Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#21 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:41

Co kdybysme tam všici napsali že se jmenujeme Igor Hnízdo? :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#22 Otmi

Otmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:43

Pro bojkotáře: vaše údaje se nachází v tolika databázích, že se divím, že ještě neděláte na sibiři poustevníky. Všechny tyhle "intimní" údaje mají banky, pojišťovny, finančák, policie, školy, zaměstnavatelé... takže ČSÚ bude vlastně jeden z mnoha. Navíc z těchto dat se dělají dost důležité a užitečné analýzy.
  • 0

#23 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:46

Jedinej problém kterej v tomhle sčítání vidím je, že nás to opět stojí nemalé (ke 3mld Kč) prostředky a v dnešní době počítačů, kdy každý z nás je statisticky několikanásobně zpracován (OSSZ, ÚP, FÚ, matrika) mi to přijde jako celkem zbytečné rozhazování peněz. Jenomže tohle bude bolet jenom nás pracující, páni politici mají dost velké příjmy na to, aby se jich nějaká ekonomická krize a srab do kterého republiku dostali právě oni, ani nedotkly. :(
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:46

fremen.cz napsal/a:
Co kdybysme tam všici napsali že se jmenujeme Igor Hnízdo? :D

Co kdybyste si ty formuláře pořádně prohlédli? Kromě toho, že adresu a byt vám tam předvyplní (asi komisař), tak je na nich ještě taky čárový kód...
  • 0

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:48

Otmi napsal/a:
...
Navíc z těchto dat se dělají dost důležité a užitečné analýzy.

Tak tyhle důležité a užitečné analýzy, co se dělají za moje peníze, bych někdy rád viděl :D
P.S. a pořád mi nikdo nevysvětlil, proč je na nich potřeba ta identifikace jménem a bytem a rodným číslem B)
  • 0

#26 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:53

Já navrhuji dát do náboženského vyznání Geocaching....ať se ukáže kolik nás je.. ;)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#27 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:56

dr.vota napsal/a:

Otmi napsal/a:
...
Navíc z těchto dat se dělají dost důležité a užitečné analýzy.

Tak tyhle důležité a užitečné analýzy, co se dělají za moje peníze, bych někdy rád viděl :D
P.S. a pořád mi nikdo nevysvětlil, proč je na nich potřeba ta identifikace jménem a bytem a rodným číslem B)


pokud opravdu tolik prahnes po vysvetleni,tak proc se ptas na foru geocachingu i kdyz v tematu mimo gc? a nezeptas se na patricnych mistech?

edit: jinak abych nebyl ot,sam za sebe neresim, nejsem ze skupiny extra bohatych takze nespadam do zadne skupiny o kterou by mohli mit zajem "unosci" ;)ci jina verbez a pokud bude chtit nekdo neco proti me konkretne tak si to stejne najde
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#28 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:56

dr.vota napsal/a:

Otmi napsal/a:
...
Navíc z těchto dat se dělají dost důležité a užitečné analýzy.

Tak tyhle důležité a užitečné analýzy, co se dělají za moje peníze, bych někdy rád viděl :D
P.S. a pořád mi nikdo nevysvětlil, proč je na nich potřeba ta identifikace jménem a bytem a rodným číslem B)

může to bejt jen kvůli kontrole, aby někdo nevyplnil dotazník 2x, někdo vůbec a pod. A taky to může bejt kvůli databázi, respektive že chtěj mít ke každému jménu konkrétní údaje aby se daly někdy zneužít.

Mě osobně se to taky nelíbí, ale 10 000,- se mě platit fakt nechce.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#29 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:00

ad pokuta:

http://zpravy.idnes....85011_domaci_hv
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#30 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:00

Osobně budu bojkotovat stejně jako před deseti lety. I tehdy mi vyhrožovali pokutou, tak jsem s úsměvem odpověděl, že se na tu složenku moc těším. Nikdy žádná nedošla. :D Letos to vidím stejně. A důvod: státní správa má sloužit mě, ne já jí. Zkuste jít na úřad a zažádat si o informace. I když na to máte ze zákona nárok, všichni na vás budou nevrlí a hnusní. Jiné to není ani při běžných úředních úkonech (kdo kdy něco stavěl, ví o čem je řeč). Proč já bych se měl chovat jinak, resp jako poslušný poddaný? Kromě toho, všechny informace, na které má stát nárok, už dávno má. Že je nemá pohromadě a musel by si je dohledávat v různých registrech, to není problém můj, ale jejich. Když na něco opravdu přijde, neopochybuju o tom, že jak berňák, tak PČR na mě vyhrabou věci, že se budu sám divit.
  • 0

#31 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:01

Snøw napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Otmi napsal/a:
...
Navíc z těchto dat se dělají dost důležité a užitečné analýzy.

Tak tyhle důležité a užitečné analýzy, co se dělají za moje peníze, bych někdy rád viděl :D
P.S. a pořád mi nikdo nevysvětlil, proč je na nich potřeba ta identifikace jménem a bytem a rodným číslem B)

může to bejt jen kvůli kontrole, aby někdo nevyplnil dotazník 2x, někdo vůbec a pod. A taky to může bejt kvůli databázi, respektive že chtěj mít ke každému jménu konkrétní údaje aby se daly někdy zneužít.

Mě osobně se to taky nelíbí, ale 10 000,- se mě platit fakt nechce.


No co...tak se prostě vyplní jeden formulář....hodně lidem se to nelíbí..ale co s tím....já vim o milionu věcí ke kterým se dá využít 10000 peněz....a všechny jsou zábavnější než dávat je státu...:D
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#32 blatoplaz

blatoplaz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:02

Ondrus napsal/a:
Já navrhuji dát do náboženského vyznání Geocaching....ať se ukáže kolik nás je.. ;)

Sčítání lidu, domů, bytů a kačerů :) Porazíme rytíře Jedi?
  • 0
Zážitky nemusí být dobré, ale silné!

#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:04

Lanc napsal/a:
...pokud opravdu tolik prahnes po vysvetleni,tak proc se ptas na foru geocachingu i kdyz v tematu mimo gc? a nezeptas se na patricnych mistech?...


protože

Otázka: Proč je nezbytné uvádět rodné číslo? Nešlo by ho nahradit bezvýznamovým identifikátorem?


Odpověď: Pro zpracování dat je nutné pracovat s takovým identifikátorem, aby pomocí něho bylo možné jednoznačně identifikovat danou osobu. Tím je v České republice zákonem stanovené rodné číslo a proto s ním musí ČSÚ pracovat. Použití osobního identifikátoru - rodného čísla - podstatným způsobem ovlivňuje úplnost sčítání a kvalitu dat. Pokud jde o bezvýznamový identifikátor, jeho použití není možné, neboť žádný obecně známý bezvýznamový identifikátor není zaveden. Rodné číslo slouží zejména v etapě zpracování dat ke kontrole úplnosti sčítání a vyloučení duplicitně sečtených osob.

Ptejte se na co chcete, my vám na co chceme odpovíme. Možná.
  • 0

#34 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:05

blatoplaz napsal/a:

Ondrus napsal/a:
Já navrhuji dát do náboženského vyznání Geocaching....ať se ukáže kolik nás je.. ;)

Sčítání lidu, domů, bytů a kačerů :) Porazíme rytíře Jedi?


se ještě uvidí.....:D
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#35 Otmi

Otmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:16

dr.vota napsal/a:...bych někdy rád viděl...


Co třeba tohle?
http://www.scitani.c...i_hasici_zivoty

Jedie porazíme už jenom tím, že naše víra ve filmovku za počůraným okapem je daleko pevnější. ;)
  • 0

#36 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:17

Otázka: Proč je nezbytné uvádět rodné číslo? Nešlo by ho nahradit bezvýznamovým identifikátorem?


Odpověď: Pro zpracování dat je nutné pracovat s takovým identifikátorem, aby pomocí něho bylo možné jednoznačně identifikovat danou osobu. Tím je v České republice zákonem stanovené rodné číslo a proto s ním musí ČSÚ pracovat. Použití osobního identifikátoru - rodného čísla - podstatným způsobem ovlivňuje úplnost sčítání a kvalitu dat. Pokud jde o bezvýznamový identifikátor, jeho použití není možné, neboť žádný obecně známý bezvýznamový identifikátor není zaveden. Rodné číslo slouží zejména v etapě zpracování dat ke kontrole úplnosti sčítání a vyloučení duplicitně sečtených osob.


me prijde ze ti odpovedeli,ale treba to spatne chapu
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#37 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:19

z minula sectenej nejsem, a ted se taky nehodlam secist.... minule jsem pendloval mezi koleji a domovem rodicu, takze "v rozhodnou chvili" ani nevim kde sem byl (mozna v opici) a scitaci komisar na koleji se vylil taky, takze se na vybrani dotazniku taky vysral.... a ani letos se secist nehodlam... asi budu nekde mimo... :@
  • 0

#38 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:20

Je to sčítání lidu nebo zásah do vašeho soukromí? vy co vyplníte dotazník tak než ho odevzdáte se nad tím zamyslete.
  • 0

#39 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:22

[quote]Otmi napsal/a:
[quote]dr.vota napsal/a:...bych někdy rád viděl...[/quote]

Co třeba tohle?
http://www.scitani.c...i_hasici_zivoty

To jsou přece data, která má na starosti stavební odbor, resp. katastrální úřad, případně centrální registr obyvatel. Tam by naopak měly být mnohem přesnější, než info ze sčítání. Nemluvě o aktuálnosti těch informací. Jinými slovy, pokud ty informace tahají z ČSÚ, který je má ke dnešku 10 let staré, běhá mi z toho mráz po zádech...
  • 0

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:23

Lanc napsal/a:

Otázka: Proč je nezbytné uvádět rodné číslo? Nešlo by ho nahradit bezvýznamovým identifikátorem?


Odpověď: Pro zpracování dat je nutné pracovat s takovým identifikátorem, aby pomocí něho bylo možné jednoznačně identifikovat danou osobu. Tím je v České republice zákonem stanovené rodné číslo a proto s ním musí ČSÚ pracovat. Použití osobního identifikátoru - rodného čísla - podstatným způsobem ovlivňuje úplnost sčítání a kvalitu dat. Pokud jde o bezvýznamový identifikátor, jeho použití není možné, neboť žádný obecně známý bezvýznamový identifikátor není zaveden. Rodné číslo slouží zejména v etapě zpracování dat ke kontrole úplnosti sčítání a vyloučení duplicitně sečtených osob.


me prijde ze ti odpovedeli,ale treba to spatne chapu

Tak znovu: proč je nutné pro sčítání lidu identifikovat konkrétní osobu?
Pro zpracování dat to nutné není, to jsou jen bulíky na nos :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama