Přejít na obsah


Fotka

Jake obroucky bryli?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 21:30

Jelikoz uz dlouho odkladam nakup novych obroucek, rad bych se zeptal zdejsi studnice moudrosti, zda nemate nekdo nejaky tip na hezke a predevsim prakticke. Pouziti - naprosto univerzalni na kazdodenni noseni do mesta i do prirody, na sport, ... proste bryle jsou moji nedilnou soucasti a rad bych mel neco, co vynika nad jine a kdyz to nebude stat majlant, bude to jeste lepsi :) To pouziti preferuji spis trvanlive a do nepohody, nez reprezentaci v high society ;) Tak pokud mate nekdo nejaky zajimavy model, nebo radu vyrobce, prosim o tipy :) Diky.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#2 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 21:43

Co se mne týče...jsem dlouholetý obrejlenec...investoval jsem do obrouček asi 3500 a mám je už 4 roky a úplně v pohodě. Doporučuji obroučky celé okolo skel, zabrání tak uštípnutí skla zespodu a vůbec jsou tyto brýle celé bytelnější. Já v takových jezdim na vodu, horolezim, kešuju, bycikluju. Nožičky mám plastové ale to je asi jedno....podotýkám ještě že plastová skla sou též super ale to je snad jasný... :)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#3 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 21:48

Obroucky se tezko radí je jich moc to neporadim, ale já jsem si před nějakou dobou pořídil samozabarvovací skla a nedam na ně dopustit. Docela to stálo dost, ale na kolo do auta a do přírody to funguje fakt dobře. Asi bych dneska bral trochu tmavší. Tak asi tak. To se opravdu tezko radi.
  • 0

#4 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 23:59

Prave proto, ze nabidka je tak neskutecne velika jsem si rikal, jestli nekdo nema nejake doporuceni. Skla, to je zase dalsi kapitola. Samozatmavovaci jsem driv mel a byly super, opet do nich pujdu, s antireflexem. Z plastovych cocek mam trosku obavy, preci jen ta odolnost proti poskrabani nebude asi takova, jako u skla, i kdyz na to davaji taky nejake specialni tvrde vrstvy proti poskrabani. Ale vybrat nejaky obroucky...to bude orisek :)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#5 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 0:57

Draku, máma dělala téměř celej život šéfovou v oční optice a ty se ptáš tady na fóru? :D:D:D
  • 0
Retired slowcacher

#6 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 1:04

No vidis, a jak bych se to jinak dozvedel, kdybych se nezeptal? ;)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#7 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 1:22

Colonel74 napsal/a:
No vidis, a jak bych se to jinak dozvedel, kdybych se nezeptal? ;)

Wennymu bych až tak nevěřil, ale, koneckonců, jde o tvoje VOČI :D:D:D:D:D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#8 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 3:18

Mě jen napadlo - když už jsme u toho:)... Netušíte,kde je nejlépe (dle vašeho názoru a zkušenosti) si pořídit sportovní sluneční brýle, do kterých se dají implantovat dioptrické čočky? Slyšel jsem o tom kdysi a třeba na kolo by se mi to hodilo. (Samozatmívací dioptrické nejsou to pravé ořechové). Díky za postřehy...;)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#9 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 8:40

Když jsem si posledně kupoval brýle, tak to byly obyčejné kovové obroučky za pětistovku a do nich ty úplně nejdražší skla, co tam měli. Optik mi to schválil, většina lidí prý postupuje obráceně, obroučky za tisíce, a na sklech šetří... btw plastů bych se nebál, mám je už roky, nijak je nešetřím, a v pohodě. Anupev: o tomhle jsem viděl onehdy leták za výlohou optiky, měli tam dokonce akční cenu nějakých 1250 Kč. Takové ty klasické cyklistické sluneční brýle, a dovnitř se dal zacvaknout rámeček s dioptriema. Zkusím tam přes poledne zajít a zjistit podrobnosti.
  • 0

#10 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 9:30

Colonel74 napsal/a:
Prave proto, ze nabidka je tak neskutecne velika jsem si rikal, jestli nekdo nema nejake doporuceni. Skla, to je zase dalsi kapitola. Samozatmavovaci jsem driv mel a byly super, opet do nich pujdu, s antireflexem. Z plastovych cocek mam trosku obavy, preci jen ta odolnost proti poskrabani nebude asi takova, jako u skla, i kdyz na to davaji taky nejake specialni tvrde vrstvy proti poskrabani.
Ale vybrat nejaky obroucky...to bude orisek :)

Jak uz psal pavels, tak se plastu bat nemusis - uz je mam podruhe a v pohode. U obroucku si spise nechavam poradit od obsluhy nebo od nekoho, kdo ma na rozdil ode lepsi esteticke citeni :-)
  • 0

#11 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 9:30

Odolne jsou treba tyhle ESS ICE-3 a k tomu Rx Insert ? Urcite mrkni i na bike fora, tam to resi taky. Ja pred rokem presel na kontaktni cocky. Je to daleko svobodnejsi pohled na svet, nic se nezamlzuje, neprekazi. Ale je dobre brat i klasicke bryle pro pripad podrazdenych oci, kdy je nutne cocky vyndat.
  • 0
VSA

#12 jindrousxxx

jindrousxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 9:30

O těch sportovních brýlích s dioptrickou vložkou taky přemejšlím, mají je v Optik Spektrum na Vinohradský,ale ještě jsem se tam kouknout nebyl.
  • 0

#13 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 11:01

OAKLEY Šel bych jedině do OAKLEY. Sortiment mají širokej dost i co se týče dioptrických obrouček a sportovnější brýle asi neexistujou.
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 17:32

REVIZ: no vidis to, ja bych zase do OAKLEY nesel :-) Uz jsem to zde zminoval drive, radeji si koupim za trojku POLAROID, ktery maji i polarizacni filtr, nez abych jako kamarad daval 14 za OAKLEY, ktery ten polarizak ani nemaji. Ale proti gustu. Jinak zde nekdo psal o znacce ESS, a tu tedy taktez ROZHODNE doporucuji!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 19:01

Osobně mám brýle bez obrouček a jsem s nimi spokojená, ale je pravda, že většinou nosím kontaktní čočky. Na sport jsou určitě pohodlnější
  • 0

#16 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 21:07

S47ANeee???!!! Du, du, du - nečteš - řeč je o obroučkách na dioptriku, ne o sklech. Můj vztah k OAKLEY znáš, já bych je za nic neměnil, už zase přemýšlím, že bych si pořídil ještě nějaký další...
  • 0

#17 warwalker

warwalker

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 21:16

Já mám obroučky od firmy Eschenbach - materiál titanflex a musím říct, že materiál je to de facto nerozbitný.
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 21:29

REVIZ: ale ctu, to se neboj, jinak bych nedoporucoval ESS s vymenitelnymi skly ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 4:14

Ok, rozhodim site dle pripominek a pokocham se. Mezitim diky za reakce:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#20 robici

robici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 8:10

Anupev napsal/a:
Mě jen napadlo - když už jsme u toho:)... Netušíte,kde je nejlépe (dle vašeho názoru a zkušenosti) si pořídit sportovní sluneční brýle, do kterých se dají implantovat dioptrické čočky? ...


Tohle jsme pro dceru se silnou vadou (-5) vyřešili pomocí jednodenních kontaktních čoček. Výhodu to má v tom, že už zároveň se slunečníma brýlema neřeší jaké brýle se jí vejdou pod lyžařské a čočky může vzít i do bazénu pod plavecké brýle. Investice není nijak závratná, ty lepší se dají sehnat za cca 800Kč/30ks. Vyžaduje to jen návštěvu u očního se specializací na aplikaci kontaktních čoček.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama