Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#261 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 17:45

fiv napsal/a:
Tvůj věk tomu celkem odpovídá.


Ach jo už zase..... Vzledem k tomu, že ty tu věk nemáš, si tohle nechej.

EDIT: Já nikam odcházet nechci, ale kdybych měl skutečně takové obavy, jako sem píšeš ty, asi bych do toho praštil, protože to vpodstatě znamená, že jsme jen krůček od další totality.
  • 0

#262 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 18:51

fiv napsal/a:
Moc si to nepochopil, po roce 1989 vládla levice i pravice. to není o stranách na levo či na pravo. to je o systému, který toto vytváří. Nechápeš, že se to děje nalevo i napravo?

To byl první pohled na tvou zmínku o zadlužování po roce 89. :) Co se týká bordelu v naší republice, musím s tebou naprosto souhlasit...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#263 fiv

fiv

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 0:07

Ach jo už zase..... Vzledem k tomu, že ty tu věk nemáš, si tohle nechej.

EDIT: Já nikam odcházet nechci, ale kdybych měl skutečně takové obavy, jako sem píšeš ty, asi bych do toho praštil, protože to vpodstatě znamená, že jsme jen krůček od další totality.[/quote]

Věk tu nemám, protože jsem se tady vyskytl trošku omylem, když jsem hledal jak se z toho sčítání legálně vyvlíknout. Registraci jsem tu měl už dávno, jen jsem zkusil heslo a klaplo to.

Vždycky když se bavíme o problémech tak někdo podsouvá takové ty země třetího světa ať si to vyzkouší tam. Nevím jak ty mě je 37 let mám rodinu, dvě děti. Leccos už jsem tady prožil a ledaskde byl i v Africe, kde jsem měsíc žil v několika rodinách v Maroku.
Pochopil jsem, že se tady máme pochopitelně dobře, střechu nad hlavou, většinou, voda teče z kohoutku, co na jídlo taky, ale to neznamená, že musím souhlasit s tím co se tady děje. Když vidím co tady ty vlády nakradly, tak je rozhodně nebudu chválit a za ty roky, který tady brouzdám po světě jsem si ledasco spojil dohromady, nebo-li že 2a2 jsou vždycynky čtyry a ne 3 a půl.
  • 0

#264 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 11:42

http://www.super.cz/...li-u-ivety.html

Že by už první únik dat? :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#265 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 11:52

Olivin napsal/a:

fiv napsal/a:
Uvědomte si, že sčítání lidí a domů je dobré jen k tomu, aby politici věděli, jak moc nám můžou ještě přiškrtit ventily. K ničemu jinému to dobré není. Čím dřív si to lidé uvědomí tím líp pro nás. Vše ostatní je jen naivní představa vytvořená zmanipulovanými médiemi, které platí pochopitelně politici. A celé je to dobré k tomu aby mohli vyvádět stovky miliard ročně do háje, zatímco nám budou kroutit krkem.
Dnes se to tak děje, ale propaganda šířená masmédii v nás vyvolává iluzi, že jde o veřejný prospěch.
K čemu by jim jinému bylo dobré vědět jestli mám byt v osobním vlastnictví ap? Leda k tomu aby viděli, že navzdory tomu, že od roku 1989 zadlužili naši zemi biliónem korun, vytunelovali banky a prostě všechno co šlo a pokračují dál(teď chystají super tunel penzí) což dělá další nejméně bilión korun, tak navzdory tomu lidi stejně zbohatli. Takže můžeme vesele krást dál, zase až tak moc se neděje. Jakákoliv jiná pravda je opravdu velmi naivní iluze.

Tedy zastáncem sčítání lidu nejsem. Ale tenhle příspěvek mi připadá jak z předvolebního letáku KSČ...

Pusobi to na me uplne stejne ale zapletat do debaty se radeji nebudu, nema to smysl .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#266 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 14:48

Právě jsem obdržel informaci od české počty, že jsem nebyl dne 19.3.2011 zastižen k předání sčítacích formulářů a ať si pro ně zajedu někam do Horoucích Pekel. Super, tak ČP už asi zjistila, že jim na nějaké sčítání kašlu a ví, že si za týden ty formuláře nevyzvednu. To je zase komedie. Škoda jen, že ji musíme platit ze svých daní.
  • 0

#267 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 14:56

A+T napsal/a:
Právě jsem obdržel informaci od české počty, že jsem nebyl dne 19.3.2011 zastižen k předání sčítacích formulářů a ať si pro ně zajedu někam do Horoucích Pekel.

No, abych do horoucích pekel nemusel, tak jsme to zařídili tak, že u nás doma ty dvě hodiny někdo byl a formuláře převzal. V klidu si to vyplním na NETu a je to. Žádná kauza, klídek. Stejně ty údaje mají, jen jsou líní si je nasypat na jednu hromadu. Mnohem víc mě vytáčí třeba mezibankovní registr, než nějakej ČSÚ. Tak nevím, proč tady vyvádíte jak malé děti, když jim spadne lízátko na zem.
  • 0

#268 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:00

A+T napsal/a:
Právě jsem obdržel informaci od české počty, že jsem nebyl dne 19.3.2011 zastižen k předání sčítacích formulářů a ať si pro ně zajedu někam do Horoucích Pekel. Super, tak ČP už asi zjistila, že jim na nějaké sčítání kašlu a ví, že si za týden ty formuláře nevyzvednu. To je zase komedie. Škoda jen, že ji musíme platit ze svých daní.

Jakto, že sis dovolil nebýt 19.3. doma? Jdi se hned udat!
http://www.scitani.c...i_komisare.html
  • 0

#269 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:01

Hedgehog_Family napsal/a:
... Tak nevím, proč tady vyvádíte jak malé děti, když jim spadne lízátko na zem.

Protože se tady vyhazuje moje tisícovka korun na zcela zbytečnou buzerační akci, například. A ještě zfušovanou.
  • 0

#270 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:08

Hedgehog_Family napsal/a:

A+T napsal/a:
Právě jsem obdržel informaci od české počty, že jsem nebyl dne 19.3.2011 zastižen k předání sčítacích formulářů a ať si pro ně zajedu někam do Horoucích Pekel.

No, abych do horoucích pekel nemusel, tak jsme to zařídili tak, že u nás doma ty dvě hodiny někdo byl a formuláře převzal. V klidu si to vyplním na NETu a je to. Žádná kauza, klídek. Stejně ty údaje mají, jen jsou líní si je nasypat na jednu hromadu. Mnohem víc mě vytáčí třeba mezibankovní registr, než nějakej ČSÚ. Tak nevím, proč tady vyvádíte jak malé děti, když jim spadne lízátko na zem.

Ono je problém, že na lístečku jsme neměli vyplněn čas, kdy ten jouda dorazí. čekal jsem na něj celé dopoledne a pak jsem se na něj už vykašlal - čekat na nějakého sčítacího ichtyla, který není ani schopen napsat kdy dorazí, tak na to fakt nemám náladu. Když pak najdu ve schránce lísteček, že prej jsem nebyl doma ani za týden, tak jsem si o celé akci ujasnil svůj názor. Tuto dekádu se bohužel statistici budou muset bez mých údajů obejít.
  • 0

#271 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:14

vyhazuje moje tisícovka korun

No, vždyť to řikám. Kdybych měl brečet kvůli každý mojí tisícovce vyhozený za:
- zdravotní pojištění
- sociální pojištění
- předražené dálnice, silnice + jakékoliv jiné stavby ze státního
- sociální dávky jistým nepracujícím etnikům
- další milión věcí
tak už nebudu hrát GC, protože budu celý život bez přestání brečet.

buzerační

a) buzerují mě červené na semaforech. Ale bohužel, v zákoně se píše, že na nich mam zastavovat. Tak zastavuju.
B) Taktéž mam podle zákona vyplnit formulář - hurá, jde to online během pár minut.
Mnohem víc mě buzeruje příklad a). Naopak, B)čko skoro vůbec.

zfušovanou

Zfušované je akorát to, že spousta lidí to neumí/nechce správně vyplnit z jakýchsi ideových pohnutek. A s tím stát stejně nic nenadělá. Nebo mi něco uniklo?
  • 0

#272 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:27

Hedgehog_Family napsal/a:
...Nebo mi něco uniklo?

Jestli tobě na pár tisícovkách nezáleží, můžeš mi nějaké přebytečné poslat. Mně to vadí. Když si nikdo stěžovat nebude, bude se vesele vyhazovat dál a čím dál víc.
Když se necháš povolně buzerovat dnes, budou tě příště buzerovat víc. Mně to vadí.
Zfušované? No rozhodně. Tady kolega třeba nebyl doma 19.3. (koukni se do kalendáře). Několik lidí mi říkalo, že našli lístek o nezastižení i když doma v uvedenou dobu byli. Tahají z nás údaje, co už dávno za naše peníze v databázích mají. Systém sběru, zpracování a vyhodnocení je podivný, zabezpečení...security by obscurity...neznámé.
Tady nejde o brečení.
  • 0

#273 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:28

A+T: a jak si tu informaci obdrzel, bylo to s dodejkou? V kazdem pripade je lepsi prevzit, vyplnit a zpatky "poslat" postou. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#274 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:40

S474N napsal/a:
A+T: a jak si tu informaci obdrzel, bylo to s dodejkou? V kazdem pripade je lepsi prevzit, vyplnit a zpatky "poslat" postou. :)


:-) problém je v tom, že si je musím vyzvednout v 20 km vzdáleném městě a to ještě pouze odpoledne v rozmezí 15-18 hodin. Docela se divím, že není statistickým úřadm určeno, co mám mít v tu dobu na sobě a jakou si mám dát snídani. Převezmu, vyplním a pošlu jim to potrubní poštou po dceřinné společnosti Severočeské vodovody a kanalizace a.s.
  • 0

#275 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:41

Hedgehog_Family napsal/a:
Zfušované je akorát to, že spousta lidí to neumí/nechce správně vyplnit z jakýchsi ideových pohnutek. A s tím stát stejně nic nenadělá. Nebo mi něco uniklo?


... no zfušovanej je celej ten proces distribuce formulářů, už jenom z toho důvodu, že to dělá pošta ...
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake

#276 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:42

Kolegu také "nezastihli" doma a když si to byl vyzvednout, zjistil, že prej jeho barák nemohli najít, neb není zakreslen na jejich katastrální mapě. Barák má již 4 roky zkolaudován a zakreslen. Dohužel Česká pošta pracuje s mapama někdy z roku 2005 a tam je na místě jeho baráku ještě pole :-) Profesionální přístup.
  • 0

#277 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 15:44

A+T napsal/a:
Kolegu také "nezastihli" doma a když si to byl vyzvednout, zjistil, že prej jeho barák nemohli najít, neb není zakreslen na jejich katastrální mapě. Barák má již 4 roky zkolaudován a zakreslen. Dohužel Česká pošta pracuje s mapama někdy z roku 2005 a tam je na místě jeho baráku ještě pole :-) Profesionální přístup.


... hehe ... to jsou dobrý lamky ... :D
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake

#278 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 16:45

A+T napsal/a:
Kolegu také "nezastihli" doma a když si to byl vyzvednout, zjistil, že prej jeho barák nemohli najít, neb není zakreslen na jejich katastrální mapě. Barák má již 4 roky zkolaudován a zakreslen. Dohužel Česká pošta pracuje s mapama někdy z roku 2005 a tam je na místě jeho baráku ještě pole :-) Profesionální přístup.

[joke]to oni neměli ty přesné údaje ze sčítání 2001?[/joke]
  • 0

#279 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 16:56

to by mne zajímalo, jak mu nosí poštu... Jestli mne doma nezastihnou, tak nebudu sečten, protože na to, abych stál frontu na poště jak za komárů na banány, na to fakt nemám čas a už vubec ne náladu
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#280 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 18:06

[quote]Jestli tobě na pár tisícovkách nezáleží, můžeš mi nějaké přebytečné poslat.[/quote]
Vsadím i boty, že těch tisícovek máš značně víc než já, takže to sem tahat nebudu. Ale pořád jsem radši, když jsou ty peníze vyhozené za něco, co se mě alespoň týká a může pro mě mít prospěch. Třeba lepší než dálnice někde v Horní-Dolní. To vadí mně. Stejně jako to, že za mě zaměstnavatelem musí být (a je) odváděno zdravotní a sociální pojištění i přesto, že jsem student denního studia. To je hezkých pár tisícovek v kanále.

[quote]Když si nikdo stěžovat nebude, bude se vesele vyhazovat dál a čím dál víc.
[/quote]
A když si bude stěžovat na fóru geocaching.cz, tak se něco změní? To je až mladicky naivní představa, ale nechám Ti ji...

[quote]Když se necháš povolně buzerovat dnes, budou tě příště buzerovat víc. [/quote]
Zatím mě naštěstí nikdo nebuzeruje. On-line vyplněním jednoho formuláře určitě ne :-) Práce s PC mě baví a živí.

[quote]Zfušované? No rozhodně. Tady kolega třeba nebyl doma 19.3. (koukni se do kalendáře).[/quote]
Buď kecá, nebo neumí číst a nebo ten doručovatel trochu škrábe. Ale když to píše v ruce, tak je to pochopitelné.

[quote]Několik lidí mi říkalo, že našli lístek o nezastižení i když doma v uvedenou dobu byli.[/quote]
Tomu nevěřim.

[quote]Tahají z nás údaje, co už dávno za naše peníze v databázích mají.[/quote]
Ocituju sám sebe:
[quote]Stejně ty údaje mají, jen jsou líní si je nasypat na jednu hromadu.[/quote]

[quote]Systém sběru,[/quote]
je veskrze logický (online, poštou, osobně - jak ještě jinak?)
[quote]zpracování a vyhodnocení[/quote]
nevím jak to budou zpracovávat, ale jestli pracuješ na ČSÚ, tak nás pouč.
[quote]zabezpečení...security by obscurity...neznámé.[/quote]
taktéž nevím jaké má ČSÚ zabezpečení databází, ale to mě nezneklidňuje, zabezpečené to jako státní instituce mají - alespoň zatím nikdo neprokázal opak a jediné co jako běžný člověk vidím (kromě toho, co se dozvíme z novin od agentury JPP [Jedna Paní Povídala]), že komunikace we webovém formuláři probíhá na portu 443.

[quote]Tady nejde o brečení.[/quote]
Záleží asi na úhlu pohledu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama