Přejít na obsah


Fotka

Jak rozkodovat překodovaný zámek bez kodu ?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
27 odpovědí na toto téma

#1 vojtisk

vojtisk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 21:45

Zdravím, poslední dobou řeším jak rozkodovat překodovaný kodovací zámek bez kodu ... Přesnějí řeším kodový zámek který mi někdo překodoval... A ja newím jak to rozkodovat je tam 9999 možností. Skoušel jsem : Byl mne doporučen to jak používa dotor na poslech srdce že když se to přiloží na ten zámek že když otášíš tak ta správná číslice zapraská ... Jsou ta čtyřii ani jedna nezapraskala. Ptal jsem se v zámešnictví a tam mi řekli že buď přeříznou a koupit noví a nebo si sednou na tři hodinky a votáčet si od 0 do 9999 . no jsem asi u 1021 no tak newím . Náký jiný typy ...
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 22:13

A na jaké je to tvé keši? Určitě ale doporučím pilku...
  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 22:14

V Tescu měli před Vánoci kódové srandazámečky za 12,50 Kč.
  • 0

#4 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 22:20

mpik napsal/a:
V Tescu měli před Vánoci kódové srandazámečky za 12,50 Kč.

A díky němu rozkoduje ten svůj?
  • 0

#5 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 22:27

Ja tenhle problem resil u zamku na kolo :-) (nebyl zrovna zamceny na kole, takze jsem si s tim nemusel hrat na ulici, ale doma v obyvaku ;-)) Nastesti bylo poznat, kdyz se clovek trefil jednou z cislic - aspon na nekterych pozicich - tak to netrvalo dele nez ctvrt hodiny :-) Jinak ale fakt muze byt jednodussi hruba sila + novy zamek...
  • 0

#6 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 22:28

Dpman napsal/a:

mpik napsal/a:
V Tescu měli před Vánoci kódové srandazámečky za 12,50 Kč.

A díky němu rozkoduje ten svůj?


ne ale spolu s pilkou je to docela casove i financne nenarocne reseni B)
  • 0

#7 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 22:36

Kdysi jsme něco podobného zkoušeli. Já to nedal, ale bratr s otcem to prostě "cítili" v ruce. Ani nepotřebovali stetoskop. Někdo holt umí, a někdo jen čumí - tedy já.
  • 0

#8 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 22:39

koušel jsem : Byl mne doporučen to jak používa dotor na poslech srdce že když se to přiloží na ten zámek že když otášíš tak ta správná číslice zapraská ... Jsou ta čtyřii ani jedna nezapraskala.

Musíš za ten zámek při točení číslama pořádně tahat, aby se ty stavítka těsně dotýkaly tý šablony nebo jak se to jmenuje. Někdy je i cítit jak to cukne u správného čísla.
  • 0
MaFa

#9 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 22:40

Teď jsem koupil v levných knihách dva za 17 korun ... na starý pomůže pilka.. Tyhle mají jen 3 čísla. Jeden ke kterému jsem zapomněl heslo tu mám taky, musím potrénovat, u nás je to potřeba :D
  • 0

#10 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 22:48

jizersky_drak napsal/a:

Dpman napsal/a:

mpik napsal/a:
V Tescu měli před Vánoci kódové srandazámečky za 12,50 Kč.

A díky němu rozkoduje ten svůj?


ne ale spolu s pilkou je to docela casove i financne nenarocne reseni B)


Nevím jestli jsi si všimnul. Jsou tři měsíce po vánocích. Takže to žádné řešení není.
  • 0

#11 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 4:58

Vojto ty vole tys to jeste neotevřel?? zejtra(dneska) 28.2. se stavim.uvařiš mi čaj a za chvili ti to otevřu. však sem ti řikal jak na to,aspon že tu pixlu máš doma. Witko
  • 0

#12 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 9:47

MaFa napsal/a:
[Musíš za ten zámek při točení číslama pořádně tahat, aby se ty stavítka těsně dotýkaly tý šablony nebo jak se to jmenuje. Někdy je i cítit jak to cukne u správného čísla.

Přesně tak. Tahej za něj a pomalu otačej jedním kolečkem. Pokud ti to cukne, jdi na další. Pokud ne, jdi taky na další, ale pak se k němu vrátíš. Takhle projdi všechna kolečka a pak se vrať a projdi ty, co ti necukly. Ty jednodušší zámky takhle jsou celkem bez problému otevřít, bohužel.
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 9:53

bodlak: ono je to vcelku logicke, protoze v tech zamcich jsou takove vule, az to neni pekny :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 10:03

Když vono tenhleten zámek je tak dobrej že žadnou vuli nemá a nebyl to zrovna žadný levny kousek(kdo má keš Meteorologická odloveno tak ví) Jediná možnost je to uřiznout anebo trpělivost. Vojto odpoledne se zastavim a vezmem pixlu do kolárny a tam to otevřem. napiš mi přes icq
  • 0

#15 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 10:19

Navíc tenhle zámek má ten kód snad plovoucí. Viz. GC2M2NJ
  • 0

#16 milantuma

milantuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 12:02

Zdravim, ja osobne pouzivam dve techniky, jedna uz tu byla zminena: 1) taham konstantni silou za podkovu a otacim s kolecky ve snaze najit spravnou pozici, tato metoda nefunguje na kvalitni zamky a navic hrozi poskozeni zamku 2) tzv. cam probing: je potreba si sehnat nejakou planzetu, dostatecne tenkou, aby sla vsunout mezi kolecko a telo zamku, ja osobne pouzivam autoelektrikarske merky, planzetu vsunu mezi kolecko a telo zamku, vyzkousim obe strany kolecka, s koleckem otacim a pocitove cekam co bude delat planzeta, v jednom miste by mela jit trochu dolu nebo nahoru, v tuto chvili si zapamatuju cislo na koelcku v teto pozici, udelam to pro vsechny kolecka, a pote mam ciselnou radu, kterou vyzkousm ve vsech 10-ti moznych pozicich -> mam s ti mcelkem uspech i na bytelnych kodovych zamcich, ale chce to trenink
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 12:04

WAW napsal/a:
Navíc tenhle zámek má ten kód snad plovoucí. Viz. GC2M2NJ


Tak plovouci kod si dovedu predstavit u elektronickeho zabezpeceni, typicky dalkovemu ovladani u auta, ale ne u mechanickeho zamku, kde nic neplave :-) Kdyz uz, tak dovedu akceptovat to, ze je to zamek se zmenitelnym kodem, ale urcite ne plovoucim.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#18 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 12:20

Sam jsem toho byl svedkem. zamek jsem odemkl kodem z listingu a zamknou uz nesel protoze se prenastavil. musel jsem stejny kod nastavit znova a pak to slo. situace se pak jeste nekolikrat opakovala. potom technici kes odnesli a Vojta ji ted má doma. pixla je ocelová,teměr panceřová a zámek je v takový prohlubni takže nevim jestli to vubec pujde v nejhoršim připadě řezat. teď mě napadlo že má zámek možná poruchu a když ho zavřeš a zatočiš číselníky tak by se eventuelně kvuli ty poruše mohl přenastavit kód. ???
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 12:24

No to je klasickej zamek, ktery ma umoznenou volbu kodu a ten mechanismus je ted nejakej "podrbanej", tzn. prenastavi se ti asi pokazde, kdyz ho chces zamcit nebo s nim pootocis.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 milantuma

milantuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 12:47

S474N napsal/a:
No to je klasickej zamek, ktery ma umoznenou volbu kodu a ten mechanismus je ted nejakej "podrbanej", tzn. prenastavi se ti asi pokazde, kdyz ho chces zamcit nebo s nim pootocis.


Taky se domnivam, ze mechanismus prekodovani muze byt poskozen,
casto se to stava prave tehdy, kdyz se zamek nekdo pokousi otevrit
bez znalosti kodu, technikou kdy taha za podkovu a snazi se vycitovat
branu na jednotlivych koleckach.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama