Přejít na obsah


Fotka

Stars - podpora hvězd v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 16:21

od napadu nebylo daleko k realizaci, a tak jsem spichnul terivialni plugin pro moznost hvezdickovani kesi ala e-mailove schranky a klienti.

http://geoget.ararat...er:skript:stars
  • 0

#2 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 16:36

mikrom napsal/a:
od napadu nebylo daleko k realizaci, a tak jsem spichnul terivialni plugin pro moznost hvezdickovani kesi ala e-mailove schranky a klienti.

http://geoget.ararat...er:skript:stars


Naprosto geniální pluginek.....díky....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#3 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 16:40

diky. sem si prave rikal, ze by to bylo fajn, a ze pres tagy, a ze na tom vlastne nic neni... kodu na tri radky a co to udela :)
  • 0

#4 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 18:37

neni to to stejny jako hodit kes do seznamu/bookmarku?
  • 0

#5 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 18:46

zLOST napsal/a:
neni to to stejny jako hodit kes do seznamu/bookmarku?


BM bookmarky nemají...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#6 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 18:56

@fremen] ja myslel v geogetu. ja GG nepouzivam a neznam, ale na tech skrynsotech je v menu polozka 'Seznam', tak jsem predpokladal, ze funkcionalita bude podobna
  • 0

#7 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 19:17

Měl byh jednu prosbu - nešla by změnit ikonka na toolbaru pluginů? Tato se mi plete s ikonkami hodnocení. Změním si ji klidně sám, ale nevím jak na to....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 19:17

Aha, v tom pripade to, co jsi myslel ze to je, je prave to, co je na tom screenshotu videt. (A ted se v te vete vyznejte!) ;) Tedy ty kese, ktere jsou tam videt, je prave prezentace takoveho seznamu. Zakladni nastroj Geogetu.
  • 0

#9 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 19:33

Díky, je to pěkné.
Pár zkušeností z instalace:

Protože málokdo už měl tag star v databázi, tak se mu ihned po instalaci nenabídne v Editoru sloupců. Lze ho ale zapsat. I tak je to dost pracné.

Na toolbar by se měl přidat i skript stars.ggp.pas, filtrace není tak důležitá.

Místo filtrace lze použít seřazení dle toho sloupce. Ač, bohužel, GeoGet nepodporuje řazení podle vizálních dat, v tomto jednoduchém případě funguje dobře.
Ale zase pak nejde zvolit sekundární řazení, takže filtr smysl má.

v http://www.geocachin...057#post_253057 jsem se musel nechat poučit, jak refreshovat modifikovaný řádek. Tady by se také hodilo přidat na konec GC.ListAdd; je to pak hned živější. :)

Proč ale GeGet při běhu skriptu skryje celý seznam, když ho nakonec stejně nerefrehuje, je záhadou. Bez toho by to bylo ještě lepší.
  • 0

#10 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 19:43

mpistora napsal/a:
Díky, je to pěkné.
Pár zkušeností z instalace:

Protože málokdo už měl tag star v databázi, tak se mu ihned po instalaci nenabídne v Editoru sloupců. Lze ho ale zapsat. I tak je to dost pracné.

Na toolbar by se měl přidat i skript stars.ggp.pas, filtrace není tak důležitá.

Místo filtrace lze použít seřazení dle toho sloupce. Ač, bohužel, GeoGet nepodporuje řazení podle vizálních dat, v tomto jednoduchém případě funguje dobře.
Ale zase pak nejde zvolit sekundární řazení, takže filtr smysl má.

v http://www.geocachin...057#post_253057 jsem se musel nechat poučit, jak refreshovat modifikovaný řádek. Tady by se také hodilo přidat na konec GC.ListAdd; je to pak hned živější. :)

Proč ale GeGet při běhu skriptu skryje celý seznam, když ho nakonec stejně nerefrehuje, je záhadou. Bez toho by to bylo ještě lepší.


Filtr určitě smysl má.
Třeba já si stáhnu keše, které budu lovit na plánovaném výletě. Jedním kliknutím si je "označím hvězdičkou". A mezitím v průběhu několika dnů přidávám třeba vyluštěné mysterky, zase si je označím hvězdičkou a až přijde čas exportu, tak si je načtu a to na jedno kliknutí na toolbaru - prostě super.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#11 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 19:47

zLOST napsal/a:neni to to stejny jako hodit kes do seznamu/bookmarku?

Takovéhle příznaky přímo v datech (hvědičky), jsou opačný přístup.
Výhodou je, že jsou vidět při zobrazení libovolného seznamu. Tedy pokud je zase použita pro zobrazení správná sada sloupců. :o
  • 0

#12 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 19:55

zLOST napsal/a:
neni to to stejny jako hodit kes do seznamu/bookmarku?

zLOST napsal/a:
@fremen] ja myslel v geogetu. ja GG nepouzivam a neznam, ale na tech skrynsotech je v menu polozka 'Seznam', tak jsem predpokladal, ze funkcionalita bude podobna

Obdobná funkčnost v Geogetu je - uložené seznamy, ale kupodivu se neovládá z menu Seznam, ale z menu Soubor. Nebo z toolbaru Seznam. :o
  • 0

#13 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 20:42

mpistora: tak GC.ListAdd; pridano, nesnal jsem, stvalo me to, takhle je to urcite lepsi!

mpistora: tag star vytvorim pri instalaci, to by slo..
jak na to Geby? ?.TagAdd('star',''); ? stejne tak jsem chtel pri odinstalaci nabidnout smazani ty kategorie tagu ?.TagClear('star'); ?

vin-lin: no jsem si toho vedom, napadlo me pouzit jinou barvu ty hvezdicky, ale nevim jakou :)

zLOST: z toho co vim o bookmarcich, tak mi tohle prijde uplne odlisny pouziti

mpistora: pridani i druhyho ggp na toolbar?.. no myslel jsem ze takhle to bude optimalni, abych zbytecne nezasiral toolbar.. muzu pri instalaci nabidnout zda to ci ono ci oboje..
  • 0

#14 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 21:08

mikrom napsal/a:
mpistora: tag star vytvorim pri instalaci, to by slo..
jak na to Geby? ?.TagAdd('star','' ); ? stejne tak jsem chtel pri odinstalaci nabidnout smazani ty kategorie tagu ?.TagClear('star' ); ?

Obávám se, že založit to nejde jinak, než, že se obětuje náhodná keš a tag se ji přidá, byť prázdný.
Smazat naráz to půjde snáze pomocí GeoTagDelCategory('star' );

mikrom napsal/a:
mpistora: pridani i druhyho ggp na toolbar?.. no myslel jsem ze takhle to bude optimalni, abych zbytecne nezasiral toolbar.. muzu pri instalaci nabidnout zda to ci ono ci oboje..

Takováhle funkčnost bez rychlého přístupu smysl nemá. Že by to někdo chtěl značkovat na 3 kliknutí v menu je málo pravděpodobné.
Ještě lepší by byla klávesová zkratka. V Picasa je na to mezerník a hvězdička dopluje na fotku animací :)
  • 0

#15 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 22:01

Vyberu kes, pridam Star. Nevidim nic. Znova nactu kes. Vidim hvezdu. Kliknu na Odstranit hvezdu. Stale ji vidim. Znova nactu kes, hvezda je pryc. Ten reload kesky je normalni a nutny? :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 22:05

nesouvisi to s tim, ze zobrazeny seznam neni zivy pohled do databaze, ale ma to cache v pameti? (cache v pocitacovem slova smyslu ;))
  • 0

#17 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 22:18

HaLuMa napsal/a:
nesouvisi to s tim, ze zobrazeny seznam neni zivy pohled do databaze, ale ma to cache v pameti? (cache v pocitacovem slova smyslu ;))

Sice hovoris jazykem jineho kmene, ale asi mas pravdu :D
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#18 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 8:36

mikrom napsal/a:
zLOST: z toho co vim o bookmarcich, tak mi tohle prijde uplne odlisny pouziti


pro me je seznam/bookmark/whatever jen dalsi zpusob filtrovani kesi tim, ze je pridas do nejake skupiny. v GG to resi uzivatelsky tagy (pokud jsem to pochopil dobre), u sebe na to mam extra tabulku.
  • 0

#19 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 13:56

zLOST: ano, resi to tagy, tohle to dela taky pres tagy, jen vic user friendly cestou

lukabike.com: neboj, v dalsi veri se to projevi hned

mpistora: no prave sem myslel, ze znackovani z listingu by mohlo stacit :)
  • 0

#20 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 15:05

tak zatim takhle nova verze aby se projevily naky veci je treba doplnek odinstalovat a pak nainstalovat, pri "jen" aktualizaci se nenabizi co na toolbar atd jinak * vytvoreni kategorie star mi zatim nejde * smazani kategorie star nefunguje uplne korektne, smazou se tagy, ale kategorie zustane * no a jeste vymyslim jinou ikonku, ale jakou chcete hvezdicku? cervenou/modrou/zelenou?...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama