuje krok za krokem. http://www.geocachin...679#post_256679
  • 0

#55 Whoever_CZ

Whoever_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 17:28


V debatě na téma GeoGet už opravdu nebudu dále pokračovat, ale rád bych se zeptal, jestli by byl někdo schopen a ochoten upravit GC Tour script tak, aby exportoval GPX s kešemi s názvem v názvu a GC kódem v poznámce. Zvládnul by to někdo a podělil by se?
Zdrojový kód scriptu je k dispozici zde: http://userscripts.o...ts/review/36273
Díky Who


  • 0

#56 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 20:17

Whoever_CZ napsal/a:

... rád bych se zeptal, jestli by byl někdo schopen a ochoten upravit GC Tour script tak, aby exportoval GPX s kešemi s názvem v názvu a GC kódem v poznámce. Zvládnul by to někdo a podělil by se? ...

Tak jsem to upravil. Doufám, že to je ono. Nic jiného jsem neměnil, pouze ukládání GC kódu a názvu keše.
http://dl.dropbox.co...gc_tour.user.js
  • 0

#57 Doly

Doly

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 10:04

Tak nám zase jede Skrýšotlač. Vyšla nová verze. Mnohokrát děkuji.
  • 0

#58 Whoever_CZ

Whoever_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 17:27

mh.mail -> Perfektní, funguje jak při manuálním naklikávání keší, tak v režimu Autotour. Díky moc! Kdyby se Ti s tím ještě chtělo dělat, dokázal bys do poznámky za GC kód ještě přidat informaci o keši (třeba jako ve skrýšotlači - TR21 - T = tradiční, R = velikost regular, 2 = obtížnost a 1 = terén) a případně ještě hint? Já osobně bych pak už nic jiného nepotřeboval.. :) Ale samozřejmě jen pokud by se Ti do toho chtělo a neměl jsi nic lepšího na práci.... :D Ještě jednou díky, Who
  • 0

#59 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 22:26

Whoever_CZ napsal/a:
do poznámky za GC kód ještě přidat informaci o keši (třeba jako ve skrýšotlači - TR21 - T = tradiční, R = velikost regular, 2 = obtížnost a 1 = terén) a případně ještě hint?

Provedl jsem úpravu, do poznámky jsem přidal požadované informace. Zobrazení poznámky v mé 60CSx vypadá takto:
GC29YZN Micro D2T1.5 Tradition - 30 znaků v 60CSx, zbytek oříznutý.
Na konci je ještě hint, u mne oříznutý (30 znaků). Nevím jak je to s novějšími Oregony, jestli nepodporují delší poznámku.
Upravený skript je zde.
  • 0

#60 huhuhu

huhuhu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 15:31

Jo, tahle diskuse je hodně smutná. Bohužel nejenom na iDNES a podobnych serverech je viděl, jak snadno, a možná i rádi se někteří dokážou slovně napadat. :( Možná by to chtělo trochu respektu a pochopení, že každému může vyhovovat jiný program a asi je zřejmé, že nemůže existovat jeden dokonalý pro všechny.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama