Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#101 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 11:18

Spíš aby to nedopadlo tak, že OSA vymyslí soft, bez kterého se v ČR k internetu nepřipojíš a pak ti budou podle přeneseného objemu dat kalkulovat nějakou sazbu :D Stejnak jsou ty celé "kopírovací a autorské poplatky" nesmysl, ikdyž si na medium vypálím zcela vlastní tvorbu, tak platím za co? Že mne OSA ochrání pokud se to dostane na internet??
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#102 JmX23

JmX23

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 12:53

blatoplaz napsal/a:
Sčítání lidu, domů, bytů a kačerů :) Porazíme rytíře Jedi?

A co když jsem Jedi a kačer zároveň? Tak na to radši asi kašlu zcela.
  • 0

#103 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 13:17

JmX23 napsal/a:

blatoplaz napsal/a:
Sčítání lidu, domů, bytů a kačerů :) Porazíme rytíře Jedi?

A co když jsem Jedi a kačer zároveň? Tak na to radši asi kašlu zcela.

Potom doufám, že až se budeš rozhodovat, tak se připojíš na tu správnou stranu B)
  • 0

#104 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 13:23

rocky napsal/a:
Potom doufám, že až se budeš rozhodovat, tak se připojíš na tu správnou stranu B)

Na stranu Síly Signálu. :D
  • 0

#105 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 13:56

PLAJ family napsal/a:

rocky napsal/a:
Potom doufám, že až se budeš rozhodovat, tak se připojíš na tu správnou stranu B)

Na stranu Síly Signálu. :D

podle

Základními prvky Jediismu je víra v Sílu a dodržování kodexu.

Síla je v Jediismu chápána jako složení ze tří aspektů. Osobní Síla, která určuje energii daného člověka (aura), Živoucí Síla tvořená všemi živými bytostmi, která prostupuje vším a Všesjednocující Síla, která každému určuje jeho úděl. Všesjednocující Síla bývá v jiných náboženstvích nazývána jako Bůh, Bohyně, Bozi, Ďábel, Chi, Energie atd. Podle nás však název není důležitý a tak věříme prostě v Sílu. Síla nás vede, pomáhá nám a odhaluje některá tajemství života.

by se jediismus a geocachingismus od sebe zase tak moc nelišily...
  • 0

#106 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 13:59

rocky napsal/a:
Já se na to už moc těšim... minule rozdávali luxusní propisky s potiskem. :)

Safra, to to letí. Zase deset let v hajzlu a propiska stále leží na ledničce :-)
Ale už se těším na ty archy, na rozdíl od vyplňování místních dotazníků k různým ročníkovým pracím, mi tohle přijde alespoň trochu smysluplné. Nicméně nechápu, proč ČSÚ trvá tak dlouho vyhodnocení a zveřejnění údajů.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#107 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 14:05

Neco k tematu:

http://zalom.blog.id...epocitejte.html
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#108 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 14:32

rocky napsal/a:

dr.vota napsal/a:

WAW napsal/a:
... vetšina lidí to bojkotovala(byť nevedomky) a teď to nebude jinak...

podle čsú údajně sčítání 2001 bojkotovalo jen 365 lidí

365? To si statistici určitě vymysleli, moc bije do očí, že má rok jakožto statisticky oblíbená jednotka tejný počet dní :D

No, mě na tom zaráží ještě jedna věc: jak to můžou tak přesně vědět, když to sčítání má údajně vést právě ke zjištění přesného počtu obyvatelstva...z čeho tenhle údaj zjistili?
  • 0

#109 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 14:40

dr.vota Jo, to budou asi lidi, který dotazník odmítli vyplnit a nějak se to řešilo. Kolik lidí bylo ve skutečnosti ze sčítání vynecháno samozřejmě zjistit nelze.
  • 0

#110 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 17:19

PLAJ family napsal/a:
Ono se stačí kouknout kousek dál. Třeba údaje ze sčítání lidu 1930 se velmi hodily při perzekuci Židů za Druhé republiky a pak i po okupaci. :@.



A proč mysíš, že jsem psal explicitně jen ta nejčerstvější dvě data? :)
Ostatně nynější metodika je taková, že archivovány budou už jen anonymizované údaje. Bohužel právě kvůli tomu už svět není takový, jako býval. Jaký skvělý pramen pro budoucí historiky a životopisce mohly ty naše sčítací archy být... :(

alkes napsal/a:
Co se týče evidence... u voleb to taky jde zařídit, aniž by někdo věděl, koho jsi konkrétně ty volil.


Jenže tady je oproti volbám velký rozdíl: U voleb je z hlediska organizátora jedno, zda mu bude 5 nebo 50 % lidí chybět. Že jsi nepřišel se (dneska :) ) nikde nekontroluje. Kdežto v případě SLDB je žádoucí podchytit účast na úrovni velmi blízké 100 % předpokládaného rozpisu. Osobně je mi jedno, zda se to řeší přes rč či nějak jinak - hlavně že to uspokojivě funguje.

kulhal napsal/a:
Sčítání lidu považuji za prospěšnou věc. Je to taková inventura v celostátním měřítku. Tak jako firmy čas od času dělají inventury zboží, tak i stát potřebuje jednou za čas porovnat údaje ve svých databázích s "realitou". Strach ze zneužití těchto dat nemám. Kdo si chce o mně něco zjistit, tak si k tomu snadno najde jinou cestu. Navíc nevidím v dotaznících žádné opravdu citlivé údaje.


A pod tohle se ti podepíšu.
  • 0

#111 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 17:43

no osobne si myslim, ze trvalejsim pomnikem lidstva je treba tohle: http://coord.info/GC2C3HH ale to uz je spise pro archeology :) B) (po vzpoure stroju budou data stroji vyuzita a nasledne smazana B) :P ) jinak scitani lidi, ovcu, psu a domu je mi dost bratwurst, ale v rukach naseho establishmentu je to hlavne dalsi nastroj, jak nam pak na zaklade "perfektnich udaju" zneprijemnit zivot :@
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#112 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 17:47

dr.vota napsal/a:

rocky napsal/a:

dr.vota napsal/a:

WAW napsal/a:
... vetšina lidí to bojkotovala(byť nevedomky) a teď to nebude jinak...

podle čsú údajně sčítání 2001 bojkotovalo jen 365 lidí

365? To si statistici určitě vymysleli, moc bije do očí, že má rok jakožto statisticky oblíbená jednotka tejný počet dní :D

No, mě na tom zaráží ještě jedna věc: jak to můžou tak přesně vědět, když to sčítání má údajně vést právě ke zjištění přesného počtu obyvatelstva...z čeho tenhle údaj zjistili?

To je počet lidí, kteří dostali při minulém sčítání finanční postih...
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#113 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 18:09

kulhal napsal/a:
Sčítání lidu považuji za prospěšnou věc. Je to taková inventura v celostátním měřítku. Tak jako firmy čas od času dělají inventury zboží, tak i stát potřebuje jednou za čas porovnat údaje ve svých databázích s "realitou". Strach ze zneužití těchto dat nemám. Kdo si chce o mně něco zjistit, tak si k tomu snadno najde jinou cestu. Navíc nevidím v dotaznících žádné opravdu citlivé údaje.

Toniczech napsal/a:
A pod tohle se ti podepíšu.


No, jestli vnímáte stát jako podnik, kde vy jste skladová položka a tu je třeba položit do toho echt správnýho regálu, tak potom jo. Budiž vám přáno.

No, a opět, jestli jako citlivý údaj nevidíš přesné procentuální vyjádření podílu té které národnosti, té které víry, té které "pracující třídy" v tom kterém volebním obvodě, budiž ti populistické nebe milostivo.

HOWGH. Těžko přesvědčovat bílého bratra, když nemluví siouxky.

PS: Tuhle znáte? To si takhle Obama vybírá poradce, a když už je tam za ty menšiny, tak si vybere i Rudého oblaka. No a na prvním oficiálním setkání jde od poradce k poradci a ptá se, taky formálně, co jako by poradili, poradci. A když dojde k indiánskému stařešinovi, ptá se Rudého oblaka, co by jako on viděl jako podstatné, na co by se měl, Obama, při své vládě soustředit. Oblak se zamyslí a povídá:
"Já bych se soustředil na imigrační otázku, pane prezidente. Tu my jsme hrubě podcenili..."
B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#114 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 18:28

Toniczech napsal/a:
Jenže tady je oproti volbám velký rozdíl: U voleb je z hlediska organizátora jedno, zda mu bude 5 nebo 50 % lidí chybět. Že jsi nepřišel se (dneska :) ) nikde nekontroluje. Kdežto v případě SLDB je žádoucí podchytit účast na úrovni velmi blízké 100 % předpokládaného rozpisu. Osobně je mi jedno, zda se to řeší přes rč či nějak jinak - hlavně že to uspokojivě funguje.

Pointa měla být v tom, že svoji identifikaci, kterou volební komisi musíš předložit, nemáš na volebním lístku, ale na jiném formuláři.:)
Zkontrolovat, kdo volil a kdo ne, by podle tohoto formuláře nebyl žádný problém ani dnes. Stejně tak by to nebyl problém stejným způsobem udělat u sčítání obyvatel.
Z mé strany už taky howgh.
  • 0

#115 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 18:32

Citecka: To je holt tak, že pro statistické účely jsou lidi čísla s určitejma hodnotama. Jestli považuješ národnostní složení obyvatel za zbytečnou informaci, budiž ti všecko možný milostivo. Nehledě na to, že za současný situace je tahle informace poněkud obtížně zneužitelná. Přece jen nejsme ve Rwandě....
  • 0

#116 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 18:38

Oprav mě, Rocky: my jsme definovaný jako národnostní stát? Nebo my máme nějakou formu národnostní, nebo zaopatřovací vlády? Že bych nějak blbě pochopil slovo demo-? B) Obtížně zneužitelná? Oni ti ty "poradci" ve školkách a školách přijdou málo "diskriminační"? Jak je to v tom blogu: úloha státu je primárně -ochrana práv -ochrana života -ochrana majetku občanů. Vše ostatní je nadstavba. A ještě - co přesně ti na populistickým zneužití takto agregovaných PŘESNÝCH dat nepřijde nebezpečný? //edit: ííí - já řek "HOWGH!" Taky už neumim siouxky. Už se polepšim, fakt B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#117 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 18:51

Náš stát vpodstatě pořád stojí na národnostním principu. Jakožto demokratický stát, pochopitelně. Ale ten koncept jsme neopustili. Data o složení národností.... no tak třeba žije - li v nějaký obci početná menšina, tak má od určitýho procenta zastoupení nějaký práva. Dvojjazyčné nápisy, například. Bez přesných údajů by to nemohlo existovat. To že je soužití více národů občas problematické není důsledek SLDM. Ty data se spíš používaj k řešení situace. Zenužití je možný i s nepřesnejma datama. Naopak spíš větší. Ono se líp lže a "populisticky zneužívá", když neni nic hodnověrně daný.
  • 0

#118 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 19:02

to rocky: prosim te kde jsi vzal, ze CZ stoji na narodnostnim principu ci zakladu a kde mas napsano neco o dvojjazycnych napisech?! a ze by scitani ovci a psu neco z toho resilo teda nevim...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#119 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 19:20

Nosferatu: evropské státy (mezi nez patríme i my) a nejen ty stojí na národnostním principu a je to věc, která se učí už v prvním semestru na politologii, ci mezinárodních právech...to jen tak... EDIT: jeste k tem dvojjazycným nápisům, predpokládám, ze to myslel autor tak, ze existují urcite zákony a vyhlášky (a ze opravdu existují), které jsou zalozeny práve na výsledcích ze scítání...menšinové národnosti pak mají po uznání svého statutu (víc nez urcitý pocet procent-nepamatuju si-populace v uzemním celku) urcitá práva, pricemz mohou pozadovat jisté výhody...nevím jestli zrovna i dvojjazycné tabule, ale napríklad mám pocit ze slo o prekladatele na uradu, ci vyzadovaní uredních listin v rodném jazyce
  • 0
Užívej života...

#120 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 19:33

Prosimtě nestraš, že budou cedule na obchodech i v morgoštině :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama