Přejít na obsah


Fotka

GCK3WT Battlefield: Lipany 1434


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 16:35

Vzhledem k opakovanému odcizení krabičky na GCK3WT provedena s platností od dnešního dne změna souřadnic o několik desítek metrů. Změna proběhla okamžitě "za chodu", bez nějaké disablovací mezifáze. Aktualizujte si tedy prosím technická data. Nová verze je prozatím formátu micro; při bezproblémovém provozu se počítá s opětovným upgradem na small, do rozměru daného novým úkrytem.
  • 0

#2 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2021 - 12:32

Po deseti letech vcelku funkčního provozu ve výše představené verzi 2.0 nám před pár týdny z krajiny zplanýrovali a odstranili zbytky starého drátěného plotu, jehož trubka/sloupek skýtala keši úkryt. Takže po fyzické vizitaci a celkové reorganizaci, provedené 26. června 2021, na keši GCK3WT dochází v souvislosti s tímto přechodem na verzi 3.0 ke změně souřadnic a hintu. Takže lovitelé "starožitností" do challengí atp. si u lipanské mohyly mohou opět plánovat zastávku. :-) Sice škoda celkem osvědčeného a funkčního úkrytu, ale aspoň následkem toho zásahu vyšší moci je teď krabička větší a skrýš elegantnější a ještě o kousek přímočařeji výhledovitější. :-)

 

Pokud jde o sestřičku-dvojče téhle keše, GCK0A3 (Kourim - old town at 50/15), na níž se, jelikož figuruje na pozici nejstarší keše okresu Kolín, letos s novými challengemi zněkolikanásobila návštěvnost, :-) i tu milerád někdy v dohlednu zreviduju a finálku fyzicky zrestauruju. Za předpokladu ovšem, že mne k té pochůzce po její trase někdo z těch, kdo se k jejímu odlovu chystají přizve a doprovodí mne. Samotnému se mi při mé krtkozrakosti po Kouřimi a okolí příliš potloukat nechce. Takže, kdo si onu multinku chce dopřát i s autorským komentářem, má příležitost; kupř. zrovna teď v týdnu by se mi to programově i celkem hodilo. A to ostatně obdobně platí kupř. i pro další mou multinku, GCJBGY (Distant mountains, close sky) v Praze z Ďáblic na Ládví. Celkem se mne, coby autora 7 ze 77 nejstarších keší po okresech téhle země, poněkud dotýká, když si nikdo z návštěvníků těch keší, kteří se v logu rozplývají nad "stařenkou" coby dalším krůčkem ke splnění té či oné challenge (a "od cesty" ještě, nejspíš poprávu, poznamená, že mám salátovatý logbook :-)), jaksi neuvědomí, že autor těch keší i ve své dvacáté geosezoně je pořád živý a skrznaskrz aktivní kačer, kterému jen jeho zhoršený zrak komplikuje tam trefit samostatně. Nespolubudoval jsem prakticky od nuly ten geoparadajs hojnosti, který tu dnes všude vůkol máme, proto, abych dnes, místo sklízení jeho plodů na geovandrech a řádné fyzické správy svých a cizích keší hrál "sedávej panáčku v koutě" a z domova virtuálně přihlížel tomu, jak se na té či oné mé keši hromadí NM logy! :-( Takže si, kolegové prosím laskavě všeobecně uvědomte, jak mnoho pro mne GC znamená a že má geobudoucnost, ať už geoturisty či ownerea, je zcela závislá na tom, k čemu mne budete přizývat nebo čeho se spolu se mnou zúčastníte. Mně zhoršený zrak čtení mapy a orientaci v krajině podle ní už nedovoluje a tím pádem činí i sólo geovycházky, co do topografické orientace, nadmíru neefektivními a stresujícími. V tom smyslu potřebuji pro jakžtakž plnohodnotné fungování pod mottem "geocaching legally blind" :-) promítat svůj geoživot na útržky geoživotů těch druhých. Takže důrazně prosím a žádám (vzhledem k tomu, co jsem pro GC v téhle zemi co do jeho rozvoje i udržování dělal a dělám, si neskromně myslím, že mám setsakra velké morální právo žádat), abych byl na keše, cizí i své, zván a provázen. Takže doufám, že si konečně začnete uvědomovat, jak nesamozřejmé je pro mne, pokud není zrovna někdo z geokolegů po boku, trefit kamkoli, byť by se jednalo o zdánlivě nenáročnou (a dokonce vlastní keš jako zde u GCK3WT :-)) a budete na mne mnohem více pamatovat a ke geoexpedicím mne přizývat. Je na tom snad něco složitého, poslat mail nebo zavolat: "Hele, Toni, chystáme se na tohle a tohle, nehceš do toho jít s námi?" ?! Nepotřebuju žádné "Světlušky", bílé pastelky či bílé hole. To věřte, že je vašemu zrakově handicapovanému geokamarádovi z hlediska jeho GC zájmů k ničemu. Jediné, co opravdu k jakžtakž efektivnímu geofungování potřebuju, jsou ad hoc možnosti chytit se pro takovou či onakou výpravu někoho, obrazně či doslova. Tolik na vysvětlenou, proč mám kupř. na Distant mountains stále ještě neprovedenou osobní kontrolu a údržbu a proč, ač dávno nalezených všech cca 50 nejstarších pražských keší (všechny do jedné), dodnes jsem si celých posledních 5 sezon netroufnul sám dojít na Petřín k fyzickému odlovu Prague Oldies, kupř. A to samé letos třeba ta srbakova 33 challenge - splněno mám, a přece marně čekám na fyzický odlov.  Ne, že bych nechtěl. Naopak; chci tuze velmi. Ale sáte čekám na to, kdy si konečně geokomunita kolem mne začne můj handicap uvědomovat natolik, že se za jednoho ze svých zakladatelů konečně nějak efektivně začne stavět.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama