Přejít na obsah


Fotka

Combine 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
658 odpovědí na toto téma

#521 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 13:13

Takze obecneji: odstranit ten tag u vsech kesi, u kterych uz je kombinace nalezena. To porad neni duvod k tomu, aby se napred vsechny tagy mazaly a pak se jich vetsina vracela zpet.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#522 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 13:18

Uloha tedy zni: Najdi vsechny kese, ktere maji tento tag, jsou tradicky a maji DT kombinaci, ktera uz je nalezena (opet jako tradicka).

 

Takze subselect: najdi vsechny D/T kombinace nalezenych tradicek (ten uz mas vytvoreny).

 

Pak najdi vsechny nalezene tradicky s tagem, pritom jejich D/T kombinace je meci vyse nalezenymi.

 

Tyto kese zobraz a odeber jim tag.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#523 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 13:21

Ano, přesně tak. Ale ještě může být problém u importovaných nových keších, který danou kombinaci mají a tag ještě nepřiřazený. Ale to je asi lepší řešit při importu.


  • 0

#524 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 13:23

Tak ten tag pridavej jen kesim, ktere ho jeste nemaji. Opet to vyrazne snizi narocnost a dobu zpracovani.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#525 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 13:28

To ano, ale tím ztratím přehled, které keše mi do té kombinace ještě chybí. Tvůj návrh je přesně ten, který by se mi hodil, moji poznámku s novými kešemi bych vyřešil příkazem po importu nových keší.


  • 0

#526 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 13:33

Tomu nerozumim. Jak to, ze ztratis prehled? Vzdyt budou mit ten tag (ty nove potom, co jim ho pridas).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#527 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 13:37

Ale tag zůstane i u těch keší, které jsem sice stále neodlovil, ale mají stejnou kombinaci D/T a jsou tradičky, jako ta keš, kterou jsem zrovna odlovil a kvůli ní aktualizuji tagy.


  • 0

#528 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 20:54

13:18 jsem psal:

 

Uloha tedy zni: Najdi vsechny kese, ktere maji tento tag, jsou tradicky a maji DT kombinaci, ktera uz je nalezena (opet jako tradicka) ... Tyto kese zobraz a odeber jim tag.

 

Takze jim tag nezustane.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#529 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 22:54

Gorde, máš pravdu, jen jsem se zamotal do tvé formulace uprostřed za subselect. Jinak než pomocí seznamů to nedám dohromady.


  • 0

#530 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2018 - 10:53

Davas sem vypisy SQL prikazu, a zjevne si je trochu upravujes. Proto jsem dal ten podrobnejsi popis (subselect) jako navod na upravu.

 

Pro ladeni SQL doporucuji nejakeho SQLmanagera a tam si napred idladit jednotlive casti (jednotlive subselecty) a pak celkovy SQL. Ulozit jej do souboru a zadat do Combine pak uz je sranda.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#531 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2018 - 0:38

To jsi mě Gorde trochu přecenil. Vůbec nemám s SQL zkušenosti. Ale něco jsem teda zkusil vytvořit, ale bohužel jsem se dostal jen do kroku, kdy mám zobrazené keše, které nejsou odlovené a mají stejné D/T jako již nalezené. Bohužel moje další pokusy o implementaci mazání tagu D/T_Trad do tohoto SQL jako nadřazeného příkazu skončili nezdarem. Mohu mazání řešit v Combine pomocí příkazu, ale docela rád bych věděl, jak takový příkaz pro smazání určitého tagu zapsat do SQL.

select gc.id
 from geocache gc, geotag gt, geotagcategory gtc, geotagvalue gtv
 where gt.id=gc.id and gc.dtfound<1 and gc.cachestatus<>2
   and gtc.key=gt.ptrkat and gtc.value='Challenges'
   and gtv.key=gt.ptrvalue
   and gtv.value='D/T_Trad'
   and difficulty||'-'||terrain IN (SELECT DISTINCT difficulty||'-'||terrain FROM geocache where cachestatus<>2 AND cachetype='Traditional Cache' AND dtfound>0)
;

  • 0

#532 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2018 - 8:43

Myslel jsem, ze se zustane u toho Combine, kdyz jsme v tom vlakne :-)

 

Pomoci toho SQL (spusteneho v davce pro Combine) se najdou kese, kterym odstranis ten tag (opet v te davce). Ne ze by to v SQL neslo, ale stejne budes to SQL spoustet v Combine, tak bych to nechal tak.

 

Mazani v SQL se dela prikazem DELETE (misto SELECT, ktery data z databaze jen vybira) a pokud mas zajem to nejak hloubeji probirat, presunme se na soukrome zpravy. Snazil bych se v Combine vyhnout SQL prikazum, ktere do databaze zapisuji. Jedna drobna chybka muze poslat cenna data do kytek.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#533 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2018 - 9:22

Díky gorde za objasnění. Chápu, nešahat na sql příkazy měnící data v db. Jsem spokojen a moc díky za rady.


  • 0

#534 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 16:14

Tak se mi stala divná věc - viz přiložený soubor - v menu pluginů to vypadá, že mi vzniknul přímý odkaz na jeden ze skriptů v Combine 2 - jak se toho zbavím, trochu mě to mate.

Přiložené miniatury

  • combine.gif

  • 0

#535 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 17:28

Asi jsi vytvoril ggp z davky a pridal si to na toolbar. To neni nic proti nicemu, usnadnuje to spousteni davky, pak je na toolbaru spustitelna na jedno kliknuti mysi. To se da zrusit tak, ze v Combine najdes tu davku a kliknes na tlacitko "Ze spravce".


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#536 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 8:16

Ahoj gorde, používám combine k tomu abych zaktualizoval seznamy keší a připravil je pro následné spuštění Statoru. Jenže zatím to není přesně dle mých představ a rád bych aby to automaticky vytvářelo i statistiky. Respektive níže popisuji připomínky a ptám se zda je možné se jim vyhnout:

 

1) při spuštění pluginu "světlo / tma 2" se zobrazí upozornění, že proces může trvat dlouhé minuty. Je to celkem otravné už z hlediska manuálního spouštění, natož v automatizovaném procesu, ale nikde v nastavení jsem nenašel možnost vypnutí hlášky.

 

2) seznamy keší aktualizuji různě dle toho v jakém jsou seznamu (například u nalezených keší obnovuji stavy a základní informace, ale u vlastněných keší stahuji komplet listing a logy). S tím souvisí další upozornění, že se mi načetl požadovaný seznam. Až teprve když to potvrdím, combine pokračuje ve zpracování dalších scriptů. Je možné se tomuto vyhnout?

 

3) je možné do combine zahrnout také spuštění zpracování statistky statorem? Zatím to spouštím zvlášť.

 

4) Pokud je možná trojka, tak je možné aby se vygenerovaný kód automaticky uložil do profilu na GC.com? Například s pomocí GeoJarry?

 

5) A ještě dotažení k úplné dokonalosti... je možné (samozřejmě jen v případě kladného vyřešení všech čtyř předchozích otázek) automatické spouštění Combine, například jednou denně v určitou hodinu? Předpokládejme neustále zapnutý počítač a GeoGet.

 

Předem díky za odpovědi, či případnou pomoc :)


  • 0

misha_in.png


#537 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 9:28

SvetloTma:

Nezobrazeni zaverecneho okna tam opravdu neni, protoze to neni jen informace. Jde o to, ze uzivatel si tam voli, co dal s tim udelat (napr. ulozit hodnotu do tagu). 

 

Generovani statistiky podle meho nema co upravovat jakakoli data, proto tento plugin spoustim, kdyz aktualizuji logy v databazi. Tim padem se plugin zabyva jen temi novymi logy a rozhodne netrva dlouhe minuty.

 

Seznamy kesi:

Abych se priznal, tak tomu moc nerozumim. Mozna proto, ze netusim, co myslis temi seznamy kesi. Pokud tim mas na mysli zaverecnou statistiku po importu, tak tu jde potlacit. Combine na to ma prikaz HideImportResults.

 

Spousteni Statoru v davce Combine:

To pochopitelne jde. Stator je plugin jako kazdy jiny (no dobre, neni uplne jako kazdy jiny, je automaticky generovany, ale jinak je to stejne), a spusteni pluginu je v davce uplne bezna zalezitost. Vygenerovany plugin je DATADIR/Stator/Profiles/<jmeno>/StatorGen.ggp.pas.

 

Ulozeni statistiky do profilu:

Podrobnosti jsou zde. Jina moznost, ktera tam neni zminena, je pouziti AutohotKey, kterym jde simulovat klikani na nejake webove strance a mnoho dalsiho. Vzhledem k chovani gc.com bych ale spis doporucil statistiku presunout nekam na svuj server a na nej ji lze v davce Combine presunout naprosto bez problemu.

 

Automaticke spusteni:

Tento pozadavek jsem jeste nikdy nezaznamenal :) V podstate to neni problem. Staci z davky udelat ggs plugin a pak v beznem windowsim planovaci uloh naplanovat spusteni GG s timto pluginem.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#538 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 9:52

U některých otázek jsem se asi špatně vyjádřil, ale i tak jsi mi pomohl. Jedničku zkusím upřesnit.

 

1) světlo a tma před spuštěním zobrazuje hlášku (viz níže), která se musí potvrdit. Samotný script už pak skutečně trvá jen pár sekund.

svetloatma.jpg

2, 3) skvěle, vyřešeno

4) pročtu, otestuji, díky za odkaz

5) vyzkouším, díky :)


  • 0

misha_in.png


#539 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 10:24

Tato hlaske je ale zobrazena jen v pripade, ze se spousti pro vetsi pocet kesi. Protoze to spoustim po aktualizaci logu, tedy vzdy jen pro par kesi, nikdy se mi to nezobrazuje. Takze opravdu, spoustej to jen na par kesek.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#540 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 11:14

U toho automatického uložení do bio na profilu, existuje nějaké funkční řešení? Pochopil jsem, že iframe nelze použít, takže by to muselo být jen jako odkaz na jiný web, což mi osobně moc nevyhovuje. Z tohoto důvodu jsem se zcela oprostil od projectgc a přešel na geoget (větší množství funkcí byl pak bonus navíc).

 

AutohotKey vypadá použitelně, ale na první pohled docela složitě. Nepoužíváte jej někdo pro daný účel? Pokud by už někdo měl hotový script, byl bych rád za poskytnutí :)

 

Kdysi jsem někde zahlédl, že se to řešilo právě přes geoJarry, ale to už je asi passé, že? Všiml jsem si, že geoJarry často nefungovalo a aktualizace byly na dlouhé lokte. Nevím jak je to s podporou nyní.


  • 0

misha_in.png





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka