Přejít na obsah


Fotka

Stažení keší v okolí bodu pomocí Geojarry


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
67 odpovědí na toto téma

#1 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 7:19

Upravil jsem v navodou nekolik terminologickych chybicek.
Zaroven jsem navody 2 a 3 predelal na trosicku jine, protoze jejich puvodni uziti stejne nebylo spravne. GeoJarry pri stahovani Geocaching.com dotazu nechava nalezene a vlastnene kese filtrovat rovnou na serveru. Pokud se tedy nekomu stahuji do GeoGetu jiz nalezene a vlastnene kese, at se soustredi na polozku navodu 1 - 6\ Stahovat již nalezené a vlastněné keše? -> nastavit podle potřeby.

Jinak je to pekny pocin, ale je nevhodne to delat na foru. Klidne zacni psat nejakou dokumentaci primo na araratu a sem jen hod odkaz.

Dalsi navody muzete nalezt v dokumentaci programu.
O GeoJarry mluvi i materialy z probehleho eventu, i kdyz jsou dnes jiz trosicku zastarale. I tak bych je kazdemu doporucil jako povinnou cetbu.
Navod na stazeni bodu pomoci GJ tam najdete take.
  • 0

#2 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 7:44

super navody, jen tak dal :-)) díky
  • 0

#3 Khabar

Khabar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 8:02

I já díky za návody. Mě by spíš zajímalo jestli jde nějak stáhnout všechny kešky okolo naplánované cesty? Samozřejmě myslím jednodušším způsobem než přes stahování okolo řady bodů.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 9:34

medwyn_cz napsal/a:

Psal jsem to sem proto, že i když je už skoro všechno popsáno na wiki nebo araratu, stejně se lidi na to ptaj - prostě to nečtou, je snadnější se na to zeptat :(

Khabar napsal/a:
Mě by spíš zajímalo jestli jde nějak stáhnout všechny kešky okolo naplánované cesty?

Ano jde, postnu odpoledne.
  • 0

#5 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 11:48

byl by nekdo proti, kdyby se ty navody daly na http://geoget.ararat...skript:geojarry ?
  • 0

#6 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 12:18

To sobici se rozepsal. Neprijde mi stastne davat na jakekoliv forum jakekoliv navody. Za par tydnu uz to nikdo nenajde. Souhlasim s mikromem.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#7 Benny.La

Benny.La

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 10:54

Díky za návod, je fajn že je někdo ochotný takle to rozepsat pro nás přihlouplý.Všechno jsem zvládl až po nahrání souborů do gps.Mám gps připojenou k pc ale jak tam ty soubory pošlu?
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 11:32

Benny.La napsal/a:
...Všechno jsem zvládl až po nahrání souborů do gps.Mám gps připojenou k pc ale jak tam ty soubory pošlu?

Pokud máš navigaci připojenou k počítači, pak v manažeru by jsi ji měl vidět jako další disk, např. E: Soubory nakopíruješ do adresáře \garmin\gpx
  • 0

#9 Benny.La

Benny.La

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 11:49

Když si stahnu jednu keš přímo tlačítkem z listingu tak to funguje .Jako další disk se mi ale navigace neukazuje :(
  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 12:19

Benny.La napsal/a:
Když si stahnu jednu keš přímo tlačítkem z listingu tak to funguje .Jako další disk se mi ale navigace neukazuje :(

1) jakou GPS?
2) máš nainstalované ovladače?
3) další až napíšeš ty důležité informace
  • 0

#11 Benny.La

Benny.La

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 12:36

1) mám starýho Bédu trávníčka 2)ne
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 12:45

Do stareho Legenda to nahrajes treba pres program Mapsource.
  • 0

#13 Benny.La

Benny.La

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 13:14

Mapy z Mapsource do gps dostanu ale jak tam dostat ty body netuším :(
  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 13:30

Benny.La napsal/a:
Mapy z Mapsource do gps dostanu ale jak tam dostat ty body netuším :(

dostat odkud kam?
z MS do GPS úplně stejně, jen v "Odeslat do zařízení" zaškrnout "trasové body" (nebo jak to přesně je)
Podívej, budeš muset líp popsat, co a jak děláš, když ti má někdo pomoci. Moje křišťálová koule nefunguje
P.S. a u trávníčka asi žádný externí disk nebude
  • 0

#15 Benny.La

Benny.La

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 13:47

1\ Soubor -> Export - > Export ... otevře se seznam exportních formátů. Máme několik možností, ale pro začátek bych zvolil typ exportu jako je v PQ pro PM. Později si můžeme hrát... 2\ Zvolíme exportní filtr Original PocketQuery GPX. 3\ Zvolíme cílové umístění, název. Keše budou uloženy jako v PQ do dvou souborů. První obsahuje jen keše, druhý všechny waypointy.. 4\ Oba soubory nakopírujeme do navigace a je hotovo :-) vše až po bod 4 mám hotovo.Teď mi jde o to jak dostat ty soubory do GPS jestli to vůbec u travníčka jde.Jako další disk se mi gps neotevře a u další varianty přes Mapsource zase nevím jak tam ty body z těch souboru dostat abych to následně mohl poslat do gps.
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 14:04

Ve starem legendovi je ti format PQ na houby! Vyexportuj si to jako "Simple GPX", vysledny soubor otevri v mapsource, a obejvi se ti tam jako trasove body. A ty nahraj do GPSky. Existuje jeste jedna cesta pres POI mapy, ale to je o dost tezsi, tim si ted jeste nelamej hlavu.
  • 0

#17 Benny.La

Benny.La

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 14:39

ok tohle už funguje.Díky všem za rady
  • 0

#18 HonDav

HonDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 10:03

1\ Soubor -> Export - > Export ... otevře se seznam exportních formátů. Máme několik možností, ale pro začátek bych zvolil typ exportu jako je v PQ pro PM. Později si můžeme hrát... Sobíku super navod dik moc, ale mám prosbu(možná sem jen špatně hledal), zkoušel jsem ostatní možnosti z výše uvedeného bodu, ale nejsem z toho moc chytrý - kromě toho že většina nefunguje v GPS ani v mapsource. dík.
  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 10:22

HonDav napsal/a:
1\ Soubor -> Export - > Export ... otevře se seznam exportních formátů. Máme několik možností, ale pro začátek bych zvolil typ exportu jako je v PQ pro PM. Později si můžeme hrát...

Sobíku super navod dik moc, ale mám prosbu(možná sem jen špatně hledal), zkoušel jsem ostatní možnosti z výše uvedeného bodu, ale nejsem z toho moc chytrý - kromě toho že většina nefunguje v GPS ani v mapsource.
dík.

Každý formát je pro něco jiného. Já například do PDA cpu formát "GPX pro Beeline", protože je optimalizovaný pro soft co používám. Když budu potřebovat přetáhnout data z jedné databáze do druhé, tak použiju "GeoGet GPX v2" protože v tom jsou obsaženy úplně všechny údaje které jsou v databázi.
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 10:41

HonDav napsal/a:
1\ Soubor -> Export - > Export ... otevře se seznam exportních formátů. Máme několik možností, ale pro začátek bych zvolil typ exportu jako je v PQ pro PM. Později si můžeme hrát...

Export dat z GG se tady řeší stále dokola, ale jak jsem se díval, tak na domácí stránce GG podrobnější popis schází...

Obecně lze říct, že s distribucí GG jsou publikovány standardní exporty a pak je hromada exportů speciálních, programovaných vedle. Export uloží do vybraného formátu vše, co je v seznamu v okně GG.

Takže po volbě Soubor -> Export - > Export ... se otevře seznam exportních formátů a ty si můžeš vybrat jak to chceš exportovat. Jak už tady padlo níže, ne každý Garmin (zařízení) bere standardní formát PQ GPX, ale potřebuje formát jiný. O co jde v jakém exportu je nejčastěji uvedeno v popisu a také se to pozná podle formátu v prvním sloupečku přehledu. Co tě bude asi tedy zajímat je:

PocketQuery GPX (final as cache) - upravený gpx, kde pokud má keš final waypoint jsou výchozí souřadnice posunuty na hodnotu final waypoint.
POI simple GPX - vhodný export pro použití v POI Loaderu (vlastní POI)
Original PocketQuery GPX - stejný výstup jako z PQ
Simple GPX - zjednodušený gpx pro starší zařízení (viz. níže)
HTML list - vhodný export pro tisk, vygeneruje html stránku do prohlížeče
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama